Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anegytech1

    csendes újonc

    válasz gedani #546 üzenetére

    Sziasztok!

    6 napja vettem a telefont, egyelőre elégedett vagyok. Abszolút átlagos felhasználó vagyok, telefonálok vele, messengert, időképet és waze-t használom, emileket nézem. Játszani nem szoktam vele. Alapvető elvárásom csupán annyi, hogy ezeket az alapvető dolgokat akadás-mentesen tudjam használni.

    Korábban egy Huawei P7-et használtam, azzal is elégedett voltam, amíg nem került szervizbe, nem is volt baja. Egy sima mikrofon cserére adtam be, mert engem nem hallottak telefonálásnál, aminek folyamatos boot-loop lett a vége, majd egy másik szervizben megállapították, hogy feltehetően rendszerpanel hibás a készülék, ezért kuka. Hogy mit csináltak vele, nem is akarom tudni.

    Előjött ez a monokróm-mód téma, hogy a P9 tudja, a Honor 8 nem. Valóban nincs monokróm funkció a kamera beállításaiban, de mégis megoldható: jobbról elhúzva előjönnek a beállítások, legalul "Képbeállítás" menüpont, majd a telítettséget a csúszka segítségével minimumra kell húzni. Ezáltal monokróm képet készít a telefon. Kérdés az, hogy ilyenkor is használja-e az RGB szűrőt a telefon, csak szoftveresen állítja monokrómra a képet, vagy automatikusan vált a szűrő-nélküli objektívre, ezáltal monokróm képet készítve. És persze kérdés az is, hogy ezzel a módszerrel ugyanolyan minőségű ff képet lehet-e kreálni, mint a P9 monokróm módjával. Ehhez kéne egy P9 is, de az nincs nekem. Egyébként kipróbálva azt kell mondanom, hogy jó ff képet készít a Honor 8 az előbb leírt módon, és nem is túl nehézkes a beállítás.

    Egyébként annyira nálam nem szempont a kamera, mert fényképezéshez DSLR-t használok, azzal meg egyik mobil sem veszi fel a versenyt. De alapvetően nem bánom, hogy igazán jó képeket tudok a Honorral csinálni. A mélységélesség kimondottan tetszik, egyik egy mobilom sem mosta ilyen szépen a hátteret.

    Az akku-idő egyelőre tökéletes. Két teljes napot bír nálam a teló, habár nem nyúzom halálra. A fent leírt appokat használom, utazás közben netezem vele, néhány telefon-hívás és messenger. Két napnál többet is bírna így, de nem szoktam egész éjszakára hagyni a töltőn, hanem mondjuk 30%-nál rádugom a töltőt és feltöltöm úgy 90%-ra, így két naponta kell töltenem kb, csontra nem merítem le.

    Hátlapvégő-fólia és képernyővédő üveg van rajta, rendeltem hozzá szilikon tokot, de igazából a gyári Protective Cover Case-t üldözöm, de érthetetlen módon Edigitalban csak arany és ezüst színű van, nekem meg a kék Honor van, így a kék tok kellene. De még E-bayen sem leltem fel ezt a tokot, így addig marad a szilikon.

    Nillkin tokot már itthoni webshopban is találtam, de ezt a telót nem akarom eltakarni ennyire.

    A képernyővédő üveg nem ér ki a szélekre, két oldalt nem is tapad rendesen (de nem megy alá por), így ott egy halvány csík látható. Ez csak kikapcsolt képernyő mellett feltűnő, bekapcsolva nem látszik, így egyelőre nem zavar, de annyira nem is örülök neki.

    A töltés idejét ugyan nem mértem, de a korábbi P7-emhez képest sokkal gyorsabban tölt.

    Összességében eddig elégedett vagyok, tetszik a teló és örülnék, ha ezt 2 évnél tovább használhatnám. Persze szívesen váltogatnám a telefont évente, de van más dolog, amire elkölthetem a pénzem, és amíg ezzel nincs gond, addig nekem tökéletes. :)

  • anegytech1

    csendes újonc

    válasz mb9 #1017 üzenetére

    Konkrétan erre gondolok: https://www.vmall.eu/uk/honor-8-pc-case-blue-292348/

    A legtöbb tesztelős videóban kék színű készüléket teszteltek és a csomagban benne volt az a tok is, azonban (ahogy valami miatt sejtettem) az üzletben vásárolt csomagban már nem volt ilyesmi. A Vmall-ról egyelőre nem tudom, tudnék-e rendelni, valószínűleg igen, de mivel olvasgattam róla, hogy talán nemsokára már nálunk is működni fog a webshop, ezért még egy darabig kivárok.

    Amit berek21 mutat képet, az valami gyári átlátszó tok, de én nem olyat szeretnék.

    Mellesleg: csak nekem újdonság az, hogy lehet automatikus ki- és bekapcsolást beállítani? :D Eddigi telefonjaimban nem volt, vagy nem láttam ilyen lehetőséget, ennek viszont örülök. Így talán az akku idő még jobban kitolható.

  • anegytech1

    csendes újonc

    válasz voros89 #1022 üzenetére

    Nekem is ez volt az első telefon, amit előtte nem vettem kézbe. Kissé féltem is, mert volt már olyan telefon, ami képeken tetszett, élőben viszont nem. Honor 8-nál is féltem, főleg a kék színtől, mivel az monitoron nem biztos, hogy ugyanúgy átjön, mint élőben. Szerencsére viszont abszolút tetszetős, nem csillog-villog, szerintem elegáns megjelenésű. Persze azért nem árt, ha a képek és videók alapján tetszik, akkor feltehetően nem fog csalódást okozni :).

    Edigitalnál vettem a 4 napos akció alatt. Volt egy olyan érzésem, hogy hamar elkapkodják, ezért péntek reggel megrendeltem és este mentem el érte az Európa Centerbe. Utánam jött be egy ember, szintén Honor 8-at keresett és mondták az eladók, hogy 1 db fehér van még, amit a pali meg is vett, így ha nem rendelem meg időben, akkor fölöslegesen kocsikáztam volna át a fél városon. Fizetés után tudtam csak kibontani és megnézni, addig azért vert a szívem, miközben kipengettem a 120-at érte :D. Szerencsére viszont nagyon is tetszik :).

  • anegytech1

    csendes újonc

    Megérkezett az átlátszó szilikon tok a telefonhoz, konkrétan ez: http://www.speedshop.hu/termekek/4002890/honor-8-ultra-slim-0-3-mm-szilikon-hatlap-tok-atlatszo.html

    Ebben a webshopban már épp nincs raktáron, de láttam máshol is ilyet. Valami noname kínai cucc, de tökéletesen passzol a telefonra, nem áll el sehol, teljesen jó. Máris sokkal jobb fogni a telót és nem ront sokat az összhatáson, legalábbis számomra.

    Soltee hsz-ében nyilván van igazság, de azon mindig csodálkozom, ha valaki vesz egy 120-140 ezres, esetleg drágább készüléket, és azon kezdi el kipróbálni, hogy karcolódik-e :D. Mert ha igen, akkor azt már nem lehet visszacsinálni, szóval én úgy vagyok vele, hogy mielőtt kiderülne, hogy a kulcsom szétkarcolja-e, inkább veszek rá tokot, vagy simán nem teszek mellé kulcsot. De a portól és a zsebből való ki-be húzgálástól is tud már karcolódni. Ha véletlen homokszem kerül a zsebbe, az a legkeményebb legdurvább kijelzőt is képes megkarcolni. Lehet, hogy nem lesz mély karc, csak sok kicsi, és mattul a felület, mintha smirglivel mentél volna át rajta. Engem nem zavar, ha valaki ki van tömve pénzzel, aki megteheti, hogy egy negyed éves készüléket eldobjon, mert karcos, és vesz helyette másikat, az tegye bátran, végülis tesztnek jó.

    Lajbi05 : ez nem jó jel. Nem értek hozzá, de hasonló problémám volt a Huawei P7-tel, először mindenki azt mondta, hogy olyan mintha víz alól beszélnék, később már egyáltalán nem hallottak. Mikrofon csere lett a vége. Nem jó hír egy új telefonnál, de előfordulhat, hogy pont kifogtál egy mikrofonhibás készüléket :/.

  • anegytech1

    csendes újonc

    válasz csokoládé13 #1060 üzenetére

    Nem tudom, a P9-nek mennyi az üzemideje, nem is használtam azt a készüléket. Korábbi telóm Huawei P7 volt, nem tudom, hogy annak milyen volt a megítélése üzemidő tekintetében, de nekem két év után is bírta a másfél napot egy töltéssel. A Honor 8 egyelőre tovább bírja, nekem 2 napig simán. De természetesen hosszú távon ez a felhasználás és a töltés módjától is függ. Nemrég olvastam, hogy nem ajánlott a mai akksikat egész éjjelre töltőn hagyni, mert hamarabb gyengül az erejük, és nem is érdemes fullra feltölteni.

    Nem játszom vele, főleg csak netezésre, messengerre és telefonálásra használom, tehát játék, gps mellett nyilván gyorsabban merül. Bár autóban navigálás közben mindig rádugom a telefont a töltőre, így nem okoz gondot a merülés.

