Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • exXxer

    csendes tag

    Hali!

    Lenne 1 kis gondom a PS1-emmel (vagyis nem is tudom hogy magával a konzollal van-e baj :F )
    Következő a helyzet:
    Van egy (chippelt) ps1-em + 1 eredeti joy (sima natur) + 1 utángyártott 8 MB-s memkari
    ez így együtt nagyon jól szuperál

    Ma gondoltam veszek egy új joy-t (-> [link] <- azért ezt, mert utánaolvastam fórumokon, hogy a PS2-es controller kompaibilis-e a PS1-el, és több helyen is azt írták, hogy igen)
    A következő a problémám:
    1. Ha bedugom a PS2-es joy-t és a memkari-t a játékok egy része nem indul/lefagy (azok amelyek induláskor a memkariról olvassák be a mentett adatokat/beállításokat, vagy éppen játékállást mentenék a karira..a memkari eltávolítása után viszont gond nélkül megy tovább)
    2. Ha a PS2-es joy és a PS1-es joy is be van dugva (memkari nélkül), a játékok nem igazán működnek jól, pl. a Tekken 3 2mp-ként játék közben megáll ('benyomódik' a 'Start' gomb, úgy, hogy nem is érek hozzá) vagy éppen különböző gombok nyomódnak meg (ütés, rúgás stb.)

    Amikor CSAK a PS2-es joy van bedugva (még a memkari sem) nincs semmi gond, minden játék tökéletesen műxik (még a vibra is normálisan működik).

    Mitől lehet ez? A memkari probléma lehet a kari utángyártott mivolta? Egy eredeti Sony-s memóriakártya megoldaná a gondot?
    A joy probléma? A kétfajta joy inkompatibilis lenne egymással?

    A választ/segítséget előre is köszi (bárkinek is)!

    exXxer

  • exXxer

    csendes tag

    válasz k. #948 üzenetére

    A motion sensor alapesetben ki van kapcsolva..de kipróbáltam minden lehetőséget :( :(
    Igazából azt furcsállom, hogy ha egymagában van bedugva ez a joy (csak memkari nélkül), akkor semmi baja nincs :F

    De a memóriakártya problémára még mindíg nincs semmi..:( :( :(

Új hozzászólás Aktív témák