Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Minimoa

    tag

    válasz lezso6 #40515 üzenetére

    [I]Azért jobb az aktív, mert abban direkt a hangszórókhoz tervezett erősítők szólnak és igen képzett mérnökök készítették.[/I]

    Azért azt nem hiszem, hogy a 100k alatti kategóriában ez igaz lenne. Ahol már nem csak egy sima crossover van benne, hanem egy-egy erősítő a dobozban levő egy-egy hangszórónak ott már elhiszem a hangolt erősítőt.

    De nézd meg ezt a linket:
    http://tksoundworks.com/articles/edifierR1900TII.html
    A Look inside résztől érdekes.

    Persze mondjuk az Edifier R1700BT-ben már DSP és társai is vannak a marketingesek szerint, sajnos arról nem találtam ilyen leírást, nekem meg sajnos nincs, hogy belekukkantanék.

    A speckós mondatom arra utalt, hogy ha feltételezem, hogy a Magnat sem Huachi és Sanyi mintára adja a speckót, akkor maga a hangdoboz akár összemérhető bizonyos szempontok szerint. (a hang visszaadás meg még ezer dologtól függ, azokra nincs igazán egzakt műszaki definíció) Tehát ha a doboz hangja tetszik egy áruházban, akkor miért ne rakhatnék én hozzá egy "kommersz erősítőt", pont olyat, mint amilyet az aktív hangfalakhoz tesznek gyárilag?

    Itt van egy "kulcsra kész" D osztályú végfok hangszín szabályzással

    Nem kekeckedésnek írom, csak egy pöttyet túlárazottnak tartom az általam nézett árkategóriát a hozzá hasonló HIFI cuccokhoz képest. (tekintve, hogy nem hangolt erősítőt tesznek bele, hanem a kommersz cuccokat)

    Az sem túl bizalomgerjesztő, amikor az aktív hangfalból passzívba menő vezeték nem különb, mint a mezei line RCA kábel, miközben gond nélkül ráírnak 20+ wattokat meg lineáris frekvencia menetet. Még ha az aktív rész jól is szól, a passzív fele már biztos rosszabbul.

Új hozzászólás Aktív témák