Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz önállóság #5650 üzenetére

    Az a baj, hogy olyan dolgokat írsz, amin nem gondoltam, hogy vitába kellene szállnom... de a kedvedért:
    Mt. 15,22-26
    És ekkor egy kánaáni asszony, aki arról a környékről jött, így kiáltott: „Uram, Dávid Fia! Könyörülj rajtam! Leányomat kegyetlenül gyötri a gonosz lélek!”
    Jézus azonban nem válaszolt neki egy szót sem. Erre odamentek hozzá tanítványai, és kérték: „Bocsásd el, mert utánunk kiáltozik.”
    De ő így felelt: „Én nem küldettem máshoz, csak Izráel házának elveszett juhaihoz.”
    Az asszony pedig odaérve leborult előtte, és ezt mondta: „Uram, segíts rajtam!”
    Jézus erre így válaszolt: „Nem jó elvenni a gyermekek kenyerét, és odadobni a kutyáknak.”

    Ez csak egy kiemelés....
    Egyébként Jézus tanítványai között volt nem zsidó?
    Jézus melyik zsidó törvényt sértette meg? Még a templomadót is megfizette....

    Jézus szavai szerint egy vessző sem veszhet el az Atya törvényeiből...
    Mt. 5,17-18
    „Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat.
    Mert bizony mondom néktek, hogy amíg az ég és a föld el nem múlik, egy ióta vagy egy vessző sem vész el a törvényből, míg minden be nem teljesedik.

    Jézust nem azért nem fogadták el, mert Ő a világ megváltójának mondta magát, hanem azért mert egyenlőnek tekintette magát Istennel. Ez volt a halálra ítélésének is oka.... ezért szaggatták meg a főpapok a ruháikat... Istenkáromlónak mondták....
    Szó sem volt az idegen népekről...
    Tehát a fantáziád élénk, nem nevezném nagy jelentőségűnek...összeesküvés elméleteket én is tudnék gyártani.... :)

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák