Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    válasz h3lios #24 üzenetére

    Nem vagyok fan pont ezt próbáltam itt elmagyarázni, amiket a cikkből idéztem és cáfoltam, mind kiderülnek a filmekből. Nem is olvastam az összes könyvet. Még csak wiki se kell hozzá.

    Amúgy ne a wiki-t olvasd fele baromság, ehhez viszont már könyv ismeret kell. Saruman sose volt Sauron szolgája csak behódolt neki és megjátszotta magát, mert céljai ezt kívánták, így tudott közelebb jutni a Gyűrűhöz. A filmben "Leave Sauron to me" zseniális mondat volt részéről. Ezaz amit nem érthetnek azok akik nem olvasták a könyvet (sok ilyen van még). A Gyűrűk Urában ezért is hívják sokszínű Sarumannak, mielőtt Gandalf megfosztotta hatalmától, de saját tervei vezérelték és e szerint cselekedett. Itt lepleződött le, a rend kitaszította, de Sauron előtt is elvesztette álcáját ezért hozzá se fordulhatott. Első rész Fehér tanács, azért terel mert ő kutatja már a Gyűrűt, az Anduin partjain Isildur páncélját meg is találja. Magának akarja a Gyűrűt még Sauron előtt, ne feledd itt még nem voltak kapcsolatban. A Minas Tirith-i Palantír igazából Denethorra volt egyértelműen rossz hatással, őrületbe is kergette bár sokáig tartotta magát.

    Mondtam ezt nem kötekedésből írtam, csak építő jelleggel, hogy van mit javítani. Amiket említettem még csak a szimplán filmnézőknek is szemet szúr.

  • Partz

    senior tag

    válasz h3lios #28 üzenetére

    Igen, aki beállított a csata után. Ergo nem harcolt. A felsorolásban se ez állt. ;)

  • yerico

    senior tag

    válasz h3lios #24 üzenetére

    Kezdjük már ott, hogy SZARUMÁN, nem Saruman, hiszen magyarok vagyunk, és van egy zseniális fordítás Göncz Árpád tollából. A wikit forrásként megjelölni már 10 éve is ciki volt, hiszen nem lektorált, tele van baromságokkal. A könyvek olvasása nélkül azt kell, hogy mondjam, hogy csak a filmek alapján keveset lehet megtudni erről a világról, vagy inkább sokszor teljesen mást, mint ami a könyvben le volt írva.

  • whitezo88

    nagyúr

    válasz h3lios #77 üzenetére

    ezért tessék a korábban említett könyveket elolvasni, kezdve pl a Szilmarilokkal, aztán Húrin gyermekei (bár csak egy történet az első korból, de jó), elveszett mesék könyve, középfölde atlasza, A gyűrű keresése (ami nekem valahol megvan de évek óta nem találom) stb stb. A balrogok maiák, első korban Melkor-Morgoth csatlósai voltak, leghatalmasabb közülük Gothmog volt, aki harcolt Gondolin elesténél. A sárkányok is az ő (Morgoth) teremtményei voltak, ősiek és hatalmasok. Az első nagy féreg pl Glaurung volt, a "nagy féreg". De érdemes pl Morgoth kényszerszövetségeséről, Ungóliantról is olvasni, akinek sokadik leszármazottja pl a Banyapók is. Leírja a könyv azt is, hogy pl a trollokat Morgoth az entek mintájára hozta létre, és sok más fontos és érdekes háttértörténetet :) A Szilmarilokban rengeteg viszont a név, követni is alig lehet, ki kinek a kicsodája :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák