Új hozzászólás Aktív témák

  • h3lios

    addikt

    válasz Partz #18 üzenetére

    Valóban nem olvastam a könyveket, mert egyszerűen időm és energiám nincs rá. Egyébként azzal nem értek egyet, hogy ne csak a filmek alapján alkotok véleményt. Mivel a karakterek leírását több soron elolvastam Wiki-n (oké vannak torzítások, de pláne angolul átlag elég hasznos anyag).

    Egyébként, ha ekkora fan vagy akkor tudnod kell, hogy Sarumant nem az "egy" hatalma taszította a sötétségbe, hanem a plantír használata. :)
    Való igaz, hogy magának akarta a gyűrűt, de csak akkor lett Sauron szolgája, amikor el kezdte használni a gömböt, hiszen az is csak egy csapda volt a sötét úr részéről. Azzal tudta úgymond irányítani Szarumánt, onnantól nem a saját akarata szerint cselekedett.

    (#22) Partz

    Való igaz, hogy vannak javításra szoruló dolgok, viszont a cikk nem most íródott, hanem mint írtam is frissen a film után. Próbáltam mindent leírni ami megmaradt, hogy a lehető legkevesebb részlet vesszen el. Inkább vétek apró pontatlanságokat, mintsem hagyok ki a leírásból fontos részleteket.

    A többiekhez pedig lenne 1 kérdésem.
    Amikor a nagy trilógiában gandalfot vissza küldték, mint a fehér mágus hogyan "öröklődtek" a rangok egymás között ? Elméletben ezzel az elődnek az én olvasatomban el kellene vesztenie az erejét, hiszen középföldén csak egyszerre egy "fehér mágus" lehet, mint a tanács vezére. Oké, hogy Gandalf később Orthanc-nál kitiltja Sarumant és elveszi a botját, de addig tulajdonképp egy nem kis veszélyforrást jelent középföldére. Ha pedig ez már megvolt alapjáraton miért nem fosztották meg az erejétől, mielőtt még megtámadhatta volna Rohant ? :) Vagy ennyire azért nem terjedt ki a tanács figyelme ?

    [ Szerkesztve ]

    B-tag: H3lios#2825

Új hozzászólás Aktív témák