Új hozzászólás Aktív témák

  • MrZed001

    tag

    válasz DuDieHUN #9459 üzenetére

    "Inverter Voltronic Axpert VMIII 5000VA-48V€795.00 -5%€755.25"
    Igen, ez ugyanaz, mint az MPP solar 5048 GK invertere

    "még egy kérdés, Axpertből van VM III és KING verziót, kb egy árban vannak... melyik lehet a jobb választás?"
    "Van 3 elfekvő napelemem, ezzel a rendszert le is tudom tesztelni"

    Nézd meg milyenek a napelem paneljeid.

    - A Voltronic Axpert KING alias MPP Solar 5048MK (amit valószínű én fogok rendelni) az online UPS, ez az extrája. Cserébe nem épp a legjobb a napelemes MPPT modulja (én momentán nem is akarom azt használni ... érdekes mód ausztrálok imádják ezt a modellt valamiért).
    Max 145Voc, 60-115V ... szóval max 2 db 40V-os napelemet szabad rákötni sorba, és ezekből lehet jópárat párhuzamosan.
    Azaz a 3-ból most 2db 40V-osat tudnál rákötni. (éppen hogy beleférne 3, de gyártó sem ajánlja ! ) Na meg utána ahogy bővíted napelemeket jön a párhuzamos stringek problémája ...

    - A Voltronic Axpert VM III alias MPP Solar 5048GK pedig aminek jobb MPPT vezérlője van. Ez már max 500 Voc és 120-450V tartományban megy.
    Itt pedig kevés lesz a 3 db napelem, nem fogja a 120V-ot elérni, azaz el se indul termelés. Kellene legalább még 2 napelem hozzá.
    Viszont, ez termelésbe jobb, sok napelemet tudsz 1 stringben rákötni sorosan. (és tud 2 stringet ha jól emlékszem)
    Én a helyedbe ezt választanám. (vagy ugyanezt Growatt-ba ... de ne engem szidj utána :D )

    "Ha teljesen szigetüzemű a rendszer, akkor csak "összekötöm" és a kimeneti ac mögé teszem a biztosítéktáblát ami már a házé? vagy kell még valami spéci cucc?"
    Lényegében ennyi. Az egyetlen amit nem tudok, az a védőföldelés kérdése. Háznak van föld szonda? És hogy azt hogy kell bekötni (AC in vagy AC out föld-jéhez ? nemtom ... egy kérdést a gyáró felé megér). Elmegy nélküle is, de fő a biztonság. Meg ha van FI relé a házban, akkor kell.

    "ezzel a pylontech akksival + axpert inverterhez nem is kell BMS?"
    Nem bizony, mert a Pylontech aksiban benne van. Sőt olyan BMS van benne ami kommunikál az MPP Solar/Voltronic inverterrel. Összedugod, adnak kábelt, és kész.

    "AliExpressen lengyelországból 7 napos szállítással 193e :) "
    Azért vigyázz ali-val! Hamisítják! Nem vicc, a kínai invertert kínában, ugyanolyan kinézettel, ugyanolyan néven más cég koppintja. Vedd fel gyártóval kapcsolatot, egy email az egész.
    Vagy http://voltronicpower.com/
    vagy https://www.mppsolar.com/v3/
    Ott contact, és írsz nekik email. Lesz EU szállítás (DDP házhoz, se vám, se ÁFA), és még jobb árat is kapsz mint ali !

    "márcsak a pylontechnek kell valami olcsó beszerzési forrás :)"
    Na ebben nem tudok segíteni. Linkeltem előzőben 1000 € nagyobbat. Eddig az a legjobb amit találtam. Google, keresés, email nekik. Ennyi ötletem van.

Új hozzászólás Aktív témák