Aktív témák

  • kecskesadam

    csendes tag

    Sziasztok, remélem, eltalálom a megfelelő helyet a témának.

    Szóval egy 6 másodperces 640x360-as avi-t szeretnék 110%-ra méretezni (704x396), mivel így tudom összefűzni a meglévő többi anyagommal. A másfél MB-os méretből a virtualdub 123 megát csinált, ez így nekem nem kóser! Mit csinálok rosszul? (a video fülön a filterekhez a resize-t adtam hozzá, beállítottam a kívánt új felbontást, de a filter mode-nál nem tudom, mit válasszak. Ezen múlik? A másik, hogy valamiért átállítja a video fps-ét 23,976-ról 24.0-ra, legalábbis a filter részleteinél ezt írja, beállítani nem lehet. Az fps-t később persze vissza tudom állítani egy második lépésben, de ha nem csinálna vele semmit, talán nem lenne ekkora az eltérés az input és az output file mérete között...) Próbáltam avirecomp-pal is, úgy az eredmény némi, de azért látható minőségromlás árán 1 MB-os fájl, a nagyobb felbontás ellenére. Hogyan és mivel lehetne "érintetlenül hagyni", azaz minőségvesztés nélkül nagyobbra konvertálni ezt a file-t?

    Ha már itt tartok, megkérdezem, esetleg tudna valaki segíteni abban, hogy ebben a kis fájlban egy helyen egy beleégetett feliratot hogyan tudnék "letakarni" egy saját felirattal? Azt tudom, hogyan égetek feliratot egy avi-ba, de hogy azt hogyan helyezem és méretezem a "jó" helyre, hogy takarja az eredeti beégetett szöveget, azt nem tudom. Szintén avirecomp-pal próbáltam.

    Előre is köszönöm a segítséget! :)

    [ Szerkesztve ]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz kecskesadam #1 üzenetére

    Video konvertálás vagy Virtualdub-hoz segítséget kérek. Ezek egyikében tedd fel a kérdést.

    Egyébként csak annyi a probléma, hogy nem állítottál be semmilyen codec-et. Az átméretezés mindenképpen átkódolást igényel, codec híján pedig teljes frame-eket fog tartalmazni az avi-d, az meg igencsak szépen foglalja a helyet.

    Ezt mindenesetre bezártam.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák