Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz MichaelSD #30 üzenetére

    Én is ilyesmire járok most. Csütörtökön kezdtünk, eddig csak angol keringő volt. Jövő héten nem tudom mi lesz, mert van lázas beteg a családban. Lehet a jövő heti óra így kiesik, ha ez már az omikron.

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz MichaelSD #30 üzenetére

    Nekem lement közben a tanfolyam. Disco fox, angol keringő, pontozós rocky, cha-cha, rumba, bécsi keringő, samba, tangó, amik voltak. Szerintem nem maradt ki semmi. Lehetett volna folytatni, salsaval vagy valami mással szavazásos alapon, de a táncpartnerem megsárkányosodott, mert lusta voltam egyedül gyakorolni, úgyhogy ezt skippeltük. Vagy hát a célját végülis elérte, mert így kénytelen leszek egyedül gyakorolni, ha szinten akarom tartani. Sajnos kevés az olyan hely, ahol ezeket mindet lehet táncolni, de azért egy rocky, disco, ilyesmi megy kb. bármelyik mai kultúrházi eseményen nálunk. A keringők esélytelenek, azt mondjuk bárki tudja bármilyen lassú számra, ha olyan ingerenciája van. A latinokra általában szoktak lenni külön latin táncos helyek, főleg a salsa a divat valamiért.

    Ha sorba nézem, akkor a disco fox bejött, bár nem egy nagy szám, a rocky nem annyira, de a végére belejöttem, a cha-cha örök kedvenc marad, a rumba semleges, a bécsi keringő kevésbé jött be, mint az angol, a samba nagyon nem a térdből rugózás miatt, a tangó is csalódás volt, de az talán partner függő, valahogy nem sikerült elkapni a ritmusát, a salsat kipróbáltam máshol, az is bejött.

    Na most ezeket úgy tűnik általában olyanoknak rendezik, akik járnak is, hogy tudjanak együtt valami közös koreográfiát táncolni. Nekem az jött le most a hétvégén, hogy az olyan helyeken, ahol csak a zenét adják és fel lehet kérni lányokat, ott mindenki fullra mást táncol. Most direkt megnéztem szombaton a helyi művházban, hogy diszkóra ki mit táncol. Volt talán 30 ember, és nem láttam két azonos koreográfiát, úgy tűnt mindenki ritmusra improvizál, aztán annyi. Úgyhogy én is csak azt csináltam, talán egy nagyon minimális disco foxos elemmel. Szóval nem igazán tudom, hogyha mondjuk elmegyek a salsa estre, akkor ott mit tudnék produkálni egy tök ismeretlennel. Valahol ennek megvan a szépsége is, mert pont ezt hiányoltam a kötött koreográfiából, hogy valami egyénit bele tudjak vinni.

    Ami még átjött, hogyha már kreativitásról meg egyéni koreográfiákról beszélünk, akkor minden táncnak megvan a maga stílusa, amit azért tartani kell. Ez kéz tartásban, ritmusban, csípőmozgásban, stb. látszik mindegyiknél. Ezt leszámítva viszont úgy tűnik, elég nagy a mozgástér.

    Majd körülnézek még a neten, hogy mások milyen koreográfiákat csinálnak, és betanulok párat, meg próbálkozok majd sajátokkal is főleg a diszkó témában.

    Összességében szerintem megérte. Egész más a mozgásom, mint a tanfolyam előtt. Önbizalmam is egy fokkal több van. Egyébként Veszprémben a Bonita tánciskoláról van szó Lunk Gabival. [link]

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák