Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz atesss #11035 üzenetére

    Vagy befloppyzod a sata drivert, vagy a telepítőbe integrálod. Utóbbit vagy megcsinálod magad, vagy letöltesz egy kész telepítőt, van egy rakás olyan torrent, ahol nem nyúltak bele a telepítőbe más téren, csak a driverekkel látták el.
    Sajnos semmi más megoldás nincs rá, csak az, hogy IDE módban telepíted, felrakod a sata drivert, majd pedig átváltod bioszban ahci-re, vagy beintegrálod a drivereket.

    A gparted meg utolsó emlékeim szerint alapból nincs fent az Ubuntuban, azt nem tudom, hogy live módban lehet-e valahogy használni. Azt meg, hogy éppen mi az elsődleges és nem elsődleges partíció, sosem figyeltem, a partícionálok megoldják ezt. A felrakott oprendszer meg gondolom úgy is átállítja magának, ha nem tetszik, amit kap.
    Régebben 3 oprendszer volt a gépen és 3 bootmanager egyszerre, esetenként még több vinyóra elosztva is.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • bambano

    titán

    válasz atesss #11035 üzenetére

    Ha nekem ilyen gépet kellene telepítenem (rögtön azután, hogy leszáradt mindkét kezem :) ), akkor biztosan nem a linux particionálójával particionálnám, praktikusan azért, mert az olyankor még nincs fent.

    A boot szektoros buherálásos kavarásos dolgot (hogy minden telepítésnél minden oprensdzer beleokoskodik, hogy kié legyen a master boot rekord), úgy tudod legegyszerűbben orvosolni, ha a linuxot teszed fel utoljára.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák