Keresés

Aktív témák

  • abéla

    senior tag

    válasz koncsik #1119 üzenetére

    Azt lehet tudni, hogy a szerológiai teszteket hogyan végzik?
    Tehát ELISA, immunfluoreszcens vagy valmilyen gyorsteszt; esetleg van vlmi forrás, hogy pontosan melyik típus/gyártó ilyesmi?

    Mert ahogy olvasom a számokat, számomra kérdéses, hogy PCR (ami ugye elég megbízható, de csak aktív, magas vírus-titerrel bíró állapotra érzékeny) eredmények alapján hogy lehet átfertőzöttségről beszélni -már ha valóban arról beszélnek és nem a sajtó "szakértői" fordítják félre a közölt ereményeket - amikor ha volt is "valami a levegőben" akkor az néhány hét múlva már nem ad PCR + eredményt.
    Tehát a lassan felszínre kerülő adatok alapján ez lehetett már simán jan-febr is, tehát márc végére- áprilisra leginkább már egy AT test lenne informatív
    Azt tegyük hozzá, hogy hála az égnek, hogy az időközben lezajlott események, intézkedések hatására vagy ki tudja minek köszönhetően (mondjuk ezzel megvan a kövi extrém fontos elemezni való is:D ) beszélhetünk erről ilyen kontextusban.

    Persze a szintén lassan szivárgó adatok lévén kibukó 1%-os (ami majd nyilván idővel és az egyre több adattal egyre csökken) mortalitási ráta fényében (nem beszélve a polimorbid + koreloszlási jellemzőkről) kérdéses itt sok minden más is,
    de nah utólag könnyű okosnak lenni; na meg tegyük hozzá, ha korábban itt le mert írni vlki ilyesmit hát az min. megkapta a felelőtlen influenzázó jelzőt; erről jut eszembe, nehogy elfelejtsük megemlíteni: a svédek nemzetüket minimum kiírtani akaró looserek. ;]

    Summa: egy valóban valid, a gyorstesztnél sokkal érzékenyebb, lezajlott fertőzést kimutató AT tesztelés(pl fentebb említett elisa) ami valóban az átfertőződés mértékét adná meg és lehetőleg minél kevésbé reprezentatív jelleggel bírna(mass), nna az elférne, nem kérdés.

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • -FreaK-

    veterán

    válasz koncsik #1119 üzenetére

    Én azt furcsállom, hogy ha nincs meg a kellő számú részvétel, akkor miért nem engedélyezik az önkéntes részvételt, mondjuk telefonos bejelentkezés alapján.

    Én pl. nagyon szívesen elmentem volna, de a mi településünk nem vett részt benne, csak a pár száz méterre lévő szomszéd település.

Aktív témák