Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoluska

    tag

    válasz Zoluska #16011 üzenetére

    KÍsérletező kedvemben voltam, bevállaltam a Modecom MC-SHF-80-U-t. Egy órája üzemeltem be, és már így bejáratás előtt is hallani, hogy jobb az MC-HF100-nál, bár ez sejthető volt. A Modecom nagyot ugrott minőségben ezzel a hangfallal. A hűtés kívülre került, ami szerintem szerencsésebb megoldás. A kivitelezés tényleg olyan, mint a képeken, nagyon igényes az árához képest. A hangfalakat nem csiptetős, vékony kábel köri össze, hanem egy fél cm átmérőjű köteg, amelyben dupla kábelezés fut, azaz ha nem parasztvakítás, akkor elvileg külön közlekednek a magas és mélyközép jelek. Ennek annyi a hátránya, hogy ha nem elég hosszú, akkor a cseréje körülményesebb. A csatlakozók szereletőnek tűnnek, tehát elvileg megoldható. A leírás szerint kettős erősítésű a rendszer, de ezt kívülről senki nem mondja meg, hogy igaz-e. A kábelt négytűs csatlakozók fogadják, amiket menetesen lehet rögzíteni, hogy ne csússzon ki. A mélyközepek membránja kevlár lehet, ránézésre valóban szőtt anyagból van. A doboz fóliázása szép, nem látok rajta hibát. A magas hangszóró a HF100-ason mintha nem lenne szép szabályos félgömb, itt már nincs ilyen, szép kivitelezésű mindkét selyemdóm. A különálló hangerőszabályzó praktikus, finom működésű. A magyar használati útmutató google fordító szintű, ez kicsit vicces.
    Egy HP laptopról van hajtva, szóval a forrás minősége nem csúcs. A hangminőség már bejáratás előtt jobbnak tűnik a HF100-asnál, bár nem azonos környezetben használom őket. A mélye - a kisebb méret miatt várhatóan - kevesebb, de tisztább, nem hajlamos annyira a bebúgásra. Egyelőre alacsony hangerőn elvesznek, ez talán majd a bejáratással javul. A magasai szép tiszták, de erre a 100-asnál sem volt panaszom. A sztereó tér nekem szűknek tűnik, de szerintem ebben a forrás és az elhelyezés is közrejátszhat. Sajnos a kedvelt Edifierekkel vagy Microlabekkel nincs összehasonlítása alapom, így nem tudom elhelyezni a rangsorban. Nekem ajánlott vételnek tűnik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák