Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    Banoltak a Covid kocsmából egy hónapra és konteónak nevezték az ugyanolyan állításomat (sőt, én sokkal finomabban fogalmaztam), amiről ironikus módon a mexikói miniszter pont hasonlókat mondott a napokban:
    Mexikó-BigPharma
    Valahogy vicces belegondolni, hogy a mexikói minisztert banolná a sok "szakértő" abból a topicból a "konteói" miatt. :D
    Félelmetes amúgy, mennyi álintellektuális egyén van abban a topicban, aki egyetlen érvelésre, elemzésre nem képes magától. :D

  • kwzatz

    őstag

    válasz lacafaca #108740 üzenetére

    Köszi! Bár nem igazán szeretnék én ezzel kapcsolatban fórumozni, ott sem az volt a terv. (és persze volt ott is értelmes ember, akivel lehetett érdemben beszélgetni pl. a statisztikákról) Mindössze egy kérdést tettem fel kezdetben (mennyi az oltások maximális száma, amit felvennél, ha a variánsok/aktuális helyzet/kormány/orvosok így javasolják) kíváncsiságból, de már ez is kiváltott némi védekező reakciót/agressziót, aztán gyorsan eszkalálódott a dolog.

    syberia: Érdekes videó. Az egyetem tanulmányi szempontból elég nagy csalódás volt (szociális szempontból szerencsére pozitív) úgy kb. 2-3 év után nekem is, elvégeztem azért, és persze sok felismerés is származott belőle, amit lehet hasznosítani, de összességében hasznosabban is el lehet tölteni azt az időt.
    De abban a topicban nem igazán említettem semmi "határtudományosat", még a szimpla számításba is próbáltak belekötni olyan cikkel, ami ugyanazt állította mint én. Szóval, vicces megtapasztalás volt. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz BalanceR #108766 üzenetére

    "hamarosan jön a nagy "valami" és megváltozik a világ..."

    Ööö... Meg kell kérdeznem, hogy nem érzed úgy, hogy az utóbbi másfél évben eléggé "megváltozott" a világ? :U
    Pedig még csak az elején járunk. Még felfokozottabb automatizáció, egyre szélesebb körben használt AI, ezzel egyidejűleg növekvő munkanélküliség, kis- és középvállalkozások ellehetetlenülése, élelmiszerek jelentős drágulása, globálisan egyre nagyobb problémát jelentő éhezés (évi 10 millió környékén az ehhez kapcsolódó halálozások száma, köztük 3 millió gyerek - bár ezt ugye nem mondja a tévé minden nap, úgyhogy akkor nincs is), egyre szaporodó kibertámadások, amelyek gazdasági és társadalmi veszélyhelyzeteket teremtenek, várható átlagéletkor már most csökken világszerte, stb. Soroljam még? :DDD
    Nem kell ehhez konteó, meg nagy "valami", ezek gyakorlatilag a napi gazdasági/politikai hírek, szép fokozatos a változás, és csak lassacskán veszi észre a többség, hogy nem maradt semmije. Így megy ez.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz BalanceR #108780 üzenetére

    "A világ folyamatosan változásban van"
    Ha ezzel tisztában vagy, miért emlegetsz ironikusan "nagy változást", mintha az valami konteó lenne? Nyilván attól függ, kinek mi számít "nagynak", bár szerintem ha most megkérdeznéd az emberek többségét, az elmúlt 1,5 évben végbemenő folyamatokat elég nagynak gondolná. Néha tényleg nem értem ezt az egyre gyakoribbá váló jelenséget, amikor valaki 2 egymás utáni kommenten belül nevet ki valamit, majd érvel mellette, miszerint az magától értetődő. Régen legalább pár hónap eltelt a kettő között.

    "...növekvő munkanélküliség, kis- és középvállalkozások ellehetetlenülése
    Ez mind a változás elutasításából, vagy lemaradásból fakad, aki nem halad a korral, lemarad, ellehetlenül, tönkremegy."
    Az elmúlt 1,5 évben semmi köze nem volt a "változás elutasításához", "lemaradásból fakadáshoz", ez meglehetősen egyértelmű. Az általad leírtak a valóságban végbemenő összetettebb folyamatoknak olyan szintű leegyszerűsítése, amire nehéz érdemben reagálni.

    "Igen, és hol? A fejlődő országokban, illetve ott, ahol alacsony az iskolázottság. Megint csak a tudás, fejlődni akarás hiánya. A tanulatlan bevállal akár 8-10 gyereket 25 éves korára, úgy, hogy nulla az esélye, hogy eltartsa őket, és jön az éhezés, meg a siránkozás, hogy milyen szar az élet."
    Ha az ellátási láncok összeomlanának - egyáltalán nem kizárt még - és nem tudnál venni élelmiszert a boltban, akkor kíváncsi lennék, hogyan segítene a "tudásod" és "fejlődni akarásod". Legfőképpen ha nem családi házban laksz. Meg gondolom annak a 10 éves kongói gyereknek, aki ebben a pillanatban is éhezik egyszerűen csak nincs meg a "tudása" és "fejlődni akarása".
    Ilyen, hogy a természeti környezetből adódó különbségek, háborús konfliktusok, mások általi kizsákmányolás, stb... Á hagyjuk, tudás és fejlődni akarás. :D

    "A sikeres kibertámadások is a legtöbb esetben olyanokat érnek (legyen az magánszemély, vállalkozás, ország...) aki
    a többiekhez képest lemaradásban van."
    Igen, mint például az USA az utóbbi időben gyakorlatilag rendszeresen, méghozzá elég durván. Szóval a példád... vicces. :F

    De minek írok én egyáltalán erre a fórumra komolyabb témában... Mindegy, itt nem követem el azt a hibát, mint a másik topicban. Itt lezártam részemről, köszöntem a beszélgetést.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    Megemelte a Pfizer és a Moderna a vakcinák árát

    25-35%, vastagon fogott a ceruza. Emberbaráti szeretetből. :D
    Ez hogy triggerelné a Covid kocsmát... :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz BalanceR #108828 üzenetére

    Napi szinten követem a tőzsdét, a faanyag, építőipar... ah, bele sem kezdek.

    natë: "Semmi különleges nincs az áremelésben, ne láss bele semmi egyedit."
    Ez így van, tökéletes megállapítás. Nem tudom ki említette, hogy itt bármi is egyedi lenne? :D

  • kwzatz

    őstag

    válasz natë #108834 üzenetére

    Nem értem a problémádat, hiszen még egyet is értettem veled. Mi pontosan az az állításom, ami ekkora ellenérzést váltott ki? :D

    "Én biztosan rosszul látom, hisz csak egy manager vagyok"
    Ez a kedvencem. A "bedobom az álszerény megjegyzést, amivel sugallom, hogy mekkora sztár vagyok és ezért nekem van igazam, bár azt sem tisztáztuk, hogy pontosan miről vitatkozunk". Erre azt mondom: Ne szégyenkezz, az is valami. Ugyan így is kell utasításokat követned, alkalmazkodnod bizonyos elvárásokhoz, de azért megsüvegelendő, meg valószínűleg a fizu is elmegy szódával. Még azt is el tudom képzelni, hogy van, akit ez lenyűgöz. :D
    Mára is elég volt a szórakozásból.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz natë #108838 üzenetére

    Sejtettem, hogy konkrétan nem sikerül semmit megnevezni, nehéz, amikor zavaros az ember álláspontja. A játszótér pedig tökéletes metafora, ismét egyet kell értsek a manager úrral. :D

  • kwzatz

    őstag

    válasz #57833216 #108840 üzenetére

    Szinte folyamatosan egyetértek, milyen "arguing"? Még mindig nem értem, mi az az állítás, amiről "vitatkozunk". :D
    Egyébként hasznos is tud ez lenni (inkább nem fejteném ki miért), meglehetősen ritkán vitázok fórumon, félévente rámjön egyszer pár napra egy-egy érdekesebb témában, általában megunom, mert mindenki habzó szájjal reagál mindenre, ami kicsit is kimozdítja őket valamilyen szempontból a komfortzónájukból. A manager úrnak pl. gyanítom több vitában volt már része a 15k hsz-ével. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz BalanceR #108843 üzenetére

    Mennek a "vicces" mémek, körbemagyarázás, úgy látom, hogy ideje a legegyszerűbben, konkrétan feltenni a kérdést, hogy pontot tegyünk a "vita" végére:

    Szerintetek a Pfizer és a Moderna úgy növelte az árat, hogy a termékegységre eső nyeresége egyetlen centtel sem nő ettől? Igen vagy nem? Más lehetőség ugye nem nagyon van. :D

    Amennyiben azt mondjátok, hogy nem, akkor ugyanazt állítjátok, mint amit én, így meglehetősen nehéz megérteni, hogy pontosan min is próbáltok vitatkozni.

    Mivel elég heves ellenreakciót kapott az eredeti kommentem, ezért ha jól értem az az álláspontotok, hogy igen (sőt, még a profitjuk egy részéről is lemondtak, ugyanis az esetek nagy többségében ugyebár ezt jelenti az igen válasz az egyetlen lehetőség mellett, amikor ugyanannyi maradt a profit, vagy hát tartozzon ide persze az elhanyagolható különbség is), ebben az esetben pedig nekem semmi gondom a naivitásotokkal, elfogadom, és arra sincs szükség, hogy engem ilyen vehemenciával próbáljatok meggyőzni erről. Sőt, ezekkel a cégekkel sincs gondom, látva a reakciókat, inkább azt kell hogy mondjam, nem emelték eléggé az árat. De majd legközelebb jobban belövik. :D

    Egyébként a "nőttek az üzemanyagárak, szállítási költségek" kijelentéssel egy időben azért az olyan apróságokon is el lehet gondolkozni, hogyan alakítja egy olyan termék esetén az egységre jutó költséget a gyártási mennyiségek fokozatos növekedésével az a tény, hogy a költségek jelentős részét a K+F teszi ki, ezt csak így mellékesen jegyzem meg.

    Szóval igen, nem, ahogy érzitek, az is elég ha magatoknak válaszoljátok meg, nincs nagy jelentősége. Egyben köszönöm a diskurzust.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    "AvAkCinAGyáRTásbAnMegAMúGyNinCsIsNaGYPénz", "NyILVánEmelNIükKellETtAzÁRakAt" - prohardver Covid-szakértők
    A koronavírus egyik nagy nyertese
    :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz natë #109269 üzenetére

    Sajnos nem érdemes rátok túl sok időt pazarolni. Nézd megint balancer szalmabáb-rohamát... :D

    Múltkor még az volt, hogy "Ebben nincs nagy pénz", illetve "azért kellett árat emelniük, mert minden másnak felment az ára" (és persze amikor feltettem a nehéz kérdéseket a gazdasági részével kapcsolatban, akkor mély hallgatás) most már habzó szájjal védjük, hogy "naná, hogy szuperprofitjuk van belőle"...
    Vicces ezt figyelni, annyi szent. :D
    De még egyszer, ahogy múltkor is írtam: Én nem sajnálom ezektől a cégektől, sőt, ahogy a példa továbbra is mutatja, még magasabb áron kellene értékesíteniük. Azok a yachtok nem veszik meg magukat. :D

  • kwzatz

    őstag

    válasz BalanceR #109273 üzenetére

    Pedig az a büdös helyzet, hogy igen... Lehet, hogy neked kellene előbb elvonulni "edukálni" magad. :D
    Bár aki az egyetemi tanulmányaira hagyatkozik csak - vagy még arra sem -, az megreked egy szinten, vak lesz néhány dologban, ahogy a példád mutatja. Nézz vissza a legutóbbi hosszabb kommentemre, az abban feltett kérdésre azóta sem jött válasz, ha már szakmaibb vizekre akarunk evezni, megpróbálkozhatsz azzal.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz BalanceR #109273 üzenetére

    Ráadásul vicces, mikor valaki játssza a művelt felvilágosultat, aztán olyanokat ír le, mint te itt:
    108870
    Igen, határozottan neked kellene kicsit olvasgatni/tanulni/némi alázatot tanúsítani egy-egy ilyen fogalmatlan, ostoba hsz után.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz pjen #109609 üzenetére

    Szerintem erre az a legjobb megoldás, hogy kötelezővé tesszük az egészségügyi dolgozók számára az oltást, még lelép néhány %-uk (a második intézkedés lenne egy éven belül, ami ezt eredményezi, márciusban 3,7%, azaz kb. 4000 ember hagyta ott a munkát, impresszív egy világjárvány idején, amikor azt gondolná az ember, hogy inkább az ösztönzés lenne a cél), aztán nézzük, ahogy elindul a dominó és viszi majd a megmaradtakat is szépen lassan, fokozatosan a túlterheltség miatt. Nem beszélve a többi remek intézkedésről - bár ez sem csak Magyarország persze -, ami szintén az emberek általános egészségügyi helyzetének romlásához vezet. A végén feltesszük a kezünket, hogy durva ez a Covid, és hát az emberek hibája amúgy is. Zseniális.

  • kwzatz

    őstag

    válasz BalanceR #109620 üzenetére

    Szeptember 1. a határidő. Ráadásul akkor is csak felszólítást kapnak először és 15 napjuk van a dolgozóknak mentesítő szakvélemény bemutatására, illetve az oltás felvételére. Miért lépne ki bárki önmagától idő előtt? Ez azért nem igényel különösebb logikát, azt gondolná az ember, hogy a topic önjelölt okostóniját azért legalább ez nem fogja meg. :D
    Felhívnám a figyelmedet arra is, hogy akár csak 1% is újabb 1000 embert jelent, akiknek a munkája aztán eloszlik a többiek között, pótolni pedig értelemszerűen "meglehetősen" nehéz ugyebár, gondolom ezt nem kell kifejtenem. Aki azt hiszi, hogy senki nem fog kilépni, az meg fog lepődni.
    Olvastam a fentebbi hsz-eid is... Még mindig vérciki, amit itt produkálsz nap mint nap. :D

  • kwzatz

    őstag

    válasz BalanceR #109624 üzenetére

    Uh... van gond a fejekben. Te jó ég... Borzasztó ez a fajta lenéző hozzáállás. Tavaly még az egészségügyi dolgozók voltak a "hősök", most meg konteós segédmunkások. Szánalmas vagy. Igen, személyeskedés.
    És ahogy írtam... lesz meglepetés.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz BalanceR #109627 üzenetére

    Az ember, akinek mindenről a konteók jutnak eszébe, még akkor is, ha amúgy szó sincs konteóról, csak szimpla statisztikai következtetésről azzal kapcsolatban, hogy hányan lépnek ki az egészségügyből. FB-csoportok, mindenki konteós, 5G, trumpista, Q-anon stb. gyakorlatilag akármi a téma, egyből jönnek ugyanazok a propagandaszavak, az aktuális témával kapcsolatban abszolút irreleváns dolgok, szalmabáb-érvelés. De tessék, itt a meglepi:
    A kötelező oltás több ezer dolgozó felmondását hozhatja az egészségügyben
    Reméljük, hogy te jobban látod a helyzetet, mint a Független Egészségügyi Szakszervezet vezetője.
    És akkor még azt nem említettük, hogy Kásler bácsi meglengette már a booster kötelezőségét is számukra, aztán meglátjuk, az növeli-e picit a kilépők számát. Aztán jön a túlterheltség miatt kilépők száma.
    Szerintem adja magát, hogy lesznek kilépők, teljesen mindegy, hogy mi az okuk rá és igazuk van benne vagy sem - legyen az "konteó", vallási meggyőződés, egyszerű bizalmatlanság az oltással kapcsolatban, valószínűsíthető természetes immunitás az elmúlt másfél év viszonylatában; esetleg úgy ítéli meg valaki, hogy 23 évesen veszélyesebb rá az oltás a hosszú távú statisztikai adatok hiánya miatt, mint maga a vírus, stb - de hát itt már minden konteó és mindenki konteós, mindegy mi a téma, az árnyalt gondolkodás, mint olyan, van akinek nem létezik.
    Na mindegy, megint több időt szántam rád, mint kellene.

  • kwzatz

    őstag

    válasz FrezeR #109625 üzenetére

    Ez remek cikk, köszi, érdemes elolvasni mindenkinek, néhányan talán kicsit árnyaltabban tekintenének erre a témára és mindenre, ami vele jár a "hörögve konteózás" helyett. Ha Schiffer András így leírja, akkor jól értem, hogy a Pfizer szerződései, amik kikerültek pár hete a netre, legitnek tekinthetők. Azt is ajánlom mindenkinek - különös tekintettel ismét a "hörögve konteózókra" -, igazi nyalánkság. Ezekkel pedig maximálisan egyetértek, amit a végén ír (meg persze szinte a teljes cikkel):

    "Ha a világ gyorsan, de jogállami keretek között akar túljutni a COVID-krízisen, az államoknak – a nemzetközi jog segítségével – vissza kell szorítaniuk a gyógyszercégek mohóságát. Első lépésben, meg kell akadályozniuk, hogy az óriásvállalatok megalázó kötelezettségvállalásokra kényszerítsék a legkiszolgáltatottabb országokat. Második lépésben, az egyes államoknak és az Európai Uniónak nyilvánosságra kell hozniuk valamennyi vakcinaszerződést. Harmadik lépésben, semmisnek kell nyilvánítani minden olyan szerződéses kikötést, amely megtiltja a szerződésből való kiszállást abban az esetben is, ha időközben hatékonyabb ellenszer kerül kifejlesztésre. Negyedik lépésben, a vakcinapolitikát vissza kell szuszakolni a nemzeti joghatóság alá. Ötödik lépésben pedig az államoknak világossá kell tenniük: a gyártók nem zárhatják ki érvényesen a termékfelelősséget. A vakcinaszabadalmak feloldása természetesen üdvözlendő lépés. Egy világjárvány esetén azonban a demokratikus államoknak arra is rá kell tudniuk szorítani a gyógyszercégeket, hogy extraprofit nélkül bocsássák az emberiség rendelkezésére az oltóanyagokat. Legalábbis akkor, ha olyan világot szeretnénk, ahol a profit nem előzi az embert."

    Úgy néz ki, hogy Schiffer András is "alufóliasapkás, gonosz gyógyszercégező konteós", mint én, mert gyakorlatilag szó szerint ugyanazt mondja. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz BalanceR #109633 üzenetére

    A 109625-ösben lévő cikkről és a benne foglaltakról mi a véleményed? Kíváncsi vagyok, hogy dolgozza fel egy arcpelenka-hívő, covid-rettegő, oltásfetisiszta a benne foglaltakat. (ha már ennyire nagy előszeretettel dobálózunk itt az antivaxxer, oltásellenes, alufóliasapkás minősítésekkel, akkor gondolom illik megnevezni a spektrum másik oldalán lévőket is lassacskán, amibe te, mint azt a kommentjeidből látom, büszkén tartozol :D )

    Cs1csó: Ez azért ironikus, mert ahogy olvastam, a komoly topicban saját bevallása szerint, nem titkoltan elhízott hipochonder az emberek jelentős része. Mármint szó szerint leírták. Kicsit öngólnak érzem ott. Ezért is érzem viccesnek, amikor pl. nekem, aki életében nem szívott egyetlen cigit, nem alkoholizál, rendszeresen sportol, egészségesen táplálkozik, gyorséttermi kaját kb. 3-szor evett az elmúlt 10 évben, az energiaitalt rühelli, üdítőt elképesztő ritkán iszik, valaki meg akarja mondani az egészségről a tutit. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Cs1csó #109636 üzenetére

    Persze, nincs a profiljukra írva, viszont kommentben szó szerint írták, legalább 3-4 ember. Meg is fordíthatjuk egyébként a kérdést: Az nem abszurd, hogy magától értetődően adat be egy olyan vakcinát, - illetve néz hülyének mindenki mást, aki nem tesz így, legyen az akármilyen egészséges életmódot folytató egyén, vagy olyan, aki már átesett a betegségen, esetleg a kettő kombinációja - ami egy újonnan bevezetett eljáráson alapul és aminek a hosszú távú hatásait - időutazás hiányában - még nem láttuk; ahelyett, hogy változtatna az étrendjén, sportolna, letenné az alkoholt/cigit stb., ami nemcsak a Coviddal szemben növelné az esélyét, hanem alapvetően meghosszabbíthatná az életét? Igen tudom, az melós.

    Sőt, még az előzőekhez:
    Azt még ironikusabbnak - de mondhatnám azt is, hogy kifejezetten pofátlannak - érzem, amikor egy ilyen, saját bevallása szerint kórosan elhízott delikvens ecseteli, hogy ő megfizettetné a kórházi ápolást azokkal, akik nem oltatják be magukat és Coviddal kórházba kerülnek. Valahogy elképesztő ezernyi szempontból ez az eltorzult, illogikus, szűklátókörű gondolkodás.
    Hogy nem merül fel benne, hogy valószínűleg ő az, aki élete során jobban terheli az egészségügyet - mégsem jutna senkinek az eszébe, hogy azt követelje, hogy a kórosan elhízottak fizessék a számlát -, hogy mindenki fizeti a járulékot, hogy vannak etikai szempontok, vagy hogy az alkoholistákat, dohányosokat, drogosokat - pedig ez jobbára mind választott kockázati tényező - is ellátják.
    Messzire lehet menni azzal, hogy mindenki fizet, aki nem kifejezetten önhibáján kívül, egészséges életmód mellett kerül kórházba.
    Félelmetes kezd kicsit lenni, hogy ezt egyáltalán le kell írni.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz BalanceR #109646 üzenetére

    A logikád mentén (már ha lehet ezt annak nevezni ugye), csak néhány:
    Felelőtlenség elhízni, mert statisztikailag kimutatható módon nagyobb terhet raksz az egészségügyre és lehet, hogy az ellátásod egy másik ember életét fogja veszélyeztetni a túlterheltség miatt.
    Felelőtlenség dohányozni, mert statisztikailag kimutatható módon nagyobb terhet raksz az egészségügyre - amellett, hogy esetleg közvetlenül is károsítod a környezetedben élőket a dohányzással -, és lehet, hogy az ellátásod egy másik ember életét fogja veszélyeztetni a túlterheltség miatt.

    "Nem az egyén jóléte az elsődleges, hanem a közösség stabilitása, biztonsága."
    A fizetésed egy részét, amit luxuscikkekre, utazásra vagy bármire költesz, ami nem létfontosságú, azt igazán odaadhatnád valakinek, aki jobban rászorul, amit aztán élelmiszerre, gyógyszerre fordíthatna, esetleg átutalhatnád egy alapítványnak. Megteheted persze, hogy görögországi nyaralásra, vagy OLED tévére költöd, minden jogod megvan ezekhez, de önzőség, hiszen nem a te jóléted az elsődleges, hanem a közösség stabilitása, ami rendkívüli mértékben növekedhetne, ha mindenki felajánlaná a fizetésének azt a részét, amit nem létfontosságú dolgokra költ.
    Lehet, hogy te úgy érzed, hogy megérdemled a görögországi nyaralást, amiért egész évben güriztél, de a társadalom, akikkel együtt élsz, akikkel együtt alkotsz közösséget, sokkal alapvetőbb dolgokban szenved hiányt, ne legyél önző.

    Szóval ha már ilyen fenenagy jótékony lelkek vagyunk - két mondat között, ahol éppen rosszat kívánsz egy oltatlannak vagy lenézel valakit éppen - akkor toljuk fullba a kommunistát már. :D

    "Társadalomban élünk, nem remeteként a hegyen, a társadalomnak vannak írott , íratlan és elvárt szabályai. Az oltás felvétele az utóbbi kategória."
    Hát egyrészt ugye egyelőre 42% szerint kurvára nem az, másrészt az 58%-ból is elég sokan köpködtek, amiért így vagy úgy rákényszerítve érezték magukat, szóval ez a kijelentés is erősen vitatható.

    Elolvastad már Schiffer András fenti írását? A javadat szolgálná, nem is kicsit, hátha kitekintené picit a burkodból. :D

    Amennyiben kenyéren és vízen élsz, miközben a fizetésedből megmaradt összeg 90%-át rászorulónak/alapítványnak adod, akkor tárgytalan, amit írtam és köszönöm mindenki nevében.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz BalanceR #109653 üzenetére

    "Csak hogy tiszta legyen a kép, a cikk nem a sajtó, vagy média állásfoglalása, nem is tudományos tanulmány , értekezés, ez egy magánszemélyként kommentáló (az LMP alapító Shiffer) polgár szubjektív cikke a "vélemény" rovatban."
    Csak hogy tiszta legyen a kép, ettől nekem hitelesebb, és mivel jogi kérdésekről szól a cikk, Schiffer András pedig jogász, ezért nyilván száraz jogi aspektusból néz mindent. Nekem ez érdekesebb, mint a szaktudásukat tekintve megkérdőjelezhető, fizetett cikkírók megrendelésre készülő, az éppen aktuális narratívát sulykoló, logikátlan hányásai, de hát ugye kinek mi.

    "Mit meg nem teszek érted..."
    Különös, pont ugyanígy érzek feléd. :D
    "https://report24.-re hivatkozni, mint forrás..."
    Sajnos nehéz lenne a CNN-re vagy a Washington Postra hivatkozni, ha azok nem hozzák le a Pfizer szerződések leakjeit. Mi szerinted a hiteles, független forrás? Csak mondd ki, és már keresem is, ki van a tetején. Ez a leak már kikerült egy ideje és sok helyen beszélnek róla, valahogy eddig a Pfizer tudtommal nem tagadta, hogy valódi és valamiért a Twitter is fent hagyta, egy random 24 éves kapucnis fact checker sem kifogásolta még, szóval...

    "-A vakcinaszerződések nyilvánosságra hozása (ezzel megelőzve a konteókat, korrupciót)"
    Oh, ha olvastad volna azokat a leakeket, akkor tudnád, hogy a konteók akkor szabadulnának csak el igazán, ha azok a szerződések az emberek általános tudásának a részét képeznék. Szerinted mi az oka, hogy eredetileg nem nyilvánosak? Maximálisan ajánlom az elolvasását, ha nem félsz a kognitív disszonanciától és képes vagy nyitott elmével befogadni a pfizeri jótékony szeretetet. :D

    "A cikk második felének elején van némi konteógyanus vonal antivaxx oldalak idézése"
    És csak megvagyunk ezzel is, Schiffer András is konteós, antivaxxer. :D Tényleg kipróbálhatnád, hogy tudsz-e olyan kommentet írni, amiben ezek a szavak nem szerepelnek.

    Az valóban szép meg minden, amit arról írsz, hogy katasztrófahelyzetben nehéz reagálni, csak ugye a békehelyzetben kellene ilyenekről előre gondolkodni, szcenáriókat elemezni, tanulmányokat készíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz natë #109675 üzenetére

    Balancer minden kommentjében menekül, ahol nem könnyű a célpont. Legalábbis a hsz-eimre adott válaszai vért izzadva kikerülik a kellemetlen részeket, ami nehezen fér bele a meglehetősen beszűkült világképébe, aztán a maradék 10%-ot, ami általában a legkevésbé érdekes, abba fogcsikorgatva beleköt. A Pfizer leak nem lesz elolvasva, nem fog megnevezni független, hiteles hírforrást (nehéz is lenne mondjuk), a közösség vs egyén érdeke témakör is meglehetősen dobva lett... Szóval vicces továbbra is. :D

    Példa: a legutóbbi hsz-ekben Balancer ugye az oltás és az iskolázottság közötti kapcsolatot próbálja bizonyítani, kíváncsi vagyok mit kezd azzal a kellemetlen ténnyel, hogy van egy csoport, akiknek egy jelentős része nem oltatja magát és nem változtatott a véleményén az utóbbi hónapokban (még az ingyen sültkrumpli, fagyi, fánk, lottósorsolás hatására sem :DDD ), ez pedig a legmagasabban képzettek csoportja. (a tipikus, alufóliasapkás konteósok ugyebár)
    Vaccine Hesitancy

    Egyébként ez teljesen logikus szerintem. Viszont én pont ezekkel kapcsolatban lennék kíváncsi a pszichológia iránt érdeklődőként arra, hogy illeszti bele a világképébe az ilyesmit Balancer, mert annyira tökéletes alany a válaszain, reakcióin keresztül a megfigyelésre. Arra épül az egész világnézete, hogy mindenki alufóliasapkás konteós, alacsony iskolázottságú és eldugott FB-csoportokban tájékozódik, szóval így, hogy én mondjuk a nézeteimet, következtetéseimet az emberek befolyásolásával, politikával, gyógyszeriparral, nagyvállalatokkal, médiával stb. kapcsolatban leginkább az egyetemi közgazdasági végzettségre, pszichológia-, és szociológia könyvekre (Cialdini: Hatás, Bernays: Propaganda, Aronson: Social Animal stb.), klasszikus disztópikus művekre, történelmi "tényekre" (mondjuk úgy, hogy jelenleg általánosan elfogadott tények) alapozom (csak pár érdekesebb dolog, jó olvasást: Operation Paperclip, Operation Northwoods, Project Sunshine, MKUltra, Tuskegee Syphilis Study, stb. százával), így továbbra is megmosolyogtató, ahogy minden kommentben el kell sütnie a "FB-csoport, konteó, antivaxxer, alufóliasapka, gyíkember" szavakat, mert az ő tájékozottsága, tudása, illetve amivel még képes vitába szállni, az sajnos ezen a szinten rekedt meg.
    Tény, hogy a hozzá hasonló egyéneket tartom a legszórakoztatóbbnak, a negatívum, hogy sok időt emészt ez fel, annak ellenére, hogy egyfajta bűnös élvezetet jelentenek a hasonló "viták". :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz radi8tor #109686 üzenetére

    És hát ha jól emlékszem, erre a fentebb említett, kiszivárgott szerződések - amennyiben valóban eredetiek és Schiffer András sem nézte ezt be, valamint a Twitternek, "fact checkereknek" sem kerülte el a figyelmét - is feljogosítják ám őket. :DDD

  • kwzatz

    őstag

    válasz BalanceR #109688 üzenetére

    Oké, menjünk még beljebb. :D

    "Biztos velem van a baj, nem veled, bár lehet, hogy nem véletlen, hogy itt pörögsz a hátadon... kwzatz #108739"
    Oh, most ezt valami "szégyenfoltnak" próbálod beállítani? :D Az, hogy az embert banolják a paranoiás hipochonderek topicjából, ahol kb. az fér meg, hogy "vedd fel a 8. boostert is és különben is minditthalunk", valamint egyfajta szektás fanatizmussal, a boszorkányégetők szintjén reagálnak mindenre, ami ezzel akárcsak egy picit is szembemegy, szerintem kifejezetten érdem. Ott Vesa volt a kedvencem, aki egy belinkelt cikkel akart ellentmondani annak, amit számításokkal előtte levezettem, aztán amikor felhívtam a figyelmét arra, hogy gyakorlatilag ugyanazt állítottam, mint az általa linkelt cikk, akkor lerendezte annyival, hogy akkor is konteós vagyok, mert implikáltam valamit, amit ugyan nem írtam le. Szóval ők, akik gázmaszkban mennek oltásra, jól megférnek a topicban, ez azt hiszem mindent elmond a "komoly kocsma" színvonaláról. :DDD Statisztikákat elemeztem, ironizáltam, rámutattam a számítási, logikai hibáikra, nem tetszett nekik. Így megy ez. Engem soha nem zavart az, hogy nem tartozom a (vagy egy speciális) többséghez, mert a többség szinte minden fontos, komplex dologban - főleg ha a pénz is központi részét képezi az adott témának - téved, félre van vezetve vagy abszolút fogalma sincs róla.

    De értem, tehát a leak, amit Schiffer András jogászként megbízhatónak tartott, azt Balancer nem tartja annak. Megint a szokásos, elképesztően gyenge, végtelenül kitekert szalmabáb is megérkezett menetrendszerűen, ahogy azt Balancertől megszoktuk. Továbbra is "lenyűgöző" az érvelési eszköztárad.

    "Na ők lényegesen kevesebben vannak,"
    Nem olvasod el, amit linkelek... Sóhaj. :( Segítek:
    "Hesitancy held constant in the most educated group (those with a Ph.D.); by May Ph.D.’s were the most hesitant group."
    Sőt, még magyarázatot is adok hozzá: Nyilvánvalóan számszerűen kevesebben vannak, mint az alacsonyabb iskolázottságúak, mert... dobszó és harsona... alapvetően kevesebb ember rendelkezik Ph.D.-vel, mint amennyien a többi csoportban vannak, ezért beszélgetünk inkább arányról. De ezzel nem kívánom azt mondani persze, hogy a magasabb iskolázottság egyben mindig pontosabb döntést is eredményez, csak annyit, hogy azért ez a "csak a buták nem oltatják magukat" dolog azért közel sem áll meg.

    "Van egy véleményük, meg egy elvük, de nem próbálják ezt ráerőltetni a világra." Nem is tudom, ki ebben a topicban az a valaki, aki ennek az ellenkezőjét csinálja napi rendszerességgel valószínűleg hónapok óta. Hm... :D

    És a hiteles forrásaidon belül, hogyan zajlik nálad a szűrés? Pl. ha a BBC hiteles - és ez nem cáfolat akar lenni, mielőtt félreértenéd - , akkor mondjuk a Century of the Self az oké vagy konteós baromság?
    Vagy mondjuk ha a Reuters-ről linkelem ezt, akkor azt feldolgozod és hozzáteszed az ismereteidhez, vagy csak túllépsz rajta azzal, hogy "de most már más a cég, most már a javamat akarják"?
    Pfizer whistleblower's ordeal reaps big rewards
    A kedvenc mondatom a fenti cikkből ez:
    "At Pfizer I was expected to increase profits at all costs, even when sales meant endangering lives."
    Tehát csak azokat dolgozod fel, és abból rakod össze a kis világnézeted, amit megerősít az általad hitelesnek megnevezett források mellett a média legalja is, vagy összefüggéseiben, komplex módon látod a világot azzal, hogy igyekszel mindent beépíteni a következtetéseidbe? Mennyire jellemző rád a confirmation bias? Gondolkoztál már ezen? :)

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz BalanceR #109694 üzenetére

    Mondom én, hogy egyre szűkösebb az a reakció...

    De ez mit bizonyít? Szerinted miért írtam le azt a kommentet, talán mert annyira titkolom? Az előző hsz-ben kifejtettem, mi is az a topic. Meg lehet próbálni cáfolni, de ha az ember beleolvas, akkor elég gyorsan látja, hogy mentális problémákkal küzdő, rettegő emberek írnak oda főleg, akiknek egy része saját bevallása szerint is hipochonder. Ahogy írtam, a legkevésbé sem zavar, ha egy csoport másképp gondolkodik mint én, sőt, pénzügyi döntéseknél remek módon használható például megerősítésnek. :D
    Mit gondolsz amúgy, téged banolnának, ha egy laposföld topicban szórnád a tudást? :DDD Akkor én is mondhatnám, hogy más is látja, hogy "megkérdőjelezhetőek" az állításaid? Ez csak a csoport nézeteinek a függvénye.
    Mi az egyébként, amit színtiszta igazságnak állítottam be és akkora felháborító hazugság/téves információ? A legtöbbje feltételezés, amiket valamilyen alapra építettem. Szóval csak egyet, ha kérhetek. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz BalanceR #109701 üzenetére

    Nekem ezekkel az a problémám, hogy minden ilyen eltereli a figyelmet a lényeges kérdésekről, és a közösség további bomlasztására jó csak, mindegy, hogy melyik oldalról linkelünk be képet, videót, stb. szélsőséges elemekről, az a lényeg, hogy a másik oldal hőbörögjön. Lehet a kép photoshopolt is akár, számomra ezek nem érdekesek.
    (viszont láttam már olyat, hogy egy hölgy kilépett a házából, a háza előtt feltette a maszkot, majd elsétált az 5 méterre lévő kocsijáig, mindezt úgy, hogy 60-80m-es körzetben nem volt senki, ketten sétáltunk arrafelé lassú tempóban a másik oldalon... szóval vannak szélsőséges esetek, nem feltétlenül kell hozzá semmi, amit említesz)

    csapee: "Egy dél Tiroli kép, most szigorították a szabályokat. Speciel ha tömegközlekedési eszköz a libegő akkor kötelező a maszk."
    Mondjuk azért ha ez lenne a szabály, akkor azért el lehet gondolkozni azon, hogy értelmesek-e a szabályok. Gondolom, ha a kútba kellene ugrani, mert ez a szabály, azt te sem tennéd meg. :D (bár sajnos van egyébként példa durvább agymosásra is a történelemben) Sokan nem kérdőjeleznek meg semmit, de azért kellene lenni egy határnak. Egyébként az elmúlt másfél évben tengernyi példát lehetett látni elképesztően retardált, illogikus szabályokra világszerte, kormányzati vagy intézményi szinten.

    Ezt pl. máig nehéz feldolgozni, sajnos csak egy a sok közül :D :
    US high school band

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz csapee #109712 üzenetére

    Én ezt értem, de a szabály önmagában ettől még lehet teljesen retardált és illogikus.

    BalanceR: Sok dologban egyetértünk, csak általában nem arra térek ki én sem, a legtöbb magától értetődő. Én abban látom köztünk a legnagyobb véleményeltérést, hogy azokkal ellentétben, aki mindenben konteót feltételez, te a spektrum másik oldalán gondolkozol ugyanolyan szélsőségekben, ami a múlt példáinak ezreit tekintve számomra ugyanúgy idegen és szerintem meglehetősen naiv. Gondolom ad egyfajta biztonságérzetet, és valahol ez is egyfajta, már-már vallásos hit, csak nem az egyházban. El tudom én ezt fogadni.

  • kwzatz

    őstag

    válasz S e t h #109728 üzenetére

    "Egy lobotómia után semmi gond nem lenne veled és be tudnál illeszkedni. :DDD"
    Mármint a "komolyba". :D

    De az is jó, ha kezdésnek beírja, hogy mindig fertőtleníti az ételt Domestos-szal, illetve amikor az orvos nem figyelt oda, akkor benyomott magának egy bónusz Pfizert. A tenyerükön fogják hordozni. :D

  • kwzatz

    őstag

    válasz BalanceR #109731 üzenetére

    Oh, szóval úgy működik, hogy a szarkazmus (lobotómiás komment fentebb) csak az egyik irányban oké, a másik, úgynevezett "komoly" topic irányában felháborító, értem. Csak kíváncsi voltam.

    "Hajt az adrenalin, mert sehol nem vesznek komolyan?"
    Mármint ki nem vesz komolyan? Te? Az miért zavarna? :D Egy ideje már nem azt látom a fontos kérdésnek, hogy engem ki vesz komolyan, hanem hogy nekem kit kellene komolyan vennem. Te pl. egész gyorsan kiestél. :D Produktívabb és eredményesebb rengeteg szempontból ez a nézőpont, annyit elárulhatok.

    "Ha nem elfogult a moderáció, ha én megyek, te is jössz."
    Annyira nagy érvágás ez sem lenne, csak produktívabbá tenné a napom.

  • kwzatz

    őstag

    válasz GoodSpeed #109738 üzenetére

    Emberek jól érzik magukat, kint a friss levegőn mosolyogva, ahelyett, hogy inkább rettegve rohadnának gázmaszkban 10+ boosterrel a következő 40-50 évben bent a szobában. Hallatlan.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Ezekiell #110062 üzenetére

    "de próbáld meg ugyanezt a komoly topikban előadni, ahol értik is amit linkelsz"
    Ugyan, hagyjuk már, annyiban különbözik ettől a topictól, hogy ellentétes véleményen vannak, a kocsma kifejezés pedig rendkívül találó rá. :DDD A "komoly" topicban többnyire saját maguk által bevallottan túlsúlyos, ezernyi vélt vagy valós egészségügyi problémával küzdő, gyógyszereket habzsoló, paranoiás hipochonderek - akik hónapok óta naponta órákat foglalkoznak a Covidtól való rettegéssel - osztják meg egymás között a félelmeiket. Azokat a cikkeket/híreket, ami megerősíti ezeket a félelmeket, azt elfogadják, ami nem, azt elvetik, statisztikákat a legtöbbjük képtelen értelmezni. Természetesen tisztelet a kivételnek, azért van olyan is. Nincs ezzel gond, kicsit sajnálom is a legtöbbjüket, de ne akarjuk már úgy beállítani, mintha ott valami magas szintű szellemi tevékenység folyna, mert attól távolabb nem is lehetne.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Sped #110131 üzenetére

    Valahogy furcsának találom, hogy a mélyen együttérző, másokért, a társadalomért, a közösségért "hősiesen" önmagukat oltató, empatikus emberek örvendezve osztanak meg halálhíreket nevető smiley-val. Bár az is lehet, hogy a legtöbbjük valójában csak képmutató, nyomorult senkiházi.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Sped #110137 üzenetére

    Egyre mélyebbre mész. Ajánlatos lenne hátradőlni pár percre, elolvasni néhányszor újra ezt a két kommented, aztán elgondolkozni, hogy mikor mentek félre a dolgok és hogyan.

    Corleone33: Ő ne süllyedjen le? Nemrég örvendezett egy ember halálán. Pff, van baj egyeseknél, nem is kicsi.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz RubbishBin #110142 üzenetére

    Az "antivaxxer", "konteós", "laposföldes", "alusisakos" szavak és a szalmabáb-érvelés gyakorlatilag kötelező kellék, ezek nélkül mondanivaló/megállapítás már nem létezik. :D

    Sethnél már megjelent az a fajta racionalizálási folyamat is, ami talán egy fokkal még Spednél is lejjebb van, miszerint az adott ember halála már a közösség érdekét fogja szolgálni. Továbbra is bámulatos az elmúlt 1-1,5 évben egyeseken keresztül megfigyelni azt, főleg interneten/fórumokon, amiről korábban csak könyvekben olvashattam, mert ilyen formában a legtöbb ember sokkal bátrabban vállalja fel a lelke mélyén (vagy éppen a fejében) rejtőző sötétséget, mint élőben.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz lacos001 #110176 üzenetére

    Ha megnézed ezt a fentebbi tirádáját, és azt, hogy rendszeresen kell használnia az antivaxxer, konteós, alusapkás szavakat, azért elég gyorsan lejön, hogy ez egyfajta önigazolási kényszer nála.

    Gondolom a lelke mélyén ott lehet egy kisebb vagy nagyobb bizonytalanságérzet, ami adódhat az általa is említett lehetséges mellékhatásokból - mégha elenyésző is -, vagy abból, hogy a jövőbeli variánsok ellen már azért "picit" bizonytalanabb a hatékonyság. Azért már most hivatalos szervektől, kormányoldalről, egészségügyből, világszerte itt-ott egyre gyakrabban felmerülget a 4-8 havonta booster lehetősége is, vannak hírek néhány hónap után fokozatosan csökkenő védettségről, meg elég sok helyen lehozták azt a hírt is egy tanulmányról, amely szerint azoknak, akik korábban átestek a betegségen, jobb a védettsége a delta ellen, mint a kétszer oltottaknak.

    Aztán ott vannak olyan lehetséges kimenetelek is (mindenki saját belátása szerint rendelhet hozzájuk százalékos esélyt), mint az ADE, amiről szintén elég sok diskurzus van, de majd az idő dönt róla, meg hát ott van a nagybetűs ismeretlen is, olyan események, következmények, amit nem lehet előre látni. (ez persze igaz a Covidra is, megint csak mindenki rendelhet hozzá százalékos esélyt) Jelenleg nincs olyan ember a világon, akit 3-5 éve oltottak, szóval időgép híján ilyen hosszabb távú következtetést tapasztalati úton egyelőre nem lehet levonni a vakcináról, boosterezgetésről, oltások kevergetéséről, variánsokról, stb.

    Az idő fogja elhozni a válaszokat minderre.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz BalanceR #110180 üzenetére

    "A cél, tartani a fákját a sötétségben azoknak akik valamilyen oknál fogva idetévednek."

    Legközelebb majd ly-nal tartsd azt a fáklyát! :DDD

  • kwzatz

    őstag

    válasz csapee #110190 üzenetére

    Jellemzően nem is szoktam másokat kijavítani. Viszont amikor valaki épp a szellemi felsőbbrendűségét hirdeti az adott mondatban, mint BalanceR az imént, akkor azért mindig van annyira vicces, hogy ne bírjam ki. :D

  • kwzatz

    őstag

    válasz forumpista #110193 üzenetére

    Nagyon jól összeszedted, de sajnos a falnak beszélsz. És jól látod, ennél binárisabban, ahogy ő látja, már nem is lehet.

    A dohányzásos példáddal ("Torches of Freedom" :DDD ) kapcsolatban egyébként én úgy tudom, hogy már több korai tanulmány rég összekötötte a tüdőrákkal (20-as évek végén, 30-as évek elején), ami előtte elképesztő ritka volt, ezek a kampányok meg csak utána pörögtek igazán. Akkor az orvosok még a cigarettázást népszerűsítették a plakátokon. "More doctors smoke Camels." :DDD
    Néhány embernek egyszerűen szüksége van az abba vetett hitére, hogy ezek az intézmények vigyáznak ránk és a legjobbat akarják mindnyájunknak, minden egyes pillanatban, mert minden ettől eltérő, kicsit is összetettebb, árnyaltabb lehetőség elborzasztja őket.

    Tényleg BalanceR, már egyszer felsoroltam ezeket, nyilvánvalóan akkor sem reagáltál, de tényleg kíváncsi vagyok. Te például hogyan egyezteted a Project MKUltrát a világképeddel? (van ezer hasonló meredek dolog, de ez azért elég közismert) Mármint az pl. hogyan történhetett meg? Arra vagyok kíváncsi, hogy ezeket feldolgozod-e vagy nem is tudom... nem veszed komolyan? Kizárod az elmédből? (Hitrendszeredből? :D )

  • kwzatz

    őstag

    válasz BalanceR #110203 üzenetére

    "Illetve a kérdésemre továbbra sem jött válasz, mi az alternatíva a járványhelyzet megoldására"

    Van egy új elméletem. Szerintem 15 napig korlátozni kellene az emberek mozgását. Azt mindenki kibírja, 2 hétig otthon van a családjával, pihen kicsit, a gazdaság is kibírja, nem nagy elvárás senkitől a társadalomért. Így elkerülhetnénk, hogy le legyenek terhelve a kórházak. Addig majd felkészül az egészségügyünk. A "Flattening the Curve" nevet adtam neki. Szerintem Facebookon is nagy sikere lesz, rengetegen akarják majd ezzel hirdetni szellemi felsőbbrendűségüket. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz gergo5991 #110216 üzenetére

    Pár napos hír talán, hogy Izraelben 6 hónapot fontolgatnak. "Konteós-alusapkás" körökben még az oltások megkezdése előtt, úgy ~1 évvel ezelőtt már felmerült, hogy így fog működni az üzleti modell. :DDD

  • kwzatz

    őstag

    válasz BalanceR #110297 üzenetére

    Semmi sem 100%-os, csak annyit lehet megállapítani, hogy úgy néz ki a fertőzés után kialakult védelem sokszorosan megbízhatóbb, mint az oltások. Ahogy azt a hölgy is mondja a videóban, a tudomány - nem a megkérdőjelezhetetlen TUDOMÁNY, amiben hinni kell és a pap szerepét a média tölti be, hanem a valódi - szerint ez már elég régóta közismert tény volt, gyakorlatilag bárminemű betegséggel szemben.
    Arra mindenképpen elég, hogy ha valaki "hurr-durr oltatlanozik", főleg olyannal szemben, aki már átesett a betegségen, azt nyugodt szívvel el lehessen küldeni az anyjába.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz natë #110306 üzenetére

    Nem kellene, csak fel kellene dolgozni a videót, meg elolvasni az erről szóló cikkeket és benne van a válasz... De hát ugye... Az, hogy kifejezetten a deltáról volt szó bennük, az meg ne zavarja egyikőtöket sem. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    Ahogy újra láttam ezt a hírt, eszembe jutott a topicban a korábbi "vita":
    Kitolták a kötelező oltás határidejét az egészségügyben dolgozók számára
    Pedig BalanceR megmondta, hogy max. néhány - hogy is fogalmazott - "segédmunkás" nővér nem fogja magát oltatni, aki Facebook konteós csoportokban tevékenykedik, és akiknek a szaktudása amúgy sem fog hiányozni. Még ilyet.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz t72killer #110432 üzenetére

    Nem teljesen értem a "lenne" szót a mondatodban, tekintve, hogy megtették ezer helyen, köztük a magyar egészségügyben is, beleértve az egészségügyben elhelyezkedni kívánó főiskolásokat/egyetemistákat is. De vannak pl. ilyen kollégiumok is.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz t72killer #110435 üzenetére

    Nem mindegyik kollégium, de van néhány. Kíváncsi vagyok, hogy a többi bepróbálkozik-e azután ugyanezzel, hogy a hallgatók már beköltöztek.

  • kwzatz

    őstag

    válasz Ricardo #110444 üzenetére

    És az nem tartozik az ellátókapacitás veszélyeztetéséhez, hogy kirúgom az egészségügyi dolgozók egy részét? :U

    BalanceR: Ha ugyanúgy terjesztheti a betegséget oltva is, akkor pontosan mi is a haszna a betegek szempontjából? Ezt az egyszerű kérdést megválaszolnád kérlek. Hogyan segít az, hogyan lesz az a "nagyobb jó", ha kirúgják őket?

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz t72killer #110453 üzenetére

    "Kiég/lelép az eü dolgozó"
    Ez különösen igaz lesz, amikor kirúgják egy részüket. A meglévő dolgozóknak több lesz a munkája, egy részük nem bírja majd, kilép. Még kevesebb dolgozó, még több lép majd ki ugyanezért és megy a dominó megállíthatatlanul.

    3. Tehát a Covid-osztályon volt, ahol jelenleg ugyan nem volt senki, az egészségügyi dolgozók viszont mégsem látták el és amúgy nem is volt koronavírusos? Ez szintén kicsit azt sugallja, hogy járvány nélkül sincs elég dolgozó és lehet, hogy nem lenne okos dolog még tovább csökkenteni a számukat.

Új hozzászólás Aktív témák