Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #08052480 #55 üzenetére

    Nem túl intelligens dolog egy felvetésnél nem magával a felvetéssel foglalkozni, hanem a megfogalmazókat minősíteni nyíltan/burkoltan... :) És az a röhejes, hogy 10-ből 9 ember ezt teszi, ha valakinek nem tetszik az ME3 vége, nem pedig megpróbálja elmagyarázni szerinte miért jó.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #08052480 #57 üzenetére

    Nem azzal érveltem, h nem volt epikus, te viszont megint csak a gúny/szarkazmusig jutottál. Ha nem, hát nem.;)

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz #08052480 #57 üzenetére

    Egyáltalán nem az a baj, hogy nem volt elég epikus, vagy hogy nem egy "mindenki együtt strandol a Rannoch-on" típusú nyálcsöpögéssel ért véget. A baj az, hogy a történet vége inkonzisztens és számos logikai problémával terhelt, még a DLC-k után is (ezek valamennyit ugyan feloldottak, de közel sem mindet). De ez már annyira lerágott csont, annyiszor és annyiféleképpen ki lett tárgyalva, hogy tényleg fölösleges újra belemenni. Mondjuk én valamelyest megbékéltem vele, és szerintem a 3. rész is bővelkedett olyan pillanatokban, ami naggyá tesz egy játékot. Ezzel együtt továbbra is az első marad a kedvencem.
    Hogy on is legyek: Abszolút nem értem, mi szükség elmenni az Androméda Galaxisba? A Tejút 150-400 milliárd csillagrendszere már nem nyújt elég felfedezni valót? Főleg úgy, hogy a tömgrelékkel "belakott" terület alig pár százaléka az egész galaxisnak? Ráadásul sci-fi ide, sci-fi oda, ez testvérek között is 2,5 millió fényév távolságra van. Ezt mégis hogy hidalják át? Attól tartok, ez az új játék már csak nevében lesz Mass Effect.

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • b.

    félisten

    válasz #08052480 #55 üzenetére

    Nem nagyon értem a lázongásod okát. Konkrétan ha az ember nem így gondolná, hogy az utóbbi évek egyik legkimagaslóbb játéka volna, akkor pont lesz@rná a befejezést.
    Véleményem meg had legyen róla, ha már évekig az egyik kedvenc játékom volt és elolvastam minden hozzá kapcsolódó irodalmat, amit csak találtam. Az hogy egy játék jó shooter nem érdekel. Az sem, hogy egy játék jó RPG.
    Az viszont igen , hogy jó legyen a történet,( bevezetés-tárgyalás- befejezés) amivel játszok és ebből a 3 összetevőből 1 elbukott a vizsgán. Az, hogy én ezen pörgök és még jó pár rajongó, hadd legyen a mi gondunk és az is, ha én úgy gondolom, hogy nekem a prohardveres tesztek a mérvadóak. ( még ha ez nem is teljesen igaz.) 30 év játéktapasztalattal ( igen , én még ZX spectrumon kezdtem ) meg tudom ítélni magam is ,hogy egy játék és annak történetet ( aminek része a befejezés is ) jó e számomra .
    Részemről lezárnám ezt a befejezés körüli vergődést, várjuk az új részt szeretettel.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #08052480 #81 üzenetére

    Mivel mi már több topikban is feleslegesen vitatkoztunk olyan témákról, melyekről gyökeresen eltérő a nézőpontunk, ezért nem akarom újra kezdeni az egészet. Viszont azt hadd kérdezzem meg, hogy te végigjátszottad-e már a játékot úgy, hogy minden küldetést megoldottál, minden társadat megmentetted az öngyilkos küldetésen, valamint a harmadik rész végére megszeretted és meg is értetted, miről is szól a trilógia?

    Mert ha igen, nem kételkednél ennyire abban, hogy már a harmadik rész végigjátszása alatt teljesen más irányba kezdett elmenni az egész, az utolsó negyed óra pedig egyenesen egy hatalmas pofáncsapás volt a rajongóknak. Aki ezt nem érezte, aki szerint jó volt az eredeti (Hangsúlyozom: AZ EREDETI!) befejezés, az biztos nem úgy vitte végig a játékot, hogy figyelt a történetre és megismerte a szereplőket.

    Persze, nyilván nem gondolta minden Mass Effect-játékos, hogy rossz a játék vége, hiszen nem vagyunk egyformák. Viszont ha lényegesen több lett volna azoknak a száma, akik ezt a nézőpontot osztották, akkor a EA/BioWare nem próbálta volna menteni a menthetőt és elkészíteni az Extended Cut DLC-t. Úgyhogy ez egyáltalán nem ostobaság, pusztán csak azért, mert nem egyezik a véleményeddel.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • b.

    félisten

    válasz #08052480 #84 üzenetére

    Az arrogáns kijelentésekről beszélsz, miközben úgy szólsz az emberekhez itt ezen a pár hozzászóláson belül mint ha a kutyáid volnának, miközben azt sem tudod ki fia borja.
    Ezen pörögsz, hogy nekünk nem tetszett valami. Mint itt leírták már páran, nem a játékkal volt gond, hanem az értelmetlen sztori lezárással. Azt hogy te nem látod ebben azt át , hogy befejezés egy csomó kérdést nyitva hagyott és logikátlanságokat tartalmazott az igazolja Vistaboy kijelentését, hogy nem értetted meg a sztorit.
    Te végigjátszottad úgy, hogy élvezted a játékmenetet és a jó megvalósítást. Mi is így toltuk végig, csak mellette izgatott minket a sztori is legalább annyira mint a játékmenet ( Ami tegyük hozzá, hogy a 3. részben volt a leggyengébb szerintem a 3 rész közül. hangsúlyoznám hogy Szerintem.).Mint látod senki nem azon pörög, hogy de rossz volt a bányászat hiánya a szondák nélkül vagy ilyesmi.
    Ha válaszolni kívánsz próbáld meg az arrogáns stílust mellőzve és a másikat nem sértegetve átadni a gondolataidat. ha nem akkor persze tied az utolsó szó, mert nem kívánok veled személyeskedős vitába belebonyolódni.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #08052480 #89 üzenetére

    Csak úgy mint neked a a ME történetét. A te mondanivalód nehéz értelmezni, mert a lényeget nem tudod értelmes fórumozó formájában előadni, sem leírni, hanem elrejted a személyeskedés és a szánalmas sértegetésid mögé. Még most sem voltál képes értelmes választ adni egy felvetésemre sem, mert fontosabbnak tartottad inkább 5 mondatban leírni a személyeskedésid. Mindenki megértette, hogy a remek harcrendszer és a remek ürscifi és az évtized játéka.és a játékmenet miatt minek pörgünk a befejezésen.
    Statisztika amúgy jelent meg anno és a megkérdezettek 12 százalékának tetszett a befejezés ezen formája. Meg keresem neked, csak hogy legyen statisztika is. Ezt pedig Vistaboynak adott felvetésedre írtam, hátha megint kétségeid támadnak, hogy kinek írtam. Azt nem értem hogy neked tulajdonképpen mi a problémád?Örülj neki, hogy te meg vagy elégedve a játékkal. Biztos nem foglak meggyőzni arról, hogy nem jó neked az úgy. Neked sem kellene itt az ellenkezőjéről meggyőzni senkit aki nem úgy gondolja. ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #08052480 #95 üzenetére

    " Az egyetlen oka amiert reagaltam a te es Vistaboy hozzaszolasara az a tragikus ervelesi technika, amikoris a sajat es/vagy az ismeretsegi korod velemenye alapjan probalsz tenyeket krealni. Hogy megertsd, itt vannak az inkriminalt reszek."

    Az egyetlen dolog amiért egyáltalán reagálok erre sz@rkupacnak is nevezhető hozzászólásra az pont az amit én érzek tragikusnak a te hozzászólásodban. Az pedig az hogy neked nem jön át az, hogy tényeket próbálsz kreált tényeknek beállítani.és próbálod ezt dolgot úgy feltüntetni, mintha csak mi ketten Vistaboyyal nem lennénk megelégedve a befejezéssel, mindenki más igen. Gondolom miattunk adták ki a DLC-t is nem a felháborodott rajongók és az értetlen szaksajtó miatt.Mit kell itt kreálni? Saját magad járatod le ezzel az egész dologgal. nem kell kreálnunk semmit mert az eredeti befejezés egy szar volt, tele ellentmondással. Ezért adott kia Bio . DLC-t mert rájöttek hogy a sztori elbukott azon a 10 percen ami az ME végét jelenti és ez miatt háborgott annyi ember. Nem csak mi ketten. .hanem sok rajongó.

    ME1 végig arról szólt hogy nincs főnök a reapereket nem lehet irányítani, egyszerűen vannak az univerzumban.
    Erre a 3. rész végén jön a boss. Úristen.
    Shepard nem maradhatott volna egy befejezésnél sem életben, a szintetikusok elpusztulása miatt. kivéve az összeolvadást ( persze ott pedig meghal )Persze elérheted, hogy maradjon életben és fellélegezzen, de hogy hogyan, mikor mindene szintetikus, azt nem tudjuk. mert így jó lesz és azt mondták..
    A megoldás egy baromság. A Rapereket nem lehet irányítani, erről szól a fáma végig ugye, de végén mégis opció lesz, mert hogy legyen egy 3. befejezés is. igaz logikátlan , de ott van.

    A relay felrobbanásáról már ne is beszéljünk, mert még a kézikönyvében is bent van és több kalandozás során a 2. részben felhívják a figyelmünket, hogy ha felrobban szuper nova lesz. elpusztul az egész galaxis, De nem gond.megcsináljuk, mert ez úgy belepasszol Shepard természetébe. ja és a hirtelen felbukkanó űrhajónk a legénységgel, ami odavarázsolódott a robbanás közben hogy meneküljön.
    Az organikusok és szintetikusok összeolvasztásáról ne is beszéljünk. hogy abba viszont miért hal bele shepard, mikor ő maga is valami hasonló életforma és a reaperek is azt persze nem tudjuk, de mind1, mert ott van ugye a relay robbanás.
    Az egész befejezés szemben megy a az első 2 rész által felállított történettel, a könyvről nem is beszélve.
    Ha ezek közül bármelyik általunk kreált és indokolatlan vélemény akkor szólj légy szíves. Ezekre magyarázatot a DLC nélkül nem tudsz választ adni , valamint az egész megoldás teljesen stílusidegen és elüt az egész játéktól. nincs mit kitalálni és kreálni ezen, ezek tények amiket ismerned kellene ahhoz hogy egyáltalán idegyere és ebben troll hangnemben leolts akárkit is.
    Azt pedig hogy nem veszed észre hogy sértegeted az embereket és nem vagy képes normális hangnemben szólni téged minősít. a 'la prézli.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #08052480 #95 üzenetére

    Ebből az előző hozzászólásomból remélem lejött, hogy azért írtam le ezeket, hogy megértsd nekünk miért szar a játék vége. . Az hogy neked így jó s hogy te ezt így elfogadod meg engem hidegen hagy, egészen addig , amíg nem oltasz le minket akiket pedig nem hagy ez hidegen . tehát nyugodtan sétálj el mellettünk a következő ilyen ME cikknél, és nyugodj bele hogy nem mi kreáltuk ezt a mizériát a 3. résszel. ez a 2 hozzászólásom együttes lényege.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #08052480 #98 üzenetére

    Innen indult köztünk :

    Orulok, hogy hosszabokted a vilag osszes tesztjet, mar azt hittem te is azt hiszed, hogy ez a forum a vilag kozepe es ezert tokeletesen reprezentativ - mint ahogy itt sajnos nagyon sokan. Na persze ettol talan meg nevetsegesebb a kijelentes, csak tucatjaval talal a gugli cikkeket, amik konkretan vedik a befejezest - mert ugy tunik manapsag mar erre szukseg van, az keveseket erdekel, hogy befejezes minosege ide vagy oda, az ME3 az utobbi sok ev egyik legkimagaslo sci-fi shooter-rpg-je. Az smafu, nah de nem tetszett a befejezes, na azon lehet porogni evekig.

    Most tegyük félre azt a dolgot, hogy egy remek játékkal van dolgunk szép kivitelezéssel, élvezetes játékmenettell .Én elfogadom hogy 2 részre oszlott tábor van.Gugli cikkeket találsz mindenre a tények viszont azt mutatják, hogy a Bio. kénytelen volt kiadni egy DLC-t mert ezt követelte a rajongók egy része. Akinek tetszett a befejezés az sem tud magyarázatot adni az általam leírt problémákra és logikai bukfencekre, Te sem. ebből az jön le hogy tök mind1 hogy tetszett e a befejezés vagy nem , a történet sánta marad a befejezés összecsapott és megkérdőjelezhető. Ezért írtam le neked a "vázlatot", hogy megértsd, mi az ami miatt kritizálják a sztori rajongói az eredeti befejezést általában.
    ha ez szerinted egy kreált probléma , ami az elmémből pattant ki akkor szólj. Magyarán kár volt az egészet elkezdeni és egyfolytában arra hivatkozni , hogy én nem értem meg a te mondanivalódat, miközben te vagy az aki értetlenkedik és nem lát tovább a saját orránál..

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #08052480 #100 üzenetére

    Ok értem a problémádat Biztos , hogy nem lehet objektív úgy ahogy leírtad, hogy hivatkozunk egy másik személyre és cikkre, Ami itt mérvadó lehet az az, hogy kiadtak egy DLC-t ami biztos vagyok benne, hogy nem 2 ember miatt csinálták..De ha itt visszaolvasol volt kb 10 hozzászóló, amiből legalább 5 ezt hozta fel az ME3 problémájának. Ez csak egy kis közvélemény kutatás, de gamekapocs cikk amit belinkeltem pl 12 % -ot ír arra, akik elégedettek voltak a játék végével.. Ez nem közhiedelem, hisz csak itt olvass vissza, volt 5 ember aki végigtolta és kiakadt a végén. Már ez az arány is túlmutat azon hogy mi csak a hasunkra ütöttünk és leszóljuk az amúgy kiváló játékot.Az általánosítás valóban nem ok,, de nem lehet számszerűsíteni hogy hány embernek tetszik, hánynak nem. Amiket én leírtam azok a saját problémáim a játékkal, nem általánosítok, de a tények tények maradnak akkor is, ha csak én írom le vagy több száz másik oldal vagy rajongó, nem változtat a sztori hibáin ami nem számadatoktól függ.Telóról nehéz idézőjelet meg bekezdéseket szerkeszteni, ezért egybefügg sajnos a szöveg.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #08052480 #103 üzenetére

    Ok, elfogadom igazad van.Amit utoljára beszúrtam tőled én meg arra reagáltam, az nem úgy tűnt hogy erről szól. mind1, hagyjuk is. Respect.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák