Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    válasz bodva #967 üzenetére

    Akkor leírom, mert az tényleg sokat segíthet a probléma megoldásában:
    Két gép van amivel próbáltam eddig:
    1.) AMD Phenom II X4 945 3ghz / Sapphire Radeon HD6870 1Gb / 4Gb DDR3 1333Mhz
    2.) AMD Fusion E-350 / HD6310 / 2gb DDR3

    Mind a kettőn ugyanolyan OS, ugyanolyan lejátszó(PowerDVD 12) van. Az elsővel 90%-ban jó minőségben játszódik le a film 3D-ben, a másodikkal még nem tudtam 3D-t játszani, de a sima HD-val(1080p, nem 3D-s) jól boldogul, csak 1-2 pillanatnyi akadás volt. Sima HD-val az első zökkenés mentesen birkózik.
    A TV sima HD-val szintén jól boldogul, 3D HD-nak viszont kb a 70%-át viszi jól, a többi esetben akadozik, meg-megáll.

    Játékok esetében meg csak az 1-es gép jöhet szóba, de azzal látható a bemeneti késés a videón. Clone-ba kötve a régi Monitorral, a monitoron valós időben megy a történés, a Tv-n meg késéssel. Ezeket a párosításokat próbáltam:
    Monitor - TV
    VGA - HDMI
    HDMI - HDMI
    DVI - HDMI
    HDMI - VGA
    DVI-VGA
    (értelem szerűen 1-2 esetben átalakítóval DVI-ről, HDMI-ről, DisplayPort-ról)

    Minden esetben a TV -n volt késés, a monitoron nem. Ebből gyanakszom hogy vagy a TV beállításával van valami (ami nincs kizárva, bár átzongoráztam szinten minden menüt), vagy csak ennyit tud.

    Amit észrevettem hogy VGA-val kiküldve kisebb az elcsúszás a monitorhoz képest. Illetve ha a képbeállításoknál "mozi/normál/hideg..." helyett "Játékgép"-et állítok be akkor szintén csökken a késés. Azt azonban sehogy nem tudtam elérni hogy a TV pont olyan válaszidővel rendelkezzen mint a monitorom.

    A Routerre csak a TV és a két gép van rádugva, az átviteli sebességet teszteltem és mindig 10-12Mb/s-re jött ki az eredmény. Ha futott valami netet igénylő program vagy esetleg youtube-on HD-t stream-eltem, akkor is minimum 8Mb/s sebességet mértem (megabájt) a két gép között. A felállás az hogy a 2-es számú gép az igazából tök szűz, csak médiaszerverként funkcionál, éppen azért csupán a lejátszó, meg valami szerver program van rajta, amit a TV ajánlott hogy tudjon gépről lejátszani hálózaton keresztül (hazamentem megnézem, valami Flax, felx, fulx....dolog ha jól rémlik). De majd megnézem a hálózati forgalmat is filmlejátszás közben a két gép között. Bár ideális az volna ha a TV-n tudnék zökkenőmentesen lejátszani a médiaszerverről.

    "Vagy kábel hiba lesz"
    3 féle HDMI-vel 2 féle VGA-val is próbltam. Az egyik HDMI-t pár hete vettem 8000-ért, aranyozott csatlakozós.

    "50 Mbps"
    Mega"bit"/s, az azt jelenti hogy 6,25Mega"bájt"/s-os az anyag. Tehát a 10mega"bájt" valós átvitelen majdnem 2x is átfér.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák