Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #10952 üzenetére

    nem vagyok benne biztos hogy mit akarsz mondani.
    nekem nehez a keresztenyseget jonak vagy rossznak tartani. olyan mint a mogyoroscsoki nagyban :), emberek millioit elpusztitottak a neveben, masfelol meg rengeteg pozitivum is jott belole.

    a kereszteny isten viszonya monjduk veled pozitiv, te pl nyilvanvaloan boldogan uszizol a hitedben, tehat isten es a te kapcsolatodban isten jo. am ez nem jellemzi istent monjduk az en szamomra (tegyuk fel hogy letezik). nincs vele semmilyen viszonyom, szamomra kozombos.

    amugy ez a "kozombos" dolog eleg jol mukodik barmivel vagy barkivel szemben is (remelem erted mar hogy ez nem erzelemmententes kozonyt jelent). sokszor segit at pl emberi kapcsolatok hullamvolgyein es hegyein hogy mindenki minden talalkozas alkalmaval "ujra indul". aki segitett a fele nincsenek elvarasaim legkozelebb, aki hatraltatott a fele nincsenek eloiteleteim. persze ne ugy ertsd hogy az elet(em) steril. ez csupan eroltetes nelkuli torekedes, annyira sikerul amennyire sikerulhet.

    es bentrol kifele is mukodik. en magam is "resetelodok minden nap". igy aztan olyanforman torekszek ra hogy (pozitiv) energiat forditsak a kapcsolataimra mintha az elso benyomast tennem. mas szoval probalok figyelni, segiteni de nem terhesse valni stb stb.

    ez az utolso ket bekezdes nem taoizmus hanem a sajat interpretaciom az emberi kapcsolatokra a taoizmus tanitasai alapjan. nem kotelezo igy csinalni, nincs eloirva vagy ilyesmi. de, ez az ertelmezes ugy erzem nem all messze az altalanos taoista hozzaallastol.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #10954 üzenetére

    egyetertek azzal amit irsz.

    "Ugyanúgy azt mondjuk ,hogy jó, amikor azt értjük rajta, hogy előnyös. És ugyanúgy ezzel a szóval illetjük az erkölcsi jót."
    ne feledjuk, logikailag az erkolcs (mondjuk ugy az egyisten hitek erkolcsi eloirasai) is csak egy dolog. van ahol szenvedest es nyomort okoz az erkolcs, es van ahol fenyesen mutatja a helyes utat.

    a szeretet is csak egy dolog. egyszer regebben irtam hogy a szeretet sem homogen, tokeletes erzes, nem a forras, hanem csak egy dolog a tobbi kozott (azt hiszem ugy irtam hogy tul van ertekelve). akkor kicsit mas logikaba agyaztam, de a lenyege ugyan ez. tudom, te nagyon nagyra ertekeled a szeretetet es egyet is ertek a fontossagaval - de nem kivetel.

    persze azert nem tokeletesen egyenlo vagy semleges minden dolog. a szeretet nyilvanvaloan a jo oldalra "huz" legtobbunknek pozitiv a kapcsolatunk vele. de semmi sem tokeletesen pozitiv vagy negativ, mindegyik oldalban megvan a masik oldal csiraja. szoval alkalom adtan nem art emlekezni ra hogy a szeretet is csak egy dolog es tud nyomort es szenvedest okozni.

    hitem szerint csupan egyetlen olyasmi van ami nem csak egy dolog hanem A dolog. egyszerre tartalmaz minden jot es minden rosszat es eppen ezert tokeletesen semleges.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #10959 üzenetére

    kezd izgalmas lenni :)

    "A szeretetnek azon megnyilvánulásai, amikre azt mondjuk ,hogy nem tökéletes, vagy valakinek kára származik belole, valójában nem maga a szeretet, hanem azok a dolgok bennünk, amik akadályozzák, hogy a tökéletes szeretetet tudjuk gyakorolni."
    a vilag ugy epult fel hogy azok a dolgok amik akadalyoznak minket hogy gyakoroljunk barmi tokeleteset azok hozza tartoznak a lenyunkhoz. tehat nem tudunk tokeletes erzelmeket atelni vagy kisugarozni. ha a szeretet csak nalunk jatszik szerepet (ahogy irod kesobb) akkor _ez_ a szeretet es nem mas. es ez igaz minden mas erzelemre is amink van: ebbol is abbol is allnak. nem definialhatunk erzelmeket ugy hogy dolgok, amiket meg soha senki nem tapasztalt sem nem gyakorolt.
    a taoista jin jang jelben a feher oldalban ott a fekete potty, a fekete oldalban ott a feher potty.

    "Isten az emberi viszonylatokban nevezheto szeretetnek."
    logikailag szerintem hibatlan az okfejtesed.

    szerinted az isteni szeretet lenne a tokeletes? nem felforrositani akarom a hangulatot, de hogy hagyhatta jova a bibliat ha tudta hogy a neveben meszarolni fognak? mert ez azert megoldhato ha valaki nagyon akarja. vannak mas szent (es nem szent) irasok amiknek a neveben nem meszaroltak le masokat es megis lelki taplalekul es utmutatokent szolgalnak.
    szoval a legudvariasabban szolva is legalabb annyit meg kell allapitani hogy a biblia gondatlanul van megirva. felhuzott pisztolyt ad gyerekek kezebe. ajanlott "filozofikus" iromany ebben a temaban stanislaw lemtol az ur hangja :)
    szoval ha ez lenne az ultimate szeretet, amihez szamos alkalommal meszarszek ragadt (vagy eppen fajirtas), akkor en nem kerek belole. lehet forgatni, meg magyarazkodni, de remelem megerted az allaspontomat. en csak mesekben olvastam tokeletes szeretetrol, de a biblia nem az a mese. szerintem abban a szeretet csak a kereszteny isten reklamszlogenje (duma). a kantor nyomozban oszintebb szeretet van.

    "a ko számára maga a létezés sem érték"
    ezen el lehetne dumalni hogy a letezes onmagaban ertek-e meg hogy mi az hogy ertek. ha az entudat adja az erteket akkor a entudat az ertek? stb.

    eszembe jutott errol hogy van ez a reinkarnacios dolog, hogy ahogy fejlodik a lelked, mindig magasabb es magasabb rendu lenyben szuletsz ujja. az ember lenne az utolso elotti lepes es ha jol csinalod akkor jon a fenyozon. van egy par indiai baratom, sikerult oket zavarba hoznom ezzel az okfejtessel miszerint kijelentettem hogy ez az egesz forditva van. pont a lotifuti es kapkodosan feluletes ember kellene legyen a legalso leny akinek vegtelen szuksege van a fejlodesre, es a tovabblepesre ugynevezett "alacsonyabb rendu" lenyekbe. monjduk aki jol csinalja az kutya vagy macska lehetne, akik szolgalnak masokat alazattal es fel napokat tolthetnek meditalassal a szeretet erzeseben. aztan ha jol csinalod akkor lehetsz monjduk fa. haromszaz evig nyujtozkodhatsz a napsugar es a nedves fold fele, erezheted az eso csiklandozasat a leveleiden, mikozben rengeteg idod van meditalni a vilagrol. aztan monjduk ko vagy hegy lehetsz szinte vegtelen idovel, az egesz tortenelem jatszodik le a szemed elott. a vegen a lancnak lehetnel atom ami fantasztikus eletpalyat jar be a nagy bummban valo szuletesetol egy nap kohojan es az uron at, vagy epp a foldi eleteken keresztul. az atom igazi tanuja es reszese a vilagegyetem mukodesenek, kurta emberi esszel felfoghatatlan dimenziokat el at serthetetlenul. az egesz emberi tudomany gyermeteg gugyoges egyetlen atom sorsahoz kepest. es ezek a vegtelenul ostoba ketlabu lenyek akarnak mindenfele fenybe kerulni? bekepzelt banda. :) no, ezzel aztan meg is erkeztunk ide:

    "Mennyire van létjogosultsága az emberközpontú univerzumnak? "
    ha engem kerdezel semennyire. az ember vegtelenul arrogans ezzel kapcsolatban. ez a szemelyes velemenyem. az embernek kellene univerzumkozpontunak lennie.
    a taoista tanitas az, hogy az embernek a tao harmoniaja szerint kellene elnie. azaz alazattal megfigyelni, majd igazodnia kellene, beleilleszkedni a korulotte levo vilagba es nem elvenni es elpusztitatni kellene a dolgokat agyatlanul.

    "És ha a taot nem zavarja a kereszténység, és akár Isten léte a rendszerben, vajon a kereszténységet és Istent vajon zavarja-e, akadályozza-e, vagy korlátozza-e a tao?"
    megvalaszolhatatlan. mindenesetre ha lenne is relacio azt en nem harcnak latnam. az agy allandoan olyan kepet keres amibe belekapaszkodhat. szoval itt egy kep: teged zavar az univerzum hattersugarzasa, vagy a napszel? vagy a napszelet zavarja a te eleted vagy halalod?
    de altalaban az emberek mindent harcnak, gyoztesnek es legyozottnek latnak az allati mult miatt. jo lenne mar tullepni ezen es ugy nezni a vilag szinesseget ahogy van.

    "És vajon lehetek-e emberként egyáltalán taoista? Hiszen én egy nézopont vagyok, és talán még a tao számára sem lényeges, hogy úgy lássam a dolgokat, mint a tao."
    a tao szamara nem lenyeges hogy mi hogy latjuk a dolgokat. csak a mi szamunkra lenyeges.

    a hit ocean.
    egy kis vitorlas csonakon vagy. kifeszited a vitorlat. imadkozol hogy fujjon a szel, aztan azert hogy a vihar le ne tepje a vitorlat. ez az istenhit.
    egy kis vitorlas csonakon vagy. sem a vitorlat sem az evezot nem hasznalod. azon meditalsz hogy eggye valj a hajoval ami aztan oda visz ahova te tartasz. ez a buddhizmus.
    egy kis vitorlas csonakon vagy. a vitorlat es az evezot a vizbe dobod. inkabb motort barkacsolsz de vegul rajossz hogy a benzin mar kifogyott. ez a tudomany.
    egy kis vitorlas csonakon vagy. ha szepen fuj a szel kifeszited a vitorlat, ha elall a szel akkor evezni kezdesz. ez a taoizmus.
    :)

    ---
    mondd kerlek, te irsz/olvasol ("elvezeti szinten") angolul? csak ugy kerdem hogy tudok e hivatkozni, idezni vagy irni ilyen dolgokrol ha beszelgetunk.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Dorien #10964 üzenetére

    latod a smileyt a vegen ugye? az ecetkostolokat irtam at. ha nem ismered veletlenul guglizd ki, eleg klassz. mielott megteszed elore szolok hogy az is viccesen evodos. a taoizmushoz sok ilyen konnyu tortenet szovodik hozza.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #10966 üzenetére

    talan azt kellene tisztazni hogy mit jelent az ember- vagy valamikozpontu vilag pontosan.
    en ugy ertettem hogy az emberkozpontu vilag azert az mert minden emberen kivuli dolgot az ember szamara teremtett a teremto azaz mindennel az ember rendelkezik belatasa szerint.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #10965 üzenetére

    "Egy férfi és nő számára van izgalmasabb dolog is, mint meditálni"
    a meditacio a belso parbeszed elhallgattatasara valo.
    egyebkent a szex es az imadkozas is (szerintem) hasonloan eredmenyes. lehet hogy nagy behatasok, vagy hatalmas adrenalinloketet okozo dolgok, traumakhoz kozeli allapotok is hasonloan elhalkitjak a vitazo majmokat.

    no, megyek oszt meditalok egy kozoset a koveimmel :)

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #10974 üzenetére

    vegulis en nem tudom az imadkozas hogy folyik a gyakorlatban. ha csak arra gondolok hogy "ja, majd el feledtem mar, hallo isten, adnal nekem egymilliot kerlek", az imadkozas vagy sem? mert ezt valoban barki meg tudja csinalni. szoval ha az imadkozas valoban teljesen hetkoznapi gondolatsor istennek celozva monjduk autovezetes kozben munkaba menet akkor tenyleg nem ugyanaz. bevallom en egy eleg meghitt/ bensoseges/ ellazult allapotban megtett koncentracio-szeru dolognak gondoltam (-gondolom). es ez szerintem hasonlo dolog. tudod, tudatallapotok :) meg hasonlo nyalanksagok amikrol mar beszelgettunk.

    a meditacionak nem a celja a gondolatok kiuritese (lehet hogy rosszul fogalmaztam az elobb). a gondolatok kiuritese az eszkoze a meditacionak. szoval az imadkozasnak es a meditacionak is van valami celja, valamit meg kell oldani. a cel hogy eredmenyeket, megoldasokat talaljunk szemelyes jellegu problemakra vagy kerdesekre. ezen kivul a meditacio hasznalhato meg dolgokra, olyasmikre mint szellemi, lelki vagy fizikai felfrissules. bizonyos egeszsegugyi esetekben is hasznalhato, stb.

    az is nagyon igaz, hogy sportot uzni a meditaciobol nem biztos hogy a leginkabb celravezeto ut. vannak akik szinte versenyszeruen meditalnak, ki tud tobbet hosszabban jobban ugyesebben meditalni. abban en is biztos vagyok hogy a vallas mindenki szamara elerheto es egyszeru kell legyen es nem valami onuralmi kin.

    szerintem aki monjduk naponta negy orat medital hogy megvilagosodjon, annak valami nincs rendben az eletevel. a megvilagosodas nem a celja a meditacionak. a megvilagosodas eszkoze lehet a meditacio. igaz, johetnek megvilagosito gondolatok meditacio kozben, de akar a viragok locsolgatasa kozben is.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #10977 üzenetére

    "Miben más a mai ember mint a 5000-4000 évvel ezelőtti? Erre kíváncsi vagyok, és persze a többiek véleményére is."
    bevallom en mindig is romantikaval gondoltam a regen elt emberekre es az egyszeru, termeszetkozeli eletmodjukra. a modern ember hajlamos marhara okosnak kepzelni magat mert tudja nyomogatni a mobiljat. szerintem a regiek egyszeruen csak regebben eltek de nem voltak hulyebben vagy szerencsetlenebbek atlagban mint a maiak.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #10984 üzenetére

    azt en se hiszem hogy 100% az atfedes de szerintem azert eleg nagy.

    az egyik ut a tudatallapot valtashoz agy "bombazasa" monotonitassal ahogy irtad is. a rozsafuzer morzsolgatasos imamormolas talan az egyik pelda. de ez lehet enekhangok (vagy nem zenei hangok) kiadasa es az arra valo koncentracio vagy hasonlo praktikak amik bizonyos mozdulatokra vagy szertartasos ismetlesekre alapszik. de targyakat is konnyen megtanul osszekapcsolni az agy ezzel a tudatallapottal. ezert lehet hasznalni egy gyertyat, fustolot, kis tukrot, oltart, keresztet vagy rozsafuzert ami segit osszekotni a dolgokat.

    "Az is egy jó szűrő, hogy mit merek, akarok Isten elé vinni; megmutatja a szándékaimat."
    szoval el szabad titkolni dolgokat? nem tudja ugyis? nem lesz ennek meg a bojtje?
    "szoval, lassuk csak, noddy ur! hogy is szolt az az ima ketezertizben aminek a vegerol le lett csippentve az a pajzan gondolat a szukszoknyas kolleganorol?" :)

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #10987 üzenetére

    erdekes hogy szegyenerzeted van. miert? csak azert kerdem mert nyilvanvaloan hivo vagy, es nyilvanvaloan intelligens ember modjara gondolkodsz errol a temarol, szoval gondolom az istenednek veled nem van sok gondja baja van (legalabbis en a helyeben nem aggodnek erted sokat :) ). szoval gondolom neki megfelelsz. ha neki megfelelsz akkor miert nem tudod elfogadni magadat? vagy mas oka van? csak ugy kerdem, nem akarlak analizalni.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #10990 üzenetére

    van kulonbseg a ketto kozott? nem sok, az is vitatott.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Shame

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #11001 üzenetére

    es add hozza hogy pl mennyi megeroszakolt no, vagy a rendszeresen vert gyerek erez buntudatot. nem ertem miert, csak annyit tolmacsolok hogy ezek a dolgok nem olyan egyertelmuek. akit erdekel guglizzon utana.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #11011 üzenetére

    az erthetetlen kegyelem, az biztos. erthetetlen is, hogy mi ebben a kegyelem. ez a megvaltas sztori erosen belterjes. se zsebembol se zsebembe. nekem mint kivulallonak ugy tunik hogy a sajat problemajukat oldottak meg amit az isten szurt el mikor is kicsusztak a kezei kozul a kis babok amiket a sajat csodalatara teremtett maga-maganak (allitolag). miutan az egesz hiszterianak vege lett es "kivonultak" a tortenelembol, az utan kezdodott az emberiseg tortenete. jol vagy rosszul csinaljuk, de legalabb mi csinaljuk. :)

    most neztem valami altudomanyos dolgot a tvben arrol hogy isten meg hasonlo vallasos figurak foldon kivuli civilizacio kepviseloi voltak-e. ebbol persze a "foldon kivuli" resz az nyilvanvaloan igaz, a "civilizacio kepviseloi" resze az amit boncolgattak.
    az erdekes kerdes az az, hogy pl a bibliaban a technikai dolgok megjelenese (amik nyilvanvaloan szuksegesek voltak az istennek es az o brigadjanak ahhoz hogy tegyenek-vegyenek) mennyire utalnak egy civilizaciora a hatterben. csont nelkul le lehet vezetni hogy egy tucat harci helikopterbol hogyan lesz isten angyalainak vihara amitol mennydorgesek kozepette hullottak az emberek.

    erdekes hogy a keleti vallasokat filozofianak probaljak beallitani az istenhitben felnovok. az isten nelkuli vallasok nem is vallasok mondogatjak a kis mantrat (nem itt, de altalaban). azert elgondolkodtato hogy van egy bizonyos szazalekos lehetosege annak hogy valami idegen kuldottseg idejon aztan mutat egy hajorakomany bizonyitokot hogy ok voltak itt ketezer eve, es nem gondoltak hogy ez lesz belole, bocsika. logikailag semmi lehetetlent nem latok benne.

    viszont arra meg elmeletileg is zerus az esely hogy akarki idegen zoldfulu mano idejon es bebizonyitja hogy nincs (vagy van) Tao. ez egyszeruen szamomra ertelmetlen gondolat. szoval ebbol a szempontbol igencsak ugy erzem hogy az istenekkel operalo "vallasok" valojaban inkabb filozofiak, elgondolasok amik azzal operalnak hogy a dolgok igy maradnak ahogy, es talan talan a multba veszo dolgok sosem derulnek ki egyertelmuen. mig a filozofianak becezett keleti gondolatok sokkal inkabb egy barki altal barmilyen korulmenyek kozott megdonthetetlen hitre alapulo dolgok.

    ez csak amolyan elmelkedes volt.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #11014 üzenetére

    a meditaciorol meg a guru konyvekrol szolva annyit megjegyzek hogy nem minden keleti vallas epul kizarolag meditacios gyakorlatokra. azt hiszem a meditacio utjan (vagy: tisztan a meditacio utjan) is meg lehet "vilagosodni", de az nem az en utam. viszont lehet hogy van akinek az az egyszeru, elerheto es befogado es pont ugy erzi hogy a biblia vagy epp a tao utja az ami bonyolult es kizarja ot.

    "Ezen mindig jókat nevetek, hogy egyesek mindig hülyének nézik a régen élt embereket. És a leírt csodákat begyepesedetten csak a mai civilizáció tükrében képesek értelmezni, ahelyett hogy azt értelmeznék, ami le van írva."
    csak ugy megjegyzem hogy en azt hiszem az atlagnal jobban tisztelem a regen elt embereket, sohasem neznem oket hulyenek, sot, inkabb a maiakat, de ez egy masik tema.

    viszont a bibliaban es mas szentnek tekintett iratokban talalhato technologiai reszleteket a mai technologia tukreben kell probalni ertelmezni nem az akkori technologia tukreben. ez elegge egyertelmu, hiszen amikor azt monjduk hogy a mai technologia fejlettebb mint regieke akkor tenyleg azt allitjuk hogy fejlettebb es nem azt hogy mas.
    nyilvan a mai atlagember tobbet tapasztalt az ilyesmirol mint az akkor elt emberek es egy mai embernek nyilvanvalo hogy sokan ezekben az irasokban repulo szerkezeteket lattak es irtak le. a vallasos ertelmezesek miatt azert nem fagyaszthatjuk be a gondolkodast :)

    amit a filozofia-vallas relaciorol irtal ertem, es szerintem jol hangzik.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #11016 üzenetére

    szoval a regiek nem hulyek.

    csak az erdekesseg kedveert irom, nem nagyon emlekszem a reszletekre.
    valami aztek vagy maya romokban talaltak egy halom (30-40-50) kis aranyfigurat (kb tenyerben elfero nagysaguak). volt kozottuk jopar ami urhajos fejet vagy urhajost mintazott. bukosisakkal, csovekkel, egyiknek meg darth vaderes biztositektabla is volt a mellen.

    volt egy tucat szobrocska ami repulogep alakot abrazolt. nem teljesen mai alakut, de volt szarnya meg hatul farka. nomost nem madarak voltak az biztos, mivel a madaraknak vizszintes a farkuk es a hatukbol no ki a szarnyuk, ezeknek meg fuggoleges farkuk volt es a hasukra volt "rakva" a szarnyuk. (ne feledjuk a regiek nem hulyek hogy ezt elrontsak)

    ami erdekes az az hogy ezeket lemertek, felnagyitottak es megepitettek az egyiket (talan tobbet is), es raktak bele modellezo motort, meg valami kereket az aljara. es repult rendesen. mekkora az eselye hogy aerodinamikailag helyesen modelleznek repuloket ezek az emberek akik elvileg nulla ilyet lattak? szerintem zerus. pl nem hiszem hogy en meg birnek formalni egy fekete lyukon keresztul mukodo intergalaktikus charter urhajot, pedig lattam mar "sima" urhajot meg hallottam mar fekete lyukrol. hat meg csinalni fel tucatnyi verziot?

    aztan ami meg erdekes volt, hogy talaltak repulo objektumokrol leirasokat, rajzokat, szobrokat meg hasonlokat indiatol kezdve egyiptomig meg ausztraliaig, mikor elvileg ugye semmilyen konnekcio nem volt azokban az idokben a kulonbozo foldreszek kozott.

    nos, ezek utan mikor leirjak a bibliaban hogy az egbol fem alkalmatossag szall le a foldre ami fenyes es fustol es nagy hangja van, akkor en azt mondom hogy ez repulo vagy urhajo. mivel fem. repul. hapog.

    nomost, itt parszor kitargyaltuk mar (foleg a doktor urral), hogy isten betartja a kozlekedesi szabalyokat fizika torvenyeit meg akkor is ha "csodat" tesz. ugy latszik a repkedesben is vannak torvenyek amik ra es a haza nepere vonatkoznak. ha valamifele kozlekedesi alkalmatossagokat hasznalnak akkor azok gepezetek, valamilyen technologiaval. vagy ures femdobozok lennenek amiket isten mozgat? akkor minek a doboz? ulni azert lehet benne vagy csak kapaszkodok vannak? mit gondolsz errol?

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #11023 üzenetére

    egyetlen sor danikent sem olvastam, lattam a tvben vagy ketszer beszelni, valahogy unszimpatikusan szenzaciohajhasz benyomasat kelti bennem, de lehet hogy tevedek es tok jo arc. amugy azert nem hiszem hogy egyedul van ezekkel az otleteivel a vilagon es csak o gondolja ugy hogy repoulo cuccokkal vn tele a biblia (is). az mas teszta hogy meddig viszi tovabb ezt a vonalat, milyen kovetkezteteseket von le belole (feltetelezem).

    kinai sarkanyrepulo: 1000-nel regebbi korokrol volt szo, masik vegen a foldnek. vandorlas szinten: ausztraliaba kevesen jutottak el mondjuk mexiko teruleterol krisztus ideje korul. de ha megis, akkor meg pont azzal foglalkoztak volna hogy asztronauta kulseju fickokat rajzoljanak a falakra/mintazzanak szobrokban csak azert hogy szivassak az utokort? :) nem akarok bebizonyitani semmit, de szerintem ezek eleg izgalmas dolgok, fuggetlenul attol hogy igy volt-e vagy nem. (es persze nem nagyon vallas az egesz, azt elismerem)

    nincs idom kiasni neked az osszes repulos dolgokat a bibliabol, bocsass meg, csak arra futja hogy idehanyom az elso par gugli talalatot:
    http://www.bibleufo.com/zezekiel.htm

    4 And I looked, and, behold, a whirlwind came out of the north, a great cloud, and a fire infolding itself, and a brightness was about it, and out of the midst thereof as the colour of amber, out of the midst of the fire.
    azaz: A rushing windy great thundercloud like flying craft flew out of the north. The vehicle had the appearance of brilliant glowing fire all around it and the center of the illumination the vehicle was polished metal.

    26 And above the firmament that was over their heads was the likeness of a throne, as the appearance of a sapphire stone: and upon the likeness of the throne was the likeness as the appearance of a man above upon it.
    azaz: On the top of the expanse was a shape like a stone of sapphire and a throne and a being that looked like a man on the throne.

    http://scripturetext.com/ezekiel/1-4.htm
    nevezik fenyes femnek, izzo vorosreznek, fenyes sargareznek a kulonbozo forditasok.

    http://scripturetext.com/ezekiel/1-26.htm
    a fo testeben a repulo szerkezetnek volt egy allat jo szek, es abban egy ember. legalabbis "ugy tunik" irja a szemtanu! hat, ha neki ugy tunik, en nem kotekszek vele :)

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #11026 üzenetére

    "Ismeretlen repülo eszköz/teremtmény = feltétlenül másik világból származó urlény?"
    hat, nem? vagy innen szarmazik a repulo dolog es a benne ulo leny vagy nem.
    az istenek rengetegszer repulve jonnek az eg felol, es meg veletlenul sem csonakon, rolleren vagy lohaton. szoval feltetelezhetoen a vilagur felol kozelitik meg a foldet (mivel onnan lehet). szoval nehez belatni hogy miert ne fernenek bele az urlenyek kategoriaba.

    ha valaki megreked az amerikai scifik szintjen es azt hiszi hogy a foldonkivuli vilagok kepviseloi olyanok mint az emberek csak ragyas a homlokuk akkor persze hulyen hangzik ez az egesz. de ha valaki a foldon kivuli intelligenciat a szo valodi ertelmeben kezeli, megpedig hogy egy foldon kivul letezo olyan intelligencia ami felismerheto es megertheto az emberi tipusu intelligenciaval, akkor azt mondom, errol lehet itt szo. sajnos az ugynevezett filmmuveszet alaposan leamortizalta ezeket a szavakat.

    "És tényleg beszél repülo élolényekrol (nem feltétlen tárgyak?) és akkor oda fejlett technológiát/ufókat kell gondolni?"
    az ufo annyit jelent hogy nincs azonositva es repul. nyilvanvaloan ufo volt a szerkezet. technologia jelenletere is utalt ezekiel (hajtomu / fust, lang/, fem, mindenfele kerekek esetleg legcsavarok, ules). szerintem ez nem belegondolas hanem ez a jo szo erre, ezt hasznaljuk/jak manapsag. te latsz kulonbseget?

    "A repülo trónhoz meg csak annyit, hogy sehol nincs írva hogy repül (csak annyi van, hogy a lények felett van, jó esetben is csak lebeg), és érdekes módon a trónon egy ember ül."
    szerintem az ules benne vagy rajta volt a szerkezeten ami landolt. ha azt irom hogy a szekeren alul voltak a kerekek es felette van a bak amin egy ember ul akkor sem gondolod azt hogy a bak lebeg a levegoben.

    "De a következo részbol kiderül hogy Isten mennyei trónját látta"
    morfondirozas: szoval istennek is kenyelmesebb uldogelni mind alldogalni utazas kozben? neha elfarad, vagy epp nehez allva kapaszkodni a repules kozben... szoval... vannak fizikai igenyei es korlatai. ha te mindenhato lennel, torvenyeken felulallo, akkor vacakolnal azzal hogy foteleket vagy tronusokat cipelj magaddal ha mesz valahova? eszedbe sem jutna, se neked se senkinek mivel egy mindenhatonak nem lenne ra szuksege. gondolom karora se lenne rajtad, meg sal se :)
    az isten mikor csodakat tesz, betartja a termeszettudomanyi torvenyeket, vagy szerinted nem? szoval ha isten lejott az egbol, akkor kellett neki repulo gepezet amin utazhat. miert pont a repules lenne a kivetel? nem tudom miert erzed ezt kellemetlennek.

    "Persze ettol még igaz lehet, csak eroltetettnek érzem. Miért ne láthatna be a mennyei világba és miért ne láthatna mennyei lényeket?"
    lathatna ha tul akarunk misztifikalni mindent. en nyilvan mashonnan nezem ezt a dolgot mint te. en azt erzem logikusnak (monjduk inkabb ugy hogy kevesbe eroltetettnek) hogy egy kozlekedesi eszkozt latott amivel landolt valaki hogy beszeljen vele.
    van egy olyan erzesem hogyha mennyei vilagban mennyei lenyeket latott volna akkor azt irta volna hogy mennyei vilagban mennyei lenyeket lattam. de, a mennyei vilagokban nincsenek eszakrol kozeledo repulo szerkezetek. a mennyei vilagban nincs is eszak. ez koztudott :), de komolyan.

    "Nagyobb a valószínusége a földönkívüli életnek, minthogy van lelkünk és van mennyország?"
    te nem foldon kivul elo lenyekben hiszel?

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #11028 üzenetére

    ja, tenyleg irja. ettol meg fura nekem az egesz. nem all ossze logikailag az hogy ez latomas lenne. honnan tudja mas mit lat? (mar bocs)

    hat eszak szerintem nincs :) (bar marginalis hulyeseg). ha van eszak akkor van magnesesseg de legalabbis nappal es ejszaka, azaz csillagok, azaz fizika, azaz kemia, szoval... eleg hetkoznapi. tajekozodas? szoval a menyorszagban el lehet tevedni? szoval az egesz olyan mint egy masik bolygo monjduk?

    ha parhuzamos dimenzio akkor miert kell repulve jonni allandoan? nem, nem jon ez ossze a szamomra. ha parhuzamos foldrol beszelunk akkor nincs miert repulni. ha meg parhuzamos de foldon kivuli akkor foldon kivuli letrol van szo.

    "Hogy Istennek mi kényelmes és mi ne nem? Egy mindenhatónak nem te fogod megmondani, hogy mit tegyen vagy szerinted mi lenne az optimális."
    en nem is mondom meg senkinek. csak azt irtam hogy logikatlan.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #11031 üzenetére

    latod, pont ezaz. az egesz mennyorszag egy massza (a tudasunk szempontjabol), az meg hogy a femszerkezet repult, eszakrol, tuzzel a seggeben ereszkedett, szekkel, utassal stb, az meg ertheto. epp ezert gondolom valoszinubbnek hogy egyszeruen leszallt valamifele repulo hogy dumaljanak vele. bezzeg a tao nem ul le soha repules kozben, hehe... :)

    "Nekem meg éppen az gyerekes mikor szánalmas emberi tulajdonságokkal ruháztak fel isteneket (akár görög, római vagy éppen hindu istenek). "
    tudom nem nekem irtad.
    az istenek emberi tulajdonsagokkal vannak felruhazva, de nem tudom feltunt-e hogy a kereszteny istennek is emberi tulajdonsagai vannak. meghozza nem is tul szepek ha szabad megjegyzenem, sot.
    pont mint a tobbi istenek emberi (de legalabbis hus-ver leny) modra interaktal o is a vilaggal.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Dorien #11050 üzenetére

    szerintem amit leirtal az nem vallas hanem inkabb... industry secrets of motivational speakers. :)

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    olvastam: science is experimental theology
    szerintem talalo.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Horka1 #11079 üzenetére

    nekem mint egy tokeletesen tudatlan embernek ezen a teren amirol irsz, az tunik fel hogy pont az ellenkezojet gyakorlod mint amit akarsz csinalni. ha valamivel sokat foglalkozol akkor ahhoz erosebben kotodsz es nem hiszem hogy a kotodest el lehet szakitani a kotodes apolasa altal, legfeljebb elkendozni, becsapni lehet igy az agyat.

    nekem ugy tunik itt hogy te nagy csoportositgatasban vagy, mi a jo mi a rossz. a csoportositgatas megintcsak a kotodest erositi. milyen merteku a kotodesed az asztalod sarkan levo jegyzetpapirral? semekkora, mert nincs besorolva. a penzhez akkor miert kotodsz? mert tul sokat torod rajta a fejedet, ezert fontos lesz, ami utan muszaj besorolni egy kategoriaba mert igy egyszerusiti a vilagot az agy.

    mikor az ujszulott megtanulja a vilagot semmit sem tud rola, minden elso tapasztalata ugyan ugy erkezik, nincsenek fenntartasai meg eloiteletei. valahogy igy kellene felkelni minden reggel.

    nomost mi a helyzet a hithez valo kotodessel? ha a vallas igazat mond akkor miert kellene pont egy kiszemelt vallashoz kotodni? szerintem a hit is egy nyitott vegu dolog pont mint minden mas.

    a "buneink lanca" meg valami olyan gondolat ami szerintem marha nagy tevedesen vagy felreertesen alapulhat.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Horka1 #11081 üzenetére

    akartam irni hogy tevedhetek am a dolgokban amiket irok. nagyon szemelyes dolgokrol irsz, es amit reagalok azt szinte nulla informacio alapjan teszem (hozzad kepest ugye).

    nem azt akartam irni hogy valogatsz hanem hogy csoportositgatsz.
    "emberiség ellenesnek tartom a pénzrendszert"
    meg valami olyamit is irtal hogy eloszor a rossz dolgokat vagy kotodeseket akarod felszamolni. erre irtam amit irtam, hogy az az oka a a kotodeseidnek (hogy kotodesek kepzodnek) hogy csoportositasz. remelem igy mar erthetobb. ha nem, akkor sebaj :)

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz kymco #11101 üzenetére

    ebben a tortenetben mindenki felreertette a masikat.
    olyan sajnalatos hogy mennyire keptelen a legtobb ember kilepni a sajat burkabol. mintha beszelo gepezetek lennenek, mintha csak sajat magukkal beszelgetnenek.
    ----
    nekem eleg vacak volt a nyaram, sok varatlan es negativ dolog tortent, es bar egyik sem volt igazi tragedia, de az idozitesuk eleg szerencsetlen volt. de, jo sok tervem van (es egy par megvalositasanak mar neki is kezdtem), a negativ dolgokbol lehet erot meriteni.
    persze volt par jo dolog is amikre erdemes majd emlekezni.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz kymco #11106 üzenetére

    "Ha én nem szólok, felelős vagyok érted"
    az apja vagy? vagy retardalt lenne?
    te a sajat udvodert vagy felelos, azert szolsz neki.

    nem a szemelyedhez kotve irom: van egy olyen erzesem hogy a legnagyobb teritok a legbizonytalanabb hivok es/vagy a legbunosebbek (keresztenyi ertelemben). igyhat, kell nekik az onbiztositas ezerrel, valaszolniuk kell nem csak a sajat, de masok kerdeseire is. hituknek muszaj ujabb es ujabb tamasztekot keresni magyarazatokban, valaszokban, aktiv gyozkodesekben stb. az akinek a hite ingatag, csak feszultseget kelt masokban ha ilyesmirol magyaraz, mert belul mindenki erzi hogy amit mond az csak lufi.

    ahogy en latom, ez az amit horognak nevezhetunk. dupla horognak :)

    szerintem mindenkinek maganak kell ezt csinalnia. pl ott van a zen ember a cikkben. o kereste maganak az utat es vegul megtalalta es boldog. megkereste maganak a bolcseket akik valaszoltak a kerdeseire. ezert is van hogy az interjuban teljesen hulyen hangzik a kerdes hogy mivel gyoztek meg arrol hogy a keresztenyseg igaz. ez legalabb ket-harom sikon rossz kerdes. akarhogy is nezzuk, a zen szerzetes jol csinalta es sikerrel jart.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz kymco #11108 üzenetére

    a baratod eseterol szolva, (akarmilyen hulyen is hangzik ez az en szambol) de isten szerepe az emberek eleteben nem az kellene legyen hogy megvedjen a rossztol hanem hogy erot adjon. meg persze az e kore szervezodott kozosseg is segit. a maganyos kuruzslok es a rossztol megvedo talizmanok ideje azt hiszem lejart.

    hasonlo negativ dolgok tortentek velem a nyaron hasonlo korulmenyek kozott. persze, a tao nem gondoskodik egyaltalan senkirol. a taoval valo harmonia es harmoniaban gondolkodas segit nem maga a tao.

    ---
    keves az az ember aki hallgat arrol amirol fingja sincs. az agy ugy mukodik hogy ki kell egeszitenie a nemtudas uresseget, meg akkor is ha hazugsaggal (fantaziavilaggal) tomi be a lyukat.

    kerdezz dolgokat a barataidtol, amikrol nem tudhatnak. van itt egy elado auto az usabol, hany kilometer lehet szazezer merfold? milyen kemeny telunk lesz? hol hagyhattam el a szemuvegemet? szazbol egy fogja mondani hogy nem tudom, a legtobbekben beindul a fantazia es kapsz egy szines valaszt. ami nem baj persze, csak mutatja hogy igy mukodik a dolog.

    mikor hitrol kerdezel valakit akkor meg kell(ene) talalni azt az egy embert a szazbol aki azt kepes mondani valamire hogy nem tudom. pont ilyennel beszelt a zen szerzetes is, feketen-feheren benne van a cikkben.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz kymco #11111 üzenetére

    jo jo de erted mit akarok mondani.
    nem lehet valakinek velemenye arrol hogy 1km hany merfold. nem lehet valakinek sejtese arrol ami teljesen kivul esik az eleten (hol hagyta el a sapkajat valaki mas). probaltam ilyesmi kerdeseket feltenni peldanak, amit nem lehet sejteni vagy velemenyezni ha nem tudja az ember a valaszt. mert pl a milyen lesz az idei termes kerdesre a valasz sejtheto.

    lehet hogy akit kerdezel az egyszer elveszitette a sapkajat a villamoson, ezert az agyaban a villamos es a sapka elveszitese osszekapcsolodott. mivel a "sapkak a villamoson vesznek el", esetleg azt mondja: talan a villamoson hagytad.

    mikor a valaszolonak eszebe jut a villamos szo az azert van mert ez az asszociacio tarolodott el benne. ennyit tud a memoria, azt nem vizsgalja hogy az eredmeny igaz-e vagy hamis. inkabb csak egy asszociacios hattertarolo jo eleresi idovel. az igazsagot mar a tudat kellene hogy kiszurje. es mit mond a tudat: az igaz, hogy igazsag jobb mint a hazug (hamis/hasztalan) allitas, de meg a hazugsag/dezinformacio is jobb mint a tudatlansag. igy mukodunk, gondolom ez evolucios megoldas (a nem tudom = tudatlan vagyok = alkalmatlan - ez nem valami olyasmi amit hirdet valaki a tulelesi versenyben).

    a megvalaszolhatatlan kerdesre megjelenik ez az "onvedelmi legvar", az ember tudata altal epitett asszociacios szovet, amivel kitapetazzuk a valosag fekete lyukait, hiszen annak minden reszlete felfoghatatlan egyetlen emberi elme szamara. szerintem ez az ego megfeleloje a taoizmusban.

    ---
    osszejott par varatlan terdet rogyaszto kiadas, ami talan ket nappal azutan jelentkezett miutan a reszleget ahol dolgoztam kirugtak (kb 5-600 emberrol beszelek).

    itt ahol elek ez eleg termeszetes. ha nem jon be az uzlet mert szarul menedzselik, hat huss, mar repul is a koceraj. miert? mert kulonben a felso menedzsmentet repitik a befektetok. nincs vedohalo, nincs turelem. ha van egy par honapos figyelmeztetes akkor mar szuperaranyos volt a ceged, de dolgoztam olyan helyen ahol a reggeli megbeszeles utan az egesz csoportunk az utcan volt meg ebedido elott. erre fel kell keszulni lelkiekben es persze anyagiakban.

    atalakuloban van az eletem, nem igy terveztem, dehat ez van. nem fogok megfeszulni hogy megforditsak egy folyamatot eroszakkal. inkabb arra uszok amerre a sodras ugyis visz, erot meritek belole es felvertezem magam a kovetkezo lepesre. ez most ilyen atmeneti idoszak, valaszut, de nagyon izgatott vagyok, mert valami uj kihivas fog jonni az eletembe.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz kymco #11113 üzenetére

    "Amikor a keresztény hitigazságokról beszélek, arról tényként tudok beszélni, amennyiben vagy megtapasztaltam, vagy Isten Szentlelke megmutatta."
    a szo szoros ertelmeben en semmirol nem tudok tenykent nyilatkozni - kiveve evidenciakrol, pl hogy most itt ulok a szgepem elott, vagy mondjuk 2+2. de, azt se tudom allitani hogy kek az eg mert az se megdonthetetlen teny. persze kek. kiveve mikor szurke. fekete. voros. sarga. az allitasok tenyszeruseget csak egy szukebb tartomanyban lehet ertelmezni, nem generalisan.

    ---
    elegge osszejott, de azert nincs tragedia. a csaladom tamogat. vannak tartalekaink az ilyen esetekre, mert ha nem lennenek az anyagi/erkolcsi ongyilkossag lenne. van par adossagunk, de a tartalekba bele vannak szamolva azok is. szoval tudunk enni meg fizetni a koltsegeinket egy ideig a varatlan kiadasok dacara is. persze sokkal szerenyebbre kell venni a figurat, de a parom is meg en is eleg szereny korulmenyek kozott nottunk fel, szoval megszoktuk, a gyerekek sem verik magukat a foldhoz hogy legyen kola itthon.

    ahogy irtam az elobb, egyszer regebben, egy reszleg ahol nyolc eve dolgoztam szunt meg egyik orarol a masikra. marha profi volt az egesz, mint egy elore eltervezett eloadas (az is volt). meg most is csodalattal adozom annak a tudomanynak, hogy hogyan lehet ilyen hatekonyan es problemamentesen kirugni ilyen gyorsan ennyi embert. szoval volt egy meeting ahol el sem tudod kepzelni, de egyetlen egyszer sem hangzott el a kirugas szo. nem volt szo a munkahely elvesziteserol, arrol hogy holnap mar be se gyertek. kb ilyenek voltak hogy a munkanelkuliseg=atmeneti idoszak, kirugas=szerzodesbontasi procedura. a meetingrol mindenki one-on-one-ra ment, es mire visszaertunk mar nem tudtunk beloggolni sem. mindenkivel volt egy lokalis vezeto vagy egy HR-os, de legalabb nem voltak security guardok, mert olyat is lattam mar, sot. szoval szepen bekesen kikisertek mindenkit.

    sokat gondolkoztam ezen hogy miert es hogyan megy ez, mit varnak el a cegben dolgozoktol, en mit varnek el, es tanultam belole. professzionalisabb munkaero lettem, felkeszultebb mindenre minden egyes napon. nincs tulajdonosi szemleletem tobbet. a cegben zajlo esemenyekert a ceg a felelos nem en. a ceg az uzleti partnerem es nem a masodik otthonom ahol a szekem, a gepem, a projectem vagy akar nagy csuszasi problemam van. egyik sem az enyem. az en felelossegem a csaladom es persze onmagam.

    tudom ez nem vallas, de remelem nem banod hogy meseltem errol kicsit.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Horka1 #11907 üzenetére

    "A hinduizmus ugyan azt tanítja amit Jézus természetesen, vagy Buddha, vagy Lao Ce, vagy Hermész Triszmegisztosz... Mind ugyanazt tanítják."

    szamomra ugy tunik hogy az istenhitek halal-alapuak, hiszen az eletet az alapjan kell vezetni ami a halalon tuli misztikus dolgokbol kovetkezik. igy az elet a halal elojateka.

    a tao arra tanit hogy boldogan es harmoniaban eljel. a misztikus elem a korforgasrol szol es elet-alapuak a tanitasok, a halal csak a korforgas egy lepese es kar torodni vele.

    szamomra ez hatalmas es lenyegi kulonbseg.

    de amugy tenyleg rengeteg hasonlo tanitas van. azt hiszem a kulonbsegek foleg az emberek korlatolt megerteseben es korlatlan ostobasagaban van nem a vallasokban.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Horka1 #11995 üzenetére

    naja, a te hited szerint lehet hogy igy van. nalunk az elet nem a prologus a halal felvonasa elott, hanem az elet a felvonas a halal epilogusa elott.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz doc #12000 üzenetére

    http://www.selectsmart.com/RELIGION/

    meglepo modon igencsak szeleskoruek a kerdesek, az egesz nem csak egy vicc - persze nem is kell halalosan komolyan venni, de valami erteket azert kepvisel.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz doc #12005 üzenetére

    nekem taoizmus es buddhizmus jott ki.
    aztan persze megcsinaltam a taoista kerdoivet es nem meglepo modon a western taoism jott ki.
    secular humanism 25%, legkevesbe bahai vagyok, akarmi is az. :)

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz kymco #12108 üzenetére

    szerk: nem kymconak valaszolok igazibol csak ugy benyogom

    azert vicces ezt olvasni, mert szepen irjak kymcoek hogy az allami resz nem jelentos a koltsegeikben. ha nem jelentos akkor talan lehetne maskent is megszervezni - csak az a baj hogy az meg maskent lenne rossz.

    ha dokumentaltan az adoforintok az "egyhazi fenntartasu intezmenyek" fenntartasara mennek es nem a miseborra akkor inkabb koszonettel tartozik mindenki.
    en nem csinalnam ezt a sok szart, az biztos. valoszinuleg rettenetesen kevesen latnak uzletet egy drogelvono uzemelteteseben, szoval at the end of the day vagy a hivok dobjak ossze a maradek 97%-ot, vagy az egeszet az allam allja.

    szoval majd az allam.
    ugye most viccelunk? a politikustol aztan varhatjuk hogy majd a sajat bomose helyett az alkeszekbe pumpalja a penzt. lehet persze almodozni az idealis allamrol (vagy az idealis egyhazrol), a szinte hosokkent viselkedo nemes politikusokrol, a tiszta tekintetu bolcs lelkeszekrol, de a vegen a bilibe log az ember keze. ugy van ahogy van pillanatnyilag, es attol fuggoen hogy hiszek vagy nem az o istenukben, megvan a helye annak amit tesznek.

    a meggyozodesem szerint a legjobb amit az allam tehet az az, hogy kiadja berbe ezeknek a nem szavazatszerzo intezmenyeknek az uzemelteteset. az egyhazi uzemeltetes meg mindig olcsobb mint az alvallalkozo alvallalkozojanak az alvallalkozoja. lassatok szumtukkel.

    nomost az iskolak kerdese azert sokkal erzekenyebb tema, mert megiscsak a jovo agyait mintazzak a suliban es egy befolyaltsag mentes, SEMLEGES vilagnezet minden homo sapienst alanyi jogon meg kellene illessen ezen a sargolyon addig amig fel nem no es el nem donti onmaga hogy merre hany ora. de, ugy erzem hogy olyan szepen irtam idaig, hogy most inkabb befogom es nem reszletezem ezt a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Vladi #12124 üzenetére

    "Addig egyszerűen szüksége van arra, hogy valamit tanítsanak, ilyen értelemben. Világnézetet, vallást, erkölcsöt, bármit, ami mentén egyáltalán kialakulhat a személyisége"
    gondolom a te vallasodrol a te vilagnezetedrol meg a te erkolcsodrol van szo, ugye? azt kellene tanitani nemdebar? :)

    "De mondom a semleges világnézet oktatásától csak személyiségzavaros és neurotikus embertömeget kapunk."
    nem gondolom hogy ez igy van. lelkibeteg embereket akkor kapunk ha agymosast vegzunk a gyerekeken az iskolakban erkolcs meg szemelyiseg meg vilagnezet vagy a vallas neveben.

    vilagnezet tanitas. hat persze. mert meg nem volt eleg ugye?

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Vladi #12138 üzenetére

    az elterjedt vilagnezet tanitasa. mire gondolsz, szocializmusra vagy kommunizmusra? vagy mast akarsz valasztani? miert? ami az egyiknek eletforma a masiknak agymosas.

    erkolcs. no az meg a masik. nem hiszek abban hogy az emberek kitalaljak az erkolcsoket es az jo. hasonlo a problema: ami az egyiknek eletforma a masiknak kaloda. korlatolt ostobak vesszotemaja az erkolcs, ez a meggyozodesem.

    mi van meg itt... "hittanoktatastol senki sem lett meg szemelyisegzavaros". mit lehet kezdeni egy ilyen kinyilatkoztatassal? amen. senki sem lesz beteg ha hulyesegeket kell tanulnia addig amig nem hiszi el es csak rohog rajta. viszont aki elhiszi annak lehetnek problemai mivel raeroltetnek valamit ami nem neki valo. nehany szerencsetlen csori meg annyira komolyan veszi hogy meg is akar annak felelni aminek nem is kellene. ez az agymosas ebben a temaban es ettol lesznek lelki betegek sokan.

    az egyetemes erkolcs es vilagnezet oktatas. gondolom arctalan de atszellemult tekintetu gyerekeknek akik mind ugyan olyanok, ugyan azokkal az igenyekkel, raadasul ugyanolyan tarsadalomba kell majd szocializalodniuk. mekkora zsakutca ez a tema. kar idot pazarolni ra.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Peethy #12140 üzenetére

    "Tehát azt állítod, hogy nincs egyetemes értékrend, bármi lehet normális, amit az ember eldönt, hogy az"
    idaig nem allitottam semmit egy egyetemes ertekrendrol.

    szerintem az ember a peldadban aki semmit nem kezdett magaval azaz semmire sem vitte mert nem azzal toltotte az eletet hogy masok szemeben megfeleljen; nem kapcsolta magat semmilyen viszonyrendszerhez, azaz sem nemzeti sem vallasi eloiteletek nem befolyasoltak a tettet es gondolatait; es a nemiseget a maga termeszetessegeben elte meg es nem valamifele lokalis tarsadalmi vagy vallasi erkolcsi elvaras szerint, az az ember kozelebb van az egyetemes ertekrendhez mint legtobben.

    te le-lelkibetegezed itt es ostoba erkolcsoket akarsz a fejebe gyomoszolni meg szovetsegekrol papolni elkepzelt szemelyekkel.

    en azt mondom o legyen a tanitonk.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Vladi #12146 üzenetére

    "de ez kb. az emberek 0.001 %-ra igaz"
    pont ez a problema lenyege.
    az emberek 99.999%-a az egesz eletet azzal tolti hogy lehetetlensegeknek akar megfelelni amit onjelolt profetak orditanak vilagga. "tanitanak", eeerted.

    "Vaaagy: az illetőt pszichiátrián kezelik"
    nem is csodalnam :)

    bepirulazzak, lekotozik, fejere nyomjak a nedves elektrodakat es jol megmagyarazzak neki hogy FOGJA MAR FEL azzal a buta fejevel hogy:

    nincs isten
    azaz csak egy isten van
    nem mert tobb van
    egy, de nem ott
    ott, de nem az
    az, de nem ugy nez ki
    mikor szabad dugni
    hova szabad dugni
    maszturbalni nem szabad
    szabad
    szabad de csak ketszer
    hetente
    naponta
    ha buzi akkor beteg is
    nem is beteg
    nem csak beteg hanem nem is igaz magyar
    egyen marhat
    azt tilos mert szent
    inkabb halat
    inkabb mangalicat
    hust ne is
    de megis, penteken ehet csirket
    de akkor bojtoljon legalabb husvetkor
    akarom mondani jom kippur napjan
    vagy ha azt sem akkor legalabb ne dolgozzon vasarnap
    csak ha akarjak neki hogy dolgozzon
    szoval inkabb szombaton ne
    ami penteken van am
    mert a nap az estevel kezdodik
    a reggellel
    a het meg a vasarnappal
    nem a hetfovel
    no jo de legalabb estenkent a bibliat olvasgassa
    azaz a korant
    a torat
    a vedakat
    a vinajapitakat
    a tao te kinget
    inkabb a kodzsikit
    az uj magyar alkotmanyt

    van aki ebbol ki akar venni mittodmen minden masodik sort es tanitani egyetemes ertekkent. csak profeta lehet o is :)

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Vladi #12148 üzenetére

    szerk: ahh, mindegy. jo igy ahogy van. amit akartam mar leirtam :)

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #12152 üzenetére

    "Egy rendezett társadalom melegéből könnyű álmodozni a nihilizmus és anarchizmus szabadságáról...A teljesen liberális és szabad káoszról"
    hahaha... :)
    vannak meg jo szavaid amiket szivesen hasznalsz? :)

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Horka1 #12150 üzenetére

    az a gond (tenyleg az) hogy az emberekbe agyonszajkozzak hogy minek kell, erted KELL megfelelni. nem csak a vallasok. egy kistini lanyon tudod mekkora nyomas van?
    hany kilo legyen
    mekkora legyen a melle
    milyen sarku cipot KELL hordania
    milyen szin a meno
    milyen a haja
    smink
    le KELL szorozni a labat
    milyen musorokat nez a tvben
    stb

    es ha hibat vet, akkor olyan buntetessel (nem idezojelben) sujt le ra a kornyezete ami nyilvanvaloan nem all egyenes aranyban a bunenek a sulyaval.

    a vallasok -a sajat teruletukon persze- ezt a kalodarendszert csak fokozzak a hulyesegeikkel. kiveve (en ugy erzem) a nyugati taoizmust. lehet vannak mas megbekelo, egyszerusegbe es termeszetessegbe visszafordulo vallasok is, lehet a buddhizmus is pl ilyen.

    nem ismerek olyan embert a kornyezetemben akinek szuksege van a kalodara. csak olyat aki beleroppant. a kalodara senkinek nincs szuksege, csak ugy gondolod hogy igen, mert szerintem onmagad elott is titokban lenezed piri nenit aki a baratok koztet nezi es csak arrol beszel. :) a piri neni vonalat most nem folytatom azert, pedig lenne mit irni rola.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz D1Rect #12151 üzenetére

    "minden vallásról szót kéne ejteni iskolában"
    ez egy jo megoldas lenne talan.
    az iskolaban vegulis bemutatni kell az ismereteket nem pedig beleterelni a gyereket egy nyomvonalba ahonnan aztan ember legyen a talpan aki kirangatja magat a sajat hajanal fogva.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz degu #12156 üzenetére

    meg jo hogy itt vagy nekem. :) mar azt hittem az egyetemes ertekeket sorolom.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz degu #12158 üzenetére

    degu, szerintem az egyetemes ertekekbe mindenkeppen beletartozik a hit es a vallas. a vallasok kozul egyetlen egyet tanitani helyeskent vagy tenykent, az viszont nem jo. a lista csak a vallasok elemeinek viccesnek szant ellentmondasos kevereke volt, jelezve hogy a sok vallas is a nyomast fokozza a helyett hogy enyhitene.

    lattad az airplane-t (az a komedia), mikor megy befele az urge a repterre es sorba jonnek oda a vallasok kepviseloi zaklatni a muksot az egyik erre, a masik amarra gyujt es rangatjak jobbra balra. kicsit olyan, nem? :)

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz kymco #12160 üzenetére

    ez az egyik legjobb hozzaszolas ebben a topikban. remelem sokan el fogjak olvasni.
    koszonom kymco.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz morhange #12530 üzenetére

    There is no evidence that this exchange ever took place.
    This eRumor has circulated without Einstein's name and someone added it to a version that started circulating in the summer of 2004.
    Also, it is not likely that young Einstein would have presented this argument.
    In his Autobiographical Notes, he states that even though his Jewish family was not religious, he developed a "deep religiosity" as Jewish child that came to an end when he was 12.
    He says he developed a skeptical attitude that never left him.
    He made reference to "God" on many occasions but also said he did not believe some of the stories in the Bible and did not believe in a personal God.

    --------------
    In this emailed anecdote of unknown origin, a university student named Albert Einstein humiliates his atheist professor by proving that God exists.

    Description: Urban legend
    Circulating since: 2004 (this version)
    Status: False
    ----------------
    Indicators that Albert Einstein was not involved:
    bullet In his Autobiographical Notes, Einstein states that his "deep religiosity" as a Jewish child ended at the age of 12 when he developed a skeptical attitude towards a personal God that he continued throughout his life. 1
    bullet On 1954-MAR-24, Einstein answered a letter from a stranger stating:

    "It was, of course, a lie what you read about my religious convictions, a lie which is being systematically repeated. I do not believe in a personal God and I have never denied this but have expressed it clearly. If something is in me which can be called religious then it is the unbounded admiration for the structure of the world so far as our science can reveal it." 2

    bullet The Urban Legends Reference Pages comments that Einstein's name:

    "... gets used in legends whose plots call for a smart person, one whom the audience will immediately recognize as such (e.g. modern tellings of an ancient legend about a learned rabbi who switches places with his servant feature Albert Einstein in the role of esteemed scholar). This venerated cultural icon has, at least in the world of contemporary lore, become a stock character to be tossed into the fray wherever the script calls for a genius. ..."

    Likewise, "the atheist professor" is a figure common to a number of urban legends and anecdotes of the faithful — he gets flung into the mix where there's a need for someone to play the role of Science Vanquished in Science-versus-Religion tales. ...

    He's a stereotype, not an actual person. He exists to be knocked over by the persuasive arguments of the faithful in yarns about theology successfully defended. 3

    ------------
    van meg valami hulyeseg a tarsolyban? :)

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz zacsibá' #12621 üzenetére

    en azt gondolom hogy ezek meg masok amik a szenzacio kategoriaba tartoznak nem lenyegesek. a termeszetfeletti es az azzal valo kapcsolat nem errol szol. amik az ilyen fantasztikusan megjeleno jelensegekre epulnek azok altalaban a szemfenyvesztes kategoriaba tartoznak. de meg ha nem is az es veletlenul igaz, akkor sem szamitanak semmit mert nem jellemezik ezeket a dolgokat. kb olyan mintha egy gazkitoresbol probalnank kitalalni a gulyasleves receptjet.

    mindenesetre azt hiszem te rossz helyen keresgeled a termeszetfelettit. ugy hangzik amiket irsz hogy te elvarsz valamiket a termeszetfeletti dolgoktol es amig azok nem hajlandoak ezeket eloadni de gyorsan am (szinesben, szelesvasznon, 3d-ben es surround sounddal) addig mintenki gatlastalan gyilkosok fattya ha nem a te allaspontodat kepviseli. el kell keseritselek, mert ilyen eloadas nem lesz. azaz lehet hogy lesz, de az mar tul keso lesz neked. teljesen rossz helyen kutatsz.

    amugy a stilus szamit.

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák