Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    A cikkhez:

    "Elméjét, akár csak a nagybátyjáét, teljesen elborítja az arany és a drágakövek bűvölete." itt még csak azt hittem nyelvbotlás, de mikor megint szóba jött "Itt a vége a harcnak, végre sikerült bosszút állnia a nagybátyja haláláért..." bebizonyosodott hogy nem. Tisztázzuk Thrór, akit Azog kivégzett, Thorin nagyapja volt. Ez elég világosan kiderül a filmekből.

    "Itt küzd meg utoljára Tölgyfapajzsos Thorin és Azog." ha már tulajdonnév, révén nagybetűvel szerepel, ne költsük már át "fapajzsosra".

    "Remek átkötések a későbbi trilógia és a Hobbit között, többek között megtudjuk, hogy Saruman miért áll Sauron mellé" Pont hogy ez nem derül ki, mivel Saruman sose állt Sauron mellé, de aki nem olvasta a könyveket ezt nem is értheti.

    Nekem ebből a cikkből inkább az jön le hogy az írója nem hogy Tolkien könyveit nem olvasta, de a film rengeteg részét nem értette, kezdve az utalásoktól.

    Tamás008:

    "Szerintem a "Maiák"-ra nem hat az "Egy" hatalma." és mi a helyzet Sarumannal? Akire csak hatott az Egy hatalma, mivel magának akarta. Gandalf is utalást tesz rá, még a filmekben is, hogy nem meri elvenni. Onnan kezdve hogy maiákat embertestben küldték Középföldére, nincs azonos hatalmuk Sauronnal. Mivel maguk is egyre inkább emberré vállnak, belső tulajdonságaikat beleértve. Ezért is vannak többen és végül csak egy maradt önmaga.

Új hozzászólás Aktív témák