Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz Raysen623 #303 üzenetére

    A HBM2 hidd el, sokat fog hozni akármelyik gyártót nézed. Nyilván nem világmegváltást, de nagy fejlődést jelent, nem hiába volt akkora hype körülötte legalább is az eddigi adatok szerint érdemes megvárni.

    "Mindannyian rá leszünk kényszerítve kompromisszumokra és az elején nem lesz elterjedt a VR cucc. Ehhez is idő kell majd mire felfut a hw állomány... :O"

    Nos ez igaz is meg nem is, egyet is értek vele meg nem is. ;)

    Azért az tuti, hogy mondjuk az egy év múlva megjelenő játékok grafikái nyilván kemények lesznek, bármilyen VR eszközről beszélünk ami kint lesz majd a piacon, HW az kell majd alá, hogy meghajtsa őket rendesen.
    Na de ne feledkezzünk meg néhány dologról:

    Manapság hány olyan játék van ami csilli-villi és feleslegesen túlzó a hardverkövetelményük? Úgy értem, hogy optimalizálatlan hulladékok. Szépek, de játékélmény meg sztory az nuku. Nem mondok címeket mert nem tudom ki miért rajong, de tipikusan a tömegtermékekre gondolok amiket kb a fiatal rajongói tábor tart életben, mert nekik a grafika a lényeg és az, hogy a többi tizenéves is azzal játszik. VR-t azért nem ők fognak használni az első körben, hanem azok akik igazán tehetősek vagy keresőképesek és megengedhetik maguknak. Ezt csak azért innen közelítem meg, mert nyilván a fejlesztőknek is törekedniük kell majd újfajta optimalizációra. Ők sem hagyhatják figyelmen kívül azt, hogy nem mindenki Titan SLI-vel rendelkezik. Ha azt akarják, hogy berobbanjanak fejlesztői csapatként, esetleg a jövőbeli címeiket is megvegyék, első játékaikra igen is oda fognak figyelni. Az AAA címek fejlesztői amúgy is minimum 1 év alatt fejlesztenek játékot, de jobb helyeken a 2-3 év vagy több a jellemző. Addig is meg lesz rengeteg indie cím szerintem és mod is elég amivel el lehet szórakozni majd. Mert ugye azt sem szabad elfelejteni, hogy vannak lelkes fejlesztők akik már elkészült címeket VR-osítanak de ezt értsd úgy, hogy modot készítenek hozzá. Lásd GTA 4-5.

    Egy idő után úgy is minden nagyobb játékfejlesztői cég be fogja látni, hogy a VR a jövő. Ha nem az Oculus 1-el akkor a Star VR-al, vagy Oculus 2-vel vagy bármi ami 2-3 év múlva jön majd. Ezt te is jól látod, hogy minden csak idő kérdése, nincs választásunk csak türelmesnek kell lenni. :K

    Egyébként meg a szeptemberi vagy októberi konferencián volt azt hiszem szó arról, hogy valami 100.000 fejlesztő dolgozik 20-30.000 VR alkalmazáson, de a számok napról napra nőnek (ha nem pont ennyit mondtak ne kövezzetek meg, de valami hasonlóan nagy számok).

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák