Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peetmaster

    senior tag

    válasz fsb1000 #1 üzenetére

    Ismerős a probléma. Egy EVGA GTX560 SC-m volt, és ugyanez volt a szitu. 3 féle driver is volt fent, mindegyikkel gond volt. Netezés közben (mozilla) sűrűn villant a kép (TDR), meg game-ek közben kifagyogatott. Visszaküldtem garanciáztatni, de visszadobták, mert náluk semmi probléma nem volt. Aztán elküldtem egy PH-s ismerősömhöz, majdnem 1 hétig tesztelte és nála sem volt gond. Fogtam, és eladtam, nem volt időm foglalkozni vele. :N Magának a kártyának semmi baja, csak valami kavarta a sz*rt. :o

  • easy...rider

    őstag

    válasz fsb1000 #1 üzenetére

    Nekem csak tuning után csinálta ezt, amikor már nem bírta az órajeleket a VAG, de ezen kívül szerencsére nem.

  • hacker001

    csendes tag

    válasz fsb1000 #1 üzenetére

    Üdv!
    Új vagyok itt, és csak azért regeltem ide, hogy leírjam én is a véleményemet, mert nekem is bajom van a kártyámmal. 1 hónapja kezdődött, azóta 4x tettem újra a gépet és gyanakodtam már mindenre (vga driver, ram, alaplap, pci-e csatlakozás, vga túlmelegedés, vga memóriahiba stb.......)
    Egy ASUS GTS250-em van, win7 x64 és nem tudom h milyen driverrel, mert a win7 tette fel.
    Volt amikor 10 percenként elszállt a kép.illesztő, ma pl. "csak" 2x.
    Mit tudok tenni? Ha lenne pénzem, eladnám a fenébe és vennék egy ATI 6770-et, vagy ha még több pénzem, akk 6850-et. Sztetek megéri lecsrélnem a GTS250-et?
    Na nem untatok:
    A TÜNETEK ENYHÍTÉSÉRE TETT BEVÁLT MÓDSZEREIM:
    -gyanakodtam a ramokra is, majd azokat kicseréltem másik slotokba és azóta jobb
    -szétszedtem atomjaira a gépet majd összeraktam és 24 órán át hibamentes volt a gép
    -aqua szervízben hibátlannak találták a kártyát
    -haverom gépén egyszerre 10 firefox (legújabb) ablak, torrent, bsplayerrel film és gtaIV elég magas felbontáson csont nélkül vitte legújabb vga driverrel, de XP-n (!!!) (én se hittem volna h az én kártyámmal majdnem full grafon megy a GTAIV...)
    -haver kártyája is simán ment a gépemben (pedig nvidia GT9600)
    Jó lenne ha kitalálnának vmit, mert már nagyon elegem van. eleget kínlódtam már eddig is vele.
    Köszönöm figyelmeteket.

  • Bossi

    őstag

    válasz fsb1000 #140 üzenetére

    Elképzelhető, hogy a win7 frissítés de az elég nagy gond mert akkor erre nem nagyon lesz megoldás...

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz fsb1000 #158 üzenetére

    Ezután is béke lesz. Ha trollkodás van írjatok nekem és jövök takarítani.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Robi BALBOA

    őstag

    válasz fsb1000 #158 üzenetére

    Szerintem az ATI driver problémái is csak hardver függők voltak(nagyrészt) és csak bizonyos esetekben volt ténylegesen probléma velük, nálam nem volt gond az ATI karikkal, de a mostani Nv karim is tökéletes az elejétől fogva(vagyis volt egy kis gubanc az Ego engine-s játékokkal, de megoldódott 285.27 beta óta).
    Nem érdemes egy-két kisebb hiba miatt leírni egyik gyártó termékét sem, a hibák többsége user error vagy nagyon hardver függő, esetleg a game van elcseszve(jó példa erre az FC2 Dunia engine-je).

    Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

  • válasz fsb1000 #212 üzenetére

    "Mindazonáltal én is célszerűbbnek tartom, ha valaki első körben a vásárlás helyén próbálkozik a garanciáztatással, de sajnos jó esélye van arra, hogy a kisker/nagyker/szerviz tesztgépén a hibajelenség nem mutatkozik."

    Ezesetben viszont jogosan dobják vissza a VGA-t, teszt okésan. Kompatibilitásra, illetve bizonyos körülmények balszerencsés együttállására sajna nincs garancia. Az ilyen eset óriási szívás és nehéz bizonyítani, illetve megtalálni a hiba forrását. Nem véletlenül tettem meg én is minden, mikor 1 hete konfigot vettem: bejáratott, ezen és más fórumokon is együttálló alaplap-RAM-proci párost vettem, s elsőre működött is.

    Egyedül akkor kaptam szívbajt, mikor Everest 5.akárhány riportkészítés során kékhalállal és memory dump-pal elköszönt a rendszer. Második próbálkozásra merevre fagyott. Mivel játékok és 3DMark tesztek, alatt sem fordul elő (meg azóta sem), betudtam az Everest-nek. Szóval vannak ilyen dolgok, egy tök ártalmatlannak tűnő, jó hírnevű program összeakad valamivel és kész.

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz fsb1000 #241 üzenetére

    Attól függ lesz-e reform. Ha minden így megy tovább, akkor nem sok jót jósolok. Idén 30%-os csökkenésre van kilátás. A tendencia erősen csökkenő. 2011-ben pontosan fogalmazva nagyon csökkenő. 2014-ig van értelme a piacnak, de csak akkor, ha marad benne pénz. 2014-ben pedig a helyzet változik. Mint tudjuk az NVIDIA Maxwell már nem GPU lesz.
    Az új konzolokhoz való alkalmazkodás lesz a döntő. Ott a fejlesztők nagyon szeretnének egységes memóriát, vagyis nem akarják azt, hogy a GPU-nak külön memóriája legyen.
    A fejlesztések irányából ez valószínű PC-n is. Három opció van innentől. Minden egy lapkába kerül, és adott a közös memória. Ez alapból megtörténik, hiszen látjuk, hogy a gyártók mit csinálnak (AMD Fusion, Intel integráció, és NV Maxwell ARM Denver CPU-magokkal), a kérdés, hogy lesz-e mellette chip. Elméletben rakhatsz mellé koprocesszort, amit az alaplapra integrálsz, nagyon közel az APU-khoz. Ha ez reális elképzelés, akkor valszeg az AMD és az NV elgondolkodik ezen. Ha nem megy, akkor a VGA-k megtarthatók full post process effektekre, de a fő rendert főleg az IGP fogja csinálni. Esetleg ennek a kooperációja is lehetséges, vagyis APU+koprocesszor gyors eléréssel, és VGA a post processre. Utóbbira mindenképpen érdemes megtartani ezeket, mert a hangkártyapiac is él valamennyire, pedig ugyanaz a folyamat játszódott le.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz fsb1000 #244 üzenetére

    Szvsz nincs szükség ügyvédre. Elég a jogszabályokat kinyomtatni. Az is "meggyőző". ;]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Dark KillerX

    addikt

    válasz fsb1000 #262 üzenetére

    Meg egyáltalán igaz-e! :U !Mert a mai világba mindenki csal,és lóp,és védi saját jógait,ilyen szempontból hihetetlennek tűnik,hogy egy nagyker csak így bedől a késbe,és simán gariztat.Mivel én is kereskedelmi cégnél dolgozóm,és a mi cégünket tényleg sokan támadják,sok szempontból jogosan,mi is be vagyunk védve.

    Szigorúan magánvélemény!

    [ Szerkesztve ]

  • MrCsiT

    addikt

    válasz fsb1000 #250 üzenetére

    Nem akkora varázslat pár web-oldalra feltenni, és újságnak elküldeni, hogy melyik "cég" volt kedves lesz*rni a Törvényeket garanciális ügyben.
    (Mint írtam fentebb, ahogy tudom, 40k tartozásért még felszámolást is lehet indíttatni, legalábbis pár éve így volt, ezt akkor viccesnek tartottam.)

    Ha és ameddig az a Törvény, ami, és aki ki akar bújni alóla - akármekkora cég is - ( legalább addig biztosan ) pusztuljon, amíg rajtam is behajtják az adót, állami bevételeket, kamatokat.

    Ezen nincs mit vitázni.
    Törvény be nem tartása - > magánszemély : kaptárba ; cég -> büntike, majd ha elég sokáig tapló, felszámolás ( lsd. Mistral és tsai.)
    Ennyi.

    Nem kell jogásznak lenni ahhoz, hogy felhúzzon, ha elhajtanak a gondoddal a retekbe, mert nem vagy ügyvéd, és azt gondolják, akkor már tehetetlen is vagy, amit kihasználnak ?! :(((
    ( Volt kisker szervíz, ahol a szervízvezetőt az egyébként nyugodt párom a pult mögül majdnem kiszedte, olyan flegma volt, mert azt hitte, megteheti. )

    A vaktól a zebrán elveszed a táskáját, csak mert megteheted ?? Nem ? Miért ?
    Mert vannak morális és törvényi szabályok, amiket betartasz.
    Szeretnéd, hogy ne csak Neked "kelljen" igaz, hogy jobb világ legyen ?

    Itt a lehetőség megmutatni, hogy teszel érte. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz fsb1000 #282 üzenetére

    "de ha megköveteljük a jogszabályok merev követését, akkor azt az útat végig is fogják járatni velünk." - elméletben igazad lenne, hogy legyen az ember partner, de amikor a mai nagyobb boltok min. 80 % -a a törvényt figyelmen kívül hagyva, "aktuális áron" számítja be a garancia alá került terméket, és esetenként annyira vagány, hogy ezt még a garjegyére (!) is ráírja, akkor nagyon nehéz nyugodtan szemlélni az eseményeket.
    Eredeti áron történő elállás joga meg szóba sem kerül, kb. mintha a Mikulást emlegetnéd a boltnak ?!

    Teljesen igazad van, hogy sokszor úgy viszonyulnak az üzletek, ahogy hozzájuk fordulunk.
    Gar. ügyekben sajnos ez sokszor megfordul , és ezek után az ügyfél jár el úgy, ahogy csak bír - persze a bolt ellen, ha elég "bátor" hozzá, hogy esetleg "azt az utat végigjárassák vele".
    (Ha meg nem, akkor bukik pár 5-10 ezret rajta, mire eladja a terméket.)

    "Sajnos volt alkalmam megismerni a 30 körüli generáció ilyen téren jelentkező mentalítását.
    Nyomulás... semmi sem számít, hiszen "nekem van igazam" a jelszó!"
    - de ha egyszer tényleg neki van igaza, és szívóznak vele, szerinted mit tegyen ? Röhögjön rajta ?!

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • joey04

    titán

    válasz fsb1000 #332 üzenetére

    ő lenne. egyszer már próbáltam, de akkor maradt a tdr. most még nem jött elő. pedig akkor is clean install volt, meg most is.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • kranazoli

    senior tag

    válasz fsb1000 #443 üzenetére

    Nem teljesen értem, amiket írtál.

    Firefox:

    A firefox pl. új oldal megnyitásakor 3D-s üzemmódba kapcsol. Ha pl. új hsz-t írsz akkor a szmájlik miatt pl. ezt(azt) az oldalt is 3D-ben rendereli. Flash alatt AMD UVD szinten üzemel; nV ha jól tudom a pontos nevét akkor Pure Video szinten üzemel. Azt Én sem tudom pontosan, hogy mikor és miért kapcsol az órajel idle üzemmódba az olyan oldalon melyet megnyitásakor 3D-s üzemmódban tett meg. De egy idő után visszakapcsol. Viszont ha jól figyeltem meg, akkor AMD-nél az UVD szint az fixálta az órajelet. Hiába nyitok meg új tabfület, ha a másikban YT vidi megy akkor is marad UVD szinten. nV viszont ha jól figyeltem, akkor hiába fut YT vidi új oldal megnyitásakor ugyanúgy 3D-s órajelbe kapcsol. (de ebben nem vagyok 100%-osan bizonyos) Gyakorlatban tulajdonképp a fox 3D-s gyorsításának nem sok értelme van. Egyelőre csak pár WebGL "teszt" oldal az ami arra is használja a 3D-s gyorsítást amire való. Mások szerint (Én is így használom) viszont jó ez így mert tehermentesíti a CPU-t. (de felhasználói szemmel nem hiszem érzékelhető, hogy a fox-ban engedélyezve van-e a hardveres gyorsítás; vagy nincs) Én nem igazán tapasztaltam, hogy ettől meglódulna az amúgy lomha GUI.

    Más:

    Új béta driver: Tegnap feldobtam, mert jelenleg a Skyrim-al próbálkozgatom, de szerencsére ezzel sem tapasztaltam semmi anomáliát. Se game közben; se Fox alatt.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz fsb1000 #443 üzenetére

    Nem lehet, mivel senki sem tudja, hogy mi a hiba. Ez viszont a legvalószínűbb magyarázat, mert a 275.33-mal sokaknak nincs gondja, és csak ez változott, már ami képes instabilítást okozni.
    A GPU feszültség szerintem most lényegtelen, mert ha a BIOS paraméterei stabilak a 275.33-mal, akkor semmi ok arra, hogy ez megváltozzon egy új drivertől.

    A mai GeForce-okon bőven 100 MHz alá csökkentik a magórajelet közel 700-800 MHz-ről. Ez egy lapka számára brutális terhelés. Ha valóban egy lépcsőben csökkenti, akkor ez simán lehet a hiba oka. Ha korábban ez nem így működött, akkor a gyártók számára is úgy volt megszabva a speckó, hogy 3D-ről 20 másodperc a köztesre, majd utána jön csak a 2D. Ha erre tesztelték ki a termékeket, akkor ezzel működik, de ha 3D-ről csökkentesz 2D-re, akkor az már okozhat gondot. Ha ez nem volt a specifikációs folyamat része, akkor sosem tesztelték erre a gyártók a kártyákat. Lehet, hogy a refkártyák kibírják a terhelést, de ez a kereskedelemben kapható termékekre nézve lényegtelen, mert a gyártók ott spórolnak ahol tudnak.

    A mai driverek és GPU-k fel vannak készítve arra, hogy felismerjék a webes munkafolyamatokat, így nem tekerik állandóan a magas órajelet, ha erre nincs szükség. A Youtube az egyik megterhelőbb oldal, de keress WebGL animációkat, az is tekerni fogja a GPU-t. Sőt a Flash 11 után már át lehet állítani a tartalmakat az új lejátszóra, és akkor bármelyik Flash tekerheti a terméket. A web ilyen irányú változásából gondolom, hogy az eredetileg alkalmazott órajelkapuzás nem elég hatékony, és ezért dolgozik rajta az NV, hogy a 3D-ből gyorsabban legyen 2D órajel. Ha egy lépcsőt kihagynak, akkor az is óriási spórolás a fogyasztásban, és muszáj valamit tenni, mert egy Radeonon 1 másodperc a várakozás és nem 20. Ha sok lesz a GPU-t gyorsító tartalom az oldalakon, akkor az nagyon gáz. A GeForce még a terhelés megszűnésével is 20 másodpercig van magas fogyasztásra kényszerítve. Ez a hátránya annak, ha bőven 100 MHz alá viszed a legalacsonyabb órajelet. Iszonyatos mérnöki bravúr egyrészt, de borzalmasan nehéz stabil körülményeket teremteni hozzá.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz fsb1000 #476 üzenetére

    Az lenne a megoldás, ha kapnának valami kártérítést a vevők (nem azt kapták amit elvártak), akár csere újabb termékre.
    A gyártók fizetnének kártérítsét az NV -nek, csorbították ugyanis a cég jó megítélését .

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • ETOM

    addikt

    válasz fsb1000 #497 üzenetére

    Igen csak a BF3al játszom és patch előtt nem volt olyan, hogy elszállt az nvidia képernyő illesztő.

    GTX 480-s kari

    [ Szerkesztve ]

  • *Ropi*

    félisten

    válasz fsb1000 #522 üzenetére

    Közvetve van köze a TDR-hez, de szorosan összefügg vele: a rossz driver miatt a hardveres gyorsítás használhatatlan, amit a grafikus programok is aktívan használ(ná)nak. Ha bekapcsolom a hardveres gyorsítást, szétesnek a képek, ha nem, akkor nincs gond: egyértelmű, nem?

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • *Ropi*

    félisten

    válasz fsb1000 #525 üzenetére

    Bármilyen 16 Bites formátumnál (psd, dng, tif) amiben exportálom Lightroomból Photoshopba. És nem csak 1-2 kép sérül, hanem mind. De csak hardveres gyorsítással. TDR-es hibaüzenet nincs, de anélkül is egyértelmű, hogy mi okozza. :U

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • anti2142

    újonc

    válasz fsb1000 #1 üzenetére

    Megvan a megoldás! :D
    Töltsd le ezt a programot:
    http://download.chip.eu/hu/MSI-Afterburner_6682027.html
    Vissza kell állítani a videó kártya órajelét!
    Itt egy videó hogyan kell csinálni érdemes előbb megtudni hogy mennyi a kártya órajele.
    http://www.youtube.com/watch?v=PtpBRKqhzE4
    Sok sikert én megcsináltam és már nincs TDR hiba töbé!

Új hozzászólás Aktív témák