Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Amantius

    senior tag

    válasz dino_m #31584 üzenetére

    OK, értem amit mondasz, de szerintem nem mindegy a program, mert nem mindegy, hogy milyen messze van az a "messze"? Illetve nem biztos, hogy a Codemasters nem kapna adatot, lehet hogy csak nincs rá igényük (nem éri meg a pénzt) és amíg viszik a programot így is (sőt), addig el is tudom képzelni, hogy egy pennyvel sem fektetnek bele többet, mint amennyit kell.

    Pont ezért mondtam a Red Bull kapcsolatot, hogy Ők adhatnának adatokat, ahogy más csapatok is tették korábban (pl. az Arrows és Crammond együtműködése). Csak sajnos az ott bukik, hogy az aktuális, sőt, valószínű az egyel korábbi év adatait sem kötnék más orrára (hol vannak már a boldog békeidők), így naprakész játékkal nem lehetne villantani (mondjuk egy folyamatban lévő évadot, ahol még minden képlékeny és változik, végeredményben nem is lehet szimulálni, legalábbis korábban ez eleve kizárta az aktuális évad szimulációját (nem Én találtam ki, lehet épp Crammond mondta ezt, már nem emlékszem).
    Lényeg a lényeg, egy jóval nagyobb kihívással rendelkező szoftver számomra csábítóbb lett volna korábban (öregnek érzem ma már magam ezekhez a torpedókhoz), csak valószínű több érdeklődőt veszítenének, mint nyernének. Mondjuk Én eleve rossz példa vagyok, mert engem mindenképpen a KERS előtti idők autói érdekelnének, sőt kb a 90-es évek. :)

    Nagy gáz, kis szerencse!

  • koanla

    aktív tag

    válasz dino_m #31584 üzenetére

    Annyival egészíteném ki/árnyalnám, hogy bizony az iR a Williams FW31-et beszkennelte anno (mikor már eléggé outdated volt) és ugyanezt megtette a turbó-éra első McLaren-Hondájával is. Nyilván, az is outdated, de valahogy az iR-nek azért hajlamos vagyok elhinni, hogy a szimulációjuk van olyan fokon, hogy egy sufnimodtól jóval messzebb álljon. A lebonyolítást nyilván nem hozza magával, mert megvan a saját rendszere, de a modellezése szerintem eléggé közel állhat a valóságoshoz - annyira legalábbis, amilyen szinten az iR állhat.

Új hozzászólás Aktív témák