Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ernest.

    tag

    válasz Ernest. #15540 üzenetére

    Amúgy a C2XD hangszóróméretre pont annyi mint az ajánlott C2-nek, és lehet is kapni PlázaMarketnél jó árban. Igaz, h erre is másfél hónapot vártam, de legalább ők árulják ezeket vállalható árban..

    Hozzáteszem amikor rendeltem az R1600-at, akkor C2-őt is lehetett rendelni 22k-ért. Sajnálom, h nem azt rendeltem.

    [ Szerkesztve ]

  • AMDFan

    addikt

    válasz Ernest. #15540 üzenetére

    A probléma sajnos a felvételekkel van. A kulcsszó: dinamika
    Ezen az oldalon meg lehet nézni elég sok album átlagdinamikáját
    Sajnos ha megnézed egy Slipknot szám átlagdinamikáját akkor elég elkeserítő eredményt fogsz látni. Rock és metal zenéknél ráadásul hatványozottan kellene a minél szélesebb dinamikatartomány mert ugye eléggé "tömör" zenékről van szó, folyamatosan szól valamilyen hangszer. A probléma az, hogy sosem lesz ütős a dobod egy olyan felvételen ahol a dob majdnem ugyanazon a hangerőn szól mint az énekhang, és itt jön képbe az, hogy miért tetszett a gagyi mélynyomós rendszeren ugyanez a zene. Azért tetszett, mert ezeknek a cuccoknak a frekvenciamenetében 100Hz alatt akár 5-10 decibeles huplik is vannak, magyarul kiemelik a középmély vagy felsőmély tartományt ezáltal dinamikusabbnak hat, nagyobbat tud ütni a dob. Persze nem ez a fő problémája ezeknek a cuccoknak, hanem a hangminőségük.

    Sztereó rendszernél sokat lehet játszani az elhelyezéssel, ugyanis a szoba nagyon bele tud szólni a frekvenciamenetbe, szinte biztosan el tudod úgy helyezni a hangfalakat, hogy a hallgatási pozíciódban felerősödjön a mélytartomány, de szerencsétlen esetben lehet hogy pont olyan helyről hallgatod, hogy kioltás jön létre emiatt még dinamikátlanabb is lesz a felvétel mint amilyen valójában. Igazából ez egy sokkal hosszabb téma mint hogy egy hozzászólásban össze lehessen foglalni, de a lényeg az, hogy szerintem adj egy esélyt a sztereonak, illetve járasd a hangfalakat, mert az első 100 órában változik a hangjuk, "bejáródik" a membrán.

Új hozzászólás Aktív témák