    A Honor 8-ban és a P9-ben is ugyanakkora, feltételezhetően ugyanaz az akksi van, így nem hiszem, hogy oltári különbség lenne a két telefon üzemidejében. 1-2óra +- pedig nem hiszem, hogy különösebben számítana. Összehasonlításokban is azt olvastam, hogy inkább akkor éri meg a P9-et venni, ha a fém ház jobban bejön a felhasználónak. Nekem egyébként jobban bejönne a fém ház, de nem annyira, hogy plusz 30at adjak érte :).

  • anegytech1

    csendes újonc

    Két db fotót tudok mutatni én is, egyelőre csak ennyit csináltam vele (ami értékelhető). A mobil kijelzőjén egyébként sokkal szebb a kép, mint a monitoron, ahol most épp nézem, de ez ugye monitor-függő. A lényeg, hogy a mobil szép élethű színeket mutat :). 100-as ISO-n lőttem a képet (ha jól emlékszem), automata módban lehet, hogy feljebb vitte volna, ezért pl nekem nagyon tetszik a profi mód, ahol be tudom állítani a paramétereket. Ez egy nagyon jó funkció és jól is működik :).

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • anegytech1

    csendes újonc

    válasz Roland78 #1095 üzenetére

    Nagyon sajnalom a tortenteket :(. Tudom, hogy rajtad mar nem segit, de mindenkinek azt tanacsolom, hogy mielott Kinabol rendelne cuccot, valamit rakasson ra addig is. Tapasztalatom szerint mar a legtobb hazai webshopban lehet kapni tokot es foliat/uveget is, tobbnyire ezek is Kinabol jonnek, igy ha meg jobbat is talalunk kulfoldi webshopban, akkor is erdemes addig itthonrol beszerezni vedelmet. Hazai webshopbol par nap alatt megerkezik, de ha van kozelben gsm bolt, valoszinu ott helyben rarakjak. Ha nincs mas, egy univerzalis tokot kb barhol kapni. Kinabol legjobb esetben is tobb het, mire ide er.

    Bar neked sikerult ket nap utan eldobni, ennyi ido alatt hazai webshopbol sem kapod meg a cuccot. A legbiztosabb egyebkent, ha addig nem is hasznalja az ember, amig nincs ra vedelem. Legjobb, ha ugyanott, ahol a mobilt vesszuk, van folia es tok is, de pl edigitalban sem volt. :/

    Kijelzo csere ugyeben a forgalmazohoz fordulnek, esetemben Edigitalhoz, de nem tudom, te hol vetted.

  • anegytech1

    csendes újonc

    válasz Roland78 #1097 üzenetére

    Igen, Edigitalban én sem talaltam hasznalhato tokot, de ugy voltam vele, hogy ha par nap alatt nem lesz tok, akkor egy univerzalisat veszek. De abbol meg kicsuszhat. Hat nem egyszeru. Raadasul az sem biztos, hogy egy esesnel megvedi a tok, szoval 100 szazalekos vedelem nincs.

    Mindenkepp hivatalos szervizt kene keresni, de nem lesz leanyalom. Egyreszt varhatsz ra jo darabig, masreszt ugye nem is olcso. Sajnalom, remelem, hogy sikerul megoldani.

    [ Szerkesztve ]

  • anegytech1

    csendes újonc

    válasz clon #1224 üzenetére

    Ezen már én is gondolkoztam, melyik lehet a jobb. Nekem zsebben többet van, így akkor tényleg kényelmesebb, viszont nem feltétlenül lenne gond úgy sem az előlapi használata, csak ott nem a mutatóujját használja az ember, hanem a hüvelykujját. Ha pedig asztalon van, egyértelműen jobb az előlapi.

    Az asztalon fekvő Honor8-at talán egyszerűbb az oldalsó gomb megnyomásával és egy pin-kóddal/mintával oldani, mint az ujjlenyomat-olvasóval. Persze ez lassabb.

    Érdekes a téma, de az a baj, hogy mivel még nem volt olyan telefonom, aminek az előlapján lett volna az olvasó, ezért csak elméletben tudom összehasonlítani.

    Mellesleg, amikor a zsebembe dugom a kezem, vigyáznom kell, hogy ne érjek az ujjammal az olvasóhoz, mert simán oldja a telefont a zsebemben is. Ez annyira nem jó. Meg mivel tényleg pont a mutatóujjnak a helyén van az érzékelő, ezért pl nem egyszer lehúzom az értesítő sávot az ujnyomatolvasóval véletlenül (de ezt ki lehet kapcsolni).

    Összességében jól használható az olvasó, de szívesen kipróbálnám az előlepi olvasót is, hogy megtapasztaljam a különbséget. Mert most azt mondanám, hogy jobb az előlapi, mert egyrészt kisebb az esélye a véletlen nyitásnak, nyomásnak, másrészt az asztalon fekvő telefont is könnyű vele oldani.

    Van olyan, akinek már van tapasztalata előlapi és hátlapi leolvasóval is és tudja, hogy melyik jobb a gyakorlatban? Mert érdekelne a véleménye :).

  • anegytech1

    csendes újonc

    válasz mantequilla #1243 üzenetére

    Amugy tenyleg a 4.8 coll talan a legkenyelmesebb. Ezelott Huawei P7em volt, az 5 collos volt, es a Honor 8nal egyertelmuen erzem, hogy mar kicsit sok ez a plusz 0,2 coll. Tenyleg szamit, mert nem olyan kenyelmes fogni. Amugy Honor elott sok Lenovo telefonnal szemezgettem, mert a csaladban tobbet is hasznalnak megelegedve, de ami igazan tetszett, az mind 5,5 collos volt, az nekem mar sok, mert szeretem egy kezzel haszanlni a telot. De azert a Honort szeretem, bar meg jobban szeretnem 4,8 vagy 5" meretben :).

  • anegytech1

    csendes újonc

    válasz mb9 #1235 üzenetére

    Bar nem engem kerdeztel, es engem is erdekelne a link, kozben en is talaltam: [link]
    Ebayen kivul amazonon es aliexpressen is lattam ezt

    Ha nem mukodne a link, ezzel a keresessel kidobja gugli: honor 8 full cover tempered glass.

    manokaki: az also navibart en sem ertem, de ez van, sajnos. Egyebkent biztos van oka, de kerdes, hogy mi.

  • anegytech1

    csendes újonc

    válasz voros89 #1253 üzenetére

    GSM boltban érdemes megnézni személyesen, ez a leggyorsabb. Bár ha olyan webshopból rendeled kora délelőtt, ahol van raktáron és szállítanak PickPack pontra, az már másnap meg szokott érkezni, de inkább két nap.

    Én is SpeedShopból rendeltem tokot hozzá, az három nap volt, mire megjött, de még aznap besétáltam az Örsön a Sugárban lévő GSM boltba (GSMVilág asszem) és ott volt többféle tok,fólia meg üveg is. Ebből következtetek arra, hogy talán már a többi GSM bolt is felkészült a Honorra, sőt, azóta már eltelt másfél hét, így még valószínűbb, hogy személyesen sikerrel jársz.

  • anegytech1

    csendes újonc

    válasz clon #1260 üzenetére

    Szerintem ez város-független, mármint, hogy az adott bolt mit szerez be. Az tény, hogy nem mindenhol van a közelben GSM bolt, Budapesten sem. Azért írtam a személyes vásárlást, mert ez a leggyorsabb. Ha valaki messze lakik a legközelebbi GSM bolttól, annak persze nem biztos, hogy mérvadó a tanácsom, neki a leggyorsabb a hazai webshopból való rendelés, mindenképp gyorsabb, mint ebayről és társairól.

    Az adott GSM bolt készlete függ a vásárlórétegtől, mert ha kisvárosban van, ahol kevés a vásárló, akkor nem éri meg felhalmozni a készletet, de mondjuk Győr pont nem egy kisváros, tehát inkább a bolti eladóktól függ a reakcióidő (esetedben megállapítható, hogy elég gyökerek voltak, mert ha van egy kis agyuk, akkor előre berendelik). Aztán az, hogy én a Sugárban találtam tokot, lehet hogy szerencse, és ötven másik boltban nem találtam volna.

    PaLa85: ha raszteres a kép, szerintem vissza kéne küldeni. Összes felbontást kipróbáltam most, mindenhol jó a kép. Én is ideges lennék, ha rögtön küldhetném vissza telót, de talán megéri :(. Persze várd meg, hátha valakinek sikerült megoldania, de nem tudom, ez mitől lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • anegytech1

    csendes újonc

    válasz peanar #1344 üzenetére

    Nalam is ez a build szam es nekem is jo a kamera. Kék a telefon, de nem tudom, hogy a szin mit befolyasolna :/. Edigitalos.

    [ Szerkesztve ]

  • anegytech1

    csendes újonc

    válasz Shyciii #1381 üzenetére

    Oszinten szolva nem ertek annyira a temahoz, de ha ez szoftveres hiba, akkor miert van az, hogy egyik keszuleken elojon a hiba, a masikon nem? Hisz ugyanaz
    fut rajtuk, akkor mindenhol jelentkeznie kene, nem?

  • anegytech1

    csendes újonc

    válasz V@ns #1673 üzenetére

    Korábban már írtam, hogy nekem nem szempont a kamera minősége, de ezzel abszolút elégedett vagyok. Komoly fotózáshoz DSLR-t használok, és ezért csodálkozom is, hogy mit várnánk egy 120-140 ezres telefontól, amikor egy profi fényképezőgép fél millától kezdődik, de mondjuk a legolcsóbb is 100-150 ezernél kezdődik.

    Azt sem értem, hogy ez a megapixel háború a mai napig megvezeti az embereket, pedig a megapixelek nem a minőség szorzói. Sok megapixel arra jó, ha poszter méretű képeket akarsz nyomtatni, egyébként szinte lényegtelen. Ráadásul nem feltétlenül jó, ha pici érzékelőre sok apró érzékelőt nyomorítanak, én jobban örülnék a kevesebb megapixelnek, mint a többnek. Kevés fényben jobb a kevesebb, de nagyobb érzékelő, mint a sok apró. De a marketingben jól hangzik a nagyobb szám. A legelső Canon 5D a 12 megapixelével és a full frames érzékelőjével a mai napig jobb képeket készít mint a legjobb ájfon. De egyébként egy olcsó 30 ezres kompaktnak is nagyobb érzékelője van, szerintem még azzal is jobb fotózni, mint mobillal, de tény, hogy ma már a mobilok is nagyon jók ezen a téren.

    Tudom, hogy sokaknak fontos, amúgy én is használom fotózásra a mobilt, de szerintem nincs olyan oltári különbség ezek között. Általános fotózásra a Honor 8 szerintem tökéletes, de mondjuk esküvői fotózásra, főleg a templomi képekhez nem ajánlom :D.

    Én fotóztam már a Honorral automata és profi módban is. Utóbbi kimondottan tetszik, de sok esetben persze jobb lehet az automata mód. Én utóbbival is jó képeket lőttem, de csak napközben, ezért nem tudom, hogy kevés fényben milyen képeket készít.

  • anegytech1

    csendes újonc

    válasz Dwatti #1689 üzenetére

    Szerintem nincs gond ezekkel a képekkel (mondjuk nem a művészi értékükre gondolok :D ), csak néhol rossz helyen van a fókuszpont. De ez meg nem a mobil hibája :). A színekkel van bajod, vagy valami mással?

  • anegytech1

    csendes újonc

    válasz Dwatti #1691 üzenetére

    Éles csak a fokuszponton lesz. Ott éles is, de nem mindig kozepen kellene élesnek lennie. Tudtommal a képernyöre bokve lehet kiválasztani a fokuszálás helyét.

    Zajosnak zajos, errol beszeltem, hogy meghulyitik az embereket a sok megapixellel, de minél több apro pixelt raknak egy apro erzekelore, annal nagyobb esellyel fog zajosodni a kep. A dual kamera legalabb ugyanilyen szintu parasztvakitas, de a marketingnek jot tesz. Nem szabad tole sokat varni. Persze jopofa ez a szinszuro nelkuli dolog, de erdekes modon profi kameraknal meg nem talalkoztam hasonlo megoldassal, csodalkoztam volna, ha a Honor most ezzel valami csodat mutat.

    Mobil kameranak sztem nagyon jo, de biztos van nala jobb. Gondolom egy 300 ezres telo talan egy kameraval is ugyesebb. De ilyen szintu tapasztalatom nincs, tehat nem tudom, melyik mobil jobb, nekem ez boven jonak szamit egy telefonnal. Masnak lehet, hogy csalodas.

  • anegytech1

    csendes újonc

    Sziasztok! Honor 8at használtam 3 évig,nagyon szerettem, de már fél nap alatt lemerült. Ezután cseréltettem benne akksit, de nem lett jobb, sőt, egy idő után már 60%-os töltöttségnél is fogta magát és kikapcsolt, utána már azt jelezte, hogy 0%on van. Nem volt kedvem többet költeni rá, váltottam Redmi Note 8t-re,de az meg most folyton ledobál netről, ezért megy a szervizbe. A Honort viszont jobban szerettem, és felmerült bennem, hogy vajon lehet-e kezdeni vele valamit. Mi okozhat olyat, hogy új akksi mellett is pillanatok alatt lemerül?

  • anegytech1

    csendes újonc

    válasz rosejbli #36054 üzenetére

    Lehet, hogy az nem volt, csinálok rajta. Akkor kellett volna visszavinnem a szervizbe, de már meguntam addigra. Köszönöm a válaszokat.

Új hozzászólás Aktív témák