Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz vargalex #9018 üzenetére

    Szia!

    Keresgéltem uClibc-s openwrt br-t, de nem találtam. Meg tudnál dobni egy linkkel? :R

    Egyébként a musl-os so -t megtalálod a libc csomagban az OpenWrt repo-ban.

    Attól tartok, hogy ez nem ilyen egyszerű... :( Ha bemásolnám kézzel a cuccot, akkor sem működne, mivel nem musl-os a környezet. Ez olyan, mint uClibcről áttérni glibcre --> mission impossible. Csak akkor lehetséges, ha újraírnám az egész fw-t és musl-lal (értsd musl toolchain) fordítanám le.

    De azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a chilli Makefile-on kellene csak reszelni hozzá, hogy ne ott keresse.

    Nem néztem rá a Makefileban, hogy így van-e, de azt gondolom, hogy ez nem a chillitől, hanem a gcctől függ. Ahhoz, hogy ez az elérési út más legyen újra kell fordítani a gcc-t, amire a legoptimálisabb megoldás magának az openwrt buildrootjának buildelése lenne. :)

    Arm-on is csak akkor nem kell cross-compile, ha van gcc

    Igaz! :) De én még nem találkoztam olyan arm rendszerrel, amin ne lett volna meg. Jó tudom, ezek routerek, kicsi hellyel és így nem foglal annyit. De akkor lehetne egy additional gcc-t telepíteni. Illetve úgy tudom, hogy a mips erősen hadilábon áll a gccvel.

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák