Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Viszlát #1984 üzenetére

    vannak dolgok amiket Jézus meg is erősített, másokat pedig eltörölt, vagy új tartalommal ruházta fel.
    Ez egy nagyon érdekes dolog...
    Sokat gondolkodtam azon, hogy mi az az ószövből, ami a mai napig érvényes.,..
    első azonnali (rossz) válasz, hogy semmi, mert az első szövettség elvettetett, a régi Izrael megítéltetett és új népet választott magának Isten, és a helyettes áldozat sem visszetérő, ismétlődő cselekedet, hanem egyszeri és tökéletes lett.
    A második válasz pedig az, hogy az ószövetség egészében teljesen megmaradt, mert Jézus saját szavai szerint sem veszett el egy ékezet sem belőle, és Jézus azt is mondta, hogy nem azért jött, hogy elvesse, hanem hogy betöltse a törvényt.
    Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem. Mt 5,17

    Akkor most hogy is állunk?
    1. A kultuszi törvények érvényüket veszítették, mert az az Isten új szövetsége ezt új alapokra helyezte. Ezért nincs körülmetélés, ezért nincs véresáldozat...
    2. A bűn következtében végrehajtandó büntetések sincsenek érvényben, aminek több oka is van... talán a legfontosabb az, hogy Izrael állama és a kultuszi közösség fedte egymást, a vallási törvényei egy része megfelelt az állam ''világi'' törvényeinek... ma nem ez a helyzet, de már az újszövetség hajnalán sem ez volt a helyzet. Az újszövetség népe számos állam polgára, de Krisztusban vetett hitben közösek.
    3. Amit az ószövetség bűnnek jelölt, azt az újszövetség is annak tekinti...
    4. Jézus rengetegszer a tetteit ószövetségi háttérrel magyarázza.
    5.A szombatnap tudatos megszegése Jézus részéről kettős, egyrészt a törvények okát és célját magyarázza vele, másrészt Krisztus hatalmát mutatja meg, vagyis hogy ura a szombatnak is....
    stb, folyt köv...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák