Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz #82729984 #21 üzenetére

    hát, határidő előtt azért rendesen van tűzoltás ;]

    A téma kapcsán, tényleg ritka, hogy hardcore műszaki és kütyü márniás lányokkal találkozzon az ember fia. Persze azért előfordulnak, de 100-ból egy még mindig optimista becslés. Viszont tesztelő, grafikai területen azért már gyakoribbak.

    Manapság azért nehéz lenne ráfogni, hogy valaki nem jut lehetőséghez, meg a szülei nevelik valamilyen szerepre. A fiatalok elég önfejűek. Okostelefont, számítógépet is használnak sokan. Ma már egészen olcsón is hozzá lehet jutni egészen használható eszközökhöz, akár használtan is.

    Bár nem lány vagyok, de emlékszem középiskolában üldözött szegény osztályfőnököm, hogy ne a számítógépteremben legyen minden este, hanem menjek inkább tanulni :) Vidéken még nem nagyon voltak számítógépek akkoriban. Családi oldalról is végig drága játéknak gondolták, míg végül abból kezdtem eltartani magamat. Kíváncsiságból anno kitöltöttem az akkori tesztet, amit állítólag segített a fiatalok pályaválasztásában. Azt dobta ki, elsők között, hogy földműves vagy kutató legyek :D

    Szóval, na. Nem a szülőkön múlik ez. Klubbok, szakkörök, kreatív közösség kell, ahol csoportosulni lehet hasonló érdeklődésű embereknek. Aztán az egészséges versenyszellem a legjobb monitváló, hogy saját örömükre tanuljanak. Az internetes összeverődés azért nem teljesen olyan.

    [ Szerkesztve ]

  • leeate

    senior tag

    válasz #82729984 #21 üzenetére

    "Kislányoknál ugyanilyen gyakori a hercegnő, felnőtt korban ez is elég ritka..."

    Biztosan..? :DD

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

  • mikung

    aktív tag

    válasz #82729984 #21 üzenetére

    "Kislányoknál ugyanilyen gyakori a hercegnő, felnőtt korban ez is elég ritka..."

    [link]

    Mondjuk én nem "kiskirálylánynak" nevezném, de kb. ugyanaz a lényege. :U

  • Ghoosty

    őstag

    válasz #82729984 #21 üzenetére

    "De szivesen veszek bármilyen tanulmányt ami arról szól hogy a fiúk azért lesznek informatikusok mert gyerekkorukban tűzoltók akartak lenni..."

    Te sem érted, vagy direkt félre akarod vinni a témát. Ugyanis ilyet senki sem állított. Mert nem arról szól, hogy ki mi akart lenni, hanem milyen témák iránt alakul ki érdeklődés.

    "Mint ahogy arról is szivesen olvasnék tanulmányt hogy milyen felnöttkori problémákat okoz ha egy fiút lánynak nevelünk egy lányt meg fiúnak mindenféle légből kapott liberális lózung miatt."

    Ilyet sem akar senki. (legalábbis nagyon remélem, mert marhaságnak tartom) Csak arról van szó, hogy azért mert lány ne rögtön babát toljunk a kezébe, hanem olyan játékot ami érdekli. Ha ez éppen egy autó, akkor azt, ha barkácsolós játék, akkor azt, persze ha baba akkor azt.
    Saját példám: kislányom szeret építőkockákkal játszani, óvodában a fiúk kisajátították és ezt panaszolta nekem. Jeleztem az óvónénike, hogy jó lenne, ha őt is hagynák néha. A válasz: Majd igyekszik rá figyelni, de az fiús játék. Gyanítom túl sok minden nem fog megvalósulni, innentől kezdve nem sok közösségi élménye lesz az építésből, hiába érdekli.

    Mások:

    Valaki írta, hogy ki főzzön, ha nem a nő? Én sem értem, miért kéne nekik főzni. Én pl szeretek főzni, már általános iskolás korom óta főzök ezt-azt. Minőséggel se volt sose probléma. (Persze néha én is elrontok dolgokat, ahogy bárki aki főz)

    Aki meg az óvóbácsik egyenlőségéért aggódik, az miért nem csinál maga ehhez hasonló programot. Nyugodtan lehet, van rá ideje/pénze. Pont annyira marhaság előhozni, mint mikor valaki gyűjtést szervez földrengés károsultaknak, hogy miért nem a magyar gyerekeknek gyűjtenek. A válasz egyszerű: Mert ők épp azt látták fontosnak. Más meg a magyar gyerekeknek gyűjt.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz #82729984 #93 üzenetére

    Akkor mi nem ugyanazt a cikket olvastuk, mert én sehol nem olvastam, hogy az egésznek köze lenne a férfiak nőiesedéséhez. A nők férfiasodása is kimerül a karrier építésben, de már ez is megkérdőjelezhető, mert mitől férfias a karrier építés?! Azon kívül mivel nem differenciálták a karriert, eléggé benne van a jogi, pénzügyi stb pálya, ami nem számít férfias pályának. Tehát megint független attól, hogy férfias vagy nőies szakmában tevékenykednek.
    Emellett még megemlít gazdasági és társadalmi változás okait is.

  • MageRG

    addikt

    válasz #82729984 #79 üzenetére

    "A 30 éves férfiak az anyjukkal élnek, a nők meg a karriert hajszolják..."
    Megváltoztak az elvárások: ha érvényesülni akarsz az életben, sokkal hosszabb ideig kell tanulnod. Ezért tovább tart ekzisztenciát építeni is.
    Erre mondják hogy a 30 az új 20-as. Ez nem feltétlen "karrier hajszolás".

    A "nincsenek már férfias férfiak" sirámra volt valami konkrét példa, vagy csak a szokásos rinyálás? 30+ évesen mindenkinek nehéz a párkeresés.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák