Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    Acer Iconia A1-810 WiFi 16GB felhasználói vélemény

    Külső: Hátlap fehér, matt műanyag, egész jó tapintású. Körben szürke alumínium hatású műanyag keret. Masszív, rendesen összerakott a ház, sehol sem lötyög vagy mozog. Kicsit vastagnak tűnik a "karcsú" tabletekhez képest, de valószínű hagytak benne helyet. Gombok nyomásra jók, ötletes hogy felül van a bekapcsológomb. Hangszórója egy van hátul, alsó sarokban, ha úgy fogja az ember, lefogható. Alul-felül elég hely van nagyobb ujjnak is, rendesen tartható. Nem nehéz, sőt a méretéhez képest könnyűnek tűnik, súlyra 410g (lemértem).

    Kamera: Vaku sajnos nincs. Az első kamerát nem néztem, a hátsó elég vacak. Sötétben iszonyat rossz képeket és videókat csinál, zajos az egész. Világosban már jobb, de még mindig a vacak kategóra. Elvileg tud 1080p-t is, de egy 720p-s videó is jobban néz ki más telefonnal. Szoftveresen gondolom javítják majd, de csodára nem szabad számítani.

    Kijelző: Szép, de ne számítson senki valami csoda-IPS minőségre. Színei szépek, de semmi különös. A felbontás "kicsi", de akit nem zavar (engem nem), annak ez nem gond. A 4:3-as 8" fantasztikus, isteni olvasásra, videóra is tökéletes, alul-felül ott a sáv. Betekintési szögei jók, minden irányból rendesen látszik oldalra. Fényerő sajnos nem az igazi, a jó fényerejű tabletek kb 2/3-a. Napfényben kevés, napfényes árnyékban már használható, de ott sem az igazi. Beltérben nincs vele gond.

    Érintőkijelző: 10 pontot érzékel, viszont a nagyon finom érintéseket néha nem. Hangsúlyozom, a nagy finomakat. Lehet, hogy az olcsóbb tabletek ennyit tudnak, én többre számítottam. Bár tény, hogy egy Ipad Mini fólia volt rajta, lehet, hogy az vastagabb. Szerintem ezt szoftveresen majd javítják, ráférne.

    WiFi: Jó! Stabil, az aksi standby módban 2%-ot merült egy éjszaka, bekapcsolt WiFi-vel. A jelerősség jó, tényleg jól kezel mindent. Egyszer dobta el a router hatókör szélén, kézzel újracsatlakoztam, de szerintem ez a része jó.

    Szoftver: Android 4.2.2 gyárilag, az Acer rádobott pár appot pluszban, de amúgy teljesen alap. Kicsit viszont laggol, nekem összecsapottnak tűnik az első változat, és a driverek sem az igaziak. Volt egy lefagyás (youtube, ott az app a szar), de röccenések simán voltak.

    Akku: Érdekes pont. Induláskor nem volt hajlandó 87% fölé tölteni, telit jelzett, lehúztam, vissza 87%, pedig a dobozból kivéve ment töltőre, és egész éjjel töltött. Valószínű rosszul kalibrálta be az Android, és ez pár töltés után rendbejön. A másik amit nem értek, hogy bekapcsolás után reseteli a számlálókat, még 50% akkuidőnél is, de nem mindig. Néha tudja az előző pontot, néha újraindítja az akkuidő számlálóit, de a %-ot jól jelzi. Így nem tudom mennyit bír, de érzésre simán hozza a 6-7 órát, talán többet is.

    Benchmark: Antutu 12719, azt hozza amit a Nexus 7.

    Összegzés: Bejövős darab, jó összerakás, gusztusos kinézet, engem nem zavar a fényerő, mert beltérben használom. A felbontás szintén nem. Az érintőkijelző lehetne érzékenyebb, ez zavar, de gondolom majd javítják. A 4:3 8"-on király, ideális méret, ideális súly, és az akkuidő is elég jó szerintem. Ezért az árért a Nexus teljesítménye, HDMI kimenettel, SD slottal, 1 év Acer házhozmenős garival.

    Ha a fenti gyengeségeket javítják, szerintem tuti jó vétel, főleg a 8GB-os 55e-ért.

  • Tin

    veterán

    válasz Tobika1 #6 üzenetére

    hát szerintem is, kinek mi az akadás.

    tényleg néha megröccen a menüben, de ez engem pont nem érdekel, nem szempont, hacsak nem lefagy vagy lassú. de egyik sem, tényleg gyors, és egészen jó az aksija is.

Új hozzászólás Aktív témák