Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    válasz ubyegon2 #76013 üzenetére

    Ez nem is olyan egyszerű...
    A programjaim 95%-a portable és ebben elég rugalmatlan vagyok. És ha találnék is mindenhez helyettesítőt (az Office 2003-at most kezdem leváltani SoftMaker office-al), a Photoshop magyarul biztos nincs meg linuxra...
    Régen, a hőskorban tettem egy kísérletet, a hőskorban, de akkor még a hangerő emelése is egy 3 soros parancssor volt. Ez sokat változott, haver gépére is tettem már linuxot, átlátható, kezelhető, de teljesen átállni... Hm. Az nem egy oprendszer, az egy életmód. Olyan mint vegetáriánusnak lenni. :F

    És itt jött is egy ötlet, nem csak az ilyen ideiglenes fájlokat teszem rá, hanem a programokat is, amiket gyakran használok (Office, böngésző, photoshop, tcm stb. mindent nem, a teljes portable könyvtár 30+GB). Ezekből mindből van biztonsági másolat, ha elszállna valaha az m.2 ssd. Plusz ide teszem a lapozófájlt, meg az ideiglenes fájlokat, az is tehermentesíti a rendszer partíciót.

    Ha így lesz, milyen ssd-t érdemes keresgélni?
    Megnéztem az aqua honlapján, ilyen különféle típusok vannak:

    • M.2
    • M.2 Nvme
    • M.2 2242
    • M.2 2280

    Ezek bármelyike jó lehet? Ahogy néztem 250MB olyan 4-5eFt, az 512 pedig 8-9. Pl egy Silicon Power (az jó?), 512mb 9900 brutto, az nem is rossz ár. Egy próbát megér.

    Az SSD, amit most használok egy 128GB 850Pro, ezt újonnan vettem, még amikor megjelent (a 2 x 512 az hozzám került, egyszer megnéztem, olyan 93-94%-osak,)

    HDS:
    működés 3 év 96 nap
    hátralévő 583 nap
    írt adat: 24.77TB
    SSDLifePro:
    Work time: 28602 h
    Estimeted life: 5Y 6M (2028 dec.)

    A linuxokat köszi, virtuális gépen kipróbálom azért. :R

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák