Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blue@X

    senior tag

    válasz CrAzY Ryder #9785 üzenetére

    Ha még nem járt le az 1 év gari, érdemes érvényesíteni, mert a leírtak alapján szervízre szorul.
    Annyire meg nem rossz szerintem az Acer, nekem fél éve van, és még semmi bajom nem volt vele...

  • greatchaos

    addikt

    válasz CrAzY Ryder #9785 üzenetére

    kifogtál egy vackot. amúgy meg nem értem mit sír a szád, mertg 100k-ért nem olyan rossz az. az x1100 sem a világvége, mondjuk nem crysis, de egy 2 éves játékot már élvezhetően futtat... az aksiról hogy a 6 órát vélhetően akkor, ha nem is nyúlsz hozzá akkor tudja.

    a másik, hogy amin borultam, hogy nem az ósönösök tették neked fel a linuxot. az egy más dolog, hogy te nem tudod használni. az, hogy winfoshoz vagy szokva, az a te bajod. 10k-ért örüljél, hog volt egy előtelepített linux

    a wines szenvedéseiden is jót mulattam, miért kéne xp-nek ismerni a hardvereket? - ott az acersupport, kiváló, hova kell jobb? - szegénységi bizonyítvány, hogy egy wifit sem tudsz feltelepíteni...

  • biga

    senior tag

    válasz CrAzY Ryder #9785 üzenetére

    Huhh... Hát én inkább nem garanciáztatni vinném vissza ezt a noteszt, hanem egy valóban hozzáértő szakemberhez, hogy normálisan feltelepítse, beállítsa neked. Amiket leírtál, annak legalább a fele hülyeség, a másik felének a jó része meg így a leírásodf alapján hibás beállítás eredménye. Nos lássuk csak:
    - 100000-ért vettél egy abszolut belépőszintű notebookot, és elvárod, hogy ezen épp a neked szimpatikus op rendszer legyen (csak úgy hasraütésre kitalálják majd neked, hogy mit akarsz majd rátenni). Feltételezem, hogy valami Windows félét akartál rátenni, ez ugye jogtisztán, és főleg előtelepítve neked alsó hangon is 15-e ért drágítja a gép árát (gondolom volt olyan is a polcon, csak azt feltételezem drágállottad)
    - az eladó ugyan nem tett fel neked semmilyen op rendszert (így tehát a linuxot sem), azt a gyár teszi fel rá
    - 512MB-ra (minusz VGA RAM) Vista-t teszel fel, és még mást is szeretnél futtatni. Mondjuk játékot! Hát erre most mit mondjak! Ok, nem tudtad, hogy ez szinte csak a minimum követelmény neki
    - elindult az, csakhogy azon egy karakteres alap vmilyen Linux szokott előtelepítve lenni, szóval gondolom nálad is egy login: - nal fogadott, te meg vártad az "ablakokat". Ok, ez nem probléma, nem ismered, te dolgod.
    - felháboborodsz azon, hogy egy abszolut belépőszintű, egyáltalán nem játékra tervezett (és ez az árában is látszik!!) chipset nem alkalmas játékra. Nahát :U
    - elromlott a touchpad, majd megjavult. Aha... Kb hetente 2 ilyet hoznak be nekünk anyázva, hogy elromlott a touchpad, javítsuk meg. Mi meg laza mozdulattal bekapcsoljuk a "valahogy, magától" kikapcsolt touchpadat. (Jéé, nem is gondoltam volna, hogy csak ki van kapcsolva!)
    - szemmel láthatóan nem is nagyon sikerült rendesen feltelepítened és beállítanod a drivereket. Végül is ez sem gáz, nem elvárás, hogy mindenki értsen hozzá.
    - valamit erősen félreolvashattál, ha 6 órás akkuidőröl olvastál. Nem túl sok olyan notesz kering, ami ennyit elmegy akkuról, de jelzem, azokban csak az akkuk közelítik azt az árat, amit te laptopra költöttél. Ez sem baj, csak csodát ne várjál, illetve várhatsz, csak ha mégsem történik meg ne lepődj meg. (Ja, hogy ezt mondta neked ez osanos "szakember". Hát ugye... erre most mit mondjak)

    De egy-két dolgot jól tettél, bár ez neked 50e Ft-odba került:
    - rájöttél, hogy az osanteszkócorastb az nem szakáruház! Megérte az 50e-t? Ok, ott vetted. Gondolom az ottani "szakemberek" minden lehetséges módon a neked és a pénztárcádnak a lehető legmegfelelőbb laptopot ajánlották neked, miután pár perc alatt kiderítették tőled, hogy milyen célra veszed, milyen elvárásaid vannak, mennyi pénzed van rá stb. És gondolom külön felhívták a figyelmedet, hogy ez bizony belépőszint, nem játékra való. Csak azért kérdem, mert még egy viszonylag kis számítástechnikai üzletben is ingyen megkaptad volna ezt a fajta szolgáltatást.
    - mivel te nem értesz hozzá, gondolom az eladók mindent elkövettek, hogy segítsenek neked a megfelelő op rendszert kiválasztani, feltelepíteni, beállítani stb. Ugyanis ez is alapszolgáltatás egy átlagos sz.tech üzletben.
    - miután ilyen jó vásárt csináltál egy multiban, az első problémák után sem egy szakember segítségét kéred, hanem elkezded szídni a gyártót. (miért nem vitted vissza az osanba, hogy adjanak tanácsot? ;) )

    Szóval számomra ebből a te hsz-odból nem az jött le, hogy az Acer (vagy bármelyik más márka) szar lenne, hanem hogy még mindig vannak olyan emberek, akik képesek multiban ilyen jellegü vásárlást eszközölni, fel sem merül bennük, hogy kikérjék (legalább egy ismerős) szakember tanácsát, igazából azt sem tudják, hogy valójában mit vesznek, mindenesetre mikor az első probléma felmerül, azonnali anyázással reagálnak. Grat hozzá...

    [ Szerkesztve ]

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • lujoman

    csendes tag

    válasz CrAzY Ryder #9785 üzenetére

    Gratulálok krézikém!

    Te aztán mindenhez értesz. Úgy látszik, nekem valami álomport is szórhattak a szemembe az eladók, mert lassan egy éve, hogy megvan a 3055-ösöm, és egy +1GB RAM bővítésen kívül semmi másra nem volt szükségem azóta. A vakolat sem mállik róla (igaz, én vszínűleg a te maximálisan gépkímélő bánásmódodat minimum annyival felülmúlom, hogy ahol a tenyerem hozzáér a géphez, tettem rá védőfóliát. De egy idő után sok laptopnak lekopik ez a része, szóval nemtom mit sírsz.)

    Lehet, hogy túl érdes a kezed. Nem kentél rá egy kis k(r)éz(i)krémet, mielőtt a kapát otthagytad a földbe b*szv* és leültél Crysiselni? Mert ilyen parasztmódi hozzáállással én inkább nem járnék boltokba, ahol az embert csak átverni akarják, hanem megtermelnék mindent a földemen. Vegyél laptopmagot (de duplamagost) és vesd el bazze. Ne felejtsd el meglocsolni.

    A 3050/3055 nem szar. Csak tisztában kell lenni vele, mi mire való. Bármily meglepő neked, LEHET HASZNÁLNI!

    ui.: Ja és a kijelzőm sem villog. Rajtahagytad a disco üzemmódot biztos...
    A többi hw-t nem részletezem. Minden működik, ami benne van. És még hordozom is. A-ból B-be.

    Acer Aspire3055NWXMi, 1.5GB RAM, 80GB HDD, AMD Sempron 3600+@800MHz-2GHz, ATI Xpress1100 128MB

  • cellpeti

    veterán

    válasz CrAzY Ryder #9785 üzenetére

    100 000 ért mit vársz??? :B
    Nem fogsz olyan gépet kapni,amin gamelni tudsz.
    Hogy bírná 6 órát az akksija?Józan ésszel belegondolva,már az árából is gondolthattad volna,hogy nem bír 6 órát. Arról nem beszélve,hogy utánna nézhettél volna neten,ott tuti megírták volna,hogy mennyit bír! :U

    Tigris, tigris, csóvafény...

Új hozzászólás Aktív témák