Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BalanceR

    addikt

    válasz Angelina87 #112178 üzenetére

    És az a konkrét szám ráhúzható az összes EÜ intézményre százalékosan, függetlenül attól, hogy pesti klinika, vagy vidéki rendelő?
    Nem.
    Szóval majd akkor hőzöngj, ha objektíven látod az országos képet, nem a buborékból, mert az ilyen töredék-információk semmire sem alkalmasak.
    Btw, hamár olyan jól értesült vagy, hogy alakul a képzettségi arány a felmondottak között? Mennyi a doktori címmel, diplomával... rendelkező orvos, és mennyi az, akinek csak valamilyen szakiskolai képzettsége van, illetve mennyi a "kiszolgáló személyzet" (portás, recepciós, adatrögzítő, takarító, beteghordó...)?

    [ Szerkesztve ]

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

  • BalanceR

    addikt

    válasz Angelina87 #112180 üzenetére

    Csodás, hogy nem írtál országos képről, de az volt a kérdés.
    Sokra enged következtetni, hogy Nyékládházán a helyi rendelőben Marika néni meg Katika ki lett rakva. Nem homogén az eloszlás egyetlen puszta számadat egy adott régió egy adott területének egy részéről.
    Abból meg, hogy nem válaszolsz a kérdésre sejthető, hogy nem éppen orvosok, meg adjunktusok lettek elküldve....

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

  • pjen

    félisten

    válasz Angelina87 #112187 üzenetére

    Ha a 4000 takarító kilép nagy baj lesz, nélkülük nem igazán működik a rendszer.

  • BalanceR

    addikt

    válasz Angelina87 #112187 üzenetére

    "azt írtam: egy helyről tudok... "
    Remek, én meg azt kérdeztem:
    "Elérhető már a pontos szám, hogy hány EÜ dolgozó lett bannolva a védőoltás fel nem vétele miatt Magyarországon?"
    A kérdésre az "egy hely" adatai semennyire nem adnak releváns választ.
    Kb, mintha azt akarnánk felmérni, országosan mi a legelterjedtebb autómárka, és erre azt mondanád, hogy te tudod, hogy, Budán a Rózsadombon mindenkinek G mercije van, szóval országosan a G merci a legnépszerűbb autó.

    Akármennyi ember esik ki az EÜ-ből , az már sok, mivel olyan kritikán aluli állapotban van, hogy két ember távozása is sok lenne, viszont nem mindegy , hogy a viszonylag könnyen pótolható OKJ-s "bedolgozók" vagy az egész EÜ gerincét képző orvosok, szakképzett ápolók, főiskolát, egyetemet, hosszú képzési időt igénylő dolgozók mennek.
    Pozitív oldalát nézve pedig bár az időzítés a lehető legrosszabb, de hosszútávon hasznos, az EÜ-ben dolgozók alkalmasságának felülvizsgálata.
    Sz.v.sz, azoknak, akik pl. lazán felszállnak a konteó-vonatra, és EÜ-dolgozóként gráfén oxidról, nanochipről, meg veszélyes maszkokról hadoválnak, semmi keresnivalójuk az EÜ-ben.
    Sajnos a szakképzett, több szakiskolát, komoly képzést végzettek (szakápolók , Főnővérek...) egy jelentős része már nem Magyarországon dolgozik, az utánuk keletkezett vákuumot pedig az évek során szépen feltöltötték a 3-6 hónapos OKJ-s tanfolyamot végzett, beugrós emberek, akiknek pl a farmakológiai, anatómiai , biológiai... ismeretei erősen hiányosak, viszont egy katétert bekötni, vagy lázat mérni, infúziós ballont cserélni, beteget forgatni... betanítás már után tudnak, szóval az operatív feladatok nagy részére alkalmasak, a többit meg megoldják a szakképzettek (ameddig nincsenek rommá terhelve, vagy nem üt be pl a covid).
    Ezek az emberek további képzés nélkül csak tűzoltásra alkalmasak, mégis jellemzően "úgy maradnak, ahogy bekerültek", minden további edukáció nélkül, és jelen esetben a rutin már nem helyettesíti a tudást.
    Akármerre nézel, jellemzően nem az orvosok, szakápolók... "harcolnak a vakcina ellen" az EÜ-ben, akiknek egyébként valós rálátásuk, hozzáértésük, kompetenciájuk is van, hanem a kisnővérek ( kb 90-%ban nők , akik nem oltatják magukat), gyógymasszőrök, gyógypedagógusok, szociális támogatók,takarítók, beteghordók, radiológiai munkatársak, operatív feladatokat végzők...

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Angelina87 #112201 üzenetére

    Mi ez a jövőidő? Hogy álltok MOST várólistákkal, ellátmánnyal, személyzettel? Hányan léptek le még az oltáshiszti előtt a munkakörülmények miatt? Tavaszról volt valami 5-6e körüli szám az első komolyabb hullám/kihajtósabb meló után, a fizetés"emelést" se sokan díjazták...

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • BalanceR

    addikt

    válasz Angelina87 #112201 üzenetére

    "Tudom, hogy nagy baj lesz"
    Hiszed, hogy nagy baj lesz.
    Nagyon nagy baj akkor lenne, ha igaz lenne az Antiwaxx oldal propagandája (hogy a vakcinákkal súlyos baj van, veszélyesek, és egyáltalán nem hatékonyak, és emiatt orvosok ezrei állnak fel... na őket nem lehetne két hónap alatt pótolni), viszont a valóságban ez nincs így, ezért sokkal kisebb a baj, mint ahogy azt Te a buborékodból látod. Lesz gond, nem kérdés, de a mértéke nem lesz olyan drámai.
    Átmeneti munkaerőhiány nyilvánvalóan lesz, de ez alapvető probléma a szektorban, kötelező oltás nélkül, kirúgások nélkül is lett volna, ez csak kicsit feljebb tornázza a hiányt, amit fizetések emelésével, támogatott képzésekkel relative hamar meg lehet "átmenetileg" oldani.
    Lehet, hogy a facebook forrásaid alapján sokkal nagyobb a baj, mint az én itt vázolom, de amikor azt írod Nekem, hogy :
    "kis buborékvilágban élsz, hogy ennyire mindent elhiszel, amit elsőre olvasol"
    akkor kérdezném én, amikor az orvosokatisztánlátásért konteó és álhír oldalt linkeled
    vagy a facebook antivax csoportokban pörgő mindent is gyógyíró romániai doktornővel példálozol, (mellesleg most, hogy tarol romániában a delta, hol van ez a csodadoki?) akkor ez az állításod nem pont, hogy rád igaz?

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

  • MaxxDamage

    félisten

    válasz Angelina87 #113281 üzenetére

    :R
    Ezek kórházi kezelések amiket a reumatológus szakorvos írt ki a Nagykanizsai Kórházba.
    Max. Kedden felhívom a Kórházat és rákérdek...

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

  • Ricardo

    félisten

    válasz Angelina87 #116411 üzenetére

    Aki egy ilyen példa miatt általánosít azzal nem kell foglalkozni. Ez a hír csak arra világít rá, hogy van ilyen is. a szélsőség semmibe nem jó. Legyen az politika, vallás, táplálkozás, vagy világnézet.

  • joe979

    aktív tag

    válasz Angelina87 #116417 üzenetére

    Ja azon nem, de akkor is szomorú történet. Mindenki részére. A hajlam sincsen meg bennük megértsék a dolgokat. Sőt. egyszerűen nem érdekli őket. Naponta hozzűbüfögnek a témába és minden megy tovább.

    Szissz

  • Qtya123

    őstag

    válasz Angelina87 #116415 üzenetére

    "tele vannak a gyermek pszichológiák: nem tudják a gyerekek felfogni, hogy mi történik körülöttük..
    De hogy is tudnák, amikor mi se tudjuk? "

    A gyerekeket megértem, hogy némelyik szétesik, meg a felnőttek közül is azokat, akik hozzátartozót/egészséget/munkát veszítettek el.
    Azt viszont nem tudom megérteni, akik a fent felsorolt módokon nem jártak, de előadják a hattyúhalált, hogy húú de szét vannak esve ettől az egésztől (és vannak sokan), hogy lezárás, meg karanténok, meg vírus.
    Miért? Minek? Hogyan? Össze kell szednie magát az embereknek, mi az a nagy depresszióra okot adó dolog?
    Én nem értem mi az a nagyon erős behatás, ami felnőtt embereket ilyenné tesz. Őszintén, mi történ? Volt némi lezárás és kész. Maximum pár hétig nem tudtak moziba, meg étterembe, meg buliba menni az emberek, de ezen kívül minden mást lehetett csinálni. És legalábbis a járvány kitörése óta annyi változást tudok az életemre mondani, hogy fel kell húzni a maszkot, ha bemegyek valahová, hú de nagy dolog.
    Sokakat érintett a HO, az meg inkább sokaknak pozitív, legtöbben vissza se akarnak menni, legalábbis én olyannal még nem találkoztam.

    Szóval fel a fejjel, szedje össze magát mindenki, nem kell itt a sírt ásni, mert reggeltől estig ömlenek a hírek/információk. Persze szívás a járvány, de ha nem tett tönkre egészségügyileg, vagy nem vitte el a hozzátartozókat, nem veszítette el a munkát, akkor nincs itt gond.

    A gond számomra ott kezdődne, ha egy ebola szintű vírus terjedne így és tényleg élet/halált jelentene kb mindenkinek, hogy kilép-e az utcára. Vagy ha nem lenne víz és élelem és az utcán lőnének.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Angelina87 #116488 üzenetére

    Én kifejezetten a vírusra gondoltam. Sokan attól akarnak depressziósak lenni, hogy beleszólt a napi életük folyásába és véleményem szerint, ha nem ért tragédia, vagy betegség, akkor a napi életbe egyáltalán nem szólt bele annyira, hogy indokolt legyen a depresszió. Bár szerintem a fele csak divatból hisztizik, hogy figyeljenek rá.

    A világ változása egy más téma. Valóban sok a bizonytalanság a jövőt illetően, csak így hirtelen ami eszembe jut:
    - gazdaság alakulása, esetleges krach és ennek módja, iránya (politikai részt inkább meg sem említek)
    - demográfia/nyugdíjrendszer
    - munkaerőpiaci változások/átalakulások (milyen munkák szűnnek meg, mik jönnek létre--> például az autógyártás eltolódása az elektromos felé, később esetleges erőteljesebb önvezetés és ezeknek a hozadékai, stb...)
    - technológia fejlődése és ennek minden hatása
    - szociális kapcsolatok alakulása

    És még lehetne sorolni, de ezek a fő vonalak. A világ változik. Máshogy éltünk mint 50 (vagy akár 20) éve és máshogy fogunk 50 év múlva. Ez ilyen, nem lehet vele mit kezdeni, el kell fogadni.
    Egy dolgot lehet tenni: több lábat növeszteni, képzettség és pénzügyi téren. Ha az egyik lábra nem lehet már támaszkodni, akkor legyen másik, harmadik, negyedik láb.
    Ez a lehetőség sok embernek nem, vagy csak korlátozottan adatik meg, mert eleve hátráltató környezetbe született/él, még több emberből viszont a szándék hiányzik, mert ezek kényelmetlen dolgok és tenni kell érte, vagy lemondani.
    Nem jó, hogy mindig alkalmazkodni kell, de jobb mint nem tenni és annak hatásait elviselni, vagy a változáson keseregni.

    [ Szerkesztve ]

  • Z.É.T.

    őstag

    válasz Angelina87 #116652 üzenetére

    Az egészségügy rendbetétele évtizedes távlatú ügy, a szándék és költségvetés elfogadása után.
    És nehéz elképzelni, hogy világjárványtól mentes időszakban a szükségesnél többszörös kapacitást tartsanak fenn...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák