Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #9324 üzenetére

    Jókat mondsz Láma!

    Azonban mégis van az, hogy : Hegy a hegyel nem találkozik, de az emebr az emebrrel kell, hogy beszéljen!

    Avagy vannak egyéni útkeresől is, de számukra, ha lehet, még nehezebb a világosság látása!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #9326 üzenetére

    Hogy tovább vigyem a gondolatot: mert nem is az a lényeg, hogy hol tarta az emeber, mert az rengeteg dologtól befolyásolt, hanem, hogy milyen irányba megy! Az pedig kötelező megmondani neki, még ha megorrol, megharakszik vagy ha megygűlöl is minket, ha a szakadék felé halad! Meg kell mondjuk nekI

    Persze ezt ő úgy érezheti, hogy beleavatkozunk a lelki magánéletébe, de érezze bárhogy, nekünk kell követnünk azt a z levet, hogy " szóltam és megmentettem a lelkemet"
    Avagy: őrtálló a strázsán! Avagy, ha megfújja a kürtöt....

    [ Szerkesztve ]

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #9329 üzenetére

    És mi van akkor, ha aki figyelmeztetni szándékozik a másikat, az van a nagyobb bajban, és a rossz úton?

    Nos! Éppen ez az amit tudni kell! "Mert, hogy kinek van igaza azt nem lehet mindig tudi! Csak azt, hogy ki a főnök!"-Murphi

    Mi nem tudhatjuk, hogy melyőnk van a rossz úton és nagyobb veszélyben valóban! Ezért hallgatunk mi arra, aki ezt pontosan tudja és meg is mondja nekünk! Isten szavára!

    És ha rákiálltunk a másikra, hogy VIGYÁZZ! akkor azt csakis az evangélium szerint tesszük! ÉS még a mi hitünk szerint is, hogy ezzel segítünk! És ha hittel tesszük is, meg szeretettel, az nem lehet, hogy ne segítsünk! Vagy ha később kiderül, hogy ezzel ártottunk, akkor meg annak úgy kellett lennie! Mert néha Isten még úgy is segít, hogy mi mindent elrontottunk! Ő a hibáinkat is jvunkra fordítja, ha akarja!

    Ezért előfordulhat, hogy a "beavatkozásunk messzebb löki az illetőt a jó iránytól", de akkor ha azt felüről jóváhagyták, annak az illetőnek abba az irányba kellett mennie!

    Aki hisz és megkeresztelkedik, üdvötul! EZ A JÓ IRÁNY!

    Hinni és hitünket kifelé is megmutatni! Megmutatni a megkeresztelkedéssel, megvallani szóban és cselekedetben! Példamutatással, élenjárással! És megmutatni jelzéssel, kiáltva, hogy Vigyázz, arra van a helyes ÚT !

    És ha valaki azt mondja. jó, jó, de nem szabad semmit elsietni! Hát csak mond meg neki: EMBER ! NEM, HOGY ELSIETNI, DE MÁR ÍGY IS ÓRIÁSI KÉSÉSBEN VAGY!

    Úgyhogy úgy vigyázz, ARRA VAN AZ ÚT! AZ ÉLET ÉS AZ IGAZSÁG!

    [ Szerkesztve ]

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #9334 üzenetére

    Te egyre jobbakat írsz láma!

    Két apró kiegészítésem még azért lenne hozzá!

    Nem akarnám én se szorgalmazni, hogy mint egy kéretlen prókátor, tolakodó módon menj oda emberekhez és adjál nekik kéretlen tanácsot!
    Távol legyen!
    Azt meg főleg nem, hogy beleavatkozz az életükbe, életvitelükbe közvetlen módon, mintegy karrdal, korbáccsal megtérítő inkvizítor!
    Ahogy nézem itten egymásra csúsztak a leiratodban némi fogalamak!

    A másokon való segítést te mint valami pszichologus, vagy szociálismunkás, vagy mifene, úgy értelemezed!

    Az én megfogalmazásom inkább a lélek útjának segítése, annak hiteles, kívánatos és megmásíthatatlanul üdvözítő céljában való felismerése! Hogy a világi elkárhoztató cselekvések és törekvések heylében Istennek Útmutatását kövessük!

    Aztán a lélkbúvárok meg had tanuljanak öt évet, meg amennyit akarnak is! Meg van róluk a lesúlytó véleményem na! -Te, azzal kezdte az intézetveztő főorvosasszony, hogy ide aztán maga nem jöhet be, ha csak nem a történelmi egyházak adnak magának megbízást! -ÉRTED?

    De az alsóbb polcon lévő tudorja, na az még nem volt semmi!
    Azt mondja, Maga úgy olvashatja a PÉternek a bibliát, hogy a nővért odaültetem és csak az előtt!

    Remélem te nem ezen az állásponton, ne adj' Isten, szinten műveled te is a lelki segítségnyújtást mint ezek a "szakemberek"?!

    Mert az írásaid alapján egyre inkább errefelé hajlik véleményed!

    Persze, " bármit cselekszetek, Istennek dicsőségére tegyétek! " Vagyis ahogyan éltek azzal a példamutatással is Istent hirdessétek!

    Meg mindegyőtök, ahogy tudja!

    Ugyanakkor ha te példássan élsz, és mindenapok poklából kihúzod magad, a másik ember közösségétől távol tartod magad, mert ahogy pár mondatodból érzékerlem, te ez a tipus vagy, akkor csak hiszed, hogy mindent megtettél Istenért! Az evangélium, megkívánja, egyenest megköveteli, hogy ne legyél te formalizált mintapolgár, hanem igenis avatkozzál be, találd meg a szeliíd hangot, de ne szaladj el a konfrontáció, a felelős szembenézés elől! Mert ha te magad előtt szép bölcsen éldegélsz, meg jó nagyokat köszönsz az ismerőseidenk, meg még az ünnepi, családi, munkhelyi ceremóniku kötelezettségeidnek is lelegt teszel, és mindig mosolyogsz, meg mutatod a te lazaságodat, barátságos intelektusodat, magad előtt egy szent is vagy példamutatásban, hát semmit sem tettél ami a keresztényi lélek fejlődéséről szólt volna! HOgy tudniillik, mint egy buzgó forráshely, magadból kiáradván hírdesd az evangéliumot nem törödve tradicionális lekorlátozásokkal , meg semmi félelemmel, hogy esetleg ártanál az igyekezetteddel!

    JAJ A GYÁVÁKNAK! Isten nem gyáva !

    És ha csak önmagadban üldögélve szemléled a világot, akkor valóban nem lettél több mint avatárképedben is mutatod, egy bölcselkedő a töklevél alatt!

    Ugyanakkor olvassatok kiegészítő irodamat is! Jónás Könyve-Babits-tól!

    Mert amikor már elfogyott ez ember életereje, és elvégezet küldetését, és megfáradt, csalódott és kiábrándult, amikor már valóban semmit sem tehet, csak annyi ereje maradt, hogy még ezt a napfelkeltét megnézhesse, na akkor kell Jónás bölcsessége a töklevél alatt!
    Akkor kell az a Láma-isztikus világképlátás, hogy "semmibe be nem avatkozom", semmin nem változtatok és megüresítem magam"!

