Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vikzorwhite

    újonc

    Sziasztok,

    Nekem egy Corsair VOID PRO RGB USB fülesem van amivel alapvetően meg vagyok elégedve de PUBG közben kiderült hogy a csapattársam sokkal jobban hallja a lépéseket például mint én. Neki talán még alacsonyabb árkategóriás Logitech fülese van. Kicsit utána olvasgattam és több helyen is azt olvastam hogy ez egy softwares hiba. Találtam 2017es hozzászolásokat illetve frissebbeket is de sehol nem volt olyan megoldási javaslat ami bevált volna, vagy nem kerestem elég ügyesen.

    Amiket idáig probáltam de sikertelenül:
    Leszedni a softwareket, Registryből és az apps folderből kitörölni, ujrarakni
    Régi corsair softwaret használni
    Más USB portba dugni
    Használtam siman stereoban
    FPS és egyéb előre meghatározott profilt kiprobáltam
    EQ settinget probáltam olyanra beallitani amit találtam valahol

    WIN 10em van.
    Arra is gondoltam hogy más softwaret kellene használnom vagy a realtek helyett valamit ha lehet de ugy döntöttem hogy ennyi probálkozás után inkább megértem a hozzáértőket...

    Ezzel esetleg találkoztatok már vagy van valami javaslat?
    Mivel a többi perifériám is Corsair szeretném használni a ICUE-t de akár más megoldásra is nyitott vagyok.

    Köszi szépen előre is a javaslatokat. Ha több infora van még szükség szoljatok.
    Viktor

    [ Szerkesztve ]

  • vikzorwhite

    újonc

    válasz vikzorwhite #22940 üzenetére

    Sziasztok,

    Nem sok válasz érkezett sajnos igy probálok máshogy kérdezni.
    ASUS B150M-A/M.2 alaplapom van, nincs hangkártyám. Szerintem az előző 10 évben nem is volt ugyhogy nem is értek hozzájuk.
    Pár helyen azt olvastam hogy maga a corsair void pro jo de lehet kell hozzá egy hangkártya ami ki tudja hozni belőle amire képes.
    Nézegettem őket, ASUS Xonar DGX / DG-t nézegettem. Viszont ez jack dugos, a fülesem meg USB-s. Ez számit vagy nem kell abba beledugni feltételen a gép összeköti a kettőt?

    A másik amit irtak hogy csak a VOID PROnak van ez a softwares problémája, igy más corsair fülesnél nincs ez a probléma.
    http://forum.corsair.com/v3/showthread.php?p=969150
    Ugyanaz az ICUE a softwareük ugyhogy itt kicsit kételkedek, azért maradnék ezért a márkánál mert más egyéb problémám nincs vele, a többi perifériám is ilyen márkájú...

    Köszi,
    Viktor

  • vikzorwhite

    újonc

    Sziasztok, ezt a void pros kérdéskört elengedtem mert se itt se sehol nem kaptam rá megoldási javaslatot.
    Vettem én is egy G4ME ONE-t amivel már egyből jobban hallottam hogy melyik irányból jönnek a hangok, a távolság is talán jobb de még tesztelni kell. Viszont lenne pár kérdésem.PUBG-t játszom ha ez esetleg segit.
    Nincs külön hangkártyám, win 10, ASUS B150M-A/M.2.

    Mikrofon:
    - Állitolag nagyon vödör hangom lett a Corsair VOID PROhoz képest.
    - ha valami kicsit is hozzáér a füleshez, pl elfordulok és a pullover surlodik, akkor szintén nagy zajt csinál.

    Hang:
    - Ha tűzharc van akkor elhalkulnak az egyéb hangok és a lövések is nagyon tompák
    - Ha épp nem a fülest használom a hangfalra szoktam rakni a hangot, ezt most nem tudom megcsinálni mert a fülest is hangszoroként érzékeli, bárhogy is probáltam realtekben vagy windowsban.
    - A monitor ASUS ROG PG248Q is elvileg felimseri mint hangcsatorna de még soha nem tudtam hangot csiszolni belőle.

    System:
    Nemtudom mit milyen herzre kellene allitani és googlen se találtam segitséget...
    Fura nekem hogy nem ismeri fel a rendszer nem listázza ki, de ez lehet a jackeseknél igy van
    Probaltam Sennheiser softwareket is leszedni de mintha azok se látnák...
    Dugtam előlapra, hátlapra is, nincs sok valtozas

    Gondolkoztam amugy hangkártyákban is, gondolom a fentieken nem segit.
    Mi az amiben jobb lenne? Nem akarok megint kiadni horror összeget, ezt érdemes lehet megvenni ASUS Xonar DGX vagy csak valami monstert érdemes..?
    .
    Ha még kellene valami info szoljatok,
    Köszi Előre is.
    Vik

  • vikzorwhite

    újonc

    válasz CsonkaImo #22992 üzenetére

    Sziasztok,
    Ok beruháztam egy CSB Zre ami javitotta kicsit a hangot meg a mikrofont is viszont megmaradt egy probléma ami nagyon zavaro. ha a füles kábelje surlodik vagy hozzáér a mikrofon oldalán bármi a füleshez, illetve ha felhajtom a mikrofont akkor oriasi zajt csap... ezt nem lehetne valamivel kiküszöbölni..? nem kellene hogy ilyen kompromisszum legyen egy 40k-s fülés és egy 25ks hangkártya vásárlása után, ugyhogy bizok benne hogy van megoldás. Probáltam a hangkártyával érkező mikrofonnal is de azt kb nem tudom hova rakni, ha az asztalon van minden billentyű csapás hallatszik stb...

    Köszi előre is a segitéget.
    Üdv,
    Viktor

  • vikzorwhite

    újonc

    válasz Zizi123 #22994 üzenetére

    Köszi az ötleteket de en nem akarom elhinni hogy ez a normal mukodese a g4me one-nak.
    Tapasztalt hasonlot mas g4me one tulajdonos?
    Kisebb mozdulatokra, surlodasra mikrofon felhajtasra a masik fél TSen leesik a szekrol ugy recseg.. Erzekenyseget feljebb vennem beszelni nem tudnek. Push to talk kompromisszum lenne. Wireless... Ha ez ilyen gyarilag akkor az lesz.. wirelesshez szamit hogy van hangkartyam vagy azt is visszavihetem?

    Meg a hangkartya micjet megprobalom de kb oda kell majd rogziteni a monitorra mert n marad ott.

    Illetve a regi fulest a mostani hangkartyaval es akkor max a g4me onet viszem vissza. Mar ha szamit usbs fulesnel a jackes hangkartya... Koszi elore is a tippeket

  • vikzorwhite

    újonc

    válasz lócitrom #23033 üzenetére

    En void prot csereltem g4me onera + sound blaster zre. Egyedul a pubgben volt az a bajom vele h a tarsam hamarabb hallotta a lepeseket tobbi jatekkal nem tapasztaltam. De nagyon szerettem, kenyelmes volt, mikrofon, hangzas is rendben volt. Meg eleve a tobbi perieriam is corsair volt.

Új hozzászólás Aktív témák