Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petrisz

    tag

    válasz 747 #288 üzenetére

    ''mirol beszelsz egyaltalan. BSD pl egy tipikusan instabil szar, nem?''

    A Windows NT kernelt a VMS atyja írta, ami szintén nem egy instabil szar. Monnyuk szerintem lehet kezdett szenilis lenni az öreg :) Jah, WNT rotálva mindegyik betűt eggyel arréb = VMS :)

    ''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz 747 #288 üzenetére

    Termeszetesen tudom, hogy nem PCs processzorok vannak macben, gondoltam trivialis.
    Minden mas viszont a PCs piacon is fellelheto.

    ''egy mac grafikus kartyat nem tudsz PCben hasznalni. tovabba, a grafikus kartyak valamivel jobban
    muzsikalnak a mac-es hardverarchitekturaban''

    persze...
    A maces csucsgepben levo fx5200 megveri a PCs vilagban elavult radeon9600 at....

    ''90es evekbeli mac-et, rakhatsz bele egy 500MHz-es Sonnet G4 processzorkatyat, es fut rajta az
    OSX.''
    Attol hogy egy gyorsabb processzort raksz a tetu lassu rendszerbe, nem lessz lenyegesen jobb a helyzet...
    Nem ismerem a konkret arakat, de biztos vagyok benne, hogy a te processzorkartyad 2X annyiba kerul mint egy 3G s P4

    tedd mar nekem fel a winxp-t akarmelyik 6-8 eves PCre legyszives! kivancsi lennek ra!

    BERMELYIK 6 eves PC re felmegy.

    ''''www.spec.org ??? Na hol van az a csodagép? Én nem látom...''

    talan nem artott volna megnezni a gyartok listajat, Apple a kornyeken nincs:''

    Valoszinuleg nem erezted az ironiat a hozzaszollasomban. Nagyon is tisztaban voltam vele, hogy az Applenek nincsenek hivatalos spec eredmenyei...
    VAJON MIERT? talan mert lemaradna a gagyi PC mogott csunyan.


    ''''Mese a stabilitásról, mese a kezelhetőségről, mese az életérzésről.''

    egyszer talan nezz meg egy mac-en eloben, hogy legyen valami minimalis fogalmad arrol, hogy
    mirol beszelsz egyaltalan. BSD pl egy tipikusan instabil szar, nem?''

    Tudtommal a BSD nem instabil szar.

    ''az XCode-nal hatekonyabb IDEt en meg nem lattam (NetBeans se rossz). veri a Visual Studiot sok
    tekintetben.

    ''mert ugye a programozás ott kezdődik, hogy ''összegányolok valamit és ELADOM'' az utolsó szón
    van a hangsúly, és nem fér bele, hogy valami fejlesztői rendszerrel kelljen baszakodni, amikor van
    helyette jobb platform is.''

    multi-platform IDEkrol hallottal mar? CodeWarrior, REALbasic, TrollTech QT, VS/Mono?''

    Zarjuk le a programozos vitat, nincs ertelme. Elismerem, macen is lehet programozni, valoszinuleg hatekonyan is lehet rajta programozni. DE az teny, hogy en ismerek sok programozot, es egyikuk sem programozik macen.

    ''Ja, és jóhogynem a nyuszi viszi a puskát, majd macen programoznak UN''*''X-ra''

    pedig a nyul viszi a puskat, mert a MacOS X alapja a BSD UNIX. raadasul a MacOS X BSD magja,
    a Darwin nyilt forraskodu, es tonnaszamra van ra nyilt forraskodu linux cucc.

    TUDOM hogy az OSX unix alapu, naes akkor most hova? Tudtommal a regi os verziok nem unix alapuak voltak... Ezzel tulajdonkeppen el is ismeri az apple, hogy az oprendszer fronton vereseget szenvedett.

    Es a nyul viszi a puskat arra vonatkozik, hogy azert senki sem fogja most ugy gondolni, hogy ha unixra fejleszt akkor majd macet vesz, forditva, csinalunk valami ''unixosat'' es majd jo lessz macre, vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák