Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Imilenni #31767 üzenetére

    Engem nem a személyes adataim biztonsága izgat, hanem általában szeretnék kimaradni a közösségi médiából. Se facebook, se insta, se twitter, se akármi. És ha ez lemondásokkal jár, pl. hogy nem veszek többet Oculus termékeket, akkor vállalom.

    Amúgy nekem több fake facebook fiókomat is törölték, gondolom elég jó az algoritmusuk ahhoz, hogy lássák ki az, aki tényleg nincs rajta és ki az, aki csak altozik.
    Úgyhogy fake accounthoz kötni a vr hardvert eléggé hazárdírozásnak tűnik, mert bármikor kiránthatják alólad az egészet és minimum bukod a szoftver vásárlásaidat.

    Érdekes történet:
    A barátnőm sincs facebookon és egyszer kitalálta, hogy a saját készítésű ékszerei propagálására létrehoz egy fiókot. Regisztráltunk új email címet, facebook fiókot, töltöttünk fel képeket, nyitó szöveg, stb. A bejelentkezéshez előírás volt, hogy a telefonján erősítse meg a regisztrációt, letöltötte az appot, aminél nagy betűkkel garantálták, hogy csakis a regisztrációhoz szükséges adatvédelem miatt kell és nem fér hozzá a telefonon tárolt egyéb adatokhoz. Tíz perc múlva már az összes a telefonján tárolt kontaktját feldobta, hogy kapcsolódjon hozzájuk. (De olyanokat is, akikkel évek óta nem beszélt, csak bent volt valamiért a száma a telefonjában, pl. dpd futár.)
    Aztán kb. másfél órával a regisztráció után egyszerűen eltűnt az oldal, a belépéskor meg csak annyi, hogy nincs ilyen fiók. Se értesítés, se figyelmeztetés, semmi.

    A lényeg, hogy nekem eddig akármilyen interakcióm is volt a facebookkal az abban erősített meg, hogy nem. Eddig is ehhez tartottam maga, ezután is így lesz.
    Pl. ha egy cikket csak facebook accounttal lehet kommentelni, az nálam a "kapcsold ki az adblockot" meg a "csak regisztrált tagok olvashatják" kategória, azaz elolvasás nélkül, reflexből csukom be, függetlenül attól, hogy egyébként akartam volna-e egyáltalán kommentelni.

    Ami az Oculust illeti: szerintem hamarosan be fogják támadni bíróságon, mert miért kellene bárkinek a személyes adatait megosztania egy céggel azért, hogy egyáltalán használhassa a hardvert, amit drága pénzen vett tőlük. Ez gyakorlatilag az összes létező adatvédelmi elvet sérti, mert az adatvédelmi szabályozásnak pont az lenne a lényege, hogy minden adatigénylő csak a szolgáltatáshoz bizonyítottan szükséges adatokat kezelheti.

Új hozzászólás Aktív témák