Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Smooth

    senior tag

    válasz Jim Tonic #48 üzenetére

    +1

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • Chaser

    titán

    válasz Jim Tonic #48 üzenetére

    Ne nevettess már:) Ezer éve használok notebookokat, 12,5-15,6"-ig. Ha nagyobb a pixelsűrűség kevésbé torzul a kép. FHD-nál 15,6-on szemből elég korrekt panel függvényében, ha döntöd az intervallum sokkal nagyobb egy HD-hez képest amíg még látható marad torzulás nélkül. Desktop monitort ugye kb mindig szemből nézzük, nem releváns döntéstől mennyit torzul. Én notebookot használom ágyban, fotelben, és nem a fejemet szeretem forgatni a kijelző után:) Panel és panel közt is óriási különbségek vannak, viszont HD TN-nél mind sz@r, egyik kevésbé, másik jobban, de sz@r. 8540p-t használok most nagyban, pont a panel miatt. HD+ TN LG, sokkal jobb mint ami az utódaiba került. Szemből nézve nekem is nézegetni kellett ez vajon IPS-e vagy sem, döntésnél viszont egyértelmű. Kicsi 12,5-es, HD IPS, pörgetni is lehet, majdnem minden szögből ugyanúgy látszik mint szemből. Kibékülnék én 15,6-on is HD-val brummogni. Maga ez a felbontás is vicc, 16:10 1280x800, 1680x1050 sokkal használhatóbb volt. A 24-es monitorom is 16:10-es. HD-n pl jó programozást kívánok:) De netezni sem nagy élmény. Viszont ha legalább IPS lenne az már sokat dob a felhasználói élményen, jaj de szépen mondtam. Egyszeri felhasználónak ha két ugyanolyan felbontású panelt megmutatsz, egyik IPS másik TN, hát erős a gyanúm TN-t senki nem kérné. De mivel gyakorlatilag elvétve van más így veszik. Csinálok már egy vidit két uo. felbontású 12,5-es gépről, egyikben IPS másikban TN panel van, ki melyiket választaná....:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák