Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Attila2011 #32 üzenetére

    Bocs, csak kiragadtam egy hsz-t a sok közül, talán azért mert átlag felett informatív.
    A kérdésem erre vonatkozik. Én olvastam a Gyűrűk urát is, illetve a Babót is, de lövésem sincs ezekről az infókról, amikről vitatkoztok. Honnan vannak ezek?

  • Tamás008

    tag

    válasz Attila2011 #32 üzenetére

    "Mivel a gyűrű nem állt kapcsolatban Melkorral, így nem ragadhat a körén belül sem (bár ezt nem teljesen értem, mit akar jelenteni, mert jelenleg Morgoth a Külső Sötétségbe van száműzve)."

    A "hely" ahol Frodó járt, mozgott "láthatatlanként" amikor felhúzza a gyűrűt az a "Külső Sötétség" (ezét tudta Szauron közvetlenül kísérteni) és csak azért tud tevékenyen hatni Középfölde(az anyagi világ) eseményeire mert a Gyűrű mint világok között kapcsolatot létrehozó, és valamilyen hatalmat adó eszköz lehetővé teszi a számára. Ezért kereste Szauron a gyűrűt, hogy ne csak mint szellemi lény de mint tesi lény is hatást tudjon gyakorolni Középföldére. Amíg létezik az "Egy Gyűrű" de nincs Szauron ujján addig csak mint szellemi lény tud Szauron visszajárni Középföldére, ha sikerült volna megszereznie akkor már testet is tudott volna ölteni és mint teljes testi-szellemi lény tudott volna Középföldén tevékenykedni, teljes testi és szellemi hatalma birtokában. Ezt akadályozta, próbálta megakadályozni a Gyűrű szövetsége és a Gyűrű hordozó avval, hogy megpróbálta elvinni elpusztítani a gyűrűt a Végzet hegyéhez, de ebben a küldetésben a Gyűrű hordozó magára és a megmaradt segítő társakra maradt.

    Ha a sasok próbálják meg elvinni a gyűrűt akkor simán lenyilazzák őket az orkok röptükben, vagy elfogják őket a Nazgulok és megeszik őket. A sasok csak akkor tudják kimenteni Frodóékat mikor már az Egy Gyűrű elpusztult és Szauron végleg eltűnt Középföldéről és a Külső Sötétségben rekedt örökre.

Új hozzászólás Aktív témák