Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz psyche #1040 üzenetére

    Szénhidráttal edzeni még érzem, hogy na, még egyet bele tudok nyomni…na talán még ez is menni fog… De ketózisban nem. Ott ha érzed, hogy ez volt az utolsó, akkor ne nyomj többet, mert az tényleg a végső ismétlés volt.
    Mert a közepes intenzitású erőkifejtéshez a szénhidrátból biztosított energiarendszered használod, ami nincs.
    Az első 5-6 nagy intenzitású nyomást pedig nagyobb 1-1,5 perces pihenők után pedig a kreatin foszfát működtette energiarendszerből fedezed. Ezt érzed mikor kifogy és falba ütközöl. Ekkor kell átváltani alacsony intenzitásra és folytatni magas ismétlés számig ill. "muscle failure"-ig ahogy Jeff Cavaliere szokta mondani. Ez már a harmadik energiarendszeredet veszi igénybe: ami zsírből fedezi az energiát. Ez utóbbit használjuk az állóképességi edzések során is.

    Összefoglalja ketó étrenden az erőedzés így fog kinézni helyesen:
    Az első 5-6 ismétlés magas intenzitással amíg elfogy az erőd (progressive overload), utána alacsony intenzitással folytatni 15-20 ismétlés számig amíg teljesen kipurcansz (metabolic stress). (Esetleg egy harmadik szakaszt még be lehet iktatni, nagy súlyra visszaváltva: eccentric overload).
    Egy ilyen sorozat után 1-1,5 perces pihenő kell míg valamennyire visszatöltődik a kreatin foszfát rendszered.

    Táplálkozás:
    Nem írtad a brokkolin kívül a zöldségeket.
    Ugye tudod, hogy ketóban nagyon nagy szerepe van a zöldségeknek?!
    Brokkoli, avokádó, spárga, karfiol, saláta, kelbimbó, spenót a fő keto növények. Ezekben magas az ásványianyag tartalom, elsősorban a kálium. Ezen kívül egyenként nagyító alá véve is szuper mikrotápanyag források.
    Ne hanyagold, keto alatt fel kell tölteni a vitamin és ásványi anyagokat, hisz a megnövekedett vízfogyasztással csak úgy mossa ki a szervezet az összes vízben oldódó anyagot, a zsírégetés közben felszabaduló toxinok ürítéséhez is elengedhetetlenek.
    Ezen felül keto alatt figyelni kell a gyomor pH-jára, érdemes rászokni az alma ecetre. Esténként vagy étkezések előtt egy-két kanálnyi ecet egy pohár vízben jótékony hatással van, még a zsírégetésben is segít és stabilizálja a vércukrot, valamint lassítja a szénhidrátok felszívódását (közvetlenül csökkenti az elfogyasztott ch GI-jét).
    Valamint semlegesíteni kell a megnövekedett húgykősav képződést citromsavval, különben veseköveket lehet növeszteni keto alatt.

    De ne sztívia, hanem nátrium ciklamát, aszpartám, szukralóz és társaik. A sztíviában nem bízom.
    Ugye most csak viccelsz?? A stevia az egyetlen a felsoroltak közül, ami természetes anyag és jótékony hatása van a szervezetre.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz psyche #1057 üzenetére

    Hát nem tudom, én sírva fakadnék ha ezt a sok szemetet meg kéne ennem, amit te leküldesz, mert így egyszerű. :D
    Azt nem írtad milyen előéleted volt és milyen eredményeket értél el. Erre kíváncsi lennék.

  • paleinho

    senior tag

    válasz psyche #1071 üzenetére

    "...a napi bevitel akkor is alacsonyabb lesz mint egy átlagember napi zsírbevitele"

    egy 2009-es felmérés alapján (frissebbet nem találtam)
    napi átlagos zsírbevitel 84-124 gramm közötti volt minden korosztályt és nemet tekintve kb 40%-a az összes bevitt kalóriának, úgy gondolom hogy ennél sokkal nagyobb arányban van jelen a zsír a ketogén étrendben.
    troll on// go vegan ;) //troll off

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz psyche #1071 üzenetére

    "váltani fogok baconre meg kókuszolajban sütött tojásra. Hiszen a tojás nem feldolgozott, a szalonna/bacon szintén nem feldolgozott."
    Azért lássuk be, azt a szerencsétlen disznót muszáj feldolgozni, hogy bacon legyen belőle :) És bacon és bacon között jelentős különbségek vannak. Amúgy kókuszolaj helyett (ami finomított olaj) én javaslom inkább a disznózsírt, esetleg vajat (csak utóbbinál figyelni kell, hogy ne égjen).

    "- Tojás
    - Szalonna
    - Tonhal vagy szardínia
    - Csirke / pulykamell
    - Tejsavófehérjék
    - Sajtok
    - Olívaolaj
    - Kókuszolaj
    - Ásányvíz
    - Vitaminok vagy zöldségek

    - esetleg BCAA / glutamin"

    Miért csak csirke / pulykamell? Ketogén étrend lényege a zsír, teljesen felesleges a legszárazabb húsokat enni csak azért, hogy utána más zsírforrásból pótold a kimaradó mennyiséget. Lehet nyugodtan enni combot (bőrrel együtt!), marhahúst, disznóhúst.
    Ahogy valamelyik korábbi hsz-ben írtam a kókuszolaj tömény triglicerid, aminek meg vannak a maga előnyei, de rendszeres nagymennyiségű fogyasztása szerintem nem célszerű. Tejsavófehérje teljesen felesleges, egyél helyette húst (halat, stb.) inkább. Hasonlóan a BCAA / glutamin-ra.

    "Ja és a jelenlg piacon lévő egyetlen termék, amely ipari mennyiségben tartalmaz vitaminokat, az a Scitec-Multi pro."
    Megnézve, pont az a bajom ezzel a multivitaminnal, mint az összes többivel: nem derül ki, hogy miért azokat a mennyiségeket tartalmazza, amiket. Az se derül ki, hogy milyen étrendhez ajánlják. Mert pl. tele van B vitaminnal, miközben ha eszel normális mennyiségben húst, azokra nem nagyon lesz szükséged. Illetve majdnem minden 100% fölött, vagy körül van. Ha feltesszük, hogy a vitamin ajánlások megfelelőek, és eszel normális kaját is a tabletták mellé, akkor elég sok mindent túl fogsz lépni. És bár bizonyos vitaminoknál / ásványi anyagoknál nincs (ismert) felső határérték, nem feltétlen igaz az, hogy minél több, annál jobb. Aztán akkor felszívódásról még nem is beszéltünk, pl. magnéziumból magnézium-oxid van, aminek jó ha pár %-a felszívódik az emberi szervezetben, a többi egyszerűen kiürül.
    Szóval összeségében nem nagyon vagyok híve a multivitaminos megoldásoknak. Én úgy jutottam el a ketogén étrendhez, hogy elkezdtem keresgélni, hogy mi lenne a természetes étrendje az embernek. Mert az nem normális szerintem, hogy mindenfajta szintetikus vagy szintetizált anyaggal tömni kéne magunkat ahhoz, hogy egészségesek legyünk. Mint ahogy az se, hogy mindenfélét méregetni és kalkulálni kéne ahhoz, hogy egészségesek maradjunk. Ha így lenne, akkor az emberiség már azelőtt rég kihalt volna, hogy a civilizáció kialakult volna.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz psyche #1072 üzenetére

    Hát 6 hónap alatt csak sikerült már hozzászoknom, így a keto flu-t kizárnám. :D
    Arra meg egyébként is az elektrolit hiány a válasz, azzal kezdtem, hogy ez nem gond.
    Meg amúgy az adaptáció is könnyen ment, már az elején tudtam, hogy az átlagos nyugati szemétevő étrendhez képest meg kell növelnem az ásványi anyag bevitelem. Nem is volt panasz.

    (#1073) psyche
    Aha, oké, köszi! :N
    Én egy picit változatosabban étkezem ennél. :D
    Én nem tápkiegből fedezem a szükségleteim, hanem tápanyagban gazdag étrenddel elsősorban.

    (#1071) psyche
    váltani fogok baconre meg kókuszolajban sütött tojásra.
    Wow... Én értem, hogy az emberi test lényegében egy biológiai gépezet és minden nap pontosan ugyanarra a tápanyagokra van szüksége, amit ha tudunk fedezni mondjuk legalább makró szinten "csirke-rizsből", akkor ha egész életünkben ezt eszünk is teljesen jó.
    Na de azért én nem ez vagyok. Én szerintem főbe is lőném magam, ha 5 évig ezt kéne ennem. Oké, hogy valszeg el tudod készíteni a "csirke-rizst" vagy 300 féle módon, de azért na! :DDD

    Az olívás szardíniára viszont az egyik legegészségesebb étel
    Attól függ. Konzervben veszed? A konzerv kajáról tudni kell, hogy hőkezelve van, ezért áll el évekig.
    Na most ketonál nekünk fontos volna a bevitt zsír minősége, mint pl az Omega 3 és 9 a halakból. Ezek viszont hőre érzékenyek, vagyis kifőzik belőle épp úgy, ahogy mondjuk a vitaminokat a hagyományos magas hőmérsékletű gyors főzésnél.
    Ettől a nüansznyi kellemetlenségtől eltekintve egész korrekt halfélék ezek, higany se nagyon halmozódik fel a kisebbekben, amiket konzervbe raknak.

    A ketogán étrend előtt sokáig prbálkoztam alacony szénhidrát - magas fehérje diétával (napi 100 gramm rizs + csirkemell + fehérjepor), de igen hosszú hónapok alatt értem el minimális szálkásodást.
    Ez nem csoda, hisz a többlet fehérjéből zsír/glükóz lesz. Ezt minden testépítő tudja elvileg.

    Szerintem az egészséges ketogén étrend a következőkből áll:
    Háát őőő, én azért vennék egy receptkönyvet a helyedben, őszinte leszek: iszonyú egyoldalúan táplálkozol még ketohoz képest is.

    Elmondom nektek, hogy te jóval kevesebb zsírt eszel meg egy nap ezekből, egy nap mint egy átlagember! Hát erre nem fogadnék nagy tételben a helyedben, tekintve, h csak amíg megírtam ezt a választ, elropogtattam egy zacskó sózott földimogyorót, aminek 50%-a zsír. ;) Lehet tippelni hány gramm zsírt ettem meg 10 perc alatt.
    Aztán ha megosztom veled az egyik kedvenc receptem, amiben annyi vagy több zsír van, mint a számomra napi előírt 200 g, akkor lehet hamar meggondolod ezt a kijelentést.*

    Tehát nincs ok a félelemre, hogy jajj sok zsírt viszek be. Mert nem.
    Nekem konkrétan arra kell figyelnem, hogy ne lépjem túl a kalóriahatárt... túlságosan. :C
    Pl a zacskó földimogyoró 100 grammjában van 640 kalória és 50 g zsír.
    Egyáltalán nincs okom félelemre. :C

    *Mostanában nagyon rá vagyok kattanva egy tejszínes mártásra, amit párolt zöldségekkel és olajban sütött csirkemellel eszek.
    1. A csikemell:
    Nem túl sok olíva vagy avokádó olajban sütök ki úgy 3-400 g szeletekre vágott csirkemellett, amit mindkét oldalán sóval, borssal, rozmaringgal és reszelt olasz keménysajttal szórok meg. Ez ad neki egy ízletes ropogós kérget. Az olajban nem kell úsznia, épp csak annyit öntök alá, hogy ne égjen a hús.
    2. A mártás: 3 dl 50%-os tejszínt szoktam venni hozzá. Amikor a húsok elkészültek akkor abba a pár kanálnyi olajba belerakok egy marék kockázott füstölt szalonnát, egy fej kockára vágott hagymát, egy fej aprított fokhagymát és megpirítom mind. Utána nyakon öntöm a tejszínnel és kis lángon egy két perc múlva annyi reszelt olasz keménysajtot keverek bele, amennyit csak fel tud venni a mártás. A sajt besűríti, ettől lesz lényegében mártás.
    3. Ehhez még szoktam párolni a korábban említett brokkoli, spárga, kelbimbó kombót. Ezeket még nyakon öntöm egy valag himalájai kősóval (állítólag vagy 93 féle ásványi anyaggal van tele) ízlés szerint.

    Na, ezt úgy két evésre szoktam betolni. Ha nagyon mohó vagyok, akkor be tudom termelni akár egy evésre is üres gyomorra. Becsléseim szerint ebben az egy kajában legalább 200 g zsír van, de inkább több. Tejszín 3 dl 50%, szalonna kb 200 g 15%, sajt 150 g 30%. És úgy tartják a modern tartású csirkék melle nagy százalékban tartalmaz kollagént, vagyis zsírt. Állítólag zsírosabb is lehet, mint egy 13%-os darált marhahús.
    Akkor szerinted én nem eszek elég zsírt? Ez csak egy recept volt a sok közül. :C
    A nasijaimról ne is beszéljük: organikus mogyoróvaj, aminek megint 50%-a kiváló minőségű zsír. Mondjuk ebben elég sok fehérje is van, ezzel vigyázni kell. (Írtad te orbitális mennyiségű fehérjéket fogyasztasz. Nos, igazából nincs szükség rá.) És ezt még tudom tetézni azzal, hogy bekeverem organikus kakaóval, kókusz zsírral, stevia-val, tejszínnel és voilá: keto csokikrém. Aminek megint csak minimum 50%-a kiváló minőségű zsiradék (na jó, lehet a tejszín annyira nem kiváló, mert ugye tudjuk a tejiparról, hogy olyan amilyen).
    Vagy szoktam készíteni fahéjas keto cookie-t mogyoróvajból, kókusz reszelékből. Ebben a receptben is túlnyomó többségben zsír van és mikor kisül senki meg nem mondja róla, hogy zsíros.
    Vagy néha készítek kakaóvajból és kókuszzsírból és stevia-ból házicsokit, vagy kakaóport keverve bele, vagy Matcha zöld teát. Ennek viszont majdnem 100%-a zsír. És szinte úgy kell visszafognom magam, h ne inhaláljam be az egészet egy evésre. :C
    Szerintem látható, hogy nekem semmi gondom a makrókkal, ha van is, akkor is arra kell csak figyelnem, hogy az össz kalóriát ne túlozzam el nagyon, illetve a fehérjére kell odafigyelni, hogy ne legyen túl sok. Általában kb 80 g ajánlott egy 2000 kalóriás étrenden. Ennél többre nincs szükség még a testépítésben sem.

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz psyche #1079 üzenetére

    "De aki megbír enni egy zsák zöldséget egy nap, egészségére :)

    Csak elmondom: fél kiló paprikát kellene megenned minden nap, hogy bevigyél 1000 mg C vitamint. Ki képes erre? :)

    És 2 kg sárgarépát, hogy meglegyen a napi kálciumbeviteled...
    7 kg karfiolt, hogy meglegyen a magnéziumbeviteled.
    Brokkoliból meg 1 kilót minden nap, hogy meglegyen a napi káliumbevitel."

    Miért kéne 1000mg C vitamint bevinni egy nap? 90mg a napi ajánlás, azt meg akár csirkemájból is fedezni tudod ha nagyon akarod :) (25mg / 100g, lásd)

    Illetve nem igazán értem miért növényekkel jössz csak. Kálciumra a legjobb forrás a szardínia (380 mg / 100g) és a sajtok (pl. keménysajtok kb. 700 mg / 100g). Húsok tele vannak káliummal (pl. csirkemell 334 mg / 100g, lazac 490 mg / 100g). Azt meg végképp nem értem miért akarsz pont karfiolt enni magnéziumra, spenótban 5x annyi van, de még pl. csirkemellben is 2x annyi. Remélem nem nyeltél be valami vegán propagandát, hogy csak növényekben vannak tápanyagok :)

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz psyche #1115 üzenetére

    Nem, nem kell hozzá zsír. Ha elfogy a ch raktár, beindul a ketózis. Akkor is ha semmit se eszel. Ellenkező esetben összeesnél és meghalnál.

    "Ha nem, akkor az edzés utólagos fehérje nélkül lezabálja az izmokat."
    Nyilván, ha edzettél és nem eszel rögtön utána proteint, akkor azonnal eltűnnek az izmaid. Nem ér rá pár óra múlva amikor amúgy is ennél. Meg amikor valaki több napos (hetes) böjt mellett edz, akkor is rögtön eltűnik az összes izma. Ja nem, a szervezet nem ilyen hülye. Szervezet nem ismeri az edzés fogalmát, ez csak modern találmány. A szervezet azt ismeri, hogy vadászol. Ha sikertelen a vadászat, nyilván nem fog proteinhez jutni. Ha ekkor elkezdené lezabálni a saját izmait az azt jelentené, hogy a következő vadászat még kisebb eséllyel lesz sikeres. Ha így működne az emberi szervezet, akkor már rég kihalt volna az emberiség.
    Nyilván izomépítéshez kell protein. Nyilván hosszú távú protein megvonás izomleépüléshez fog vezetni. De az ég világon semmi nem fog történni attól, hogy ha edzés után nem tolsz rögtön magadba proteint.

  • consono

    nagyúr

    válasz psyche #1122 üzenetére

    Ez viszont nem ketó, ez high protein/low carb diéta... Inkább Atkins mint keto, szerintem, de majd a többiek kijavítanak :)

    "In God we trust. All others must bring data"

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz psyche #1122 üzenetére

    Az a kalkulátor egész jónak tűnik, köszönöm! Talán ez adta eddig a legjobb becsléseket alapértelmezés szerint ahhoz képest, amit eddig tanultam.
    De a céljaimhoz ez sem javasol kiugróan magas fehérjét. :N

    Azt a két mantra elég hatásvadász. :D

    [ Szerkesztve ]

  • paleinho

    senior tag

    válasz psyche #1134 üzenetére

    igaz, de a 170-200g amit te viszel be edzésnapokon az overkill, több mint fele megy a lefolyóba, a vesédnek biztos nem tetszik

  • consono

    nagyúr

    válasz psyche #1132 üzenetére

    Persze, ketózisban vagy, mert alacsony a CH. Nem nagyon tudsz máshol lenni :) Viszont a ketó az én olvasatomban zsír+mértékkel fehérje+minimális CH.

    "In God we trust. All others must bring data"

  • consono

    nagyúr

    válasz psyche #1137 üzenetére

    Persze, az tiszta, hogy kalória deficit kell, én is így fogyok :) 2400-ról olyan 1700-1800-ra vittem le a napi bevitelt (most tartok -15 kg-nál január óta). Én is csak a túlzott proteinen akadtam fenn, mert a legtöbb ketós fórumon/oldalon kiemelik, hogy nem proteinből kell sok, abból az a lényeg, hogy meglegyen az elég (mint a te egyik tábládon is látszik). Mondjuk én nem gyúrok.

    "In God we trust. All others must bring data"

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz psyche #1137 üzenetére

    Két dolgot mondanék:
    1. A szervezetednek nem kell annyi fehérje keto étrenden, mint ch alapú étrenden.
    Ahogy adaptálódik a tested a ketontestekhez, úgy áll át az agyad és a szíved is a glükózról ketontestekre és úgy a 40%-a már csak a glükóz felvétel CH bevitel nélkül. Ezt a glükózt glikogenezissel állítja elő a szervezet fehérjéből és glicerinből 3:1 arányban. Nekünk a fehérje érdekes itt, ami azt jelenti, hogy kb 50 grammal kevesebbet kell fogyasztani ketózisban, mint CH bevitel mellett.
    Az, hogy eleget viszel-e be, azt a nitrogén egyensúly tesztelésével lehet megállapítani.
    Ha erősen pozitív, akkor túl sokat és a fölösleges proteint glükózzá alakítja a szervezet. Ha negatív akkor nyilván nem eleget és ekkor kezdődik a fehérje kivonása a szövetekből. A cél az egyensúly megtalálása, vagyis se nem túl sok, se nem túl kevés. Az, hogy mennyi fehérjét kell bevinni az a nitrogén egyensúlytól függ. Tök mindegy mit mond a kalkulátor, ha nem vagy egyensúlyban.

    2. A másik dolog meg ha több fehérjét viszel be, mint zsírt, akkor ki fogsz esni a ketózisból. Ez vitán felüli tény. Azért, mert a fehérjéből fogja nyerni az energiát a szervezet (glikogenezis), egyszerűen azért mert abból áll rendelkezésre több. Lehet, hogy utána gyorsan vissza is állsz, de kidob.
    Ezt megakadályozandó a zsírnak többnek kell lennie, mint a fehérjének. Ez alól nem kivétel a testépítő sem.
    Ha te tömegelsz és megeszel 150 g fehérjét, akkor a zsírból nem ehetsz kevesebbet, mert nem leszel ketózisban. 150 g egyébként is overkill keto étrenden a mi testsúlyunkhoz.

    [ Szerkesztve ]

  • Woodslave

    nagyúr

    válasz psyche #1146 üzenetére

    miért ha 33-33-33%ban vagy deficitben akkor mihez nyúl? :F :D

    "akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz psyche #1146 üzenetére

    Igen, egyetértek. Nem kell annyi fehérje, annak aki nem edz.
    Nem olvastad át eléggé.
    A neked szánt első forrásban külön vizsgálták az edző (SA) és nem edző (S) csoportokat.
    A második forrás atlétákra vonatkozik. Azért azt nem mondanám "nem edző" embereknek.
    A harmadik meg egy az egyben testépítőknek íródott.

    Én arra a véleményre jutottam, hogy ha edzel és tömeget növelsz akkor
    kell magasabb fehérje. Ha nem edzel és csak fogyni akarsz, nem kell sok fehérje.

    És mindegyik homlokegyenest az ellenkezőjét állítja ennek.
    Persze arányaiban egymáshoz képest.
    Abszolút értékben a sportolók természetesen több fehérjét fogyasztanak, mint az inaktív emberek.

    [ Szerkesztve ]

  • Woodslave

    nagyúr

    válasz psyche #1151 üzenetére

    Tehát azt mondod hogy egy kiegyensúlyozott diétával nem nyúl a test a zsírraktárakhoz.

    "akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz psyche #1151 üzenetére

    Nem a CH-hoz, hanem a cukorhoz.

    A cukrok fognak a leggyorsabban a véráramba kerülni.
    Ezek közül is szőlőcukor kapja a legmagasabb prioritást, mert közvetlenül áttölthető a vérbe.

    A zabpehely 50-60%-a szénhidrát. Ám ehhez csak nagyon lassan tud hozzájutni a szervezet. (Feltéve, hogy nem főzték péppé.) Nyilván a feldolgozandó/feldolgozható élelem folyamatosan emésztődik. Amit ebből az emésztés folyamatában ki lehet emelni, az kerül a vérellátásba. Garantáltan nem a cukron kívüli szénhidrátok lesznek az elsők. Azt sem gondolom, hogy a fehérjék és zsírok emésztésének sebessége azonos. Még kategórián belül sem.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • psyche

    csendes tag

    válasz psyche #1159 üzenetére

    Ha egy lakatlan szigetre kerülsz és nem eszel, akkor rögtön izmokból fogsz fogyni először, és csak utána, legvégső esetben zsírból.

    Bár nem tudom... a Survivols showban akik a lakatlan szigeten vetélkednek, eléggé szálkásak lettek.

    De akkor a szegény koncentrációs táborlakók a II VHban miért lettek csont és bőr? Nyilván ők nem voltak ketózisban semmiképp.

    [ Szerkesztve ]

  • psyche

    csendes tag

    válasz psyche #1160 üzenetére

    Ha ezt a sorrendet vesszük figyelembe hogy mi a lebontási sorrend:

    1. Alkohol
    2. Cukor / szénhidrát
    3. Zsír
    4. Protein

    Akkor viszont miért van az, hogy azok a nők akik egyszerűen nem esznek, izomból fognak veszteni és nem zsírból? Ezért lesz lógó bőrük meg narancsbőrük.

    [ Szerkesztve ]

  • consono

    nagyúr

    válasz psyche #1162 üzenetére

    Lógó bőrük azért lesz, mert kinyúlt rajtuk, annak mindegy, hogy zsír vagy izom megy le...

    "In God we trust. All others must bring data"

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz psyche #1159 üzenetére

    A szervezet rögtön az izmokhoz nyúl és azokat kezdik el bontani ha nem vagy ketózisban. Ha ketózisban vagy akkor ugyebár zsírsavakhoz nyúl a szervezet.
    Jah, nézz meg pár maraton úszót! Ha így lenne, akkor 6 óra úszás után nem deréktájban lennének látványosan soványabbak.
    És itt cukor égetőkről beszélünk akik amúgy banánt és energia gélt tolnak sport közben, nem ketósokról.

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz psyche #1169 üzenetére

    Futáshoz alkalmas, csak sprinthez nem.

    "Tehát ha ketózisban vagyunk és súlyzós edzést végzünk, akkor zsírt használ fel a szervezet edzés közben?"
    Nem. Ugye alapvetően két nagy glikogén raktára van a szervezetnek: a máj és az izomzat. Általában amikor arról beszélünk, hogy "kiürülnek a ch raktárak és beindul a ketózis", akkor a máj raktárairól van szó, mivel a máj raktárait lehet mozgósítani. Az izmok ch raktárai csak "helyben" használhatóak fel, tehát hiába vannak még jelen, a szervezet belép ketoba. Ráadásul az izmok ch raktárait keto alatt is feltölti a szervezet, mert kellenek a gyors mozgáshoz*. Egy tipikus súlyzós edzés nem tart annyi ideig (ugye "nettó" időt kell nézni, pihenések nélkül), hogy ezek ki tudjanak ürülni.

    *"It is noteworthy that the glycogen resynthesis during the 2-hr post-exercise recovery remained the same in both groups (LCHF: 44.8 ± 7.5; HCLF: 34.6 ± 23.9 mol/g wet tissue) despite the fact that the LCHF group consumed only 5% carbohydrate, while the HCLF group consumed 50% carbohydrate during that period." (forrás).
    Tegyük hozzá, hogy itt az lchf csoportban keto adaptáltak voltak az illetők (6+ hónapja voltak lchf-en). Egy másik tanulmányban, ahol az "lchf" 2g/ttkg-ot jelentett (tehát 80kg mellett 160g, ami szerintem sok minden csak nem low carb, de mindegy), viszont a résztvevők a kísérlet előtt normál étrendet folytattak. Ebben azt találták, hogy "edzés nap -> este low carb / high carb étrend -> másnap izom glikogénszint mérés" folyamat után a low carbos csoportnak fele annyi volt a glikogénraktárak az izmaikban ("597 ± 115 vs. 318 ± 72 mmol kg dry weight; P = 0.001"(forrás)). Szóval teljesítmény szempontjából nagyon nem mindegy, hogy keto adaptált-e az illető vagy sem, és ezért nincs értelme olyan tanulmányoknak, amikor 2-3 hetes időperiódusban vizsgálják sportolók teljesítményét ketogén étrend alatt. Adaptáció ennél jóval tovább tart, tehát gyakorlatilag garantált, hogy az ilyen kutatások negatív hatást fognak kimutatni.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz psyche #1172 üzenetére

    Glikogenezisből.
    Amúgy keto alatt ki se ürülnek igazán.

    (#1168) Cathfaern
    Viszont kérdeznék vmit.
    Azt hangsúlyozod, hogy a test nem bontja le az izmokat csak vészhelyzet esetén.
    Viszont akkor miért tapasztaltam azt, hogy mikor elkezdtem a ketot, akkor kisebbek lettek az izmaim?
    Illetve eleinte még ch töltéssel csináltam, az első töltés 3 hét adaptáció után történt. Az ezt követő 24 óra elteltével látványos változáson ment át a testem: tónusosabbak lettek az izmaim.
    A ciklikus ketonál mintha az derengene, hogy a test túlkompenzál a glikogénraktárakkal és akár a normális másfél-kétszeresét is fel tudja venni, meg hozzá jó sok vizet.
    Ekkor vmi 3-4 kg-ról beszéltek összesen, de ilyen sikeres töltést még egyszer sem sikerült csinálnom (lehet azért, mert nem voltam elég szigorú a ketózissal - az a qrva snack :DDD ). Azóta meg inkább full ketóra tértem át.

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz psyche #1172 üzenetére

    Tojásban és tejtermékekben mindig van ch. De egyébként ha tényleg semmi ch bevitel nincs, akkor a válasz a glükoneogenezis, ami nem ugyanaz, mint a glikogenezis. Röviden összefoglalva proteinből.

    (#1173) Teasüti
    Vízveszteség. Nem az izmaid ugrottak össze, csak kevesebb lett bennük a víz, így kisebbnek tűntek. Ugye ezért van, hogy az emberekről leugrik 1-2 kiló rögtön ahogy átállnak ketora (vagy több, mert testsúlyfüggő, akár lehet 5+ kiló is pár nap alatt ha elég magasról indul az ember), és ezért van, hogy rögtön az elején észrevesznek változást. Általános fogyni vágyók örülnek mert kisebbek lesznek, testépítők megijednek, mert kisebbek lettek az izmaik :) Plusz ugye emellé jön, hogy adaptáció miatt visszaesik a teljesítmény, és így levonják a következtetés 1 hét keto után, hogy az max. fogyni jó, mert legyengülsz és eltűnnek az izmaid :)

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz psyche #1261 üzenetére

    A, B, K vitamin mind megoldva ha eszel húst. C vitaminra továbbra sincs bizonyíték, hogy ennyi kéne bárkinek is. E vitaminra avokádó helyett ezerszer jobb a mandula, illetve tojásban is van meg halakban is, szóval ha valaki nem vegán, akkor bőven be fog vinni belőle.
    Igazából ha valaki eszik egy változatos (nem vegetáriánus) ketogén étrendet, mindenféle engedett zöldséggel (mondjuk szezonális váltogatással), akkor jó eséllyel bevisz minden vitaminból eleget. Az már megérne egy külön cikket, hogy ez vajon fel is szívódik-e vagy sem, de ez ugye multivitaminnál még nagyobb probléma.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz psyche #1261 üzenetére

    Azért azt így kerek perec kijelenteni a legnagyobb jóindulattal is nagyon-nagyon merész dolog.
    Az meg, hogy nem kell zöldség, arra még jóindulattal se lehet szépet mondani. :W
    Aki változatosan eszik "keto barát" zöldségeket, azokból a napi 6-10 cup (idióta amerikai mértékegység, űrtartalomra adja meg tömeg helyett) elvileg elégséges. Ez meg nem olyan sok, h ne lehetne megenni egy vagy két evésre. Kb egy nagy tál salátáról beszélünk. A ketósok nagy része amúgy is több zöldséget eszik az átlag embernél.
    Kivéve azokat akik, vakon hisznek a tápkieg gyártóknak. ;)
    Mondjuk azt sem vitatom, hogy a globális növénytermesztésben a mikrotápanyag tartalom meg se közelíti a háztáji növények minőségét.

    (#1260) psyche
    Ezzel egyetértek. :D

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz psyche #1260 üzenetére

    Neked mennyire működik amúgy a testkompozíció váltás?
    Ugye amikor kalóriáról beszélünk, akkor mindig a fogyás kerül szóba, pedig igazából nem a tömeg elvesztése volna a cél, hanem az egyidejű zsírégetés és izomépítés.
    Erről mi a véleményed?

    [ Szerkesztve ]

  • psyche

    csendes tag

    válasz psyche #1277 üzenetére

    Bocs a helyesírási hibákért, nem tudom már szerkeszteni.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz psyche #1280 üzenetére

    Ezt a 2 évet honnan szedted?
    Akár pár hét alatt lehet adaptálódni. A lassúbbak pár hónap alatt. De 2 év? Ugyan már! :)

    Az izmokban annyi energia van, ami elég egy nagy intenzitású sorozatra. Tulajdonképpen pontosan ezt érzed, amikor elfogy az erőd: elfogy az energiád. Ezt kreatin foszfátból fedezi a szervezet, amiből csak nagyon keveset tárol és fél perc alatt el lehet égetni. Amikor metabolikus stresszről beszélünk - már égnek az izmaid de még mindig nyomod -, akkor ez az anaerob folyamat játszódik le az izmokban. A visszatöltődése is lassú, ezért is tartunk szünetet két sorozat között.
    Ha amúgy kreatint szedsz az tulajdonképpen ezt az energiarendszert hivatott felturbózni kicsit, de nem akkora mértékben ahogy azt beállítják sokan: kb 10-20%-al. Ez max arra jó, hogy bele tudd nyomni még a hatodikat a nagy súlyokba, ne csak ötöt. ;)

    Ha ch-hoz is hozzájut a szervezet edzés előtt, akkor azzal annyit nyersz, hogy hatékonyabb leszel az anaerob edzésben. Éppen azért amiért írtad az oxigént. Anaerob módon ketózisban egyszerűen kipurcansz. Többek közt ezért is nem mennek úgy a sok ismétléses sorozatok nagy intenzitáson*, mint ch-val. És ezért is nem erőltetjük a nagy intenzitású kardiót. ÉS ezért is szar a teljesítmény minden egyes robbanékony sportban. Zsírral lehet maraton futni, de sprintelni nem.
    Amúgy miért nem ajánlod? Mi baj keletkezne belőle? Max jobban megy az edzés, meg pár órára kidob a ketózisból. Na bumm. Utána visszaállsz.

    *Nagy intenzitás: maximális közeli erőkifejtés vagy HIIT (itt is ha 20 másodperc alatt nem fulladsz ki, akkor az nem HIIT).

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz psyche #1285 üzenetére

    Itt főként a nagy intenzitású kardióra kell gondolni. Most nyilván nem fogsz összeesni ha megcsinálsz 6-8 anaerob ismétlést. De próbálj meg 2 órát bringázni intenzíven magas pulzussal, ahogy feljebb kérdezte vki! ;)

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz psyche #1289 üzenetére

    Ha nem gond nem egyesével válaszolok, mert nagy részére ugyanaz lenne a válasz :)

    Az összes általam ismert kutatás azt támasztja alá, hogy az agy jobban és hatékonyabban működök ketonokon, mint glükózon (esetleg azt hozzák ki, hogy nincs különbség, pl. alzheimer bizonyos eseteinél). Ugye az egészet legelőször epilepszia kezelésére kezdték el használni, sikerrel.
    Amelyik részének glükóz kell, mert nincs mitokondriája az meg meg is kapja keto alatt is: vagy a bevitt ch-ból, vagy proteinből átalakítva.

    A linkelt cikk nem arról beszél, hogy mi történik ha kevés szénhidrátot (cukrot) visz be valaki, hanem mi történik amikor a szervezet belső vércukorregulátora nem működik megfelelően (ugye ketózisban is normális vércukorértéknek kell lennie). Szóval nincs köze a normális ketóhoz.
    "P21 rats weaned to a ketogenic diet and subjected to insulin-induced hypoglycemia"
    Magyarul átállították őket ketora, majd kaptak egy nagy adag inzulint, hogy normális szint alá csökkenjen a vércukorszintjük.

    Egyébként a ketogén étrend és idegrendszer (meg úgy kb. bármi más) kérdéskörben azt nem szabad elfelejteni, hogy a ketózis nem egy kivételes, ritkán használt üzemmód. Igen, az a modern kori embernél (sajnos). De ha nincsenek zöldségek / gyümölcsök (ami lássuk be mezőgazdaság és tartósítás nélkül télen, meg mondjuk jégkorszakok környékén nem kivételes eset) akkor ketózisban leszel. Illetve az evolóció során sokkal jellemzőbb volt az éhezés, mint a folyamatos táplálék. Ha éhezel, akkor ketózisba kerülsz.
    Ragadozó állatok értelemszerűen ketózisban működnek. Növényevő állatok nagy része ugyancsak ketózisban működik. Igen, a tehén is :) (vagy a gorilla, hogy növényevő főemlőst mondjak) Hogy miért és hogyan? Azért, mert ezeknek az állatoknak a kalória nagy része a rostból származik. De nem közvetlenül, mert arra semmilyen állatnak nincs enzime, hanem baktériumok bontják le. A baktériumok bomlásterméke (amit a gazdaszervezet végeredményben felhasznál energiának) nem más, mint zsírsavak. Gyakorlatilag direkt gyümölcs vagy nektárevő állatokat leszámítva nem nagyon van olyan ami folyamatosan glükóz üzemmódban működne.
    Tehát a ketózis nem valami "hack" amit bevetünk ahhoz, hogy lefogyjunk, hanem egy teljesen természetes és rendszeresen előforduló folyamat a természetben.

    "- Hátráltatja-e a ketogén diéta pl az olyan betegségeket mint a sclerosis multiplex vagy parkinson / alzheimer kór?"
    Alapvetően ezeken a betegségeken elsősorban a szervezetben lévő gyulladások csökkentése segít. Krónikus gyulladások csökkentésében jó a keto. Hogy a kettőt össze lehet-e kötni? Azt nehéz megmondani :)

    Vérnyomás:
    Én még nem halottam olyat, hogy valakinek ketotól felment volna a vérnyomása, ellenkezőjét már igen. Bár itt nehéz megmondani, hogy maga a keto segít vagy az, hogy le tudtak fogyni.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz psyche #1378 üzenetére

    Ekkora mennyiségű ch bevitele valószínűleg drasztikusan lecsökkenti a vérben a ketonok számát, akár a minimális szintre (ugye valamennyi keton ch üzemmódban is van a vérben). De ez nyilván elég rövid ideig lesz csak így, utána visszaállsz ketora. Adaptációt viszont lehet lassítja (kár hogy erre nincs kutatás).
    Ajánlani nem ajánlanál, de önmagában csak nem tartom valószínűnek, hogy ne működne az étrend. Viszont ennél sokkal értelmesebb módjai is vannak a ch keret elfogyasztásának.
    Szóval ha gondolod próbáld ki, figyeld a szerveted reakcióját aztán döntsd el hogy jó-e neked vagy sem.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz psyche #1380 üzenetére

    Úgy alapból az alkohol nem annyira szupi. Ugye azt fogja bontani először a szervezet.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz psyche #1380 üzenetére

    Kb ugyanezt tudom arra is elmondani. Ha csak a keto puszta szabajait nezem, akkor ha belefer a ch limitedbe, akkor ok. Ha azt nezem hogy ehetnel hozza kepest tapanyagdusabb ch-t is, meg hogy minel nagyobb loket ch-t viszel be egybe annal tovabb tart visszaterni ketozisba es ez az elejen bezavarhatja az adaptaciot, akkor en nem javasolnam.

