Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz titin #1946 üzenetére

    Kérdésem: Ahelyett, hogy néhány vallási közösség (de ez vonatkozik a katolikus egyházra is) elzárkózik jelenkori tényektől és ezeréves dogmákba kapaszkodik, miért nem dolgoznak inkább azon, hogy fedésbe hozzák Istent a természettudomány jelen állásával.....Ezzel csak anyit akarok mondani, hogy a tudományt használni kellene az egyháznak és nem elzárkózni előle, mert így csak hitelét veszti a gondolkodó emberek előt
    Én már kb 14 éve intenzíven részese vagyok a keresztény ''vallásnak'', ,érnök, tanár és informatikával foglalkozó ember vagyok, de eddig még nem tapasztaltam, hogy az ezeréves dogmáink szembehelyezkednének a tudománnyal. Hívő barátaim bölcsészek, mérnökök, biológusok, pedagógusok és náluk sem érzem ezt a feszítő ellentétet. Nem érzem, hogy az egyházunk elzárkózna a tudományos felfedezésektől, sőt sokkal inkább azt érzem, hogy élünk vele.
    Nem vagyok öntudatos kreacionista, de azt azért nem állítsuk, hogy a tudomány tényei az evolóció mellett szólnak.... De ezzel nincs szándékomban vitát nyitni, csak megállapítom, hogy az evolúció bizonyítéka ma az, hogy maga az evolúció elmélete változik, fejlődik, átalakul... :B

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák