Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kinghaxor

    aktív tag

    válasz Gigi01 #22751 üzenetére

    Szia. Rugó ügyben elég egyszerű volt a helyzetem. Nekem a szimulátor mellett az airsoft a másik hobbim. Nem megyek bele a részletekbe de az a lényeg, hogy ebből kifolyólag elég sok belső alkatrészem gyűlt össze az évek során. Többek között különböző erősségű rugók is. Amit én bele raktam az egy guarder sp120 rugó darabja. Ez nem lineáris rugó de ez most nem is számít. Ez volt feleslegben itthon. Ez a rugó pont akkora átmérőjű, hogy pont bele megy a gyári rugó közepébe. Annyit csináltam, hogy a még lineáris részéből levágtam flexel két pontosan akkora darabot mint a gyári rugó és a gyári rugóval egybe rakva tettem vissza őket. A levágott darabot bele kell rakni a gyári közepébe és simán vissza kell rakni. Kicsi szilikon zsírt kentem a rugókra és ennyi. Egyik darab a gázba másik a kuplungba. Annyi, hogy a rugók végét a vágásnál kicsit el kell dolgozni, hogy olyan legyen mint egy gyári rugó vége. Kicsit köszörültem belőle hogy lapos legyen az utolsó menet alja, meg lecsiszoltam a végét hogy ne legyen olyan hegyes, éles ahol el lett vágva. És ennyi. A fékbe viszont nem jó mert abban alapból két rugó van. Amit cserélni lehetne az sokkal nagyobb átmérőjű mint ami nekem itthon volt, így az maradt a gyári. Annyit csináltam vele, hogy vágtam bele egy vastag polifoam darabot hogy progresszíven keményedjen a végén. Kellett vele próbálkozni, hogy milyen vastag és alakú legyen de szerintem jó lett. A rugó lehetne abban is egy leheletnyit erősebb de oda még nem találtam másikat. Sokkal erősebb nem kellene bele mert így sem rossz de én el tudnám viselni ha egy nagyon picit erősebb lenne. De ugye ez már egyéni ízlés dolga. A polifoammal így is jobb lett. A pedál útja felkeményedik a végén. Szóval elégedett vagyok vele.

    Th8a. Szerintem nem tudsz jobbat venni ennyi pénzért. Érzésre nekem a g25, 27 váltója jobban bejön. De az is lehetne erősebb. És ugye átalakító nélkül más kormánnyal nem működik. Th8-ra is van ötletem. Egyenlőre teszt fázisban van a dolog. Ha sikerül megcsinálni és beváltja a hozzá fűzött reményeimet akkor azt is megosztom majd.

Új hozzászólás Aktív témák