Új hozzászólás Aktív témák

  • #48967168

    törölt tag

    válasz Joshi #25318 üzenetére

    Nem akarom én senkire sem ráerőltetni a CV1 vásárlást, de én személy szerint nagyon örülök hogy rászántam az összeget.

    Az is benne lehet hogy "nagyon akartam" hogy végre jó legyen, több eszközt is kipróbáltam. Először megvolt a DK2 ami tényleg barlangrajz volt, és ami legrosszabb hogy émelygést is okozott nálam. Ez el is lett passzolva hamar... Aztán jött a PSVR, mert egy bemutatón nagyon megtetszett, és érdekes módon a szolidabb hardver ellenére nem volt rosszullét. Itt kezdtem el kapisgálni, hogy azért nagy áttörés lesz: Konkrétan a Battlefront XWinges küldetése a 30 éves videójátékos pályafutásom eddigi csúcspontja! :)

    Most az árcsökkenés és az olvasott user-tesztek megint berántottak az Oculusba, és a CV1 levett a lábamról! Igaz amit a kolléga írt hogy általánosságban tartalom még csekély mennyiségben van, de mivel ez egy kormányos topik (csúnyán offolunk, sorry) azért itt inkább a szim-vonal számít, és ebben már most is bőséggel van tartalom: pCars, Assetto, iRacing, Dirt:Raly, stb... Non-VR-ban sincs sokkal több ennél...

    A grafika ha pixeleket és shadereket számolgatunk akkor nyilván 2 generációval előtti. De szintén a szim vonalnál maradva, amíg folyamatos az fps és 60 felett van akkor már nem elvagyunk az autószimünkel? :) Nagyon sokan játszanak szerény konfigokkal non-VR-ban és mégis élvezik a versenyeket!

    És ebben domborít igazán a CV1, az élményben! Számomra 10x nagyobb élmény hogy tényleg úgy érzem hogy benne ülök a kocsiban, hogy egy apró fejfordítással látószöget váltok és tűpontosan be tudom lőni az APEX-et, mert látom és nem csak sejtem hogy hol van.

    Nekem is szokni kellett a grafikai visszalépést (a korábban linkelt képen ugye egy 55-ös 4k-s TV van) de simán le tudtam mondani a grafikai tökéletességről az élmény ellenében.

    Mindenesetre úgy érzem nagyon klassz korszak hajnalán vagyunk és örülök hogy a részese lehetek. Nyilván bölcs dolog felvázolni hogy majd ez csak 3-4 év múlva lesz jó amikor papagájtollból készült napszemüveg fog BT7-en kommunikálva szemenként 8k-s képet adni és addig nem venni semmit sem. De ha ugyanezt mondták volna a játékosok a C64-Amiga váltás idején, vagy az első 3DFx kártya megjelenésekor (szép-szép de maszatol, majd akkor veszek ha 100x ekkorák lesznek a textúrák) most nem járnánk sehol...

    Az ajánlásom persze nem azoknak szól akik a lehetőségeikhez képest egy low-end konfigon csikorognak G25-el fülig érő mosollyal, hanem arra céloztam, hogyha valaki egy 3 monitoros rendszeren gondolkodik és megvan rá a keret, szánjon rá egy próbát a hátha sikerül meggyőzni...

Új hozzászólás Aktív témák