  • pilóta

    nagyúr

    válasz psyche #1499 üzenetére

    Abszolút. A halászlében amúgy nincs tészta. A bajaiban van, de az nem halászlé, hanem halleves...

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz psyche #1499 üzenetére

    :K
    Halban nincs szénhidrát, kagylóban meg rákban van (ikra az passz így hirtelen). Ami kicsit ront a képen az a nagymennyiségű fűszerpaprika ami belemegy (ugye ez a gond egy kicsit a pörkölttel is, plusz ott még ott a hagyma is), de így is ketobarát marad :) Persze kenyér és tészta nélkül :D

  • D1Rect

    félisten

    válasz psyche #1565 üzenetére

    Szvsz sok ez a fehérje ketohoz.

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz psyche #1565 üzenetére

    Összkoleszterinnél fontosabb a HDL / trig arány. Itt van egy rövidebb cikk erről: [link] (zerocarbos az illető de a lényegen nem változtat), egy sokkal hosszabb a koleszterinről meg a nyitó cikkben.
    Illetve tanulmány is van, onnan idézve:
    "However, the relationship was not significant between extent of coronary disease and total cholesterol [1.25 (0.82–1.91; p = 0.33)] or LDL-c [1.47 (0.96–2.25; p = 0.0842)]"
    "Analysis of receiver operating characteristic curves showed that only TG/HDL-c and HDL-c were useful for detecting extensive coronary disease, with the former more strongly associated with disease."

    Trig/HDL arány 0,9 felett rossz, neked meg 0,74, szóval én nem aggódnék a helyedben.

    A magas karbamid valószínűleg azt jelzi, hogy több fehérjét viszel be, mint amit a szervezeted izomépítésre fel tudna használni, így inkább ellövi energiának. Vagy azt is el tudom képzelni, hogy mivel pihenőnapon kevesebb zsírt viszel be, a szervezeted a protein egy részét is elhasználja energiának olyankor (vérvétel előtti nap pihenőnap volt?), de ez csak egy erős tipp, igazából nem nagyon hallottam még olyanról aki ennyire drasztikus változtatná a bevitt zsír mennyiségét napi szinten, szóval nem tudom milyen hatása van (vagy van-e).

    Hogy probléma-e a magas karbamid (urea) szint? Vitatott. Valószínűleg ha tartósan magas az gond, de egyesek szerint ha csak ideiglenesen az, akkor pozitív hatásai vannak:
    "Most authors do not consider the UA as a risk factor, but presenting antioxidant function. UA contributes to > 50% of the antioxidant capacity of the blood. There is still no consensus if UA is a protective or a risk factor, however, it seems that acute elevation is a protective factor, whereas chronic elevation a risk for disease." (forrás).

    Ez alapján én kezdésnek nem foglalkoznék vele (ha úgy gondolod tényleg kell enned ennyi proteint) a következő vérvételig, ha akkor is magas, vagy nőtt, akkor meg megpróbálnám a proteint csökkenteni.

    De ugye továbbra se vagyok se orvos se dietetikus, szóval a fentiek csak a személyes véleményem és nem egészségügyi / étkezési tanácsadás.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz psyche #1568 üzenetére

    "tehát az, hogy magasabb egy kicsit az összkoleszterin és a non-hdl koleszterin, az nem probléma."

    Ez azért nem ennyire egyszerű.
    A HDL arányát tudod emelni több zöldség fogyasztással.Beleértve az újhagymát és friss fokhagymát is.
    De a magas HDL nem sok előnyt jelent. Amennyiben az összes koleszterin mennyisége folyamatosan emelkedik, valamin változtatnod kell.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz psyche #1593 üzenetére

    Például lehet zsírosabb húsokat enni. Mondjuk tarja, csirkemell helyett csirkecomb, darált húsokból készíteni dolgokat (sertésből 30/70-es meg 20/80-as is van, marhából 20/80-as. Ugye ezek teljes tömegre megadva, átszámítva kalóriára a 20/80-as 30% protein, 70% zsírt jelent, a 30/70-es még ennél is zsírosabb). Zerocarbon relatív sokan vannak akik szinte kizárólag darált marhán élnek, ár/érték arányban verhetetlen. Vagy pl. ami nekem bejött, hogy csirkemellhez olvasztani akár vajat akár sima disznózsírt és abba "mártogatni" (inuitok is így eszik az állatok szárazabb részeit, csak ők bálnazsírba mártogatják :) ). Elsőre betegen hangzik, de nagyon finom szaftos lesz tőle a csirke :)

    Aztán adott a vaj, mascarpone, 30%-os tejszín, 20%-os tejföllel is lehet variálni, de (a vajat leszámítva) ezeknél azért számolni kell a szénhidráttal. Aztán tepertő (mondjuk ezen lehet vitatkozni, értelmezéstől függően feldolgozott élelmiszernek is számítható), ha mondjuk eszel salátákat, akkor meg lehet tolni olíva olajjal. Aztán avokádó ugyancsak jó zsírforrás (elég minimális a netto ch tartalma, ugye sok benne a rost), guacamole-t egyszerű csinálni és azt lehet enni bármihez. Aztán majonézből a Hellmans egyik típusa nagyon kevés ch-t tartalmaz (lehet más márkából is van), azt is lehet tolni (bár ez megint értelmezhető feldolgozott élelmiszernek, de lehet akár csinálni házilag is, gyakorlatilag csak olajat kell összeturmixolni tojássárgájával és befűszerezni).

    Nagyjából ezek jutnak eszembe így hirtelen :)

    Tojást amúgy nyugodtan eheted, bacon se gáz szerintem ha inkább kiegészítőnek használod (mondjuk 3-4 szelet egy nap), és nem tolsz be belőle kilókat. Ugye nem feltétlen az a gond ha eszel feldolgozott élelmiszert, inkább az ha az étkezéseid nagy részét azok teszik ki.

    bobby_30
    :R

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz psyche #1598 üzenetére

    1. Az ipari kolbászban van mindenféle jóság, többek közt cukor. Épp tegnap vagy tegnapelőtt volt róla szó. Én személy szerint alapból nem ennék meg semmit, amit nem füsttel füstölnek.
    2. A margarin soha nem volt egészséges - még ha ezt is ültették bele az emberekbe 40 évvel ezelőtt - és alapvetően kerülendő a fogyasztása a trans fat miatt.
    3. Teljesen rendben van keto szempontból, viszont figyelni kell a többi makróra is! Mondjuk nálad nem okoz problémát, ha magas a fehérjetartalma. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz psyche #1599 üzenetére

    Attól függ mit értesz alatta.
    Bacon® alatt én ezt értem:

    Füstölt szalonna alatt meg ezt:

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz psyche #1599 üzenetére

    "Hát de az mitől jobb? Nem tök ugyanaz?"

    Nagyon nem ugyan az.

    Ha megnézed az összes bolti bacon, pácolt és cukrozott, tartósított, .... vacak.
    Ha megbízható termelőtől vásárolod, akkor szalonna, só és füst, a tartalma. Bacont ugyan úgy tudsz füstölve vásárolni tőle. Neked kell géppel szeletelni. Ez az ára jobb minőségnek.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz psyche #1598 üzenetére

    1. Őszintén? Nem tudom. Amit tudok, hogy egyre több kutatás kihozza, hogy az élelmiszerek feldolgozottsági szintje legalább annyit számít, mint az hogy konkréten mit eszel. De igen, egy nagyon jó kérdés, hogy honnantól és mitől lesz feldolgozott valami. Mert pl. szárított hús egészséges, pedig az is fel lett már dolgozva egy bizonyos szinten. Kolbász annyira nem áll már messze tőle, de lehet pont a füstölés a gond? Vagy ahogy kérdezed is lentebb, ott vannak a "nem túl feldolgozott" termékek, mint pl. a sajt. Vagy mi a helyzet majonézzel? Tojás meg olaj... ha otthon készíted nem hívnám feldolgozott terméknek, vajon bolti annak számít? Kérdés sok, kutatás nagyon kevés :)

    2. Vaj szerintem ok. Margarint én személy szerint nem ennék.

    3. Sajt egy jó kérdés az első pont fényében :) Azt gondolnám, hogy ami tényleg sajt sajt (tehát nem mindenféle kenhető meg ömlesztett meg stb.) az a feldolgozottsági skála jó oldalán áll. Azért ne sajt legyen az étkezésed nagy része.

    Woodslave
    Zsír része ugye étrend függő, hogy ok-e vagy sem (nyilván a lentebb ecsetelt <10% zsír verzióba nem fér bele). De általánosságban véve én azt gondolnám nem. Illetve pontosabban ha van valami egészségügyi gondod, azt szerintem nem napi 2 csík bacon fogja okozni. Ettől még lehet egészségesebb lenne elhagyni, de a) nem mindig tud az ember friss alapanyagból megoldani napi 3 (vagy akármennyi) kajálást, b) ilyen alapon akkor már figyeljünk arra is, hogy 1) ne éljünk városban (sem olyan faluban amit fűtési szezonban össze-visszafüstölnek), 2) közelébe se menjünk semmilyen higítónak és festéknek, 3) ne üljünk napi 3 óránál többet, 4) stb, stb... Szóval amit ki akarok hozni belőle, hogy ha teljes egészséget nézünk, akkor az étkezés csak egy kis szelet, aminek nagyon kis szelete a 2 szelet bacon. Nem gondolnám, hogy pont azon fog múlni a dolog.

    Teasüti
    Normális bacon az előre felszeletelt szalonna :) Meg "rendes" szallonából is lehet kapni olyat ami túl sok mindent látott a disznón kívül.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz psyche #1632 üzenetére

    Igazából nyugodtan ehetsz ketot nyaralás közben is. Gyrosnál kérsz gyrostálat hússal és zöldséggel, hamburgeresnél is kérhetsz ilyet (húspogácsa + zöldség dobozban), vagy ha nincs dobozuk, akkor egyszerűen kieszed a zsemléből a "lényeget". Étteremben értelemszerűen megoldható a saláta + hús kombó. Fagylalt nyilván problémásabb, bár egyre több helyen kapni édesítőszeres fagylaltot (sima "nyalós" helyeken is), tehát az se teljesen kizárt (bár nyilván ha mondjuk xilittel csinálják, akkor nem ideális, de ha nem abból viszed be a napi kalóriádat, akkor nyaralás címén szerintem elfogadható kompromisszum az is).

    Ha szállodában lesztek, akkor reggeli könnyen megoldható keton, rántotta / virsli / kolbász / felvágottak / vaj / zöldségek mindig vannak. Vacsora problémásabb lehet, de ha svédasztalos, akkor megint összeválogathatod magadnak. Ha menüs, az neccesebb, de az se megoldhatatlan, főleg ha szólsz hogy te nem eszel köretet.

    Viszont ha ennek ellenére úgy döntesz, hogy nem maradsz keton, akkor igen, ahogy írod, ne egyél ketos dolgokat. Ha magasan az inzulinszinted, és ráeszel zsírt, akkor megy szépen minden lerakatba.

    "Egyáltalán mennyire töröm meg a keto-adaptációt ha most lesz egy-két hétvége amikor félreeszek? Mekkora kárt okozhatok majd?"
    Ezt senki se fogja tudni neked megmondani, mert kutatás 0 a témakörben, és mivel nehezen mérhető dologról van szó, ezért egyéni tapasztalat se sok. Max "megérzések", de ugye azzal tudjuk mi a probléma.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz psyche #1632 üzenetére

    Amúgy azt azért tartsd észben, hogy ha kijössz a ketózisból, akkor ne vigyél be zsírt a ch-val együtt! Vagy low carb, vagy low fat. Egyszerre ne.
    Azért mondom, mert piszok gyorsan hízásnak indulsz, ha a ketós zsírbevitel mellett bűnözöl. :)
    Tapasztalat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák