Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Motion_Blur

    félisten

    válasz macikos #12823 üzenetére

    Március 26 óta tendencia a csökkenés:

    6200->5900>5900->5200->4000

    Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

  • #95561216

    törölt tag

    válasz macikos #12823 üzenetére

    Jobb oldalt, # of cases oszlop, és ott is a százalékot nézd. Hó elején még napi 25%-okat nőttek, ma alig több mint 4%-ot.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz macikos #12823 üzenetére

    Sztem náluk kulcskérdés, milyen mértékben terjed át a többi tartományra. Délről, vagy akár csak a sűrűn lakott Róma környékéről azért nem jönnek olyan katasztrofális hírek, mint Lombardiából.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Darmol

    senior tag

    válasz macikos #12823 üzenetére

    A statisztikai adatokat eléggé óvatosan és fenntartásokkal kell kezelni.
    Fentebb (néhány száz hsz-el ezelőtt) van többektől egy link amely egy állítólagos svájci helyzetelemzés, és azt taglalja, hogy az olasz katasztrófavédelem vezetője szerint nincs itt semmi látnivaló, a halálozási statisztikák igazából alacsonyabbak mint az előző években. Hogy a doksi mennyire hiteles, azt nem tudom.
    Egy kis matek a nagyságrendi becslésekhez:
    Olaszország lakossága 60 millió.
    Ha száz évig élnek emberek, akkor egy évben 600 ezer halott. Ha minden nap ugyanannyian halnak meg, akkor az 1644 halott egy nap az egész országra vetítve, járvány nélkül.
    Mai adat: 812-en haltak meg a vírus miatt. Természetesen demográfia miatt eltérhet részleteiben, és ez csak részadat az országot tekintve, de azért látszanak az arányok.
    Számomra egyelőre úgy tűnik az olasz adatokból, hogy néhány kivételtől eltekintve a járvány napokkal-hetekkel, esetleg néhány hónappal hozza előre a halálozásokat. A kórházak túlterheltségét az okozza, hogy egyszerre jelentkeznek a betegek akiket el kell látni, a vírusra visszavezethető esetszám arra, hogy alapvetően a vírus lecsökkentette az életkort, így ténylegesen abba haltak bele, de valójában nem számottevően csökkentette a várható átlagéletkort. Nyilván ridegnek hangzik, mert minden nap-hét-hónap számít mindenkinek, de a járvány miatti döntések következményeit is életekben lehet mérni. Pl. a pánikvásárlók miatt többen gyógyszer nélkül maradtak, ahogy itt is írta nem egy ember, és nyilván nem csak ők voltak az országban. Ha ők meghalnak ezért akkor megérte a pánikkeltés? Olaszországban éhséglázadás készülőben, akik ez alatt meghalnak azok élete sem számít?
    Másrészről ott vannak a lehetséges nem közvetlenül jelentkező egészségügyi problémák, pl. a betegség növeli a tüdőrák kockázatát, meddőséget okoz, akármi. Nem most fog kiderülni ha van ilyen. _Ha_ van.
    Persze, egyszerűsítsük le a problémát. Én lenni éhes, vadász mamut, enni meg, én lenni nem éhes.
    A jelenlegi helyzet egy rohadt sok változós probléma, és leghamarabb egy év múlva lehet eldönteni mi volt jelenleg a célszerű döntés. Nehogy bárki azt gondolja, hogy csak azért mert a kormány egy rakás seggfej, rossz döntéseket hozott eddig. Persze az sem biztos, hogy jó döntéseket hozott. Ez jelenleg nem eldönthető.
    Sokkal nagyobb probléma, hogy _mindenki_ politikai haszonszerzésre akarja felhasználni a helyzetet, és így elveszik a szakmaiság, de főleg az emberek érdeke. Vegyük pl. a Ceciliát, aki lehet hogy kiváló szakember. Ismerve persze a magyarországi viszonyokat én is arra szavazok, hogy pártkatona. Na itt a probléma, hogy az elmúlt tíz év tapasztalata miatt az ország nagyobbik része nem bízik abban, hogy a megfelelő ember van a megfelelő helyen.
    És abban nagyjából mindenki biztos akinek még nem zápult meg az agya a kormánypropagandától, hogy az EU-s pénzt nem az ország javára fogják fordítani.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák