Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sharpapa

    aktív tag

    A feltámadás ünneplése táncban

    Szerintem eddig egyedülálló megmozdulás, és követendő példa. Egy nagyon modern módja az örömhír hirdetésének ebben a modern, interneten élő világban.

    [ Szerkesztve ]

    "Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

  • sharpapa

    aktív tag

    válasz JJános #9909 üzenetére

    Megjegyezném hogy nem csak a katasztrófákból lehet látni a bibliai végidők közeledtét. Számomra leginkább a politika alakulása figyelemre méltó. Izrael állam létrejötte 62 évvel ezelőtt egy prófécia szó szerinti beteljesülése volt, mely jelezte hogy Jézus visszajövetele közel van. Szemünk előtt játszódik le az a folyamat, ahogyan Izrael mögül kihátrál utolsó támogatója, az USA, ugyanis a Góg-Magóg háborúban Izrael teljesen egyedül lesz. Ebben a háborúban Oroszország és Irán több iszlám állammal szövetségben megtámadja Izraelt. E két állam míg a történelem folyamán sosem voltak barátok, az utóbbi években lépnek közelebb egymáshoz, Irán orosz segítséggel épít(ett) reaktort. Hirtelenjében ezek a momentumok jutottak eszembe, de a nemzetközi politikát alaposan szemmel tartva és összevetve a bibliai végidőkben látható politikával napról napra több összefüggést vehetünk észre.

    "Hamarosan itt lesz az első jajj. "
    Azért addig még van néhány év szerintem. Vedd figyelembe hogy az első jaj a pecsétek felnyitása után, az ötödik trombitánál következik be, tehát már az Antikrisztus uralkodása javában fog tartani. Addigra már túl vagyunk az elragadtatáson, tehát te (ha jól látom Jézus követője vagy) már nem leszel itt. Had emlékeztesselek arra, hogy az elragadtatáskor az egyház már tökéletes lesz (ugye milyen messzinek is tűnik az? :) ), és hatalmas ébredés lesz.

    "Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

  • sharpapa

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #9918 üzenetére

    Igazából már azt is fölöslegesnek tartom hogy erre válaszoljak, mivel az olyan embereket akik ennyire ellenállóak a Bibliával szemben, szinte lehetetlen meggyőzni. Ennek ellenére erre a véleményedre reagálok, de nem kívánok ezen túl vitatkozni, mert - mint írtam - meddő lenne. Előre leszögezem, kérlek ne vegyél semmit személyeskedésnek.

    A helyzet az hogy nem hiszik világszerte 200millióan hogy a holdnak arca van. Ne haragudj de ez a példa nekem kissé nonszensz volt, először nem értettem most mit akarsz ezzel mondani. Csakhogy a Bibliában és vele kapcsolatban vannak olyan tények amik ellen lehet sorozatosan elméleteket gyártani, azonban ezekről még a kitalálóik is tudják hogy több helyen sántít. A Bibliában nem homályos álmok vannak leírva amelyeket beszívott füvesek álmodtak, hanem konkrét, szó szerint vehető és - amint azt az eddig szó szerint beteljesedett próféciák mutatják - hiteles állítások. A Biblia összesen mintegy 2500 – leírásához képest – a jövőre vonatkozó próféciát tartalmaz, amelyekből az elmúlt évezredekben körülbelül 2000 szó szerint beteljesedett. A kutatók szerint annak esélye, hogy ezek mind véletlenszerűen történtek így, kevesebb, mint 1 a 102000-hez (a törtszám nevezőjében az egyes után 2000 nulla áll). Nagyjából 500 prófécia vár beteljesedésre. Ezek kivétel nélkül a jövőre vonatkoznak.
    Ezzel szemben a legismertebb jövendőmondók előrejelzései közül – már amelyeket a homályos megfogalmazások miatt konkrét eseményekkel lehet párosítani – a találati arány a legjobb esetben is alig haladja meg az 50 százalékot. És még a Biblia ellentmond a tudományoknak és tényeknek?

    És akkor hadd tegyek említést egy olyan eseményről, amelynek a jelen politikai események ismeretében nem adok 5-10 évet hogy megtörténjen:
    Ahogy az előző poszt-ban írtam, Oroszország és Irán megtámadják Izraelt, ám az egész hadseregük odavész. Lehet hogy a szövetségesek egymásnak ugranak, és/vagy pedig egy (,esetleg több) természeti csapás végez velük. Egyetlen zsidó katona vagy civil nem fog meghalni a támadásban, ellenben az egész világ leesett állal fogja nézni az egészet. Nem lesznek többé ateisták, mindenki be fogja ismerni hogy itt valami természetfölötti hatalom avatkozott közbe. Az iszlám összeomlik, belátva hogy "Allah a zsidókkal van". Ha ezek bekövetkeznek, egyik első dolgom lesz az hogy benézek ebbe a topic-ba és megkérdezem a véleményedet. Ha 10 év múlva sem következne be, itt fogok bocsánatot kérni, és elismerem hogy ez egy kamu.

    Meggyőződésem a Biblia és a benne lévő próféciát hitelességében erősebb, mint abban, hogy a jövő hetet megélem.
    A végén a keresztes példa...nekem is az utóbbi természetes, de számomra ennek így nem sok értelme / mondanivalója van. Persze lehet hogy "nem jött át". Részemről ennyi, ne húzzuk / térítsük egymást tovább, mert tök fölösleges, pozitív eredményt nem szülne.

    Tisztelettel ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

  • sharpapa

    aktív tag

    válasz Rive #9928 üzenetére

    "Darabonként legalább nyolcszázszor, tuggyuk."
    Cáfolj meg egyet is. Ha kéred kapásból 5-10 történelmi eseményt mutatok aztán idézem hogy több száz évvel megtörténtük előtt mit írt le róla a Biblia.

    A Bibliával jóval kevesebb bajom van, mint azzal, hogy a tudományban használt terminológiát kontextusából kiragadva, őrült összeesküvéselméleteket gyártson valaki, majd nagyképűen leossza az észt miközben igazából halovány fingja sincs, miről is beszél.

    Kérlek idézd ki az előbbi hsz-emből hogy én hol használtam tudományos kifejezést úgy hogy a mondat amiben beillesztettem nem állja meg a helyét. Vagy használtam egyáltalán? Vagy szerinted (annak ellenére hogy nem vagyok oda a matekért) nem tudom mi az hogy törtszám vagy nevező vagy valószínűségszámítás? Ezeket gondolod te tudományos beszédnek? Nyolcadik osztályos matek. Ugyan ki nem tudja? Nem én vitázok a HAARP-ról és társairól ez nem az én pályám.

    "Muta lécci a Bibliában 'atomrobbantás elenyésző hatásáról, meg a hold-föld viszonyról, hogy mi is a gravitáció, tömegvonzás, és az árapály jelenség' blablabla valamit, lehetőleg szó szerint. "

    Nagyon jól tudod hogy az én felfogásom és hitem szerint Isten teremtette a földet, az univerzumot, ő alkotta meg a fizikai, biológiai, kémiai törvényeket. Ha Ő úgy kívánná, megszűnne a tömegvonzás és felbomlana ez az életforma ami most van a földön, sőt ha akarná akkor a 2+2 az 5 lenne. Az embernek adott levelében (a Bibliában) nem boncolgatja ezeknek a miben és hogyan létét, mert nem tartotta fontosnak. Van és kész. Téged is tisztellek annyira hogy válaszoltam a hozzászólásodra, de ugyanazt mondom mint Dalai Lámának, fölösleges, meddő a vita folytatása. Hagyjuk békén egymást úgysem tudjuk meggyőzni egymást.

    [ Szerkesztve ]

    "Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

Új hozzászólás Aktív témák