Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    16 éve vagyok szemüveges, B/L -0.5/-0,5-ről kezdtem, már 8 éve -3,0/-3,0, úgyhogy megááltam. Nemsokára jön az öregkori távollátás, majd meglássuk, mi lesz. :DDD

    Szeged és Békéscsaba az, ahova én optikushoz járok. Fényre sötétedő, UV-szűrős, karc-mentes és páramentes rétegekkel kezelt lencséket használok, így kiváltok egy napszemüveget is. :DD

    Műtét iszonyúan zavarna, kontaktlencse szintúgy, engem már szemüvegben fognak elföldelni.

    Volt egyszer, hogy az egyik lkencse eltörött, elmentem hát az SZTK-ba, inygen vény, kedvezmény a lencsére... A nő egyből leültetett a számítógépes műszer elé, és aszondta, hogy B/J: -4,5/-4,5D. Mondom, az nem lehet, lesz szíves megvizsgálni a hagyományos módon, betettem vele a 3-as lencséket és elolvastam a tábla legeslegalsó sorát. Több kérdése nem volt, kiírta nekem a lencséket.

    Ami a tanulság! Mindenki saját felelősségére bízzon a számítógépes, ingyenes szemvizsgálatokban!

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • macilaci78

    nagyúr

    Sziasztok!

    A szemüvegem eltörött. A 11 éves lencse ép, a 6 éves keret adta meg magát. Ez volt a 3. keret ezen a pár lencsén. Eddig nem használtam üveg lencsét. Úgy voltam, vele, inkább törjön el, mintsem évekig nézzem a karcos lencsét. Jellemzően póló szárába szárazon törlöm a szemüveget.

    6 hete voltam SZTK szemészeten:
    Sü: -3.0D / -3.0D
    Refr: -3.75D - 1.0cyl 76
    -5.0D - 0.75cyl 82

    Statusz:
    C:od: sü = 1.0
    os: sü = 1.0 Tdig: n / n

    Amire ezeken felül igényem van: magas karcállóság, vékony lencse, fényre sötétedjen, ne párásodjon. Budapesten hol lehet jó áron szemüveget csináltatni?
    Milyen gyártó lencséje ajánlott? Hol tart ma a műanyag?

    Köszönettel:
    macilaci78

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Új hozzászólás Aktív témák