Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eagl3

    veterán

    válasz Zoley3 #32581 üzenetére

    Én is olvastam itt az ellenérveket a Solo 6C és 7C témában, logikus és érthető is.

    Megleptek karácsonyra egy Solo 7C-vel, a Solo 6C pedig már egy ideje itt pihent az asztalomon, így volt alkalmam a napokban összehasonlítani őket.
    Sokféle zenével kipróbáltam és meggyőződésem, hogy nincs különbség hangminőségben, akkora legalábbis biztosan nem, hogy egy átlag felhasználó észrevegye a különbséget. Akinek pedig olyan igényei vannak, az eleve nem ilyen hangfalakat fog vásárolni, ergo a 6C sem lenne megfelelő a számára.
    A kettő közötti különbség lényegében annyi, hogy a 7C-ben négy tányér szólaltatja meg ugyanazt, amit a 6C-ben kettő. Tehát ez nem három utas, hanem 2,5 utasnak nevezik (javítsatok ki, ha tévedek).
    Ebből kifolyólag ugyanazon beállítások mellett (magas\basszus) több mélyet ad, a közép lényegében változatlan marad, de ha sok a bassz, szépen vissza lehet venni, ezen kívül pedig hangosabb.

    Ha a 7C tetszik neki, és nem gond a felár, akkor nekem az a véleményem, hogy nem fog csalódni. Ha csalódik is valamiért, akkor a 6C-ben is csalódna. :)

Új hozzászólás Aktív témák