Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    válasz VaniliásRönk #2383 üzenetére

    A Windows 2000-et anno szerettem és használtam is sokat, szintúgy a Win ME-t is, de most már inkább a Win98SE/WinXPSP2 párost favorizálom.
    Win98 a jobb DOS támogatás miatt, WinXP pedig internethez(szvsz már szinte kötelező, Win2K alatt bejött már olyan spyware ami WinXP alatt nem.. meglátszik melyiket támogatja még a MS..) no meg a kétprocis meghajtás miatt. :))
    Igazából WinME jobban tetszik mint a 98, de nekem nem működtek a valós DOS módot előbányászó módszerek.

    Egyébként a WinXP adott esetben rendkívül kis erőforrással is megelégszik, csak legyen elég memória, mert arra finnyás. 200MHz-es PPro proci és 128 mega edo ram mellett meglepően gyors. Persze teljesen csupaszon és a futó folyamatok is irtani kellett, de elberregett ilyen kis gépen is. :)

    A duálos K7 gépeket már egyszer-kétszer ajánlottam, de mostanában annyira lementek az új kétmagos procik árai, hogy a teljesítményt figyelembe véve már nagyon nem érik meg az árukat. :( Ha a procit(2x2000+) a lapot és a 2 giga reg ecc ramot(most kicsit csalok, mert igazából az A64 mellé vettem, az csak mellékes + pont volt, hogy a K7 lap is ezt igényli :) ) veszem, akkor ez a buli 55k volt, úgy, hogy a piaci árhoz képest viszonylag olcsón szereztem be őket.
    A két proci árából simán kijön egy 4000+-os AM2-es AMD X2, a lap árából egy normálisabb AM2-es lap, a ram meg nos kakukk tojás(a piacon 2x drágább az az ecc reg ddr :O ) de kicsit többért már ugyan csak 2 giga 667-es DDRII ramot kapni
    .

    Viszont sima AMD 760 chipsettel vannak lapok a piacon és nem is olyan drágák. A Via KT266-os lapoknál még szvsz gyorsabbak is.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák