Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    Heló!

    Szerintetek mennyire rizikós megvenni 2db 850Pro-t 512 GB-t, amik raidben mentek egy asztali gépben (home use). Már le lettek cserélve nagyobbra, az eladó nem ért hozzá, azt sem tudja mi aza HDS vagy hogy kell visszatenni a SSD-t a gépbe.

    Mennyit ér mai árfolyamon két ilyen SSD? (Mondjuk ha hibátlan lenne, és így ismeretlenül?) :F

    Köszi a tippeket!

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Pyttawrx #71621 üzenetére

    Tudom, hogy nem beárazós, az csak mellékszál... inkább az a kérdés, mennyire rizikós ez, illetve pl az, hogy raidben ment jelent-e valami tényezőt az élettartamában.

    @(#71622) ricsip
    Amúgy német az illető, laptop sajna nem játszik... de nem is ezt kerestem, csak ráakadtam és ráírtam, és 80€-ért elküldené a kettőt, ami viszont nem rossz ár. :F

    Ami érdekes, hogy ott egy ssd hirdetésben sincs HDS kép vagy infó. (keveset ment, jó állapotban, vidéki orvos házaspár, szóval nem az én emberem a kivétel, hanem ő a szabály... :DDD )

    update na jó, erre mér találtam cáfolatot... :U

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    Sziasztok,
    mi lehet a gond, mitől esik az ssd-m teljesítménye?
    • Samsung 850Pro 256mb
    • Működési idő: 127 nap
    • összes adat: 2,25TB
    • kondíció: 100% (HDS)
    teljesítmény: 79% (HDS, pár hét alatt esett ennyit) :F

    A másik kérdésem:
    • Samsung 850Pro 512GB
    • teljesítmény 100%,
    • kondíció 92%
    • működési idő: 868 map
    • becsült hátralevő idő: 810 nap
    • összes adat: 15,29GTB

    ez a végét járja? vagy jó árban meg szabad még venni, átlagos, irodai használatra?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz ricsip #71767 üzenetére

    És a teljesítmény? A teljesítmény mitől esik látványosan Már csak 75%. Friss win10 , kb 80% szabad hely.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    Sziasztok, cseréltem pár dolgot a gépben, új alaplap, új proci, kérdezném, ezzel kapcsolatban kérdeznék

    A gép: MSI B550 Gaming Gen3, Ryzen 5 36000, 2x16GB Ripjaws 3600MHz 18CL

    Két kérdésem lenne:

    Ebbe lapba milyen típusú M.2 ssd-t lehet tenni? Próbáltam utánaolvasni, de elég keszekusza nekem ez az m.2 szabvány.
    Amit a lapról írnak:
    M.2 SSD Slots
    1x M.2 slot (Key M)
    • M2_1 slot (From CPU)
    • Supports PCIe 3.0 x4
    • Supports SATA 6Gb/s
    • Supports 2260/ 2280/ 22110 storage devices

    Van egy 96%-os 128GB 850Pro .s 2 x 512GB 93-94%-os 850Pro ssd-m, érdemes azokra még rendszert alapozni, vagy már csereérettek? Érdemes lecserélni m.2 ssd-re, és ha igen, milyenre? Mit érdemes nézni az m-2-nél, mire érdemes figyelni? Egyelőre árat se tudok mondani, mert nem tudom, mire érdemes pénzt kiadni.

    1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
    passz, nem tudom mennyit érdemes
    2. Mekkora SSD-re van szükség?
    nincs szükségem, de ha érdemes, akkor veszek egyet
    3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
    Asztali gép M.2
    4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
    https://www.msi.com/Motherboard/B550-GAMING-GEN3/Specification
    5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD?
    min. 5 év
    6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
    Átlagos
    7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
    mindkettő

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz ubyegon2 #76011 üzenetére

    Szia,

    köszi a megnyugtató választ, igazából bíztam benne, hogy a 850 szinte "elpusztíthatatlan". Csak arra gondoltam, hátha az m.2 gyorsabb annyival.
    Akkor mi másra lehet még használni azt a foglalatot? Esetleg valami olcsó megoldás a lapozófájlnak, meg ilyenek? Photoshop ideiglenes fájlok írásának, amik sokat íródnak. Hogy ezek ne a rendszer ssd-t terheljék, öregítsék.

    A másik ezzel kapcsolatban, hogy érdemes még felülbírálni a win10-t ssd kezelésben? Egy régi, itteni cikkből vettem ki az infókat, van egy lista, amit mindig végig csináltam telepítés után. Haverom szerint felesleges, a win 10 már jobban tudja, mi jó az ssd-nek. Háááát...

    1. be kell kapcsolni a TRIM-et
    2. HIBERNÁCIÓ letiltása
    3. partíció alignálása
    4. Töredezettségmentesítés kikapcsolása
    5. Indexelés kikapcsolása
    6. Prefetch és SuperFetch kikapcsolása
    7. A fájlok utolsó elérési idejének naplózásának kikapcsolása
    8. Gyorsítótár pufferürítés kikapcsolása
    9. Rendszervisszaállítás letiltása
    10. Virtuális memória (lapozófájl) kikapcsolása
    11. Böngészési előzmények áthelyezése merevlemezre

    Erről mi a tudomány mai álláspontja?

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz ubyegon2 #76013 üzenetére

    Ez nem is olyan egyszerű...
    A programjaim 95%-a portable és ebben elég rugalmatlan vagyok. És ha találnék is mindenhez helyettesítőt (az Office 2003-at most kezdem leváltani SoftMaker office-al), a Photoshop magyarul biztos nincs meg linuxra...
    Régen, a hőskorban tettem egy kísérletet, a hőskorban, de akkor még a hangerő emelése is egy 3 soros parancssor volt. Ez sokat változott, haver gépére is tettem már linuxot, átlátható, kezelhető, de teljesen átállni... Hm. Az nem egy oprendszer, az egy életmód. Olyan mint vegetáriánusnak lenni. :F

    És itt jött is egy ötlet, nem csak az ilyen ideiglenes fájlokat teszem rá, hanem a programokat is, amiket gyakran használok (Office, böngésző, photoshop, tcm stb. mindent nem, a teljes portable könyvtár 30+GB). Ezekből mindből van biztonsági másolat, ha elszállna valaha az m.2 ssd. Plusz ide teszem a lapozófájlt, meg az ideiglenes fájlokat, az is tehermentesíti a rendszer partíciót.

    Ha így lesz, milyen ssd-t érdemes keresgélni?
    Megnéztem az aqua honlapján, ilyen különféle típusok vannak:

    • M.2
    • M.2 Nvme
    • M.2 2242
    • M.2 2280

    Ezek bármelyike jó lehet? Ahogy néztem 250MB olyan 4-5eFt, az 512 pedig 8-9. Pl egy Silicon Power (az jó?), 512mb 9900 brutto, az nem is rossz ár. Egy próbát megér.

    Az SSD, amit most használok egy 128GB 850Pro, ezt újonnan vettem, még amikor megjelent (a 2 x 512 az hozzám került, egyszer megnéztem, olyan 93-94%-osak,)

    HDS:
    működés 3 év 96 nap
    hátralévő 583 nap
    írt adat: 24.77TB
    SSDLifePro:
    Work time: 28602 h
    Estimeted life: 5Y 6M (2028 dec.)

    A linuxokat köszi, virtuális gépen kipróbálom azért. :R

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz ubyegon2 #76015 üzenetére

    Megnéztem a 980-at is, kerestem teszteket, összehasonlításokat, végül én csináltam gyorsan egy xls összevetést, ahol kiemeltem az előnyöket (zöld)
    SAMSUNG 980 vs Silicon Power P34A80

    • A Samsung 1.4 NVMe szabványt tud, jelentsen az bármit, az írás-olvasás viszont oda-vissza kb egál.
    • A Samsung tud hardveres titkosítást, ennek hol látom előnyét? (amúgy a 850Pro az tud ilyet?)
    • Viszont az SP majdnem 3x akkora várható élettartammal bír (TBW), ami jelentős előny

    A többi kb egál. Még ilyen stabilitás, valódi tartósság, melegedés szubjektív, ill. tapasztalati dolgok dönthetnek.

    Nekem pl van egy Silicon Power 512 micro SD kártyám, egy Kingston fém foglalatban, pendrájvként használva, az úgy melegszik, mint az állat. Tűz forró lesz a háza... :F A Samsung 850Pro ssd-mnek viszont 47C a valaha mért legmagasabb hőmérséklete. Ez nem tudom, mennyire márkaspecifikus

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    Sziasztok,
    vett már valaki az Alza-nál un. "csomagolássérült" terméket? (SSD)
    Visszaadott új, sérült, kiállított darab. Kb 15% árkedvezmény.

    • A Telefonban azt mondták, hogy nem lehet használt az ssd, de mi van ha mégis?
    • A honlap szerint a garancia 60 hónap, de a telefonban azt mondták, ez ilyen terméknél csak 24 hónap alza garanciát jelent. A fennmaradó 3 év a gyártónál érvényesíthető? Erre nem tudták a választ. (Normál esetben 5 éven keresztól az Alzán keresztül intéződik a garacia). Van valakinek ilyen tapasztalata?

    Más

    Olvasgattam, hogy 2021.05 váltással Elpis vezérlős EVO970 plusokat (is)gyártottak. Egyes szerint már-mér 980 pro, más tesztek szerint viszont romlottak a tulajdonságai, ez a termék "lebutítsa" . Van erre megnyugtató válasz?

    A 990Pro hirtelen romlására kijött már új Firmware? Meg szabad venni? Vagy azzal jobb várni...?

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #76051 üzenetére

    Most olvasom az Alza honlapján, hogy vállalkozóknak (számlás vásárlás esetén) csak 12 hónap a garancia a csomagolássérült termékre.

    • Ez ilyenkor csak az Alzán keresztóli garanciális ügyintézésre vonatkozik, vagy
    • Rávezetik a számlára, és kizárja a további gyártói garanciát is? :F

    Ez elég gagyin hangzik már, nem...? :(

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz KaiotEch #76054 üzenetére

    Vagyis a kereskedő által nyújtott garancia, nem. Azaz ez idő alatt a kereskedőhöz kell fordulni garanciális ügyintézés miatt. A gyártói ugyanúgy él tovább, vagy nem?

    De amúgy meg mindegy, közben elvitték.
    Egy 1TB 990Pro volt kint 32.000 Forintért. Csak ez az egy év gari elbizonytalanított. Meg amiket olvastam, hogy mennyi gond van velük. Mármint a 990Pro szériával. Lehet, azért felbontott, mert emiatt visszaküldte valaki. Mivel nem kaptam megnyugtató választ, hogy 990 pro egyáltalán megvehető ez, miatt 4 ezer Ft miatt inkább nem kockáztattam.

    Meg az is érdekes, hogy az Aquaban is sok termék két áron fan fenn, egy 3 és egy 5 év garanciális, közte kb 2 ezer Ft különbség (5-10%). Megkérdeztem, ugyanaz a termék, nem B széria, ők is így kapják.
    Ha most ott veszel egy ssd-t 3év Aqua garanciával, arra akkor nem érvényes az 5 év gyártói garancia?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák