Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Dalai Láma #3840 üzenetére

    Ó, nagyon tévedsz, barátom. Én nem csak az empirikusan megtapasztalható dolgokat fogadom el, az elég súlyos dolog lenne. Elfogadom sok embernek a véleményét, nem tudok sajnos mindent magam leellenőrizni.:)
    Én a tudomány feltárási képességein kívül eső dolgokat nem fogadom el, mert bármi feltételezése csak tudomány által lehet helyes és megalapozott, holmi butuska ősi tudománytalan népek által nem. A tudományból nem következik hogy van Isten, és nem támasztja alá azt hogy értelmes dolog feltételezni létezését. És hangsúlyozom a tudomány már messze többet tud mondani a világról mint ami fizikailag megtapasztalható.

    Babonák befogadása, mindenféle racionális megalapozottság nélkül, pedig az emberi psziché ismert malfunkciója.:)

    Az elfogultság és nyitottság mind velem vannak, nyitott vagyok minden valós megismerés felé, csak a valótlan és téves megismeréseket ítélem el, és nem lehetek elfogult az ateizmushoz hiszen az nem egy hit amit képviselni kéne, nem fűződik hozzá semmi érdek és személyes kötődés.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák