Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz szoke12 #14367 üzenetére

    "Mennyivel logikusabb a csodálatos véletlenben hinni"

    Ez nem hit hanem tudományos tény. Még linkeltem is pár bizonyító erejű cikket amiket úgy tűnik figyelmen kívül hagytál.

    "Miért van az, hogy ha az evolúció szépen fokozatosan ment végbe és ugye mindent "felfejlesztett", mégis volt néhány(száz / ezer) szerencsétlen pédány amelyik nem fejlődött, és még ma is külön fajként él? Miért nem csak mi vagyunk? Miért vannak még egyszerű növények?"

    Pontosan mikre gondolsz?
    Amúgy meg pl a krokodil azért maradt szinte változatlan mert nem volt szüksége változásra. Mivel tökéletesen alkalmazkodott a környezetéhez ezért nem fejlődött tovább. Evolúciós fejlődés csak akkor van ha versenyhelyzet alakul ki. Ha minden feltétel tökéletes egy adott lénynek akkor az nem fog fejlődni mert felesleges.

    A szívdobogással kapcsolatban mi van? Még nem hallottam róla.

    "Az ember miért számít szinte mindig kívételnek az emlősök közül?"
    Sok más olyan lény is van ami kivételnek számít a maga nemében. Egyáltalán nem kirívó eset.
    Pl Ginkgo biloba

    "Ha a majom fejlődött, létrejött egy új , fejlettebb faj, miért pont az halt idővel ki, és nem a primitívebb?"

    Jó nagy kavar van a fejedben. Honnan veszel olyat, hogy létrejött egy fejlettebb majom ami kihalt? A ma élő majmok a fejlettebb majmok.

    "Egyáltalán akkor mi az ember? Miért ember?"
    Az ember egy emlős melynek a legközelebbi rokonai az emberszabású majmok. (Orángután, gorilla, csimpánz)
    Azért ember mert annak hívja magát. Valójában a földön élő legokosabb állat.

    "Hisz csak egy fejlettebb majom."
    Valahogy úgy. Bár technikailag az ember nem majom csak közös az őse a majmokéval.

    " Honnan tudjuk hogy ez már az emberi szint?"
    Ennek a kérdésnek meg nem látom értelmét.

    "Mindjárt jönnek a sablonválaszok"

    (#14369) szoke12:
    Már bocs, de ezek nem bizonyítékok. Több millió év elég volt ahhoz, hogy ezekre rájöjjenek ill képesek legyenek megcsinálni.

    (#14371) D1Rect:
    Ott a pont.
    Én nem utasítom el azt, hogy létezhet egy vagy több, akár végtelen számú olyan lény ami istennek tekinthető. Ki tudja? Lehet, hogy az akaratával képes teremteni vagy több helyen ott lenni egyszerre.
    Abban viszont biztos vagyok, hogy a földi vallásokból ismert istenek nem léteznek.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák