Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Béééla #1 üzenetére

    Nem a kockák nyomják el a lányokat. Legtöbb esetben nem is konkrét elnyomás van, hanem egyszerűen a lányokat "lánynak" nevelnek. Hiába érdeklődik, nem kap támogatást. Ez már nagyon kicsi korban elkezdődik. Láttam már anyukát a kislány kezéből kivenni a játékautót, hogy ne azzal játsszon, mert az fiús.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz nightmanager #3 üzenetére

    Akkor nézz körül egy játszótéren/óvodában. Lehet, hogy a médiában, meg szavak szintjén "tombol a liberalizmus", de a tettekben nagyon nem.

    "hány olyan lány van, aki inkább az informatikus pályát választaná a nemzetközi gazdálkodás/jogász/pénzügy stb. helyett?"

    Ebből is látszik, hogy semmit nem értettél abból, amit írtam. Óvodáról és kisgyermek korról volt szó, nem közel felnőttekről.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz #82729984 #21 üzenetére

    "De szivesen veszek bármilyen tanulmányt ami arról szól hogy a fiúk azért lesznek informatikusok mert gyerekkorukban tűzoltók akartak lenni..."

    Te sem érted, vagy direkt félre akarod vinni a témát. Ugyanis ilyet senki sem állított. Mert nem arról szól, hogy ki mi akart lenni, hanem milyen témák iránt alakul ki érdeklődés.

    "Mint ahogy arról is szivesen olvasnék tanulmányt hogy milyen felnöttkori problémákat okoz ha egy fiút lánynak nevelünk egy lányt meg fiúnak mindenféle légből kapott liberális lózung miatt."

    Ilyet sem akar senki. (legalábbis nagyon remélem, mert marhaságnak tartom) Csak arról van szó, hogy azért mert lány ne rögtön babát toljunk a kezébe, hanem olyan játékot ami érdekli. Ha ez éppen egy autó, akkor azt, ha barkácsolós játék, akkor azt, persze ha baba akkor azt.
    Saját példám: kislányom szeret építőkockákkal játszani, óvodában a fiúk kisajátították és ezt panaszolta nekem. Jeleztem az óvónénike, hogy jó lenne, ha őt is hagynák néha. A válasz: Majd igyekszik rá figyelni, de az fiús játék. Gyanítom túl sok minden nem fog megvalósulni, innentől kezdve nem sok közösségi élménye lesz az építésből, hiába érdekli.

    Mások:

    Valaki írta, hogy ki főzzön, ha nem a nő? Én sem értem, miért kéne nekik főzni. Én pl szeretek főzni, már általános iskolás korom óta főzök ezt-azt. Minőséggel se volt sose probléma. (Persze néha én is elrontok dolgokat, ahogy bárki aki főz)

    Aki meg az óvóbácsik egyenlőségéért aggódik, az miért nem csinál maga ehhez hasonló programot. Nyugodtan lehet, van rá ideje/pénze. Pont annyira marhaság előhozni, mint mikor valaki gyűjtést szervez földrengés károsultaknak, hogy miért nem a magyar gyerekeknek gyűjtenek. A válasz egyszerű: Mert ők épp azt látták fontosnak. Más meg a magyar gyerekeknek gyűjt.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz hege8888 #59 üzenetére

    Nekem is van példám még egyetemi éveimből. Albérletben nem működött a csengő. A szobatársam (szintén srác) ki akarta hívni a szerelőt. Kérdeztem, hogy megnézte-e mi lehet a baja. Nem érdekelte. Én kinyitottam a dobozt és nem volt semmi baja, csak mivel sokáig üres volt a lakás, beraktak egy papírzsepit az ütő és a csengődob közé. Másik alkalom, konnektorból kihúzza a vezetéket, jön vele a konnektor is. Első dolog, hív egy villanyszerelőt. Pedig a megoldás, egy biztosíték lekapcs. Kicsavar egy csavar, vissza a konnektor, becsavar a csavar, vissza a biztosíték.
    Ez sem bizonyít semmit, ahogy a te tapasztalataid se, csak annyit, hogy aki nem műszaki pályán van az nemtől függetlenül valószínűleg ugyanúgy nem ért hozzá. Amúgy rohadtul offtopic.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz mikung #61 üzenetére

    Mit tegyek helyre az óvónénin? Alapvetően nagyon kedves óvónéni, szereti is a lányom, de nem tökéletes. Megígérte, de nem látok rá garanciát, hogy meg fog tudni építőkockázni, de még ha megoldódik nálam, semmi nem garantálja, hogy más témában, ahol nem panaszkodik a lányom, vagy más gyereknél nem jön elő ugyanez.
    Gyanítom, hogy az lett a megoldás, hogy más típusú építőjátékot rakott a kezébe, mert azóta szeretne JAVA építőjátékot és nem panaszkodik.

    "Miért ne főzhetne a nő ahogy miért ne főzhetne a férfi ?"

    Senki nem mondta, hogy nem főzhet, de ez a mondat azt sugallja, hogy a nőnek kell: " ki fog kaját csinálni ha nem Miss kocka ?"
    Ha senki se szeret, akkor meg kell beszélni, hogy ki csinálja, vagy felváltva megoldani vagy ha anyagilag megengedhetik, akkor van ezer erre szakosodott szolgáltató.
    Alapvetően szeretek főzni, de ha minden nap kellene, akkor valószínűleg én is elveszíteném az érdeklődésemet, mert változatosan főzni megterhelő és időigényes.
    Bár nekem se tetszenek a válaszok, a játékban, de maga a probléma létezik.

    "de az aluljáróban kolduló szerencsétlennek nem adunk egy kiló kenyeret."

    De a kolduló szerencsétlennek is adunk, csak nem akkor és annak másvalaki gyűjt, meg vannak erre állandó alapítványok, akik folyamatosan foglalkoznak velük, lehet őket is támogatni. De mint mondtam, előtted is nyitott a lehetőség, hogy szervezz nekik gyűjtést. A 'miért nem másnak', az nem javító szándékú kritika. Amúgy ugyanúgy létezik országon belül is.

    (#63) Kopi31415

    Sejtem, hogy ott is van ilyen, csak gyanítom, más az arány. De valahol szégyen, mert ezekhez nem kellene képesítés, nekem sincs, még csak nem is műszaki területen vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Béééla #65 üzenetére

    A semleges nevelés, nem egyenlő a lányt fiúnak, a fiút lánynak neveléssel, szóval nem értem, miért írod. A másikak elborult szülők egyéni hülyeségei, nem társadalmi szerveződés én sem értek vele egyet, de nem akarják ők sem elterjeszteni. David Reimer esetében még valahogy megértem. Az hogy gyakorlatilag fütykös nélkül legyen belőle férfi, hát az se sokkal jobb lehetőség, nem tudom, úgy jobb lett volna-e úgy az élete.

    (#66) etejedu

    Egyrészt a fiúknak is csak kis százaléka lesz infós. Másrészt nem csak rajtatok múlik a dolog (saját magán/barátain/tanárjain). Harmadrészt, még változhat a dolog.

    "Szoval nem lehet ezt eröltetni maximum megmutatni mi ez és majd kialakul."

    Lehet erőltetni, de szerintem nem szabad. Szerintem jól csináljátok, megmutatjátok, aztán majd ő eldönti, mi érdekli. A lényeg, hogy legyél nyitott a nem lányos dolgokra is, de ez az írásod alapján megvan.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Jim Tonic #70 üzenetére

    Ha nem tudsz különbséget tenni egy transzvesztita és egy óvóbácsi között akkor nem velem van a baj.

    "30 évvel később meg megy arról a siránkozás, hogy nem találják meg a megfelelőt. Persze, mert magukat sem találják."

    A mostani 30-as generációnál is megvan a probléma, hogy nem találják a megfelelőt, de már legalább 20 éve csökken a házasságkötések száma, pedig ők nem ilyen szellemben nevelkedtek, ebből következően nem hiszem, hogy bármi köze lenne hozzá. De ha van ellenkező bizonyítékod, nyugodtan hozhatod.

    (#75) -Skylake-

    Most már tudom, hogy te nő vagy, hisz máshogy működik az agyad, mint az enyém, mást gondolsz pl erről a témáról és én férfi vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Jim Tonic #78 üzenetére

    De pont a kérdésre válaszoltam. Pont ennyi a különbség egy fiú nőnek való nevelése és a semleges nevelés között.

    "De, pontosan ebben nevelkedtek már."

    Ez a korosztály még a rendszerváltás előtt és utána volt gyerek, sehol nem voltak még ilyen dolgok. Technika órán is szét voltunk szedve és a fiúk barkácsoltak, a lányok főzni tanultak. Tornaórán is szét voltunk végig szedve fiúkra és lányokra. Ráadásul mind a mai napig nincs igazán köztudatban a semleges nevelés, nemhogy tömegesen elterjedve szóval fogalmam sincs, mi alapján állítod, hogy már 20-30 éve ebben nevelkednek a gyerekek.

    (#79) Porthoszx

    De a 30-as generáció nem így nevelkedett. Így irreleváns, hogy ki, mire panaszkodik. Én azért elbeszélgetnék velük részletesebben, hogy mit értenek alatta, mert az a gyanúm, hogy gyakorlatilag egy középkori lovag, aki intelligens és még a házimunkát is elvégzi.

    Az idézett cikk sem releváns ebben a témában: " A kutatók a megnövekedett élettartammal, a gazdasági helyzettel, az egyetemi tanulmányok elhúzódásával és a feminizmussal magyarázzák a jelenséget."
    A részletekben a feminizmus meg kimerül a karrierépítésben.

    Könnyen lehet, hogy még pozitív hatása is lenne a semleges nevelésnek, mert már nem vágynának a királylányok a hercegekre, hanem mindenki ki tudná venni a családi fészekben a klasszikusan a másik nemhez tartozó munkákból.

    (#80) Béééla

    Te komolyan, neked szövegértési problémáid vannak?! Nem volt szó transzvesztita óvóbácsiról. Pont ellenkezőleg a kettő közötti különbségről volt szó. A példádat sem értem, miért ne hihetne zsidó istenben egy a társadalom hierarchikus felépítését elfogadó/támogató ember?!

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Jim Tonic #82 üzenetére

    Ne haragudj, de Porthoszx által linkelt kutatás nincs kapcsolatban a semleges neveléssel. De ha találsz benne ilyen részt és beidézed, akkor elnézést fogok kérni.
    Tudtommal valamelyik skandináv országon kívül sehol sincs semleges nevelés, de még ott sem olyan régóta, hogy megalapozott kutatást lehetne csinálni.

    (#83) mikung

    Nagyon sok helyen látom, hogy fix menük vannak, főleg hétvégén. Vasárnap rántott hús rizsel és pont. Azért nem a másik véglet, de szoktam érdekesebb összetettebb kajákat is főzni. Én céges kajáldában eszek hétköznap, már eléggé unom a menüt, mert minden hónapban ugynaz van, csak a napok sorrendje változik
    Mindenki tudna főzni, ha akarna, nem bonyolult dolog. De még ha az egyik fél bevállalja, akkor a másik tud segíteni, pl összevágni a dolgokat. Máris együtt van a pár és a munka is megoszlik a két fél között, de mégis az főz, aki tud. Ha kisgyerekre rá lehet bízni ezek nagyrészét, akkor egy felnőtt is megbirkózik vele. Akarat kérdése az egész.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz mikung #85 üzenetére

    Írtam már korábban is, hogy nem tetszik mindenhol a válasz lehetőség. Igaz, nem is tudom, hogy mi a körítés. Csak segítségről van szó, vagy úgy általában nem hagyják gépezni. Esetleg, ha a fiútestvért ezzel sose cseszegetik, csak a lányt, akkor megint van értelme. Ilyenkor érezheti magát a lány úgy, hogy neki ez harc.

    Amúgy az idézet a felnőttekről szól, ahol a felek egyenrangúak. Gyerek szülő viszonyban meg nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoosty

    őstag

    válasz mikung #87 üzenetére

    " a fiútesót se macerálják hogy hozzon már fel egy zsák krumplit, húzza alrébb a szekrényt, vigye le a szemetet, segítsen piacolni (cipekedni), ... ?"

    Ez is a körítés része. Szóval igenis számít. Ilyenkor a szülőnek illene észrevennie, hogy valami elsiklott és javítani az arányokon, vagy ha az arányok jók, akkor megértetni a gyerekkel, hogy Pistike segített cipekedni, ezért nem őt hívom most krumplit pucolni. De ha már egy ideje nem volt ilyen jellegű munka, akkor lehet Pistikét is hívni krumplit pucolni.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz #82729984 #93 üzenetére

    Akkor mi nem ugyanazt a cikket olvastuk, mert én sehol nem olvastam, hogy az egésznek köze lenne a férfiak nőiesedéséhez. A nők férfiasodása is kimerül a karrier építésben, de már ez is megkérdőjelezhető, mert mitől férfias a karrier építés?! Azon kívül mivel nem differenciálták a karriert, eléggé benne van a jogi, pénzügyi stb pálya, ami nem számít férfias pályának. Tehát megint független attól, hogy férfias vagy nőies szakmában tevékenykednek.
    Emellett még megemlít gazdasági és társadalmi változás okait is.

Új hozzászólás Aktív témák