Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz nbg #546 üzenetére

    "There has only been one study ever done measuring actual blood flow to the heart muscles of people eating low-carb diets. Dr. Richard Fleming, an accomplished nuclear cardiologist, enrolled 26 people into a comprehensive study of the effects of diet on cardiac function"

    "however, ten of the patients had jumped ship onto the low carb bandwagon"

    Kiemeltem a lényeget. Tehát a témában létezik pontosan egy tanulmány, abban is összesen 26 ember vett részt. Ráadásul a tanulmány nem is azt vizsgálta, hogy a low-carb diétának milyen hatásai vannak. A tanulmány vegetáriánus étrend hatásait akarta vizsgálni, csak a 26-ból 10 ember nem tartotta be az előírásokat. Állítólag ez a 10 ember low-carb étrendre váltott. De ugye alapból nem tudjuk, hogy ők pontosan mit ettek, ráadásul alapból olyan emberekről van szó akiknek nem volt elég akaraterejük egy bizonyos diéta betartásához. Mi az esély, hogy a low-carbot tartották rendesen?

    Megnéztem közben a tanulmányt, még viccesebb a helyzet, ugyanis ez áll benne:
    "Ten additional individuals elected a different dietary regimen consisting of a "high-protein" (high protein group/HPG) diet"
    Sem a low-carb, sem a keto nem "high-protein" étrend. Innentől kezdve ez a tanulmány szó szerint semmit nem mond a low-carb étrendről, csak a cikk írónak sikerült a saját szájíze szerint tálalni a témát... Legviccesebb, hogy ez is a tanulmány címe: "The effect of high-protein diets on coronary blood flow". Sajnos a teljes cikk előfizetéses, így azt nem tudom ellenőrizni, hogy szerepel-e benne, hogy pontosan mit ettek.

Új hozzászólás Aktív témák