Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izomman1

    senior tag

    válasz barcalaci84 #31392 üzenetére

    Valami olyat írt, hogy Reverb 2G neki átmenet megvárja míg kiforr ( megjelenik) a 8k X talán szelídül az ára és utána ugrik rá :-) Én azt sejtem a 8k X még valószínűleg változni fog ahogy megjelenik a NVIDIA új kártyája jön az új 2.0 display port kimenet rajta ami már lehetővé teszi a nem csak 75 hz es képfrissítést 4k ba szemenként. Tehát lehet lesz egy fejlettebb kábeles megoldás 90 vagy mégtöbb hz re ami egyenlőre a szűk keresztmetszete a 8k X nek..
    Én azért teszek egy próbát a 8k plus al, mert a panel elvileg ugyanaz és a képfrissítés akár 110 is lehet felskálázva. Viszont a supersamplingel számításaim szerint elég éles képet tudok kapni szintén legalább is Sweviver videóiból ezt látom. [link]
    Ami azt jelenti nem sok értelme van az X felárának. Tény, hogy jó erős gép kell, hogy így tudd hajtani a 8k plust , de az X nek is oda kell tolni a kakaót ha éles képet akarsz nativan.. Apropó valaki tudja native felbontást könnyebb kevesebb GPU val tudsz renderelni mint supersamplingest? kevesebb számítás igényes vagy megegyező? Én azt gondolom, hogy ugyanazon erőforrás igénynyel jár bár biztos élesebb valamivel a kép ahogy a videón egy hangyányit látszik. RTX 2080 TI vel húzottal is éppenhogy el tudja 2x 4k ban érni a 75FPS-t ..
    [link] [link] annyi a csalóka, hogy valaki GTX 1060 -1070 el megveszi a 8k plust és néz ki a fejéből miért olyan homályos hát persze mert nincs alatta kakaó a hivatalos gépigény csalóka.. akkor már érdemesebb 5k plust választani amihez elég a gép és élesebb képet kapsz..

    [ Szerkesztve ]

  • zpeti2

    tag

    válasz barcalaci84 #31392 üzenetére

    De hiányozni fog, 8kx is tervben van, csak az előző generációra is három évet kellett várni a bejelentési dátumhoz képest. Ez a 8kx-nél se változott a mostani álapotot figyelve. Szerintem "talán" jövő ilyenkorra kapnám meg ha most előrendelném.
    A masterses talin próbáltam, aztán volt egy első sziriás hibás reverb nálam, meggyőző volt a különbség, tényleg ég és föld. A g2-n pont azokat a hibákat javították amik miatt nem vettem javítot reverbet.
    Csak a próba után derül ki, hogy megtartom, vagy tovább adom.
    Nem tudom mi igaz belőle, de már több embertől is hallottam, hogy a samu is tervez odyssey utódot, nagyobb fov, hasonló felbontás, kiderül lehet olcsóbban is meglehet úszni a nagy fovot.

Új hozzászólás Aktív témák