    De addig bizony harcunk van nekünk a lélekkel! És már mint az olyan, az jár némi csatazajjal is! OLykor járulékos veszteségekkel is, ha Isten is úgy akarja! Kedves láma!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #9336 üzenetére

    Persze! Utánna hosszabban gondolkoztam a kérdésen!
    És mindeketten ott tévedtünk talán, hogy mindegyőnk a másik esetleges hibázástól féltette az embert!

    Én talán attól, hogy...le is írtam, amiként feltételezem a te személyedet és te talán attól, hogy pszich. módozatok ismererte nélkül többet ártok mint használok!

    És később, a hosszabb témalubickálásom során, arra jutottam, hogy Istennek mindenhol vannak emebrei!
    Talán nem is tudunk róla, nem is gondoljuk és mégis ott vannak azok az emebrek! Talán még ők maguk sem tudják, de a szükséges pillanatban, egy konferencián, egy döntéshozatal előkészítésekor, egy megnyilatkozáskor, talán még a maguk szigorú önkotrollja ellenére is, hirtelen és nagy bátorsággal, megmagyarázhatatlan nyugalommal és lelki erővel, egy kijelentéssort jelenítenek meg, amelyik talán szokatlan tőlük, de mégis, Istennek képviseletét jelent az adott helyzetben!

    És sem előtte, sem utánna, de akkor és ott Istent képviselték! És addig, meg utána is, éltek nagy egykedvűségben, csendes szemlélődésben!

    Én magam is tanuja voltam egy ilyen esetnek, amikor az egyik önkormányzati kéépviselő szólásra emelkedett és megemelt hangmagsságon, mintegy átszelleműlten rázendített: felszólítom a képviselőtársamat, hogy a szegéyneket képviselje a gazdagok ellenében a vízdíjak megállapításánál!
    Te, a te környezetedben, én az enyémben tesszük amit tennünk kel és amit tudunk!

    Úgyhogy nem kell itten nekünk saját szerepünket ecsetelni, meg bizonygatni, hogy általunk is Istenhez kerülnek közelebb az emebrek, mert úgyis tudjuk egymásról, hogy ez nem is lehet másként!

    Ezért persze mi nem várunk jutalmat, elismerést, bármilyen vállonveregetést és még savanyú cukorkát sem, hanem csak arra gondolunk, hogy igen ezt az egyet segítettük, de mennyit hagytunk ott künn a harcmezőn!!!

    Természetesen senki sem bántja a lélekbúvárokat! Sok nagyszerű emeber, meg galád félember is él közöttük! Szokványos társaság!

    Hanem én személy szerint is ott látom a veszélyeztettségüket, ha tanult tudományukat magasabb rendűnek gondolják mint Isten tanítását!

    HA azt gondolják, hogy Isten ellen bárki-BÁRKI!- bármi rosszat is tehet, ha Isten nem akarja azt! Ha nem engedi meg!

    Ha azt gondolják, hogy a tudomány felette áll Istennek!

    Gondoljunk csak bele! Jézus tanítványai az elsők között halász emebrek voltak! A koldusok után a második legszegényebb réteg! És gondolom ennek megfelelően képzettek is!

    És semmi akkori tudománnyal nem törődve, de annál bátrabban hírdetve, ezekre a tudatlan emebrekre bízta Jézus az evangéliumát!

    És még javukra is vált, amikor vádolván őket, olyan bátorsággal és Istentől szájukba adott bölcsességel szólták védelmüket, és dícsérték Isten nagyságát Jézusban, hogy az okos tudósokat éppen ez hozta zavarba és döntöttek mentesítésükről!

    Ha tehát Isten igéjének terjesztésében jónak találta a mi mesterünk a szegény és egyszerű halászemberek képviseletét, hát mi se vegyük már el senkinek a kedvét, aki Istent akarja hírdetni, hogy ne tegye mert esetleg árt vele amaz embernek!

    De ha valaki nem úgy hírdet, ahogy azt az evangélium megkívánja, hát szóljatok egymásnak, tanácskozzátok meg a kérdést, döntsétek el, hogy mely álláspontnak legyen elsőbbsége és aszerint cselekedjetek!

    És most mi itt, ezen a fórumon is ezt teszük!

    És tegyük ezután is ! Tegyük bátran, gyugodtan és szereteben egymás iránt! Isten is legyen Velünk

    ÚGYLEGYEN!

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #9320 üzenetére

    Nem én írtam, de összeszedett jó írás, ezért tettem be.
    Elsősorban igaz írás, amiből azt a következtetést kellene levonnod, hogy nem szabadna egy olyan vallásos közegben maradnod, ahol ilyen orbitális hibákat követnek el. Mert ha bemégy a templomba, te is részesévé válsz mind az okkult, mind egyéb bűnöknek. Szeretnéd, de nem tudsz mentesülni, mert ahogy a kezed a kilincsre teszed vállalod a közösséget.

    Nem mellesleg, de nagyban befolyásol az ottani eszmeiség, ami többek között a biblia kritikusságban is meglátszódik. Én fundamentalista vagyok, és ha valamit nem értek a bibliából, attól még hiszek benne, és Istenben.

    Ti pedig kritizáljátok a bibliát, annak elfogadása helyett.
    Isten, a biblia a teremtésről beszélnek, ti meg az evolúcióról. Az ateisták is különbek nálatok, mert belőlük még lehet hívő. Belőletek meg csak akkor, ha kifuttok onnan.

    El fogsz veszni, mert bár beismered a kultuszokat, mítoszokat, okkult dolgokat, de az öncsalás olyan mértékű, hogy inkább elfogadod azt, csak ne kelljen gondolkodnod, és inkább vállalod a bűnt, mint Istent.
    Ő pedig nem fog a bűnnel közösséget vállalni, akármennyire is szeret.

    Nem bántlak tovább, és nem is írok, én már neked mindent elmondtam ahhoz, hogy változtass. Isten nem fogja rajtam számon kérni az életed. Idáig küldettem csak hozzás, és nem tovább. Térj meg. Ha pedig nem, hát vessz el.

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #9344 üzenetére

    Csak azért írom, mert ez a két lehetőség van. Ha te magadat abban ringatod, hogy ez másképp van, akkor tévedsz.
    Egyszer már leírtam. Isten bűnt, és ünneplést nem visel el. Egyszerre.
    Ha bűnben jár valaki, hiába szereti Isten, de nem fogja a közeledését fogadni.
    Kivéve, ha megtér abból a bűnből. A bűnbánót fogadja Isten.

    Ha valakit szeret Isten, akkor küld hozzá embereket. Ha az illető figyelmez, és megtér, és átgondolja a dolgait, megmenekülhet.
    Aki azt gondolja, hogy mindez belefér, nagyon téved! Isten bánkódik sok gyermeke után, de nincs kegyelem. Isten ismeret hiánya pedig beleviszi a oktalan embert abba a hibába, hogy minden belefér az Istennel való kapcsolatba.
    Nem! A bűn nem fér bele!

    Attól, hogy bűnbe jársz, még Isten szeret. De az utad a veszedelembe visz, mert meg van írva, hogy a bűn zsoldja halál.

    Nem riogatni akarok embereket, és ezért írom, hanem ez a puszta tény. Csak mert sokan sokfélét gondolnak, és nyugtatgatják magukat. Főleg a vallásos emberek ilyenek.

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #9342 üzenetére

    Köszönöm ezeket a sorokat. Innentől én tiszta vagyok a véredtől.
    A te szavad fog ellened tanú lenni Isten előtt.

    2007-05-06 óta itt!

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #9362 üzenetére

    Egyes felekezetek szeretnék megkülönböztetni az emberi lelket (psziché) az Isten lelkétől (pneuma). Ez más nyelveken egyszerűen megy, a magyarban a reformáció idején a pneuma szót lélekkel fordították (azt jelenti lélegzet), de ennek a léleknek nincs köze ahhoz, amit a pszichológia (lélektan) a 19 sz. óta tanít az ember lelki állapota, lelkiismerete stb-ként....
    Nos ezt a keveredést szeretné kibogozni a Szent Szellem kifejezés többnyire az újabb keletű felekezetek tanításaiban. De itt meg az a probléma, hogy a szellem szó is terhelt egy elég okkult háttérrel, így én nem tudok dönteni, melyik a jobb... mindkettőt megértem, de megszokásból az Isten lelke kifejezést és a Szentlelket használom...

    www.refujvaros.hu

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #9374 üzenetére

    VAlóban nem érdemes a szavakon lovagolni! Sem nem egyéb "külsőségeken2 Mint pl, a keresztelés formája! GYermek vagy felnőttkeresztség, keresztény, vagy keretyén stb!

    A lényeget kel megtalálni és a forma adódni fog!
    Persze, abban iui van igazság, hogy ha valaki egy lakonmára készül, szerezzen előtte ünnepi ruhát!

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #9795 üzenetére

    Hogy ez mennyire igaz...
    Pedig mindenki úgy szereti eldönteni, hogy szerinte ki fog üdvözülni!! :)
    Isten helyett... Pedig Isten egész konkrétan kijelenti, hogy nincs közünk hozzá, hogyan dönt.

  • csaba54

    tag

    válasz Dalai Láma #9792 üzenetére

    az úgy kezdődött,hogy hittem,
    jártam hittanra,első áldoztam,gyóntam,imádkoztam
    azt mondták isten jó és mindent lát,így nem értettem amikor rosszat tapasztaltam,hol van ilyenkor az isten,miért hagyja ezt?
    ekkor kezdtem keresni a miérteket
    ha visszaolvasol elég sok miértem nem lett megválaszolva
    és a legnagyobb kétségem azért is van ebben az egészben,mert ha ezt az egészet tényleg isten irányítja az őrá hivatkozó és magukat a szolgáinak valló vallási vezetőkön keresztül,akkor nem olyan munkát ad ki a kezéből amit akár én is lépten nyomon megkérdőjelezhetek
    ha megkérdőjelezhető akkor meg nyilván a gyarló és hibázó ember alkothatta meg ezt a valamit amit istennek nevezett el,mert ha isten alkotta volna nem lehetne benne hiba,mivel ő a tökéletesség
    és erre is mondtam ,hogy amikor nincs logikus válasz akkor jön a hinni kell
    ezt mondták Galileinek is amikor olyan istentelen dolgot mondott, hogy a föld mozog és nem lapos és kis híján máglyára küldték,mert olyat mert mondani,ami sok mindenben megingathatta volna a hívőket és kinyitja a szemüket,hogy itt valami nem stimmel
    Végül bebizonyosodott,hogy igaza van,neki is és másoknak is akik a vallás tanításait cáfolták vagy lehetetlenségét bizonyították ,mint pl.a föld és a nap sorrendi felcserélése,mert ugye ma már nyilvánvaló,hogy a nap nélkül nincsen élet, még isten kegyelméből sem
    ez lenne a vak hit?
    nem érdekelnek a tények,mert hiszek?
    JJános azt mondja beszélt istennel
    mindannyiunkért tisztázhatná a felvetéseimet,hogy ilyen kérdések ne kerülhessenek elő
    de az az érzésem ő azt csak szerette volna és annyira szerette volna,hogy azt az álmot már valóságként éli meg
    a logika azt diktálná,hogy nekem jelenjen meg,mert én vagyok a kérdéseimmel aki nem lát tisztán és igénylené
    ehhez képest neki jelenik meg és nem nekem?
    azt mondod hiszel Jézusnak
    napjainkra kiderült, amit az egyház sem tagad már,hogy Máriának három gyermeke közül volt az egyik Jézus
    a másik kettő a testvéreként miért nem megváltó,hisz a testvérek egy vérből vannak?

    de igazából nem is ez itt a kérdés,hogy van e isten
    itt az a kérdés,hogy a nyilvánvalóan megválaszolhatatlan dolgokra amiket annó egy sokkal kezdetlegesebb világlátással megalkotott elméletből adódóan,annak hibáit és lehetetlenségeit a fejlődés által folyamatosan elénk kerülő bizonyságokat a mai napig, értelmes világlátott emberek nem tudnak,nem akarnak elfogadni,helyette a hinni kell és az én hiszek,meg neked is hinni kell és akkor majd meglátoddal jönnek
    a legegyszerű elméletekre is bizonyitékokat követelnek,a tudományban kételkednek és itt meg elfogadok mindent ,mert xy mondta,írta,látta,halotta
    én egy egyszerű halandó vagyok,de a szívét tépném ki aki a gyerekemet bántja,isten meg szó nélkül tűri,hogy egyszülött fiát /a háromból/megfeszítik
    és ezt be tudják,be tudták a hit magyarázói úgy a köztudatba ,hogy ez miértünk van
    logikátlan
    logika nélkül pedig nem haladhatnánk előre és ugye haladunk
    annak idején a Jézus féle messiások korában ugye Sion is próbálkozott szegény hallgatóságot szerezni magának azzal ,hogy beigérte repülni fog
    jól össze is törte magát
    ma meg már működik a dolog,mert gondolkodunk
    ha a papokon múlott volna,még mindig azon a lapos tányérnak elhitetett földön lovagolnánk a technika vivmányait nélkülözve,mert ez mind isten ellen való,mondták ők,isten meg hagyta

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    válasz Dalai Láma #9807 üzenetére

    nem értem miért hoznak ki a sodrodból a tudományos magyarázatra való igények?
    a matematika csak egy része az életünknek és mindent többszörösen be kellett bizonyítani benne ,hogy elfogadják és általános legyen
    sőt még a próbájának is stimmelni kell!
    pedig ez mennyivel kisebb dolog az isteni nagysághoz képest
    akkor pedig igenis legyen elvárható,hogy arról is hasonló bizonyság legyen és magyaráztassék meg a töméntelen isten nevével és nevében való visszaélés miértje és mikéntje
    vagy téged ez annyira hidegen hagy?
    az sem hoz ki a sodrodból amik manapság is kiderülnek,hogy csak a megrontásokról és egyéb elfajzott dolgokról beszéljünk,a pápák egymást gyilkolását és egyéb egyházi erőszakot most inkább hagyjuk
    JJános szeretném,ha tolmácsolná ezeket a problémáimat,ha már én nem tudom

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #9807 üzenetére

    Oké veled lefutottam már ezt a kört. :)
    De akit érdekelnek ezek a dolgok ott a forrás és utána lehet járni, el lehet olvasni a forrásokat.
    Attól hogy tudjuk, hogy Noé bárkája mekkora volt az von le valamit abból, hogy Isten hogy mentetette meg? Hogy könyörült az emberiségen? Szerintem nem. Sőt Isten nagyszerű tervét érthetjük meg még jobban.
    Aki megteheti hogy ezen is gondolkodik és nem söpör mindent a metaforák és tanmesék világába annak érdekes olvasmányok.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • csaba54

    tag

    válasz Dalai Láma #9811 üzenetére

    igazából ott kezdődött a kételkedésem,amikor a hittanórán azt sulykolták belénk,legyünk jók,mert isten mindent tud mindent lát
    épp abban az időben olvastam az Ivanhoe-t,ahol ugye voltak a jó meg a rossz lovagok
    de egy lovag ,hogy lehet rossz? kérdeztem én
    és akkor ott volt az új ismeret is ,hogy a mindenható isten aki ezt hagyja,meg azt is hogy a nagyobbak az erősebbek bánthassanak engem és az összes náluknál kissebbet
    és akkor elkezdődött akérdésözön
    és ahogy tanultam láttam a vvilág mocskosnál mocskosabb dolggait és mindig hiányoltam azt az istent akit-amit akkor anno a pap felvázolt
    aki mindent látt ,mindentt tud
    mert hha tényleg olyan lenne,ttényleg az lenne aminek hirdettik,akkor semmiből sem tartana egy tökéletes világot alkotnia,ahol nem lenne egyenlőtlenség,nem bántanák eggymást az emberek és nem kellene lelkiismeretfurdalással tovább mennem,ha a 14-ik piás hajléktalannak már nincs kedvem adni semmit egyazon napon
    ezen vonal mentén haladva pedig bízom benne,nem az ördög incselkedését látod bennem a hitetlenségem miatt

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    válasz Dalai Láma #9815 üzenetére

    megértem,ha jobb egy biztos eredet amit istennek hívunk,
    igaz akkor még mindig lehetne istent alkotó isten és őt ki teremtette,mint az ősrobbanás,mert az meg miből robbant
    szóval ez nehéz ügy,annak aki nem hisz
    a probléma inkább az a körítés amit isten köré raktak az emberek, ami hol igaz hol nem,hol jó célokért,hol rosszakért hozakodnak elő vele és a hit hű emberek nem akarnak vagy tudnak tenni,hogy csak a jó irány maradhasson meg

    [ Szerkesztve ]

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    válasz Dalai Láma #9818 üzenetére

    tetszik is,jó is amit írsz és azt hiszem ez a fontos nem az,hogy mit hiszünk istenről

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    válasz Dalai Láma #9849 üzenetére

    ..."-> Isten nélkül mennyivel könnyebb a válasz?"
    sokkal
    ha átgondoljuk,mennyit hagytak az emberek a vallások oltárán,azt hiszem nem kell ecsetelnem, mennyi szenvedéssel lett volna kevesebb a földön
    és ez szerintem elég nyomós érv, olyan valamivel szemben amiről a jót a tökéleteset a mindent tudást hirdetik

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    válasz Dalai Láma #9857 üzenetére

    vagyis akkor léteznek a keresztények és azok akik a kereszténység mögé bújva annak leple alatt végezték és végzik kisded játékaikat az emberiség rovására a maguk örömére,kényére kedvére
    ez így elfogadható
    a baj a hittérítők által hirdetett isteni tanokkal van
    azok nincsenek egymáshoz és a fejlődő inteligenciához jól igazítva
    egyre több hiba derül ki ami megkérdőjelezi az egész művet,legalábbis akkor ha a hit hiányzik

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • cucka

    addikt

    válasz Dalai Láma #9864 üzenetére

    És ezzel konkrétan mi a problémád? Mármint azon kívül, hogy nem találsz fogást rajta? A vallások nem tökéletesek, mert az ember sem tökéletes.
    Pontosan az a probléma vele, hogy nem lehet rajta fogást találni :) . Megkérdőjelezhetetlen. Bármilyen borzalmas követnek is el a vallás nevében, magát a vallást továbbra sem lehet megkérdőjelezni, mert a vallás per def jó és hasznos.
    Az érv azért rossz, mert a vallás hasznosságát, jóságát, létjogosultságát saját magával támasztja alá. Az egy vallási tétel, ami szerint a vallás maga tökéletes, az ember az, ami nem tökéletes. Ezzel alátámasztani a vallást hiba.
    További gond az érvvel, hogy bármire ráhúzható. A kommunizmus egy jó eszme, csak az emberek miatt történtek olyan szörnyű bűncselekmények. A náci ideológiával semmi baj nincs, csak az emberekkel, akik a szörnyűségeket elkövették. Sorolhatnám.
    Szoktak olyat mondani, hogy ha egy érv bármit megmagyaráz, akkor az nem magyaráz meg semmit. Itt most pont erről van szó.

    De miért kéne ezeket a bűnöket kiragadva kijelenteni, hogy a vallás rossz, mert lám, ott a bűn a vallásos emberekben is, és lám, Isten nevében is tettek sokszörnyűséget.
    A vallás nem feltétlenül rossz, csak szükségtelen.

    Ha a nevedben lerombolnék egy falut, akkor ez mennyiben minősítene téged, vagy a barátaidat?
    Semennyire, de elég rossz a példa, tekintve hogy nem vagy a "hívem", továbbá nem állítok magamról olyan dolgot, hogy csak az én tanításommal juthatsz közelebb valamilyen kitalált transzcendens lényhez, stb.

    És ha már mindig csak a vallások negatívumait hozod fel, egyszer megtehetnéd, hogy felsorolod -akár csak magadnak- a vallások érdemeit, a vallásos emberek jótetteit, azokat a pozitívumokat, amik keresztény emberek hatására jöttek létre.
    Megteszitek helyettem :) .
    Amúgy itt a probléma, hogy a vallás sokkal többet jelent, mint karitatív tevékenységet. A vallás nem egy jótékonysági szervezet vagy alapítvány. A vallások sokkal többet állítanak, sokkal többet jelentenek ennél. A te vallásod állításainak fényében (miszerint ez az egyetlen lehetőség Istent megismerni, üdvözülni, stb.) lealacsonyító úgy kezelni, mint egy jótékonysági alapítványt.
    Nem a jótékonysággal van gond, nagyra értékelem, tényleg szép dolog, csak semmi köze a vallás lényegéhez (ahhoz a részhez, amellyel nekem problémáim vannak :) ).
    Továbbá léteznek szép számmal nem vallásos jótékonysági szervezetek is. Oda lyukadunk ki, hogy vannak jó emberek meg szar emberek, jó cselekedetek és rossz cselekedetek, jótékony szervezetek és kapzsi szervezetek, mindez a vallástól teljesen függetlenül. A vallás létezése/nemlétezése teljesen független ezektől a megállapításoktól. Ezért tartom hibának, hogy a jó oldal kidomborításával támasszuk alá a vallás szükségességét, mert ugyanezzel a szükségtelenségét is alá tudjuk támasztani (bármely nem vallásos jótékonysági szervezet megfelelő példa erre).

    Összefoglalva: mivel a vallásos és nem vallásos emberek között egyaránt vannak jók és rosszak, ezért felejtsük el ezt, a lényegi kérdés az a rész, amivel a vallás több, mint bármelyik világi nézőpont. Ez pedig nyilván az, hogy a vallások azt állítják magukról, hogy ők a kapocs az anyagi világ és a transzcendens között. Továbbá azt is állítják, hogy per def. ők képviselik az egyetlen igaz utat a transzcendenshez, a világ összes többi vallása tévúton van. Na ezekkel vannak nekem komoly fenntartásaim :) .

  • cucka

    addikt

    válasz Dalai Láma #9871 üzenetére

    A kereszténység, mint vallás szerinted milyen veszélyeket hordoz?
    Ha jól emlékszem, nem írtam olyat, hogy a kereszténység vagy Jézus tanai veszélyesek lennének, csak többségük szükségtelen. (A maradék pedig általánosan érvényes erkölcsi utasítás)

    Egyébként meg mi szerint pozitív, vagy negatív valami? Ez is érdekes kérdés. Mitől negatív egy vallás? Mert emberi törvényeket szeg meg, vagy éppen tart be?
    Világi, társadalmi értelemben akkor negatív hatású egy vallás, amikor nem előre mutat, a fejlődés irányába, hanem a múltba. Például az iráni iszlám törvényhozás súlyosan negatív hatással van a társadalomra, az ottani egyház mindent behálóz, ezért az ottani társadalom is el van maradva a fejlődésben. De lehet példának hozni Lengyelországot is, ahol pár éve a hatóságok lefoglalták egy nyíltan keresztényellenes zenekar koncertfelvételeit. (A koncert Lengyelországban volt, helyi stáb vette fel). Egy ilyen húzás modern nyugati társadalmakban elképzelhetetlen.

    Mi számít jónak, és mi rossznak? Hit nélkül hogyan tudod eldönteni? Nyilván az adott világ normáihoz viszonyítasz te is. Ezek a normák viszont mélyen a kereszténységben gyökereznek.
    Ez érdekes kérdés. Amennyire én tudom, a jó és a rossz közötti különbség "bennünk van". Az erkölcsi normák nagyjából ugyanazok az egész emberiségnél, beleértve a bennszülött indiánokat is, akik jó eséllyel soha nem hallottak a kereszténységről. Sőt, erkölcsi normáink nagy része tisztán visszavezethető az állatvilágra. Matematikailag úgy mondanám, hogy a kereszténység az erkölcsi normáinkat tekintve elégséges, de nem szükséges feltétel. :)

    Ezt nem is értem. Valóban, ha hiszek valamiben, akkor nem az ellenkezőjében hiszek. Nagyon jó meglátás.
    Nem ezt írtam. Olyan dologban hiszel, ami azt állítja saját magáról, hogy ez az egyetlen univerzális igazság, és ezt saját magával támasztja alá. A hited tárgya logikailag megkérdőjelezhetetlen.

    Az viszont közel sem igaz, hogy minden keresztény olyannyira tudná a tutit, és az összes választ a nagy kérdésekre.
    A világ keletkezése? Check.
    Az ember teremtése? Check.
    Csak húsból, csontból, stb. állunk, vagy van "lelkünk" is? Check.
    Létezik-e transzcendes "létsík", és ha igen, akkor mit kell róla tudni? Check.
    Mi történik a halál után? Check.
    Csak néhány lényeges kérdés, ahol nem kell feketeöves kereszténynek lenni ahhoz, hogy tudd a tuti válaszokat.

    Te szoktál kétkedni? Szoktad azt gondolni, hogy: " és mi van, ha ezeknek a keresztényeknek mégis igazuk van?"
    Persze. Mondjuk nem tartom valószínűnek, hogy így lenne. A körülöttünk lévő világ annyira csodálatos és bonyolult, egyszerűen életszerűtlennek tartom, hogy ugyanaz alkotta meg, mint aki a Bibliát írta.

  • csaba54

    tag

    válasz Dalai Láma #9861 üzenetére

    igazad van
    csak a rossz dolgokról beszéltem,de a jónak kellene természetesenek lennie és a rossznak a természetes ellenesnek
    aztán ha valami nem jó az még nem akkora baj,mintha rossz
    az összes olyan embert aki bármit is tesz embertársaiért,tisztelem ,becsülöm
    de nem az a kritériuma,hogy hihetek-e

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • cucka

    addikt

    válasz Dalai Láma #9877 üzenetére

    Itt pontosan melyik tanaira gondolsz? Melyikek szükségtelenek?
    És mik az általánosan érvényes erkölcsi utasítások?

    Általános erkölcsi érték például a másik életének és tulajdonának tisztelete, vagy mondjuk a szeretet. Ez az, ami "gyárilag" bennünk van, függetlenül attól, hogy a nyugati világról vagy bennszülött törzsekről beszélünk.
    A szükségtelen rész maga a hit, a keresztény vallás transzcens része. Például nem gondolom úgy, hogy az univerzum teremtőjének a legjobb ötlete a megbocsátásra az volt, hogy elküldi saját magát emberi formában a Földre, hogy aztán feláldozzuk őt saját magának. Ez szerintem egy fölösleges rész. Nem leszel jobb ember attól, hogy ezt elhiszed.

    Azt hiszem, itt nem a vallás káros hatásáról van szó, hanem arról, hogy bizonyos embercsoportok számára sértő tartalmakat akartak piacra dobni. De ki intézkedett? Az egyház, vagy a hatóság?
    A hatóság intézkedett és egy normális fizetős koncertről van szó, tehát aki ott volt, az tudta, hogy mire számíthat. Innen már csak egy lépés, hogy a keresztényeknek nem tetsző könyveket betiltsák, íróikat a hatóság zaklassa, sorolhatnám.

    A keresztény vallás azt mondja, ne csak a barátodat szeresd, hanem az ellenségedet is.
    Na, hát ez pont egy újabb fölösleges tanítás. Te láttál már olyat, aki szerette az ellenségeit? Úgy igazán, szívből, nem csak színjátékból...

    Mert milyennek kéne lennie a hitemnek? Olyan 'talán' hitnek? 'Hiszem, hogy volt Jézus, és meghalt értünk a kereszten, de talán meg sem halt. Talán nem is létezett, meg lehet, hogy van egy másik Isten is... ' Ez lenne a megfelelő hit?
    Nem tudom, milyen lenne a megfelelő hit, talán leginkább olyan, amit már nem is lehet hitnek nevezni :)

    Vagy magának Jézusnak kellett volna azt mondania, hogy: ' gyerekek, én vagyok a megváltótok ... talán, de azért ne zárjátok ki teljesen a Buddhizmust, mert az Atyám talán nem is létezik.' ???
    Oké, ott a pont :)

    Milyen a halál utáni élet?
    Mennyország, pokol, tisztítótűz (vagy ezt már eltörölték? :D ), megvannak a válaszok. Igazából lehet mondani bármit, úgysem jön vissza senki panaszkodni, hogy nem jól tudtuk :) .
    Hová fogok kerülni halálom után?
    Isten dönt, tehát nem tudhatod előre. A "nem tudom"-nál ez is jobb válasz.
    Milyen módon képes Isten bármit is teremteni?
    Csak úgy, a semmiből. Ez a teremtés lényege, nincs mechanizmusa, eddig nem volt, most már van.
    Mi van a világegyetemen "kívül"?
    Szerintem itt maga a kérdés is értelmetlen. Amúgy a kereszténység akkor alakult ki, amikor mindenki azt gondolta, hogy a Föld az univerzum középpontja, tehát érthetően a Biblia elég szegényes magyarázatot ad arra, hogy miért van a miénken kívül még százmillió galaxis a világegyetemben, átlagosan tízmillió csillaggal.
    Hogyan működik a megváltás?
    Megint értelmetlen kérdés, hogy a transzcendens világ mechanizmusairól.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #9890 üzenetére

    Igen. Nem hisznek benne, mégis örülnek a hosszú hétvégének, egy kicsit lehet pihenni és ennyi.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #9893 üzenetére

    Nem akarok ítélkezni pláne úgy, hogy senki nincs aki elmondaná nekik, hogy mit is ünnepelnek :(
    Talán ez a legnagyobb bűnöm.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • sharpapa

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #9918 üzenetére

    Igazából már azt is fölöslegesnek tartom hogy erre válaszoljak, mivel az olyan embereket akik ennyire ellenállóak a Bibliával szemben, szinte lehetetlen meggyőzni. Ennek ellenére erre a véleményedre reagálok, de nem kívánok ezen túl vitatkozni, mert - mint írtam - meddő lenne. Előre leszögezem, kérlek ne vegyél semmit személyeskedésnek.

    A helyzet az hogy nem hiszik világszerte 200millióan hogy a holdnak arca van. Ne haragudj de ez a példa nekem kissé nonszensz volt, először nem értettem most mit akarsz ezzel mondani. Csakhogy a Bibliában és vele kapcsolatban vannak olyan tények amik ellen lehet sorozatosan elméleteket gyártani, azonban ezekről még a kitalálóik is tudják hogy több helyen sántít. A Bibliában nem homályos álmok vannak leírva amelyeket beszívott füvesek álmodtak, hanem konkrét, szó szerint vehető és - amint azt az eddig szó szerint beteljesedett próféciák mutatják - hiteles állítások. A Biblia összesen mintegy 2500 – leírásához képest – a jövőre vonatkozó próféciát tartalmaz, amelyekből az elmúlt évezredekben körülbelül 2000 szó szerint beteljesedett. A kutatók szerint annak esélye, hogy ezek mind véletlenszerűen történtek így, kevesebb, mint 1 a 102000-hez (a törtszám nevezőjében az egyes után 2000 nulla áll). Nagyjából 500 prófécia vár beteljesedésre. Ezek kivétel nélkül a jövőre vonatkoznak.
    Ezzel szemben a legismertebb jövendőmondók előrejelzései közül – már amelyeket a homályos megfogalmazások miatt konkrét eseményekkel lehet párosítani – a találati arány a legjobb esetben is alig haladja meg az 50 százalékot. És még a Biblia ellentmond a tudományoknak és tényeknek?

    És akkor hadd tegyek említést egy olyan eseményről, amelynek a jelen politikai események ismeretében nem adok 5-10 évet hogy megtörténjen:
    Ahogy az előző poszt-ban írtam, Oroszország és Irán megtámadják Izraelt, ám az egész hadseregük odavész. Lehet hogy a szövetségesek egymásnak ugranak, és/vagy pedig egy (,esetleg több) természeti csapás végez velük. Egyetlen zsidó katona vagy civil nem fog meghalni a támadásban, ellenben az egész világ leesett állal fogja nézni az egészet. Nem lesznek többé ateisták, mindenki be fogja ismerni hogy itt valami természetfölötti hatalom avatkozott közbe. Az iszlám összeomlik, belátva hogy "Allah a zsidókkal van". Ha ezek bekövetkeznek, egyik első dolgom lesz az hogy benézek ebbe a topic-ba és megkérdezem a véleményedet. Ha 10 év múlva sem következne be, itt fogok bocsánatot kérni, és elismerem hogy ez egy kamu.

    Meggyőződésem a Biblia és a benne lévő próféciát hitelességében erősebb, mint abban, hogy a jövő hetet megélem.
    A végén a keresztes példa...nekem is az utóbbi természetes, de számomra ennek így nem sok értelme / mondanivalója van. Persze lehet hogy "nem jött át". Részemről ennyi, ne húzzuk / térítsük egymást tovább, mert tök fölösleges, pozitív eredményt nem szülne.

    Tisztelettel ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #9949 üzenetére

    Mit értesz te ehhez? Semmit! Akkor meg? Maradj inkább csendben!

    2007-05-06 óta itt!

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #9949 üzenetére

    De ettől hazugság lesz, hogy Jézus Isten báránya?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #9956 üzenetére

    Csak arra akartam utalni, hogy nem biztos hogy jó példát választottál. Mert pont Jézus báránysága van a legtisztábban és érthetően levezetve és megmagyarázva az egész Biblián keresztül. Kezdve az ószövetségi áldozati törvényektől, vagy méghamarabb a bűnbeeséstől a Jelenések könyvéig.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #9966 üzenetére

    "Szerintem kicsit más oldalról közelítünk" :(((

    Nincs két út! :(

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #9970 üzenetére

    Ne ferdíts. Jöhetsz máshonnan, de a megtérés, és keresztségek után már csak egy út van.
    Amit te képviselsz, amit te felvállalsz az minden csak nem kereszténység.

    Megrekedtél valahol a világ, és a keresztény út között valahol félúton. Két lábbal a világon, de valamennyire már vallásos vagy.

    Én gyűlölöm a bűnt, és a gonoszságot, és mindenki más is, aki Istenhez tartozik.

    Nem te mondod meg mi fér bele a kereszténységbe, hanem Isten. Egyszer ezt már kitárgyaltuk. Vagy sokszor. A dalai láma nem Jézust, hanem a sötét oldalt képviseli.
    Persze nektek katolikusoknak belefér a lámaizmus is, mert ti vallásosok vagytok. Nem keresztények. Keresztény szövegbe bujtatott keresztény ellenesek, akik rendszeresen átkozzátok a keresztényeket, csak mert épp nem katolikusok az illetők.
    És azt hiszitek, hogy erről mi nem tudunk?

    Bennem a Krisztus lakozik, én ezt ezért látom. Benneteket meg félrevezetnek a főnökeitek, akiket Isten soha nem fogadott el, és nem is fog. Méghogy isten földi helytartója. De melyik istené? Nyilván nem azé, aki teremtett földet, és eget, mert a teremtést azt tagadjátok.

    Istennek a földön gyülekezetei vannak, és nem tanult, hanem felkent emberei vannak. Lehet ezen gondolkodni. Péter tanulatlan volt, de amikor felkenetett istentől 3000 ember előtt beszélt, akik megtértek. A papság mint ilyen csak az Áron családja, és akik a Melkisédek rendje szerint vannak, ahogy én. Egyszerű ruhába járok, nem szoknyába, mint némely magukat annak nevező.

    Papnak pedig Isten beszéde szerint egyfeleségű józan, családos embernek kell lennie.
    Aki megtanulta hogyan kell a házát, családját igazítani.

    Ti meg gyerekeket hívtok atyának, pedig megmondatott, hogy senkit ne hívj atyának, mert egy(1) a ti Atyátok, aki a mennyben van.
    Innentől jön a "nem szabad az írást szó szerint venni" című papi dogma.

    De ezt is sokszor elmondtam, leírtam. Mára elég ennyi gondolat ébresztőnek.
    Nem kéne alva járni talán, akkor lehet észrevennétek azt a rengeteg jelet, ami nem stimmel Isten beszédével közöttetek.

    Még egyszer leírom. Az elragadtatás után persze majd elkezdenek mindenfélét mondani, hogy mi miért is tűntünk el a színről. Azt fogják mondani, hogy a gonoszok tüntek el. De sokan majd el fogtok gondolkodni, és mentek papokat verni, amiért hagytátok magatokat a gonosznak félrevezetni.

    El fog jönni az Úr a földre, és akkor minden szem meglátja majd az Ő dicsőségét. Ti pedig sírni fogtok, hogy nem találtátok meg hozzá az utat.

    2007-05-06 óta itt!

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #9966 üzenetére

    Nem általánosítottam. A neked címzet választ neked írtam a Rivének írtat neki és a hasonló gondolkodásúaknak. Nézd meg mikor kinek válaszoltam...

    Lenne egy kérdésem: Szerinted a Biblia Isten által ihletett?
    Ettől függ az egész, hogy miként tekintesz a Bibliára és hogyan viszonyulsz hozzá.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Matthewsz

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #10000 üzenetére

    Nem tudom mik a fő kérdéseid, de nincs gyerek keresztség, ja ha már kereszt akkor az egész gyülin/ben egy darab keresztet nem fogsz találni, házasság kizárólag a valláson belül történhet, a nők csak szoknyát hordanak, a fejükön kendő van 8.os ballagástól kezdve, ékszert senki sehol nem hord, tetkó végképp :D , a dohányzás szintén "bűn" (hála érte), tagnak nem vesznek (nem keresztelnek meg) egy betévedt idegent, csak hosszas kapcsolat után, sokszor még az ide született családok tagjai is hosszú évtizedek után lesznek tagok, a törekvőbbek viszont már tizenévesen. Aki egyszer ki lesz zárva többet nem lehet tagja a gyülekezetnek. A szeretet hatalmas, főleg mivel kevesen vagyunk (2-3000 egész magyarországon), egy városon belül mindenki ismer mindenkit (legalább látásból), a bizalom ezért szintén magas. Így hirtelen lehet, hogy össze-visszának hangzik az előbb felsorolt pár dolog, de nekem ezek már természetes dolgok, mivel ilyen családba születtem.
    Nem tudom mi lehet még fontos infó, de minden kérdésre megpróbálok válaszolni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • csemberlen

    őstag

    válasz Dalai Láma #10002 üzenetére

    Az is hasonlóság, hogy nálatok is felnőtten, éretten elhatározással lehet csatlakozni, és nem elég bele születni. Ez persze minden vallásban így van.
    Ezt komolyan mondod, amikor a legnagyobb egyházakban párhetes korában "megkeresztelik" a csecsemöket?

    Hja kérem az élet nem egy habostorta

  • Rive

    veterán

    válasz Dalai Láma #10013 üzenetére

    Szerintem ez attól függ, hogy meg akarod-e feleltetni egymásnak a közösségi és a személyes hitbeli státuszt.

    Tekintve, hogy a hit személyes rétegeiről kivülre csak 'önbevallásos' alapon jut info, nem sok értelmét, mondhatni: hitelét látom a hitbéli és a közösségi hierarchia efféle öszekapcsolásának.

    [ Szerkesztve ]

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • cucka

    addikt

    válasz Dalai Láma #10013 üzenetére

    Szerintem az általad vázolt probléma pont ugyanannyira kitalált, mint a csecsemőkori keresztelkedés problémája.

    Az emberek többsége nem szabad akaratából lesz valamely keresztény egyház tagja, hanem mert "beleszületik". Ha valakit gyermekkorától keresztény szellemben nevelnek, akkor az emberek többségénél a kereszténység nem választás, szabad akarat és döntés kérdése, hanem családi hagyomány.
    Ha valóban azt szeretnéd, hogy mindenki felelős, jól megalapozott, szabad akaratból fakadó döntés után léphessen be egy egyházba, akkor a 18 év alattiak templomlátogatását, hittanát és vallásos szellemű nevelését is be kéne tiltani, ami nyilvánvalóan képtelen és értelmetlen felvetés.

    Láttam egy tévéműsort, ahol volt mormon fiatalokkal beszélgettek. Elmondásuk szerint az ő szülővárosukban az egyházból való kilépés egyenlő a társadalmi öngyilkossággal. Ilyen esetben már rég nem az a kérdés, hogy kellően érett volt-e ahhoz, hogy döntsön a vallási hovatartozásáról, hanem hogy egyáltalán beszélhetünk-e valódi döntéshelyzetről?
    Egyébként meg minél vallásosabbnak vallja magát egy társadalom, a vallás annál inkább társadalmi kényszer és hagyomány, ahol az egyén a legtöbb esetben nem is kerül valódi döntéshelyzetbe vallási kérdésben.

  • Rive

    veterán

    válasz Dalai Láma #10021 üzenetére

    És ha valóban követi Jézus parancsolatát, azzal nem okoz soha semmilyen negatív társadalmi hatást.
    Egyre szubjektivebb vizekre evezünk: a társadalmi hatás miféleségének megitélése biz' a társadalom ügye: Jézus társadalmi hatását meg ugyebár egyes kortársak igencsak károsnak itélték meg.

    És bár a mai társadalom jóval közelebb van a keresztény viselkedési normákhoz az akkorinál, ma is vannak olyan ... dolgok ... amikben nem passzol az, amit keresztényinek szokás mondani, meg az, ami társadalom nem tekint károsnak.

    Illetve, ugye: a társadalom melyik részéről beszélünk?

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Dalai Láma #10021 üzenetére

    És ha valóban követi Jézus parancsolatát, azzal nem okoz soha semmilyen negatív társadalmi hatást.

    Ez nem feltétlen igaz, mert Jézust is rengetegen utálták, ugyanis az embereket szembesítette azzal, hogy kik is valójában. Ugyanez igaz a követőire is.

    Sőt, továbbmegyek. Ha egy keresztény soha az életben nem haragít magára másokat (persze nem szándékosan), akkor megkockáztatom, hogy ott is bajok vannak Jézus követésével. Ugyanis az az élet amit Jézus elvár tőlünk (pl: soha nem hazudjunk, fizessünk adót, ne csaljunk, ne lopjunk) nem mindenkinek tetszik a környezetünkben. Vagy azért, mert neki kára származik a mi becsületességünkből, vagy azért, mert ez emlékezteti őt arra, hogy ő nem becsületes.

    ***

  • Matthewsz

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #10002 üzenetére

    Sajnos ennyire sosem merültem bele, hogy miért jött létre. A keresztények igen nagy része tisztában van vele, hogy kereszténynek született, de utána nem érdekli abszolút a vallás, és próbálja vagy be is rögzíti az elméjébe az "ősrobbanást". Nálunk egy átlag családban, ahol a szülők megfelelően szigorúak, minimum minden egyes vasárnap kötelező elmenni a délutáni Istentiszteletre (ami 4 és fél óra szünettel meg énekléssel), valamint a mindennapok természetes része, a reggeli, esti, étkezés előtt és utáni imádkozás.
    A kérdésed lehet, hogy nem ez irányba ment, de nehéz erről nyilatkoznom, hiszen hiába születtem bele, én is tudatlan vagyok sok mindenben. Ha nagyon érdekel, egyszer idehívom édesanyámat, aki biztosan mindenre tud választ adni ilyen téren. :K

    Noddy: Ha te is nazarénus lennél, szinte biztos, hogy legalább látásból ismernélek. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Matthewsz

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #10028 üzenetére

    Azt azért tegyük hozzá, hogy amíg mondjuk 18 alatt van a gyerek, addig abszolút nem hátrány, ha kötelezi a szülő. Ha valaki nem jár gyerekkora óta, akkor felnőtt fejjel sem fog eszébe jutni. Gyerekként viszont rögzül, hogy hova is tartozik, mi is a helyes út, ezáltal több az esély arra, hogy nem fordítja el a fejét az igazságtól.

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #10046 üzenetére

    Nem automatikus.

    Az "értetek" azok megtért, megkeresztelkedett Istenkereső, és Istenfélő emberek.
    A "sokakért" szintén az üdvösség útjára lépett emberek. Azért határozatlan, mert nem tudjuk mennyi.

    Tenni kell érte, de tettekkel kiérdemelni nem lehet. Ez a kegyelem.
    A vér elmossa bűneinket. Elmossa azt, hogy bűnben születtünk, és áthágtuk Isten törvényét.

    De ezt megbánva, megtértünk, bele keresztelkedtünk a Krisztusba, s a Krisztus bennünk él.
    Mi benne, és Ő bennünk.

    2007-05-06 óta itt!

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Dalai Láma #10057 üzenetére

    Bocsánat, nem is tudom, miért szóltam ehhez hozzá. Végtelenül semmi értelme sincs a 'kinek van igaza' vitának olyankor, ha nincsenek meg a közös vitaalapok. Ilyenkor nincsen, aminek a mentén lehetne folytatni a vitát. Ráadásul nem is a vallásról, hitről, Istenről van már szó.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #10058 üzenetére

    Szerintem az alaptéma a végitélet, bár ezzel tényleg csak a keresztyén kulturkör él, hinduknál, taoistáknál, stb azt hiszem nincs ilyen. Szóval valamennyire vallásos téma...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #10060 üzenetére

    Végítéletet kiáltottam volna? Vagy kiforgatod a szavaim. Inkább.

    Csillebércen sátánimádók gyülekeztek össze a világ minden tájáról. Ilyen volt már Budapesten?

    :W

    2007-05-06 óta itt!

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #10087 üzenetére

    Erre jó példa Rive válasza is. Nem csak ezt a topikot olvasom és természetes, hogy máshol is beleakadok a hozzászólásaiba és nekem ez a kicsit kötekedős stílus jött le róla a kb 5 év folyamán (és mégis magára veszi ha mondom neki, mert nyílván nem az ő hibája, hogy így jön át a képernyőn a hozzászólásai). És ahogy te is írtad az internetes fórumok ilyenek, a kommunkiáció nagyon felemás, hiányos, közelében sincs egy élő beszélgetésnek.
    Amit írsz mind a két oldalon fent áll, itt mindenki megsért mindenkit. Az ateista a hívőt azért mert hívő. A hívő az ateistát mert ateista. És lehetne sorolni a dolgot a végtelenségig. Mint a win - lin, ati - nvidia flame stb. Ott is gyapálják egymást rendesen és mégis mindenki elnéző feléjük, pedig ott is vannak sértegetések rendesen. Nyilván itt ezt nem lehet(ne) megtenni, mert a keresztyének nyílván sokkal elnézőbbek a sértegetések felé (hozzávagyonk szokva, és persze erre Jézus is felkészített minket). Ha pedig mégis szóváteszük a dolgokat akkor mi vagyunk az ilyenek és olyanok. Neked nagyon nagy türelmed van ezekhez a dolgohoz, örülj neki hogy ilyen a beállítotságod. Valakinek sok vívódásba telik, hogy így álljon hozzá a dolgokhoz.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Sir Pocok

    őstag

    válasz Dalai Láma #10117 üzenetére

    Csatlakozva a gondolatodhoz:

    János én úgy gondolom, hogy nem egyenlő mércével mérsz. Igenis helye van a kritikának és a véleménynek.
    Az véleményem szerint nem tartható, hogy valaki normálisan leírja a véleményét és erre te pökhendin és lenézően elküldöd az illetőt a hawai szigetekre.

    Ez nem kritika ez nem párbeszéd.

    Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #10123 üzenetére

    Ezt már sokszor megbeszéltük. A dalai láma név mit hordoz. Nem az a lényeg, hogy jó ember, hanem Istenhez való viszonya milyen, és mit képvisel.

    Ha viszont a gonosz szekerét tolja, onnantól negatív dolgokat hordoz.
    Természetesen viselheted a nevét. ezzel semmi bajom.

    A bibliából csak azt fogadod el, amit akarsz. Ezt is kibeszéltük. Teheted, ez is rendben van.

    De idejön egy hitben gyenge, és hinted neki azt, ami nem Istenhez, vagy nem ahhoz az Istenhez vezet. Ez viszont már félrevezetés. Ezzel már gondom van.

    Nincs a katolikusoknál bálványimádás, Máriázás, pedofilia, homokosság, paráznaság, kiátkozás.... és sorolhatnám? De van! Márpedig Isten népe között ilyen nincs.
    Mert aki ilyet tesz, az nem Istené.

    De ezt is számtalanszor kibeszéltük. Te pedig most úgy csinálsz, mintha én lennék itt a rossz, és az akit itt vádolni kell.

    2007-05-06 óta itt!

  • euchi

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #10140 üzenetére

    "Ebben az egészben az a csavar, hogy én nem vagyok buddhista."
    Tudom. Emlékszem még rád. :)
    Viszont Sir Pocok említette, hogy buddhistának tartja magát. Üde színfoltja ennek a társaságnak szvsz.

  • Rive

    veterán

    válasz Dalai Láma #10151 üzenetére

    Azért a régi normák ma már csak nem tarthatók... Valami csak változott, talán...

    Ja, naiv vagyok meg idealista, tudom :B

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Új hozzászólás Aktív témák