Új hozzászólás Aktív témák

  • cock

    tag

    válasz orkester #891 üzenetére

    Köszönöm a választ.

    Közben nálam is volt RAM csere. A meglévő Nanya 512/533 DDR2 helyett beraktam 2db Infineon 512/400 DDR2 ramocskát (pontosan megegyeznek, ugyanazok). Szal most 1 Giga van benne, és a BIOS és a VGA adatai szerint is 128Mb foglalódik le a videókarinak. Biosban nem lehet magasabb értéket kiválasztani mint 128Mb. Csak arra lettem volna kiváncsi hogy neked így 2 Giga mellett engedi e a BIOS hogy még többet foglalj le a videókarinak (pl 256mb-t vagy tudomisén).

    Órajelekkel kapcsolatban: Látom max terhelés mellett nálad is szépen kihasználódik a 2x333 = 667 Mhz a RAM-nál. És végre beigazolódott amit jósoltam, ez a kettő 400-as RAM nemcsakhogy kihasználódik azaz 2x200 = 400 -on megy hanem így szinkronban van az FSB-vel (200Mhz) hurrrááááá :U :C

    Viszont min terhelés mellett ugyanúgy 2x160-on mennek a ramok mint ahogy nálad, és mint ahogy az 533-as ram esetében is :((( :W . Ezt egyszerűen nem tudom felfogni hogy miért nem 200-on megy akkoris, hiszen a proci órajelét (800Mhz) simán osztja a 200 is, és az én elméletem az volt hogy azt a legnagyobb osztót választja ki, ami még belefér (kisebbvagyegyenlő) a RAM frekijébe.

    Na mind1 megnyugtattam magam azzal, hogy úgyis csak akkor lesz szükségem arra hogy a rendszerben tipptopp passzoljon minden és szinkronban legyen az egész, ha valami gépigényes dolgot csinálok, pl jáccok, tömörítek stb, és olyankor úgyis felugrik 2Ghz-re a proci és hopp szinkronban van az egész ;)
    Már azis tetszett hogy láttam kiírva hogy szépen Duálban mennek a ramocskák :)

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák